Jest teraz coś ciekawego w telewizji?

Bardziej i mniej konkretne rozmowy na określone tematy, niezwiązane bezpośrednio z tematyką strony, ale nurtujące niemal każdego. To wcześniejszy Duży Hyde Park plus kilka luźniejszych tematów.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

06 mar 2018, 21:28

Rycho3D pisze:Obejrzałem 1 odcinek Korony Królów i nie załapałem wątku, wszystko naraz i w sumie nic.
Dobijały mnie dialogi, gdzie aktorzy na siłę coś mówią żeby tylko wydłużyć odcinek.
Nie masz racji, że na siłę, by wydłużyć wątek. Wręcz przeciwnie. Na siłę dużo dialogów, by jak najwięcej przekazać, wprowadzić w realia serialu. W książce jest to narracja od samego autora. Film czy serial musi zrobić to jakoś inaczej. Rozumiejąc ten sztuczny zabieg, zaakceptowałem tą koturnowość pierwszego odcinka. I staram się oglądać każdy. W necie, są dostępne powtórki.

I wciągam się w to. :) Obejrzę wszystkie i będę na bieżąco. Streszczę swoje wrażenia. ;)

Silver Dragon pisze:Głównym mankamentem tej telenoweli (do serialu historycznego temu daleko) jest to, że za dużo wątków jest rozpoczynanych na raz. Pogubić się czasami można
Dla wiernej klienteli (a seriale są kręcone wyłącznie dla takiej) jest to imo plus. Jeden wątek szybko znudzi, wiele - pozwala rozwinąć paletę.

Rycho3D pisze:Tv odeszło do lamusa. Jak nie kupisz filmu to nie pooglądasz.
Wcale nie. Telewizor odszedł do lamusa - mógłbyś to tak też powiedzieć. Ale i to też nie! Są telewizory z androidem, na aplikacjach od streamingu użytkownicy krzyczą o chromecasta. Więc nie umarło i nie umrze. TV to obecnie usługi tv VOD itp, a telewizory stają się ekranami do oglądania treści, którymi zarządzasz z telefonu. Jest - ale inaczej. Tylko stare przyzwyczajenia przechodzą do lamusa. Ale - kto by tam za nimi tęsknił. ;)

Dzienis pisze:Kto kupuje, ten kupuje. xD
Właśnie. Są promocje u operatorów. :diabeł:
Rycho3D pisze:Najmądrzejsze co jest w tv to reklamy, ale mogliby dać jakieś nowe.
Starzejesz się, Rycho. :P
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

03 lis 2020, 12:30

Te same serwowane hity do porzygu od lat. Czasem puszczą coś nowszego, ale pochlastają reklamami i nie da się tego oglądać. Telewizja to przeżytek.


I regret nothing
Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

06 gru 2020, 22:09

Teraz przynajmniej w weekendy można skoki narciarskie pooglądać, bo się sezon zaczął
Ale poza sportem to rzeczywiście czarna dziura


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

07 gru 2020, 01:45

No, dobrze że są chociaż skoki. W zasadzie oglądam jedynie sport i czasem jakiś film w tle leci jak siedzę przy komputerze.


I regret nothing
ODPOWIEDZ