Kościół, a różne sprawy...

Bardziej i mniej konkretne rozmowy na określone tematy, niezwiązane bezpośrednio z tematyką strony, ale nurtujące niemal każdego. To wcześniejszy Duży Hyde Park plus kilka luźniejszych tematów.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Yamakasi
Miłośnik broni
Posty: 146
Rejestracja: 08 lip 2008, 19:25

05 mar 2009, 07:35

Też jestem za tym, żeby kościół się nie ingerował zanadto, w niektóre sprawy, ale to co robią w tych czasach, niektórzy wariaci jest oburzające. Kościoły, a raczej niewinni księża coraz częściej ponoszą ogromne straty- stali się łatwym łupem dla złodziej i morderców, 20 km od mojego miejsca zamieszkania jakiś oszołom zamordował księdza, a potem go okradł, kiedy znaleźli morderce policja musiała wzywać posiłki, bo poruszeni mieszkańcy parafii chcieli sami wymierzyć sprawiedliwość.
Może, było to "ciut" nie na temat, ale lepszego tematu nie widziałem, aby to napisać.


Dawaj składak, dawaj koło, bo ci przypierdolę w czoło!!!
Obrazek
Awatar użytkownika
Loc
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1996
Rejestracja: 20 sie 2008, 14:31
Lokalizacja: Outer-Outer Heaven

06 mar 2009, 22:51

Yossarian pisze:
Loc pisze:jest tu jeden niewierny
masz na myśli mnie?
Sorki, ale trochę cienko u Ciebie z dedukcją. Mówiłem o sobie. (Mnie! Nie, ja to nie Ty, ja to ja, Loc! El, O, Ce. Nie, nie Le Ou Si)

Sorki, nie mogłem się powstrzymac! xD


Awatar użytkownika
Lewus
Legendary Red Unsuccessful Troll
Posty: 216
Rejestracja: 20 sie 2008, 15:43
Lokalizacja: Kraj Rad

17 mar 2009, 17:53

Konkordat to ciężar dla Polski i Polaków. Klechy nie płacą podatków (ja się pytam jakim k... prawem, pozostałość po średniowieczu). Kościół kradnie z budżetu państwa średnio 5 mld złotych rocznie. Na wystawne życie kleru, nowe kościoły do których nikt nie chodzi i na pensje zbędnych nauczycieli religii. Kościół próbuje w każdym momencie wpłynąć na władze tak jak może (a może dużo). Ocena z religii katolickiej do średniej, mnóstwo ustaw łamiących konstytucje i prawa obywatelskie. Obraza mniejszości. Ludzie odpowiedzialni za konkordat po 1989 r. powinni stanąć przed sądem! Tak samo jak ci którzy dali za nic klechom wielkie majątki ziemskie!


Manifest Komunistyczny
http://pl.wikisource.org/wiki/Manifest_Komunistyczny
7 listopada 2009 roku. 92 rocznica Rewolucji Październikowej
Awatar użytkownika
Ramesses
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 934
Rejestracja: 30 kwie 2008, 23:38
Lokalizacja: Parczew

17 mar 2009, 20:27

Lewus pisze:Konkordat to ciężar dla Polski i Polaków. Klechy nie płacą podatków (ja się pytam jakim k... prawem, pozostałość po średniowieczu). Kościół kradnie z budżetu państwa średnio 5 mld złotych rocznie. Na wystawne życie kleru, nowe kościoły do których nikt nie chodzi i na pensje zbędnych nauczycieli religii. Kościół próbuje w każdym momencie wpłynąć na władze tak jak może (a może dużo). Ocena z religii katolickiej do średniej, mnóstwo ustaw łamiących konstytucje i prawa obywatelskie. Obraza mniejszości. Ludzie odpowiedzialni za konkordat po 1989 r. powinni stanąć przed sądem! Tak samo jak ci którzy dali za nic klechom wielkie majątki ziemskie!
jest na to jedno wyjście...jesli Ci się nie podoba to przecież nikt Ci nie każe chodzić do kościoła, dawać na tacę, uczestniczyć w sakramentach itp.

to, że tak się dzieje to nie nowość i jak piszesz, słusznie zresztą, pozostałosć po średniowieczu...niestety tak "wychowaliśmy" sobie kler...przyszłość pokaże czy to jeszcze długo potrwa...


