Kara śmierci

Bardziej i mniej konkretne rozmowy na określone tematy, niezwiązane bezpośrednio z tematyką strony, ale nurtujące niemal każdego. To wcześniejszy Duży Hyde Park plus kilka luźniejszych tematów.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

27 mar 2008, 21:25

Niekiedy słuchając wiadomości docierających do mnie ze świata, nóż otwiera mi się w kieszeni. Zabójcy, gwałciciele, czy pedofile, za swoje przestępstwa dostają śmieszne wyroki. Najczęściej i tak wychodzą za 'dobre sprawowanie'. Gdzie tu sprawiedliwość? W takich wypadkach, poważnie myślę o przywróceniu...

Kary śmierci w Polsce się nie stosuje. Z jednej strony to dobrze, gdyż korupcja w naszym państwie dosięga wszystkich, także ludzi, odpowiedzialnych za wydawanie wyroków, czyli...

Sędziów łatwo przekupić już teraz, a co działoby się, gdy w grę wchodziło ludzie życie? W przeszłości miały miejsce (na świecie) niesłuszne wyroki śmierci. Jednak zabitym np. na krześle elektrycznym, oprócz dobrego imienia, życia nie zwrócono. Do kogo mieć tutaj pretensje? Ludzie zrzucali i będą zrzucać winę na siebie nawzajem, byleby tylko ich nie winić, za coś, co bardzo trudno...

Udowodnić, że kara śmierci jest słuszna/niesłuszna, jest rzeczą niemożliwą. Bo, z jednej strony, dobrze zabić kogoś, kto mógłby uczynić wiele złego społeczeństwu, życiu porządnych ludzi. Jednak, do cholery, jesteśmy tylko ludźmi. Wychodzę z założenia, że skoro nie ja dałem życie, to i nie mi dane jest je komuś...

Odebrać życie niewinnemu... to byłoby coś strasznego. W więzieniu, niekiedy, skazani dochodzą ze swoimi prawnikami swej niewinności i... często ją udowadniają. A przecież gdyby zostali straceni, to... zginęliby, nie mogąc się już obronić.

A co Wy sądzicie o karze śmierci? Proszę o w miarę długie i uzasadnione wypowiedzi. :)

PS Patrząc przez go(o)gle ;) można dużo o karze śmierci przeczytać.


Obrazek
Awatar użytkownika
Mixer
Noob Killer
Noob Killer
Posty: 2203
Rejestracja: 11 gru 2006, 19:40

27 mar 2008, 21:40

szczerze? gwalciciele mordercy. co to za przestepcy do politykow? zadni... to oni niszcza ten swiat. morderca zabije kilka osob gdy polityk ktory robi sobie dobrze kosztem innych rozbija rodziny ludzie popelniaja samobojstwa zarabiaja kosmiczne sumy... zamiast zwyklych bior buduja palace a przez ich pyche umieraja ludze w szpitalach bo brak pieniedzy na sprzety. duza czesci swiata gloduje i umiera z tego powodu. politycy mowia my chcemy pomagac krajom trzeciego swiata ale czy jakis tusek kaczor przelal choc grosz na dowolna akcje charytatywna?? co taki pierdolo*y polityk nie moze sobie odmowic kolejnego mercedesa i rozdac glodujacym ludziom? peiknie slowa apropo tego mowil Bob Marley
Bob Marley pisze:"Każde pokolenie ma swoją walkę. Lecz zauważ, że gdy walka staje się przemocą, wtedy jej efektem jest nienawiść i wojny. A gdy wyczerpią się siły, wówczas okazuje się, że tak na dobrą sprawę to nic się nie zmieniło. Podziały, nierówności - wszystko pozostaje bez zmian i tylko krew niewinna się polała. Dlatego musisz wiedzieć, że walka jest czymś więcej niż agresją. Walka to droga życia, którą idziesz codziennie i musisz pokonać własne słabości, musisz przekonywać sam siebie, żeby nie zjadła cię agresja i nienawiść. Krok po kroku musisz przekonywać sam siebie, że świat jest taki jaki być powinien i że dlatego tak jest, ponieważ Jah kieruje każdym jego ruchem. I to jest prawdziwa walka - gdy krok po kroku przezwyciężasz w sobie siły zła."
a co do kary smierci? obojetnie co sie stanie nie powinnismy nikomu odbierac zycia.czlowiek rodzi sie z prawem do wolnosc(czyli do zycia) i tak ma pozostac. wiezienie to jest kara wystarczajaca. pomyslcie... siedziec kilkanascie lat w jednym miejscu i miec swiadomosc tego co sie zrobilo. chce sie o tym zapomniec lecz gdy spojrzy sie na kraty wszystko sie czlowiekowii przypomina.
Ostatnio zmieniony 27 mar 2008, 21:46 przez Mixer, łącznie zmieniany 3 razy.


Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

27 mar 2008, 22:17

"Zielona Mila" - polecam film. Jest tam motyw, że niewinny ginie na krześle. Ogromny murzyn z darem uzdrawiania niesłusznie skazany za gwałt i morderstwo dziewczynki. On pogodził się ze swoim losem. Strażnicy chcą mu zorganizować ucieczkę, on jednak odmawia. Dumny idzie na stracenie, podczas egzekucji wszyscy strażnicy płacą, bo wiedzą, że wykonują niesłuszny wyrok. Nie chciałbym być w plutonie egzekucyjnym, który rozstrzelał niewinnego człowieka. Sumienie by mnie zabiło. W procesie Norymberskim zginęło kilku niewinnych nazistów. Wolny świat domagał się zemsty, krwi oprawców. Skazano więc na śmierć na mordowanie Żydów oficerów, którzy o tym nawet nie mieli zielonego pojęcia.
Z drugiej strony jak słyszę, że kolejny morderca, pedofil wychodzi po 5/10 latach to mnie krew zalewa. Podobnie z dożywociem. Człowiek żyje w pierdlu za pieniądze podatników.
Nie mam jednoznacznego zdania. Nie płakałbym jakby spadło kilka głów przestępców, ale też nie chciałbym aby spadła głowa niewinnego.


Awatar użytkownika
Mixer
Noob Killer
Noob Killer
Posty: 2203
Rejestracja: 11 gru 2006, 19:40

27 mar 2008, 22:31

kazik pisze:Człowiek żyje w pierdlu za pieniądze podatników.
to tak samo moge powiedziec: ty chodzisz po chodniku podatnikow . oddychasz wspolnym powietrzem. ten czlowiek zapewne tez kiedys pracowal. wiec w wiekszej czesci splacil siebie samego


Awatar użytkownika
Dr. Dundersztyc
Szalony Naukowiec
Szalony Naukowiec
Posty: 1299
Rejestracja: 05 gru 2007, 22:48
Lokalizacja: Druelselstein
Kontakt:

28 mar 2008, 09:42

Jak dla mnie to wszystkich tych poje***, pedofilii, prawników, urzędników, komunistów, nazistów wysłać do kamieniołomów na dożywotnie roboty publiczno - przymusowe. Euro 2012 się zbliża, brakuje autostrad, stadionów, infrastruktury - darmowa siła robocza była by wskazana, postawić kilku strażników z AK-47 i tyle. A jak nie chce robić to do stójki 1x1 m na tydzień, może dwa. Kara śmierci nie jest rozwiązaniem. Każdy kto dał się złapać musi odpokutować należycie za swoje grzechy. Inaczej za łatwo by się od tego wywinął.


Obrazek
Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

28 mar 2008, 23:17

Kara śmierci... musiałbym się dłuuugo zastanawiać i napisać kilkustronicową rozprawkę xD

Spójrzmy na to z tej strony - każdy potrafi odebrać życie komuś kto na to zasługuje... ale czy ktoś potrafi dać życie osobie, która na to zasługuje? Wątpię...

