Kraków

Bardziej i mniej konkretne rozmowy na określone tematy, niezwiązane bezpośrednio z tematyką strony, ale nurtujące niemal każdego. To wcześniejszy Duży Hyde Park plus kilka luźniejszych tematów.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

25 sie 2009, 21:03

Byłem ostatnio w Krakowie i muszę stwierdzić, że to najpiękniejsze miasto Polski!
Byłem też w Wieliczce i w Oświęcimiu, ale ten temat dotyczy Krakowa.
Byłem w Kościele Mariackim. Piękny zabytek, ozdabiane ściany i ten sufit...naprawdę piękne.
Na Wawelu warto zwiedzić Zbrojownię i Komnaty Królewskie. W tej pierwszej pełno uzbrojenia i wyposażenia wojskowego(średniowiecznego), w tych drugich zaś wiele dzieł sztuki.
Katedra na tymże Wawelu jest także warta odwiedzenia. W jej podziemiach znajdują się groby królów, oraz ważnych ludzi(Piłsudzki, Sikorski). Na jej szczycie dzwon Zygmunta.
Barbakan, na którym niestety nie byłem(za mało czasu) też jest strasznie ciekawym miejscem.
Śliczne są nawet ulice w Starym Mieście. Naprawdę. Nie widziałem piękniejszego miasta!

Gdyby ktoś wahał się, albo nie wiedział czy się opłaca jechać do Krakowa, to mówię mu: Naprawdę warto!

Każde zdanie zaczynałem od byłem, pała by było z polaka za powtórzenia :)


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
Dr. Dundersztyc
Szalony Naukowiec
Szalony Naukowiec
Posty: 1299
Rejestracja: 05 gru 2007, 22:48
Lokalizacja: Druelselstein
Kontakt:

25 sie 2009, 22:37

Byłem w Krakowie, ale... Stare miasto w Warszawie ładniejsze ;)


Obrazek
Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

25 sie 2009, 22:41

Cóż, każdy ma swoje zdanie. Według mnie jednak Kraków jest ładniejszy od Warszawy, bo ma więcej zabytków i jest oryginalny(nei był zniszczony podczas wojny).


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
Ramesses
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 934
Rejestracja: 30 kwie 2008, 23:38
Lokalizacja: Parczew

26 sie 2009, 08:22

zielAK pisze:Byłem w Krakowie, ale... Stare miasto w Warszawie ładniejsze ;)
Mr Minio pisze:Według mnie jednak Kraków jest ładniejszy od Warszawy, bo ma więcej zabytków i jest oryginalny(nei był zniszczony podczas wojny).
to przede wszystkim...Warszawę (za którą nie przepadam) trzeba było stawiać od początku..po wojnie były nawet plany zbudowania miasta od podstaw jakieś 15 km na północ wzdłuż Wisły, lecz władze się nie zgodziły i odbudowywano z ruin...

Kraków nie został dotknięty przez wojnę tak mocno - Hans Frank był miłośnikiem kultury, więc starał się nie dopuścić do jakiegokolwiek zniszczenia

jesli o mnie chodzi bardzo podoba mi się to miasto...ludzie chcą, aby było z powrotem stolicą państwa, jednak ja się na to nie zgadzam...hołota z Wiejskiej robi już cyrk w Warszawie, niech gród Kraka zostawi w spokoju...

poza tym Kraków ma już ponad 1000 lat tradycji prężnie rozwijającego się grodu, potem miasta królewskiego i stolicy Polski...o zabytkach już było wspomniane...naprawdę wspaniałe miasto :)
Ostatnio zmieniony 26 sie 2009, 08:23 przez Ramesses, łącznie zmieniany 1 raz.


Planet Earth is great to visit, but You wouldn't wanna live there...
Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

16 lis 2014, 02:08

W Krakowie byłem dawno temu i średnio mi się podobał. Zamek ładniejszy jest w Malborku a kościoły w Wilnie. A jeśli o centrum chodzi to warszawskie ładniejsze.
Nie podobały mi się uliczki, jakieś takie ciasne, wywołują klaustrofobiczne odczucia.
Według mnie, lekko przereklamowane miasto.
Ocena 5/10


I regret nothing
ODPOWIEDZ