Jak poznałeś serie Postal?

Ogólne rozmowy dotyczące całej serii Postal.
Obrazek

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
ciuciu
Modder
Modder
Posty: 2007
Rejestracja: 06 mar 2007, 16:34
Lokalizacja: Azyl
Kontakt:

25 sie 2009, 18:51

Cześć.

W tym temacie będziemy pisać jak poznaliśmy serię Postala ;P

Ja pierwszy raz syknąłem się z Postalem chyba w 2004 roku kiedy dostałem swój pierwszy komp . Był to komputer mojego Wujka , oddał mi go bo już ni potrzebował. Było na nim parę gierek, żadna nie działała oprócz P2 . Pograłem 2 dni (zaczynałem w więzieniu , zapiska była więc wczytałem) i kombinowałem jak się wydostać ;P Nauczony z MGS na psx chowałem się za skrzyniami itp. Dopiero potem wpadłem na to, żeby biec przed siebie i naparzać we wszystkich :D. Potem format i zapomniałem o p2. Przypomniałem sobie o nim kiedy kupiłem czasopismo PLAY. Tym razem stp z aw. Bardzo fajnie mi się grało więc łaziłem po necie i szukałem takich tam ciekawostek. Widziałem filmik na yt z nowymi broniami i zacząłem szukać po googlach. Tak zresztą trafiłem na to forum :)


Awatar użytkownika
Dzastin
Seryjny zabójca
Posty: 336
Rejestracja: 20 lip 2009, 21:03
Lokalizacja: Zgierz

25 sie 2009, 19:51

Zaczęło się tak: grałam ze starszym bratem 6 lat temu, w tedy jeszcze niezbyt rozumiałam o co chodzi :| Pamiętam tylko tyle, że przechodził misję w rzeźni. Później o tym zapomniałam, bo pojawiło się GTA San Andreas. Kiedy miałam ze 13 lat mój mózg nasiąknął brutalnością na tyle, że żadne GTA, Call of Duty, Medal of Honor, ani inne strzelanki nie były dla mnie rozrywką, a zwykłą nudą :/ Zaczęłam oglądać filmiki na youtube: różne sekcje zwłok, strzelaniny i sceny z najbrutalniejszych gier :P W ten sposób trafiłam na film o postalowej misji w bibliotece we wtorek. Wtedy już wiedziałam, że gra która będzie spełniać moje wymagania to właśnie Postal. Najpierw brat załatwił mi pirata :| Ale później postanowiłam kupić oryginał i teraz nie żałuję. Kiedy zaczęłam grać szukałam po różnych forach informacji, ciekawostek, modów i tak oto uznałam, że forum postalsite.info jest najlepsze pod słońcem, a więc się zarejestrowałam. :army2: Tak więc szacunek dla wszystkich użytkowników forum :respekt:


Awatar użytkownika
Alixo
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1653
Rejestracja: 05 kwie 2007, 08:49
Lokalizacja: localhost

25 sie 2009, 20:05

Kupiłem PLAY, tak to nigdy nie kupywałem, a tu akurat teraz kupiłem i był w nim postal 2 wraz z aw.
Przeznaczenie? xD
A później się zaczęłą, znalazłem tą zarąbistą stronke, zacząłem ściągać powoli modziki, aż wyszło postal x, również kupiłem, i tak do dziś :P


Obrazek
Yossarian
Grabarz
Grabarz
Posty: 6423
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:54
Postawił piwo: 6 razy
Otrzymał  piwo: 3 razy

25 sie 2009, 20:10

Ja poznałem tą serię od Postal Plus demo kolega zainstalował u siebie i graliśmy potem on zapomniał o nim a mi spodobała się brutalność i soundtrack i szukałem potem strony o Postalu i trafiłem tutaj.


Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

25 sie 2009, 20:37

Rok 2005. Szemat przyniósł płytkę z Postal 2 z Playa do szkoły. Pożyczyłem. Zagrałem. Spodobało mi się. No i tak poznałem Postala. Nie miałem wtedy nawet neta! Później Szemat zgubił płytę i tak rozstałem się z Postalem na jakiś czas. Gdy zdobyłem neta pobrałem demo i grałem, grałem, grałem...Po jakimś czasie zobaczyłem, że na Allegro kolo sprzedaje Postal 2 STP+AW, więc kupiłem. Zainstalowałem AW. Piękny był widok pierwszego rozczłonkowanego przechodznia! Potem poznałem tą stronę i zacząłem pobierać mnóstwo modów. To moja historia!


