Kanon Postala

Ogólne rozmowy dotyczące całej serii Postal.
Obrazek

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

03 lip 2014, 10:54

NIEtykajmnie pisze:Seria zaczyna się od Postal2
To jest naprawdę kanoniczne stwierdzenie. Cała orientacja graczy, cała świadomość serii Postal - koncentruje się na Postal 2 i reszta serii z niej się wywodzi albo ją rozpoczyna. I nie wiem czy jakakolwiek kontynuacja to zmieni.
ZigHor pisze:
NIEtykajmnie pisze:RWS przeprasza za PIII bo robiło to inne studio (ktoś tak tu pisał).
to nie jest ważne, akella trashmasters zrobiło tę grę na wzór bety RWS
A czy ktoś wie, jaki był czas wydarzeń w tej becie?
NIEtykajmnie pisze:
Slayer pisze:Akcja Jedynki to 17 października 1997r.
NIEtykajmnie pisze:"Przeklęty Ojciec " żył do 96' tak pisze na grobie - i to mi wystarczy.
No i te dwa cytaty nic nie pomagają...
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
prawdziwy 666
Master of Dead & Hell
Master of Dead & Hell
Posty: 2182
Rejestracja: 30 sie 2007, 20:37
Lokalizacja: Apocalyptic City

03 lip 2014, 15:04

ZigHor pisze:
NIEtykajmnie pisze:RWS przeprasza za PIII bo robiło to inne studio (ktoś tak tu pisał).
to nie jest ważne, akella trashmasters zrobiło tę grę na wzór bety RWS
o czym ty gadasz???

tak wygląda prawdziwa historia za p3
The original plan was for RWS to do game design and style art, with Akella responsible for production (coding, game art, audio, playtesting, etc.). The project started out great with both groups working close together, then the first blow came with the Russian economy taking a hit and Akella lost their A development team and the project got moved to Team B. Looking back now we should have canceled the project then as there was no way the new less qualified team was going to be able to deliver a “A” quality game. The next big blow was when Akella started chopping away at our design (to accommodate the limited skills of the 2nd string team), this only got worse over time. From eliminating gameplay to single player only to PC only and scratching consoles. The hole kept getting deeper and the shit shovel was in full force. We didn't even get to see or play the game in the last 12 months of development, then the worst thing happened. Akella was desperate for money trying to prevent going out of business. They made the fatal decision to ‘wrap it up’ at alpha and call it done, releasing it to the Russian market, then on Steam for the international market.
https://runningwithscissors.com/main/ind ... e=page1416


I am not dead, I'm a Death muhahahahaha
Obrazek
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

03 lip 2014, 15:26

Wszystkiemu winna rosyjska gospodarka. ;)


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Tardis
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1183
Rejestracja: 11 lis 2013, 16:36

17 lip 2014, 21:00

Tak naprawdę kanon Postala nie istnieje. Jeśli mielibyśmy się uprzeć to cały kanon to jedna gra i dodatek do niej. Wszystko inne powstaje na podstawie domysłów graczy, czyli myślę, że spokojnie możemy nazwać to Fanonem, a Fanon daje nam większe pole do popisu. Nic tak naprawdę nie stoi na przeszkodzie by powiedzieć, że w 1 gramy Ojcem Kolesia. Jest nawet parę faktów potwierdzających tą tezę, jednak są one dziełem przypadku. Na pewno RWS rozplanowując Postala nie uwzględnił czy bohater jedynki jest ojcem Kolesia. RWS pewnie nie zgadza się z tym obcinając całkowicie pierwszą odsłonę od kanonu, lecz słowa wypowiedziane w wywiadach itp. zawsze są ignorowane i przyjmowane za niekanoniczne. Więc czy Senior Dude jest ojcem Kolesia zależy tylko od nas, od graczy

Tak naprawdę fanon można by uporządkować w ten sposób

Postal
Postal Orgins
Postal 2 A very postal Christmas
Postal 2
Postal 2 Apocalypse weekend
Postal 3


Niebawem Mapka Niespodzianka 2!
Czekajcie panowie spokojnie!
Awatar użytkownika
Zaver
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1743
Rejestracja: 14 lip 2012, 23:09

