Kilka pytań

Dział w pełni poświęcony grze w necie. Miejsce na ustawki, propozycje i pomoc.
Obrazek

Moderatorzy: Moderatorzy, ServerAdmin

Awatar użytkownika
piotreq128
Wstydliwy morderca
Posty: 5
Rejestracja: 27 lis 2010, 20:44

27 lis 2010, 21:15

Zacząłem grać dzisiaj w Postal 2 Multiplayer i nie za bardzo wiem o co chodzi.

Właściwie to chciałbym wiedzieć na czym polegają te 4 opcje rozgrywki.

Czy jest tu jakiś sklep,jak zdobyć inne bronie ?

Jakieś przydatne skróty klawiszowe ?


Knurr

27 lis 2010, 21:24

2.
Jaki sklep? To nie CS! Tu jest Postal i bronie musisz znaleść.

3.
W+S+A+D - Przydatne skróty :P


Awatar użytkownika
piotreq128
Wstydliwy morderca
Posty: 5
Rejestracja: 27 lis 2010, 20:44

27 lis 2010, 21:38

A co do opcji rozgrywki ? Bo nie bardzo kapuje o co w nich chodzi


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

27 lis 2010, 22:52

Tryby gry są standardowe i nie odbiegają od tych w innych grach.
Death Match - każdy bije się z każdym, wygrywa ten, kto zgarnie najwięcej puntów/fragów.
Team DM - jak powyżej, tylko rywalizują dwie grupy. Dołączasz do jednej z nich.
Snatch - postalowa wersja Capture the Flag, ale zamiast flag drużyna zdobywa postalbabe, dziewczynę którą trzeba odstawić do swojej bazy, albo zabrać z bazy wroga.
Grab - zbierasz worki rozrzucone na mapie, gra każdy przeciw każdemu, wygrywa ten, kto nazbiera najwięcej lub zabierze worków przeciwnikowi.

Reszty szukaj w istniejących tematach. Trudno powielać pisane już porady. Opcje w okienku ustawień też zostały opisane.

Choć - przydałby się jakiś przypięty temat z radami dla początkujących. Kto chętny - niech pisze. Albo wskaże już napisany. Przypnie się. ;)
Ostatnio zmieniony 27 lis 2010, 22:54 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

27 lis 2010, 23:08

DeathMatch - standardowy tryb multi w większości shooter-ów. W skrócie zabawa polega na tym, że gracze mają się wzajemnie mordować i jednocześnie unikać własnej śmierci. Za każdego zabitego przeciwnika zdobywamy punkt. Mecz wygrywa osoba, która zdobędzie najwięcej punktów.

Team DeathMatch - zasady podobne jak w DeathMatch, z tą różnicą, że gramy w drużynach składających się z kilku graczy. Wygrywa ta drużyna, której łączna suma punktów (zdobywanych za zabijanie członków drużyny przeciwnej) jest wyższa.

Snatch - wariacja na temat Capture The Flag. Mamy dwie drużyny i dwie bazy, w których znajdują się flagi (w tym wypadku pod postacią PostalBabes). Zadaniem drużyn jest wykradnięcie "flagi" z obozu przeciwnika i doniesienie jej do swojej bazy. Wygrywa team, który doniesie najwięcej lasek.

Grab - w tym trybie należy zebrać określoną ilość worków z forsą. Wygrywa ten, kto jako pierwszy zdobędzie wszystkie wory. Wzajemne wyżynanie się nie jest konieczne do zdobycia punktów, jednak trzeba zabić przeciwnika, by zabrać jego worki. Dodatkowo z każdym kolejnym workiem na plecach stajemy się nieco silniejsi.

Jihad - wariacja na temat DeathMatch. Na mapie pojawia się dodatkowo kamizelka wypchana materiałami wybuchowymi, dzięki której możemy wparować w tłum graczy i wysadzić się, zdobywając punkty 8-)

I to by było na tyle 8-)

========EDIT========
Tiq mnie ubiegł 8-)
Ostatnio zmieniony 27 lis 2010, 23:23 przez Lothar, łącznie zmieniany 1 raz.