Planet Earth is great to visit, but You wouldn't wanna live there...
Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

17 mar 2009, 20:31

Lewus pisze:Klechy nie płacą podatków (ja się pytam jakim k... prawem, pozostałość po średniowieczu).
Ano nie płacą podatku dochodowego, bo VAT i akcyzę płaci każdy, nawet ksiądz. Jest to pozostałość po średniowieczu i również uważam, że jest niesprawiedliwie, aby jedni płacili, drudzy nie. Dlatego popieram UPR, które postuluje zniesienie podatku dochodowego.
Lewus pisze:Kościół kradnie z budżetu państwa średnio 5 mld złotych rocznie.
Przypomnę, że budżet składa się z pieniędzy Polaków, a ci w ponad 90% deklarują się jako katolicy, więc tym samą jest spełniane piąte przykazanie kościelne.
Lewus pisze:pensje zbędnych nauczycieli religii
Uważam, że pensje wszystkich nauczycieli są zbędne, dlatego popieram UPR, które chce, aby edukacja była prywatna i każdy rodzic sam płacił za wykształcenie swoich dzieci, a nie przez całe życie łożył na system oświaty, nawet jeśli dzieci nie ma.
Lewus pisze:Kościół próbuje w każdym momencie wpłynąć na władze tak jak może (a może dużo).
Co może? Poza upominaniem polityków katolickich i informowaniem l*du jakie jest stanowisko Kościoła w różnych kwestiach? Jakoś nie słyszałem, aby klechy mieszały się do spraw autostrad, akcyz czy PKB.
Lewus pisze:Ocena z religii katolickiej do średniej
Możesz chodzić na etykę. Poza tym, ten przepis nie został uchwalony przez episkopat, tylko przez większość.
Lewus pisze:mnóstwo ustaw łamiących konstytucje i prawa obywatelskie.
Wymień proszę, jestem ich ciekaw. A może tylko powtarzasz puste slogany za starszym kolegą z młodych socjalistów?
Lewus pisze:Obraza mniejszości.
Murzynów chyba nie obrażają. Mniejszości narodowych też nie. Więc chodzi ci o te tzw. "mniejszości seksualne"? Czemu nikt nie broni mniejszości pedofilskiej, tacy biedni ludzi, nikt ich nie lubi. :( Zboczenie zawsze będzie zboczeniem, nieważne jak je nazwiesz.
Lewus pisze:Tak samo jak ci którzy dali za nic klechom wielkie majątki ziemskie!
Tatuś dał ci telefon komórkowy. Ale starsi kumple z gimnazjum skopali cię i zabrali ci ten telefon. Ale tatuś interweniował gdzie trzeba i koledzy oddali ci ten telefon. To jak, został ci zwrócony bezprawnie czy nie?
Ostatnio zmieniony 17 mar 2009, 20:33 przez kazik, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Lewus
Legendary Red Unsuccessful Troll
Posty: 216
Rejestracja: 20 sie 2008, 15:43
Lokalizacja: Kraj Rad

17 mar 2009, 21:51

kazik pisze:Murzynów chyba nie obrażają. Mniejszości narodowych też nie. Więc chodzi ci o te tzw. "mniejszości seksualne"? Czemu nikt nie broni mniejszości pedofilskiej, tacy biedni ludzi, nikt ich nie lubi. :( Zboczenie zawsze będzie zboczeniem, nieważne jak je nazwiesz
Fakt, jestem hetero (nawet mam dziewczynę) tak samo ja ty ja i większość na tym forum! Ale mam szacunek do ludzi o innej orientacji seksualnej. Nie mówię tu o pedofili , bo wiadomo to przestępstwo. Ale jeżeli chodzi o homoseksualistów to uważam, że mogą oni sobie żyć spokojnie i w prawnych związkach! Dyskryminacja ich jest niesocjalistyczna bo niezgodna z prawem Sprawiedliwości Społecznej. Poza tym gej w przeciwieństwie do pedofila nie jest "zboczeńcem" . Radze ich nie obrażać!
kazik pisze:Uważam, że pensje wszystkich nauczycieli są zbędne, dlatego popieram UPR, które chce, aby edukacja była prywatna i każdy rodzic sam płacił za wykształcenie swoich dzieci, a nie przez całe życie łożył na system oświaty, nawet jeśli dzieci nie ma.
Oświata powinna być obowiązkowa i bezpłatna dla wszystkich, a nie te pierdoły co prawi ta sku***wiona partia UPR.

kazik pisze:Możesz chodzić na etykę. Poza tym, ten przepis nie został uchwalony przez episkopat, tylko przez większość.
Ty chyba nie uczęszczasz do żadnej szkoły (widać wpływ UPRu). Bo ETYKI NIE MA W PRAWIE ŻADNEJ POLSKIEJ SZKOLE. Tylko w 300 polskich szkołach jest.
kazik pisze:Tatuś dał ci telefon komórkowy. Ale starsi kumple z gimnazjum skopali cię i zabrali ci ten telefon. Ale tatuś interweniował gdzie trzeba i koledzy oddali ci ten telefon. To jak, został ci zwrócony bezprawnie czy nie?
Kler to złodzieje, władza socjalistyczna słusznie zabrała im te ziemie po wojnie!