Dlatego - moim zdaniem - dobrym wyjściem jest zatrudnianie więźniów w kamieniołomach, pod strażą, w jakiś cementowniach i innych miejscach, które wymagają sporego wysiłku. Zabijanie, niezależnie jak na to patrzeć, jest złe... i zawsze takim będzie. Poza tym śmierć dla zwyrodnialca mordującego i gwałcącego wszystko co zobaczy to żadna kara 8-)


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
konrad pl
Seryjny zabójca
Posty: 275
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:00
Lokalizacja: z dumu
Kontakt:

30 mar 2008, 10:32

Lothar ma racje dac jakies ciezkie rooboty ale ja byl bym za kara smierci a to tylko dla osob za bestialskie zbrodnie wtedy gdy mamy 100% pewnosci ze to napewno one zrobily
a tak propo ludzie z wlodowa dobrze zrobili,jakis stary kryminalista mialby ich ciagle terroryzowac i grozic sie ze pozabija ich dzieci,spali i ch domy itp, ludzie podjeli srodek zapobiegawczy ,tymbardzie ze policja ich olala


Awatar użytkownika
SovietPolska
Zabójca na sterydach
Zabójca na sterydach
Posty: 525
Rejestracja: 18 sie 2007, 01:36

30 mar 2008, 12:40

Dlatego - moim zdaniem - dobrym wyjściem jest zatrudnianie więźniów w kamieniołomach, pod strażą, w jakiś cementowniach i innych miejscach, które wymagają sporego wysiłku. Zabijanie, niezależnie jak na to patrzeć, jest złe... i zawsze takim będzie. Poza tym śmierć dla zwyrodnialca mordującego i gwałcącego wszystko co zobaczy to żadna kara
Tylko kto ich będzie pilnował, stara straż więzienna odchodzi, młodzi niechcą do tego zawodu bo się boją.
Kary śmierci może należało by stosować, zobaczcie jak jest w arabi saudyjskiej, tam jest kat który wykonuje wyroki, tam są więzienia za małe rzeczy np: machlojki podatkowe, nachodzenie kogoś....
A za kradzież już odcięcie ręki, za gwałt i pedofilstwo odcięcie "członka"
Kary śmierci w wyjątkowych sytuacjach np: wielkokrotne albo brutalne zabójstwo.

Kara śmierci jestem jak najbardziej za.


Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

30 mar 2008, 16:30

kazik pisze:"Zielona Mila" - polecam film. Jest tam motyw, że niewinny ginie na krześle. Ogromny murzyn z darem uzdrawiania niesłusznie skazany za gwałt i morderstwo dziewczynki. On pogodził się ze swoim losem. Strażnicy chcą mu zorganizować ucieczkę, on jednak odmawia. Dumny idzie na stracenie, podczas egzekucji wszyscy strażnicy płacą, bo wiedzą, że wykonują niesłuszny wyrok.
Oglądałem ten film.

Według mnie powinno się komuś na 100% coś udowodnić(czasami jest to niemozliwe) i dopiero potem myśleć nad karą śmierci. Ale jak ktoś jest psychopatą-mordercą który zabija wiele osób i policja ma na to niezbite dowody to czemu państwo ma płacić za jego utrzymanie? Najlepeij kulkę w łeb takiemu i po sprawie, a jak pedofil jakis to czlonka uciąć.
Albo najlepiej "oko za oko ząb za ząb". Ktos komus rękę obciąl, jemu też. Ktoś kogoś poszatkował, to go też poszatkować.

Jednakże pojawia się tutaj sprawa tego czy dany człowiek jest na 100% winy.
Jeżeli okazałoby się, że skazany właśnie na smierć i/lub stracony więzień jest niewinny byłoby raczej "niemiło".

