Kościół, a różne sprawy...

Bardziej i mniej konkretne rozmowy na określone tematy, niezwiązane bezpośrednio z tematyką strony, ale nurtujące niemal każdego. To wcześniejszy Duży Hyde Park plus kilka luźniejszych tematów.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Ramesses
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 934
Rejestracja: 30 kwie 2008, 23:38
Lokalizacja: Parczew

27 maja 2010, 19:13

Kariko pisze:
Ramesses pisze:to chyba na chybił-trafił...gdzie Behemoth i Vader? przecież to takie szatanistyczne zespoły!!
Przecież na pierwszej (drugiej nie chce mi się czytać :D) liście są oba :)
sugerowałem się drugą, zatem przepraszam za niedopatrzenie...


Planet Earth is great to visit, but You wouldn't wanna live there...
Awatar użytkownika
Pangia
Koleś
Koleś
Posty: 3710
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:06

27 maja 2010, 20:49

Kariko pisze:W przypadku MJ obstawiam, że ma to związek z jego operacją, bo za mocno zaingerował w dzieło boże, czy jakoś tak, ale to tylko moja teoria
Może kościołowi nie spodobał się teledysk "Thrillera"?
Żeby nie było, to:
Mianownik: Thriller
Dopełniacz: Thrillera
Ostatnio zmieniony 27 maja 2010, 20:50 przez Pangia, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

28 maja 2010, 15:12

Odkąd Paweł VI rozwiązał Święte Oficjum nie ma w Kościele organu zdolnego wydawać takie indexy zespołów, książek, filmów czy gier zakazanych. Zresztą dopóki nie zobaczę odnośnika do odpowiedniego dokumentu wydanego przez Watykan, lub od biedy Konferencję Episkopatu Polski to nie uwierzę, że to prawdziwa lista.


Awatar użytkownika
The Iceman
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1485
Rejestracja: 27 gru 2008, 12:06
Lokalizacja: بيروت

28 maja 2010, 16:49

Obecnie Kongregacja Nauki Wiary, powstała w miejsce dawnego Świętego Oficjum, może wskazywać dzieła szkodliwe dla wiary lub moralności, jednak potępienie przez nią jakiejś pozycji nie wiąże się z nałożeniem sankcji kościelnych na autora lub czytelników.

Swoje kryteria i negatywne rekomendacje dla niektórych pozycji mogą wydawać także krajowe Konferencje Episkopatu czy poszczególni biskupi. Przykładem w Polsce jest stanowisko Episkopatu wobec książki Kod Leonarda da Vinci.

Działania te reguluje Kodeks prawa kanonicznego w pp. 822-832. "Dla zachowania nieskazitelności wiary i obyczajów, pasterze Kościoła posiadają prawo i są zobowiązani czuwać, by wiara i obyczaje wiernych nie doznały uszczerbku przez słowo pisane lub użycie środków społecznego przekazu." (p. 823).

Kod: Zaznacz cały

http://pl.wikipedia.org/wiki/Indeks_ksi%C4%85g_zakazanych


Posiadam zasilacz z białej listy.
Awatar użytkownika
Ciachoo
Wnerwiony urzędas
Posty: 11
Rejestracja: 01 lut 2007, 19:33
Lokalizacja: Z Miasta Dude'a

22 wrz 2010, 23:33

Kościół przeszedł bardzo ciekawą przemianę, od ostoi intelektualnej i cywilizacyjnej, przez narzędzie władzy i mordu, niszczyciela postępu, aż do dzisiejszej grzecznej wersji, wspierającej organizacje charytatywne, i uznających dowody naukowe.

Wciąż jednak pozostaje funkcja "trzymania owieczek w rzędzie".
Bo indywidualizm jest sprawą niebezpieczną, a negowanie starożytnych dogmatów niepoprawne.
Buuuuuuuu.
Jak to ktoś pięknie ujął - ruszajmy głową, nie KRZYŻEM.