A teraz o UPR! Jest to partia skrajnie nazistowsko-kapitalistyczna! Korwin Mikke to pernamentny nazista przekonany o swojej "dumie białej, polskiej rasy" itp.

Kula w łeb i do piachu wszystkim UPRowcom i LPRowcom!!!

Prawdziwe logo UPR:
Obrazek

Korwin Mikke demonstruje swoje partyjne pozdrowienie:
Obrazek


Manifest Komunistyczny
http://pl.wikisource.org/wiki/Manifest_Komunistyczny
7 listopada 2009 roku. 92 rocznica Rewolucji Październikowej
Awatar użytkownika
Ramesses
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 934
Rejestracja: 30 kwie 2008, 23:38
Lokalizacja: Parczew

18 mar 2009, 07:15

Lewus pisze:Kler to złodzieje, władza socjalistyczna słusznie zabrała im te ziemie po wojnie!
nie zapominaj o tzw. księżach-patriotach którzy współpracowali z SB i UB, czasem chcąc, czasem nie...tacy mieli wszystko - i ziemię i pozwolenia na budowę kościołów itp....oto do czego doprowadzić spaczony socjalizm...absolutnie nie gloryfikuję księzy bo to też ludzie i mają prawo się mylić...ale czasy były trudne tak samo jak powyższy wybór...
Lewus pisze:A teraz o UPR! Jest to partia skrajnie nazistowsko-kapitalistyczna! Korwin Mikke to pernamentny nazista przekonany o swojej "dumie białej, polskiej rasy" itp.

Kula w łeb i do piachu wszystkim UPRowcom i LPRowcom!!!
że kapitalistyczna to owszem, bo Korwin-Mikke to liberał, ale nazistowska? chyba przesadzasz...
Ostatnio zmieniony 18 mar 2009, 07:16 przez Ramesses, łącznie zmieniany 1 raz.


Planet Earth is great to visit, but You wouldn't wanna live there...
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

18 mar 2009, 10:40

Jaki pan, taki kram. Tak wychowaliśmy sobie kościół katolicki i takie daliśmy mu warunki życia. Ale - tak i on nas wychował, przez całe stulecia. To jest sieć wielowiekowych powiązań, a tu co, nagle wszystko zerwać? Nowy ład, nowy kraj? Jaki kraj? Jakich ludzi? I gdzie ci ludzie? I gdzie ten kraj? Nad Wisłą? Lewus, wierzysz w to?


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Lewus
Legendary Red Unsuccessful Troll
Posty: 216
Rejestracja: 20 sie 2008, 15:43
Lokalizacja: Kraj Rad

28 mar 2009, 13:41

No to może tak co powiecie o "Indeksie Ksiąg Zakazanych", Inkwizycji i o tych wszystkich ludziach zabitych na zlecenie kleru?

I powiedzcie mi szczerze kazik, dlaczego tak ich bronisz? Kiedy ty mnie pytałeś o Lenina to ci odpowiedziałem, teraz ty odpowiedz.


Manifest Komunistyczny
http://pl.wikisource.org/wiki/Manifest_Komunistyczny
7 listopada 2009 roku. 92 rocznica Rewolucji Październikowej
Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

28 mar 2009, 15:22

I powiedzcie mi szczerze kazik, dlaczego tak ich bronisz? Kiedy ty mnie pytałeś o Lenina to ci odpowiedziałem, teraz ty odpowiedz.
Nie zauważyłem tej odpowiedzi, pokaż, proszę, gdzie mi odpowiedziałeś, dlaczego Lenin był taki dobry.
No to może tak co powiecie o "Indeksie Ksiąg Zakazanych", Inkwizycji i o tych wszystkich ludziach zabitych na zlecenie kleru?
Indeks był wykazem ksiąg głoszących herezję i nauki sprzeczne z naukami Kościoła. Duchowni w obawie o sumienia i dusze wiernych zakazywali czytania tych ksiąg pod groźbą ekskomuniki. Była to typowa cenzura, którą stosują wszystkie rządy, aby nie dopuścić o głosu przekonań innych niż te obowiązujące. Komuniści też cenzurowali co tylko się da, a z tego powodu nie biadolisz. Uważam, że każda cenzura (oprócz obyczajowej) jest zła i dobrze, że Indeks został zniesiony.