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

27 lis 2010, 23:31

:D

Dodam, że tryb Jihad dostępny jest dopiero po instalacji Postal 2 STP 1409X Patch - we wcześniejszych wersjach, nawet w wersji MP Free, nie ma go.


Z deka BTW: A ja widzę na naszej stronie dużo roboty. Nadrobimy zaległości.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
piotreq128
Wstydliwy morderca
Posty: 5
Rejestracja: 27 lis 2010, 20:44

28 lis 2010, 13:07

Ale to wszystko jest na stronie głównej - dopiero teraz zauważyłem :P


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

28 lis 2010, 14:59

Cieszę się, że zauważyłeś. :P A będzie jeszcze więcej do zauważenia.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
piotreq128
Wstydliwy morderca
Posty: 5
Rejestracja: 27 lis 2010, 20:44

09 gru 2010, 20:07

Mam jeszcze jedno pytanie,chodzi o rozdzielczosć bo mam 1366x768 a w grze ustawione na 1024x768 i wiem że można to zmienić w pliku .ini ale jak potem to zapisać ?Wyskakuje odmowa dostępu


Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

09 gru 2010, 20:09

Może masz we właściwościach pliku "Tylko do odczytu"?


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

09 gru 2010, 20:10

Windows Vista / 7 - zapisz "nowy" .ini gdzieś indziej i później zastąp owym plikiem starego ini-acza 8-)


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
piotreq128
Wstydliwy morderca
Posty: 5
Rejestracja: 27 lis 2010, 20:44

09 gru 2010, 21:16

Dobra,udało mi się to zapisać ale nic sie nie dzieje rozdzielczosc jest taka sama chociaż zmieniam w linice FullscreenViewportX=1024
FullscreenViewportY=768


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

09 gru 2010, 22:06

Zapisz przez grę. Czyli wejdź w Opcje gry i dalej w Opcje wideo. Tam znajdziesz rozdzielczość. Zmień sobie. Jeśli jesteś w trybie fullscreen, to zadziała to właśnie na pełny ekran. Jeśli aktualnie jesteś w trybie okna - zadziała w trybie okna. Z trybu fullscreen w tryb okna przejdziesz wciskając standardowy w Windows układ klawiszy Alt+Enter.

W grze nie zmienisz tylko tego, by gra domyślnie uruchamiała się w określonym trybie. Domyślnie jest to fullscreen. To zmienisz grzebiąc w INI. Albo w AWPMod, który dodaje do opcji w grze możliwość takiej zmiany.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Quaker
Miłośnik broni
Posty: 128
Rejestracja: 08 lis 2010, 20:58

03 sty 2011, 20:55

To może podczepię się do tematu i zadam parę swoich pytań.
Pobrałem StP FREE MP, ale znajduje mi mało serwerów, a na każdym nieziemskie lagi! Da się coś z tym zrobić? Dodam, że laguje tylko, gdy strzelam. W trakcie ruchu jest prawie normalnie.

To na razie tyle. Mam nadzieję, że ktoś odpowie.


Awatar użytkownika
Heret
Seryjny zabójca
Posty: 270
Rejestracja: 20 paź 2010, 20:01
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

03 sty 2011, 21:02

Jeśli laguje wyłącz programy typu ares i gg w ostateczności nawet zaporę jeśli to nie pomoże to najwidoczniej wina założyciela serwera (słaby net). Serwerów nie jest dużo, bo Postal 2 to mało znana gra więc tu nic nie zrobisz, ale możesz pobrać patcha 1409X.
Ostatnio zmieniony 03 sty 2011, 21:02 przez Heret, łącznie zmieniany 1 raz.


ODPOWIEDZ