"Broń nie zabija ludzi, ja to robię" Postal Dude
Awatar użytkownika
Ramesses
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 934
Rejestracja: 30 kwie 2008, 23:38
Lokalizacja: Parczew

23 wrz 2010, 10:05

Ciachoo pisze:Wciąż jednak pozostaje funkcja "trzymania owieczek w rzędzie".
Bo indywidualizm jest sprawą niebezpieczną, a negowanie starożytnych dogmatów niepoprawne.
Buuuuuuuu.
Jak to ktoś pięknie ujął - ruszajmy głową, nie KRZYŻEM.
Indywidualizm może prowadzić do powstania sekt...a czy chociażby luteranizm nią jest?

btw. Krzyż w końcu ruszyli..i dobrze! ileż można patrzeć na bandę ludzi, przez których całe państwo naraża się na śmieszność w oczach innych państw...


Planet Earth is great to visit, but You wouldn't wanna live there...
Awatar użytkownika
Cziko
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 880
Rejestracja: 06 cze 2011, 12:05

28 lip 2012, 17:17

Toż się sobie dziwię że się tu jeszcze nie wypowiedziałam. Co do religii w szkole nie mam co narzekać bo omawiamy jak na razie historię chrześcijaństwa i nie poruszamy tematów mało mających wspólnego z religią.
Loc pisze:(dla tych co myślą, że "sadysta" to synonim słowa "brutal" itp. - radzę zajrzec do słownika. Poważnie)
Racja, kolejny nadużywany wyraz zaraz obok "psychopata" i "satanista"...
Mr Minio pisze:PS: Czytywałem na paranormalne, że niektórzy ludzie czują się obserwowani, może to nie duchy, jak to mówią, tylko Bóg?
Jeżeli ktoś czuje się obserwowany i ma wrażenie że "to coś" chce mu zrobić krzywdę, to co? A mówią bo sensacji szukają.

Lewus pisze:Ty chyba nie uczęszczasz do żadnej szkoły (widać wpływ UPRu). Bo ETYKI NIE MA W PRAWIE ŻADNEJ POLSKIEJ SZKOLE. Tylko w 300 polskich szkołach jest.
Fakt że raczej nie ma, u nas jest gimnazjum łączone z liceum, około 1000 uczniów, podobno była etyka ale nikt nie chodził. I się nie dziwię, bo jeżeli rodzic podejmuje decyzję za dziecko i wali go że dziecko ma inne poglądy i przekazuje je innym i nie może spać już 2 dni przed niedzielą to jakim cudem miałoby chodzić na etykę?
Mr Minio pisze:Co o tym myślicie? Według mnie to bzdura. Wątpię, że to Kościół stworzył tą listę. Każdy może słuchać tego, co mu się podoba. Przez tą listę wielu zagorzałych katolików może przestać słuchać rock/metalu(w co wątpię, ale zawsze jakiś tam 0,0001% bedzie).
Widziałam podobne strony i wysuwali co najmniej dziwne teorie w stylu problemów z oddawaniem moczu [WTF?! o.O ] i zmian w płynie mózgowo-rdzeniowym. Na stronie jakiejś podobnej do katolik pl był artykuł w którym koleś, główny bohater, się wypowiadał że zerwał ze złem i z metalem a był fanem i tu powymieniał jakich zespołów. I co ciekawe nie wiedział że się pisze thrash nie trash... Co do listy był ten temat nawet na Joe Monster, aż ciekawe że nie dowalili Cannibal Corpse bo jeszcze zaczną ludzie gwałcić martwe dzieci :>

Kariko pisze:A o buddyjskich, czy innych egzotycznych idiotach nie dowiesz się w ogóle, bo takie informacje do nas nie docierają :P
A hcfor i BestGore odwiedzasz? :P


Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

19 wrz 2014, 13:33

Wprowadzić obowiązkowy comiesięczny podatek na kościół (procentowy od dochodów, w Niemczech jakieś 1,5%), za to zlikwidować tacę (to już lepiej postawić skrzynkę na datki jak u jehowych, mniej wieśniackie od podstawiania tacki pod ryj) i opłaty "co łaska" za ceremonie. Wtedy zobaczymy ilu jest prawdziwych katolików w Polsce. Bo znam w sąsiedniej firmie takich "polskich katolików", którzy gdy tylko dowiedzieli się, że będą musieli płacić "kościołowy" od razu wyrzekali się wiary i zamiast "katholisch" w formularzu wpisywali "atheist".


ODPOWIEDZ