Święta Inkwizycja wprowadziła najbardziej humanitarne jak na tamte czasy metody sądownicze. To inkwizycja wprowadziła urząd obrońcy, wcześniej podejrzany musiał bronić się sam. Sądy królewskie nie pozwalały na odwołania od wyroków, inkwizycja wprowadziła wieloinstancyjność, dzięki czemu oskarżony mógł się odwołać od swojego wyroku do sądu o wyższej instancji. Grzegorz IX wprowadził prawo, w którym oskarżony musiał mieć obrońcę, który posiadał kwalifikacje i wykształcenie prawnicze, oraz uznał, że zeznania wydobyte podczas tortur nie są dowodem w sprawie i oskarżony z jego obrońcą mogli się zapoznać z wszystkimi dowodami winy i nazwiskami świadków (rzecz nowa w ówczesnym wymiarze sprawiedliwości). Za fałszywe oskarżenia groziła nawet kara śmierci, tak, aby ówcześni możnowładcy nie oskarżali ludzi niewygodnych o herezje. Dzięki inkwizycji mamy urząd ławników, u których sędzia mógł zasięgnąć rady lub opinii. To inkwizycja jako pierwsza wydała dekret, o tym, że nie można karać ludzi psychicznie chorych, przed procesami oskarżony był badany. Zwolnienie za dobre sprawowanie to również wynalazek inkwizycji. Poza tym, za wszystkie błędy popełnione przez Inkwizytorów Jan Paweł II przeprosił w imieniu Kościoła.
Żeby nie było, że rzucam pustymi słowy: źródło.
Ostatnio zmieniony 28 mar 2009, 15:23 przez kazik, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Ramesses
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 934
Rejestracja: 30 kwie 2008, 23:38
Lokalizacja: Parczew

28 mar 2009, 17:10

kazik pisze:Święta Inkwizycja wprowadziła najbardziej humanitarne jak na tamte czasy metody sądownicze. To inkwizycja wprowadziła urząd obrońcy, wcześniej podejrzany musiał bronić się sam. Sądy królewskie nie pozwalały na odwołania od wyroków, inkwizycja wprowadziła wieloinstancyjność, dzięki czemu oskarżony mógł się odwołać od swojego wyroku do sądu o wyższej instancji. Grzegorz IX wprowadził prawo, w którym oskarżony musiał mieć obrońcę, który posiadał kwalifikacje i wykształcenie prawnicze, oraz uznał, że zeznania wydobyte podczas tortur nie są dowodem w sprawie i oskarżony z jego obrońcą mogli się zapoznać z wszystkimi dowodami winy i nazwiskami świadków (rzecz nowa w ówczesnym wymiarze sprawiedliwości). Za fałszywe oskarżenia groziła nawet kara śmierci, tak, aby ówcześni możnowładcy nie oskarżali ludzi niewygodnych o herezje. Dzięki inkwizycji mamy urząd ławników, u których sędzia mógł zasięgnąć rady lub opinii. To inkwizycja jako pierwsza wydała dekret, o tym, że nie można karać ludzi psychicznie chorych, przed procesami oskarżony był badany. Zwolnienie za dobre sprawowanie to również wynalazek inkwizycji. Poza tym, za wszystkie błędy popełnione przez Inkwizytorów Jan Paweł II przeprosił w imieniu Kościoła.
Żeby nie było, że rzucam pustymi słowy: źródło.
mimo wszystko historia pokazała, że fałszywe oskarżenia były i to czasami na porządku dziennym...poza tym obrońcy bylialbo nie byli..wynik był często przesądzony...

Inkwizycja była bardzo poważnym błedem Kościoła i osobiście cieszę się że nasz papież przeprosił ludzkość za tę instytucję...


Planet Earth is great to visit, but You wouldn't wanna live there...
Awatar użytkownika
Lewus
Legendary Red Unsuccessful Troll
Posty: 216
Rejestracja: 20 sie 2008, 15:43
Lokalizacja: Kraj Rad

28 mar 2009, 18:12

Indeks został co prawda oficjalnie zniesiony, ale wciąż są książki i idee (no choćby marksistowska, której jestem zwolennikiem) przez Kościół potępiane.