18 lip 2014, 19:28

prawdziwy 666 pisze:o czym ty gadasz???

tak wygląda prawdziwa historia za p3
The original plan was for RWS to do game design and style art, with Akella responsible for production (coding, game art, audio, playtesting, etc.). The project started out great with both groups working close together, then the first blow came with the Russian economy taking a hit and Akella lost their A development team and the project got moved to Team B. Looking back now we should have canceled the project then as there was no way the new less qualified team was going to be able to deliver a “A” quality game. The next big blow was when Akella started chopping away at our design (to accommodate the limited skills of the 2nd string team), this only got worse over time. From eliminating gameplay to single player only to PC only and scratching consoles. The hole kept getting deeper and the shit shovel was in full force. We didn't even get to see or play the game in the last 12 months of development, then the worst thing happened. Akella was desperate for money trying to prevent going out of business. They made the fatal decision to ‘wrap it up’ at alpha and call it done, releasing it to the Russian market, then on Steam for the international market.
w tym cytacie wyjaśniłeś historie tworzenia starego P3 a nie historie designu
napiszę inaczej - akella działała według pierwotnego planu więc zostało to stworzone na ten właśnie wzór
Tardis pisze:Postal
Postal Orgins
Postal 2 A very postal Christmas
Postal 2
Postal 2 Apocalypse weekend
Postal 3
bardziej coś w tym stylu:
Postal Orgins
Postal
Postal 2
Postal 2 Apocalypse Weekend
Postal 2: Have A Nice Day/Postal III
Postal 4

można powiedzieć, że HAND mógłby bezpośrednio prowadzić historię do 4
Obrazek


Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

18 lip 2014, 21:33

Jak dla mnie Postal 3 to żadna kontynuacja
Koleś w trójce wygląda jak dużo młodszy brat tego z dwójki


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

18 lip 2014, 23:34

Tardis pisze:Tak naprawdę kanon Postala nie istnieje. Jeśli mielibyśmy się uprzeć to cały kanon to jedna gra i dodatek do niej. Wszystko inne powstaje na podstawie domysłów graczy, czyli myślę, że spokojnie możemy nazwać to Fanonem, a Fanon daje nam większe pole do popisu.
Fanon zamiast kanon? Fajna idea, muszę to przetrawić. ;)
Tardis pisze:Postal 2 A very postal Christmas
Jak ty widzisz w tym AVPC?
ZigHor pisze:Postal 2: Have A Nice Day/Postal III
Znasz fabułę HAND na tyle, że możesz ją połączyć z P3??
Silver Dragon pisze:Jak dla mnie Postal 3 to żadna kontynuacja
Dla mnie też. To uwiąd. Ale nie grałem, więc opinia moja może być niewiarygodna, bo z drugiej ręki.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
BloodLogin
Pracownik RWS
Pracownik RWS
Posty: 2310
Rejestracja: 09 gru 2013, 09:33
Lokalizacja: Rzadkochowa ?

19 lip 2014, 17:25

To leci tak :
Postal/plus

Postal 2/Stp
Postal 2 Apocalypse Weekend
Postal III
Postal 2 Paradise Lost

Reszta tytułów to modyfikacje , nie możemy ich oficjalnie zaliczać do opowiadanej historii kolesia.
Jakby jakiś zapaleniec chciał wydałby mody przedstawiające historie z życia każdego mieszkańca.


"You will always find blood here! "
"No i dobrze 1 Blood mniej Szatanowi lżej"
09 Gru 2013 - 09 Gru 2016 PRAWIE 3 LATA z wami !!
Awatar użytkownika
Zaver
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1743
Rejestracja: 14 lip 2012, 23:09

19 lip 2014, 17:56

Postal
Postal Plus
Postal 2
Postal 2: Apocalypse Weekend
Postal 2 Paradise Lost
Postal III

lub

Postal
Postal Plus
Postal 2
Postal 2: Apocalypse Weekend
Postal III/Postal 2 Paradise Lost


Awatar użytkownika
Mozal
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 903
Rejestracja: 08 paź 2011, 17:06
Lokalizacja: Polska

19 lip 2014, 18:03

A gdzie LI? :D


:rozpacz:
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

20 lip 2014, 18:21

LI to mod, pomijamy. Ale zapomnieliście o innym dodatku! Made by Akella, ale dobry! No i StP to ToraBora i WMD, a nie tylko dodany multi. Więc też trzeba uwzględnić.