Ale wkurza mnie to, że jakiś biedak za kradzież jedzenia z supermarketu zostaje skazany na 5 lat więzienia i/lub ktoś kto zabił z obrony własnej na 20 lat więzienia, a jakiś su***** który zabil człowieka dokładnie wiedząc co robi, nie musząc tego robić w obronie, lub w głodzie dostaje 10-15 lat. Gdzie ta sprawiedliwość? Kmieciu słusznie zauważył, że sąd jest przekupny. Dzasz takiemu do łapy to da łagodniejszy wyrok. Cały świat jest oszukany! I nikt tego nie zmieni.

Wracając jednak do kary śmierci to powinna ona zostać wprowadzona w szczególnych przypadkach.
Ostatnio zmieniony 30 mar 2008, 16:34 przez Mr Minio, łącznie zmieniany 3 razy.


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
Mixer
Noob Killer
Noob Killer
Posty: 2203
Rejestracja: 11 gru 2006, 19:40

30 mar 2008, 16:33

Mr Minio pisze:Według mnie powinno się komuś na 100% coś udowodnić(czasami jest to niemozliwe) i dopiero potem myśleć nad karą śmierci. Ale jak ktoś jest psychopatą-mordercą który zabija wiele osób i policja mam na to niezbite dowody to czemu państwo ma płacić za jego utrzymanie? Najlepeij kulkę w łeb takiemu i po sprawie, a jak pedofil jakis to czlonka uciąć.
no no niezbite dowody yhm. zawsze tak mowia ze maja niezbite dowody(bo tak mysla) a siadaja na krzeslo niewinnych ludzi.
Mr Minio pisze:Albo najlepiej "oko za oko ząb za ząb". Ktos komus rękę obciąl, jemu też. Ktoś komoś poszatkował, temu też.
o.O i kto bylby katem? koles bez przesady to XXI wiek...


Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

30 mar 2008, 16:37

I tutaj pojawia się pytanie: Kto byłby katem?

Nie umiem na nie odpowiedzieć. to pytanie bez odpowiedzi. Ale co innego zrobić z takimi wyrzutkami społeczeństwa, jeżeli mogę użyć takiego słowa.


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
konrad pl
Seryjny zabójca
Posty: 275
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:00
Lokalizacja: z dumu
Kontakt:

30 mar 2008, 19:13

jezeli jest przykladowo nagrane dzieki kamerze jak koles morduje to wtedy bez zadnego prawniczego gadania powiino sie kolesiowu zaserwowac kulke w leb


Awatar użytkownika
SovietPolska
Zabójca na sterydach
Zabójca na sterydach
Posty: 525
Rejestracja: 18 sie 2007, 01:36

30 mar 2008, 19:20

Mixer pisze:o.O i kto bylby katem? koles bez przesady to XXI wiek...
No to czemu są urządzane polowania na ludzi i czemu człowiek morduje człowieka przecież to jest XXI wiek.
"Oko za oko, ząb za ząb" to dobra metoda.

Edit:
Uwierzcie mi że niejeden chciałby być katem i decydować o życiu.
Ostatnio zmieniony 30 mar 2008, 19:22 przez SovietPolska, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Mixer
Noob Killer
Noob Killer
Posty: 2203
Rejestracja: 11 gru 2006, 19:40

30 mar 2008, 19:21

jezeli jest przykladowo nagrane dzieki kamerze jak koles morduje to wtedy bez zadnego prawniczego gadania powiino sie kolesiowu zaserwowac kulke w leb
no wlasnie to sa te niby kluczowe dowody. a tu dupa bo np kamera pokazuje troche rozmazany obraz i nie dokladny(jak jest w sklepach) a taka wiara np moze miec kaptur na glowie i co wtedy? poza tym czesto wylapuja przypadkowe osoby a swiadkowie ze stresu zapominaja rysy twarzy :P


Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

30 mar 2008, 20:01

Proponuję zejść na ziemię. Sprawy, w których dowody są niepełne najczęściej są umarzane. Odsetek zakończonych spraw jest bardzo mały. Wiem, bo szwagier mojego brata pracuje w dochodzeniówce i mówił, że aby kogoś skazać na dożywocie muszą być niezbite dowody poparte zeznaniami kilku świadków.


ODPOWIEDZ