Teraz ci powtórzę dlaczego Lenin był wybitnym człowiekiem.
Uljanov, jako pierwszy skutecznie wprowadzał teorię marksistowską w życie, udało mu się skutecznie doprowadzić do zwycięstwa Rewolucje Październikową (można ją uznać za najważniejsze wydarzenie w historii najnowszej) która pokonała burżuazyjny Rząd Tymczasowy i wprowadziła ustrój równości i sprawiedliwości. Bywał w wielu krajach Europy, gdzie studiował ruchy robotnicze każdego z nich. Wreszcie rozpoczął marsz socjalistyczny który miał przynieść sprawiedliwość całej Europie a nawet Światowi (niestety nie udało się wypełnić jego celu). A idea Lenina po jego śmierci, nie upadła ale została wycofana w cień przez Stalina, który właściwie odwrócił się od socjalizmu na rzecz autorytaryzmu. Rządy Stalina były złe, nie miały już nic z nim wspólnego rozpoczął się terror skierowany nie tylko w kierownictwo partii i Armii Czerwonej, ale także w proletariat.
Jedyną wadą rządów Lenina było niepotrzebne wprowadzenie NEPu (Nowa Ekonomiczna Polityka).

Ja ci wyjaśniłem, co miałem. Teraz ty mi wyjaśnij dlaczego bronisz kler.

P.S Inkwizycja właśnie stosowała tortury.


Manifest Komunistyczny
http://pl.wikisource.org/wiki/Manifest_Komunistyczny
7 listopada 2009 roku. 92 rocznica Rewolucji Październikowej
Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

28 mar 2009, 18:24

Bronię prawdy. A prawda jest taka, że z kleru jest więcej pożytku jak szkody, czego komunistach powiedzieć się nie da. Inkwizycja, mimo iż często bywała okrutna podłożyła podwaliny współczesnego systemu prawnego. Kościół był tą instytucją, która przez wieki stała na straży ludzi prostych i ubogich, zachowywał tradycje. Na podłożu chrześcijańskim stoi cała nasza cywilizacja, zasady moralne zapisane w Biblii są podstawą kodeksów prawnych na całym świecie. A, że niektóre dzieła i idee są potępiane przez Kościół to normalne. Jeśli Kościół pochwalałby idee przeciwne Jemu, to działałby na swoją zgubę.

P.S. Żeby nie roić tu offtopu o odpowiedź proszę w stosownym temacie. ustosunkuj się o mojego postu: https://forum.postalsite.info/s ... 49.html#top tak jak ja za każdym razem ustosunkowuję się o Twoich słów.


Awatar użytkownika
Lewus
Legendary Red Unsuccessful Troll
Posty: 216
Rejestracja: 20 sie 2008, 15:43
Lokalizacja: Kraj Rad

28 mar 2009, 18:33

kazik pisze: zasady moralne zapisane w Biblii są podstawą kodeksów prawnych na całym
Kodeksy prawne są opierane głównie na Kodeksie Napoleona (wyjątkowo świeckim, bo jako pierwszy dopuszczał rozwody), oraz na Prawie XII Tablic (rzymskim). A nie na Biblii czy Kodeksie Hammurabiego.
A ludzi prostych i ubogich to broni socjalizm a nie kler. A encyklika "Rerum Novarum" już go potępiła. Zresztą księża uwielbiają drogie i wystawne życie. Choćby ten Jankowski (domniemany: "narodowy bohater Solidarności").


Manifest Komunistyczny
http://pl.wikisource.org/wiki/Manifest_Komunistyczny
7 listopada 2009 roku. 92 rocznica Rewolucji Październikowej
Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

28 mar 2009, 18:38

Socjalizm zakłada, że ograbimy bogatych i damy "biednym". Kościół promuje dobrowolną jałmużnę (Trzy najprzedniejsze uczynki: modlitwa, post, jałmużna). Ale jałmużna musi być dobrowolna, w innym przypadku to zwykła kradzież. A co do tego, że niektórzy księża używają swego bogactwa: nie mnie to osądzać, Ktoś innych ich z tego rozliczy. A tak nawiasem mówiąc, Twój Lenin też mieszkał w pałacu i nie cierpiał ubóstwa, w przeciwieństwie to zatrważającej większości obywateli raju na Ziemi.


ODPOWIEDZ