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
Pangia
Koleś
Koleś
Posty: 3710
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:06

25 sie 2009, 21:57

Ja grałem na kompie syna ciotki. Pamiętam, że grałem na Łajzowatym i na kodach, m.in. na nieśmiertelność. Wyobraźcie sobie, że zginąłem! Protestantka trzasnęła mnie od tyłu łopatą i mi łeb odwaliło. Potem się wszyscy cieszyli, że zginąłem. Zapragnąłem mieć tę grę, ale w necie jej nie znalazłem. Wtem: w tym roku rozmawiałem z kolegą nt. Postala. Spodobało mu się i znalazł na RS full wersję. Pobrał, ale, choć powiedział, że przyniesie, nie przyniósł. Kolega z klasy na szczęście mi załatwił grę i mam ją po dziś dzień na kompie. Tak, mam 2 Postale! Ale zainstalowanego tylko jednego - Postala X. Wiecie, że nie mogłem zasnąć? Tak się przejąłem, jak wyleźć z Tora Bory, że do pierwszej w nocy nie zasnąłem :)


Awatar użytkownika
Loc
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1996
Rejestracja: 20 sie 2008, 14:31
Lokalizacja: Outer-Outer Heaven

25 sie 2009, 23:48

Moja historia nie jest zbyt skomplikowana - play z 2004 roku (podstawowe Postal 2, miałem 9 lat...), potem PostalSite.info (zdecydowanie później, w zasadzie za specjalnie nie chciałem się tu rejestrować, DeM mnie namówił, dla spokoju się zarejestrowałem), a potem STP, AW i AWP. Tyle.

Na początku za specjalnie Postala 2 nie lubiłem - był dla mnie nudny i miał taki dziwny klimat. W sumie mi to powraca. Ale to już inna historia.
Ostatnio zmieniony 25 sie 2009, 23:49 przez Loc, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
little_psycho
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1074
Rejestracja: 23 lut 2008, 16:49
Lokalizacja: Z odbyta

26 sie 2009, 21:37

Byłem kiedyś u koleżanki mamy na sylwestra, i miałem dostęp do kompa pewnych starszych nastolatków. Zacząłem chaotycznie sprawdzać jakie są gry na dysku, i tak oto trafiłem polską wersje postala....jakoś mnie to wtedy nie kręciło, lecz możliwość oddawania moczu i kopania w mordę przeciwników spodobała mi się tak, iż uznałem że muszę mieć tą grę. jakiś rok potem kolega mi przyniósł pirata (lol) i przeszedłem grę....na kodach :P (mały byłem xDD). Miałem dostęp do Postala i mam, ale uznałem że nie będę w niego grał, tylko testował mody (tak trafiłem na tą stronę...pierwszym modem jaki ściągnąłem była piękna kolekcyjka Deaglów Alcrda) a na Postala 3 czekam z nadzieją że jednak usuną trochę "gupkowatego" klimatu....i dodadzą trochę realizmu.


Awatar użytkownika
mike4
Wstydliwy morderca
Posty: 8
Rejestracja: 19 maja 2009, 10:48

28 sie 2009, 21:09

Ja poznałem postala w 2005 dostalem go od kolegi niestety w tedy mialem taki komp że jeden poziom ładował mi się dziesięć min. dosłownie. więc nawet tej gry nie włączałem i gdzieś ją rzuciłem po roku zmjeniłem kompa i zaczołem grać po paru mieśącach kolega pożyczył mi AW i zaczołem kroić ludzi a na tą strane trafiłem chyba w 2008 i tyle.


Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

28 sie 2009, 21:28

Był już podobny temat... muszę go tylko znaleźć. Tam też pisaliśmy o naszych początkach Postala.


Obrazek
Awatar użytkownika
ciuciu
Modder
Modder
Posty: 2007
Rejestracja: 06 mar 2007, 16:34
Lokalizacja: Azyl
Kontakt:

28 sie 2009, 22:40

Dużo osób już tu napisało :) Jak go znajdziesz najlepiej by było scalać tematy niż usuwać ;)


Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

28 sie 2009, 22:41

Wiem, ich suche. ;)


Obrazek
Awatar użytkownika
Dr. Dundersztyc
Szalony Naukowiec
Szalony Naukowiec
Posty: 1299
Rejestracja: 05 gru 2007, 22:48
Lokalizacja: Druelselstein
Kontakt:

29 sie 2009, 13:12

Pangia pisze:Ja grałem na kompie syna ciotki. Pamiętam, że grałem na Łajzowatym i na kodach, m.in. na nieśmiertelność. Wyobraźcie sobie, że zginąłem! Protestantka trzasnęła mnie od tyłu łopatą i mi łeb odwaliło. