Jak to jest z naszym patriotyzmem...

Bardziej i mniej konkretne rozmowy na określone tematy, niezwiązane bezpośrednio z tematyką strony, ale nurtujące niemal każdego. To wcześniejszy Duży Hyde Park plus kilka luźniejszych tematów.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

24 cze 2011, 20:45

Lekko się wetnę:
Mr Minio pisze:Czemu nie opuścisz tego państwa skoro jest takie straszne?
Bo nie mam zielonej karty 8-)


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

24 cze 2011, 21:56

Amal Hamed pisze:Rycho, skoro lubisz Polskie piwo to chyba nie piłeś Belgijskiego! =D
Kuchnia Egipska lepsza.
Dziewczyny... ładniejsze w Hiszpanii <3
Przekleństwa? Czy ja wiem czy to takie fajne... Już za granicą wołają za nami "Kur**"
Nawet to chcesz mi odebrać ?

CIACH! Nie prowokuj!
Lothar 8-)
Ostatnio zmieniony 24 cze 2011, 21:58 przez Rycho3D, łącznie zmieniany 2 razy.


8=======D
Awatar użytkownika
eddie
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1345
Rejestracja: 19 kwie 2007, 17:18
Lokalizacja: Breslau

24 cze 2011, 22:51

Nie podoba mi się dziwna mentalność kraju, bo wiele osób jak widzi kogoś komu powodzi się lepiej, to zamiast sobie życzyć tego samego, innym życzy żeby mieli gorzej. Głupie to dla mnie, wychodzi że ogólnie ludzie życzą sobie pogłębienia biedy i wszelkich kryzysów zamiast poprawy


Awatar użytkownika
Amal Hamed
Wnerwiony urzędas
Posty: 21
Rejestracja: 22 cze 2011, 21:41
Lokalizacja: xyz
Kontakt:

25 cze 2011, 16:19

Nawet to chcesz mi odebrać ?
A czy mogę mieć swoje zdanie na jakiś temat?


[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

25 cze 2011, 23:54

Amal Hamed pisze:Nie, nie jestem patriotką. Nienawidzę Polski. =P
Mnie również daleko do patrioty. Żebym jednak nienawidził? To już lekka przesada.

Polska to piękny kraj, ma naprawdę wiele ciekawych zakątków zarówno przyrodniczych jak i kulturowych. Niestety część mieszkańców tego pięknego kraju, to strasznie zakompleksieni ludzie, wieczni malkontenci, ciągle niezadowoleni z życia. Jakby nie było i tak będzie do d*py. Jest to wina nie tyle aktualnej sytuacji, ale przede wszystkim historii, zarówno bliższej jak i dalszej, a że się utarło, że wiecznie patrzymy wstecz, jest jak jest.

Czego nie lubię w naszym pięknym kraju?
1. Pomijając ciągłą krytykę wszystkiego i wszystkich, przede wszystkim polityki i wszystkiego co z nią związane. To co się wyrabia 'na górze' woła o pomstę do nieba. Każdy dba wyłącznie o siebie, o stołek na którym siedzi i ma głęboko gdzieś interesy kraju. Zarządzanie państwem 'kuleje na obie nogi', W szczególności jeśli chodzi o aspekt techniczny (np: transport, media itp.) oraz społeczny (bezrobocie, służba zdrowia, wynagrodzenia za pracę itp.), a co najgorsze, alternatywy dla aktualnie rządzących nie ma, a jacy rządzący taki kraj, a jaki kraj takie społeczeństwo.
2. Wku*wia mnie niemiłosiernie mentalność części Polaków. Każdy by chciał wszystko mieć jak najmniejszym kosztem, a najlepiej za darmo, nie wysilając się przy tym w ogóle, a jak komuś się w życiu powiedzie, zaraz pojawia się gdybanie: skąd on to ma, pewnie nakradł oszust jeden, albo dał w łapę temu i temu.
3. Denerwuje mnie też ładowanie wszystkich do jednego koszyka, patrzenie przez okulary stereotypu. Jest to wg mnie chore
4. Upolitycznienie kościoła jest kolejnym aspektem, które powoduje, że patriotyzm zgasł praktycznie całkiem. Kleru i jego wyznawców wszędzie pełno. Wystarczy spojrzeć na to, co działo się po katastrofie smoleńskiej. Sytuacja żałosna do bólu.

Biorąc pod uwagę jednak fakt, że w każdym kraju są ludzie i ludziska, nie odróżnia nas to praktycznie w ogóle od innych narodów. Wszędzie można trafić tak na człowieka życzliwego, jak na gnojka myślącego, że wszystkie rozumy pozjadał. Life is brutal ;)
Ostatnio zmieniony 26 cze 2011, 00:03 przez Silver Dragon, łącznie zmieniany 2 razy.


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
ODPOWIEDZ