Postal
Postal Plus
Postal 2
Postal 2: Share the Pain
Postal 2: Apocalypse Weekend
Postal 2: Shtopor
Postal 2: Paradise Lost
Postal III


Canon Complete. :biskup:
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Tiquill, łącznie zmieniany 3 razy.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
prawdziwy 666
Master of Dead & Hell
Master of Dead & Hell
Posty: 2182
Rejestracja: 30 sie 2007, 20:37
Lokalizacja: Apocalyptic City

20 lip 2014, 22:54

Shtopor jest tak canoniczny jak mapka-niespodzianka


I am not dead, I'm a Death muhahahahaha
Obrazek
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

20 lip 2014, 23:06

No właśnie. To jest samodzielna gra. Lecz spoza RWS. Moje CC trochę prowokacyjne. Czy za kanon uważamy tylko produkcje RWS czy też wszystko co jest grą/dodatkiem?


Dyskusja jest już na tyle duża, że wydzielam ją do odrębnego wątku. Zaczęła się tu: W Jedynce gramy ojcem Kolesia? - ale następne posty z rozpędu dotyczyły jeszcze Kolesia. Wybrałem więc inny post za początek dyskusji. Pewne wątki nadal się mieszają, ale bez szkody dla ich zrozumienia.
Ostatnio zmieniony 20 lip 2014, 23:12 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Pangia
Koleś
Koleś
Posty: 3710
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:06

21 lip 2014, 12:34

Ja zawsze myślałem, że Postal i Postal Plus to to samo, tylko że to drugie z jakimś patchem: coś jak P2 v1337 (czyli z patchem dodającym ToraBora) i StP. Chyba nawet coś takiego było na pudełku z Postal X, ale jestem tak k♥rewsko leniwy ostatnio, że nawet mi się nie chce po nie wstać. A w ogóle to braknie mi kabla od słuchawek.


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

21 lip 2014, 13:29

Pangia pisze:Ja zawsze myślałem, że Postal i Postal Plus to to samo, tylko że to drugie z jakimś patchem: coś jak P2 v1337 (czyli z patchem dodającym ToraBora) i StP
I tak w istocie jest, porównanie słuszne. Można je nazwać, odpowiednio jako: Krok 1, Krok 1B, Krok 2 i Krok2B...


Nie wiem czy uda się utrzymać rozdział kanonu od ojca, bo już teraz odnoszę się do słów tam napisanych:
Pangia pisze:sami widzicie, że w P3 Koleś wygląda na młodszego niż był w P2 pomimo, iż
ZigHor pisze:z postala 2 do trójki jest przeskok o 10 lat bez zmian w jego wieku
I to jest chyba największa niekonsekwencja twórców. Gdyby go postarzeli, jak Max Payne'a, to rozumiem. Ale poszli za tryndem, by było ładnie. I wyszedł nam żigolo, względnie bawidamek.

Ja mogę przyjąć nawet pełen brak połączeń między pierwszą a drugą częścią (choć tak akurat w naszej serii nie jest) ale niekonsekwencje w dalszych kontynuacjach to już są mało wiarygodne. Jest część pierwsza, nikt nie musi myśleć o ewentualnych kontynuacjach, to i robi bez troski o to. Druga część to już korekta w biografii bohatera, tak by móc pokazać ją wstecz (zgodność z pierwszą częścią) jak i wprzód (zgodność z następnymi częściami). Tymczasem ta następna część, no, nie trzyma się wzorca. Nawet chyba nie stara się go współtworzyć. Tak zresztą jak Shtopor, luźna i od rzeczy opowiastka.

Czy obecność Akelli przy (wpół)tworzeniu Trójki i Shtopora uzasadnia marginalizację obu tytułów z kanonu Postala?


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
ODPOWIEDZ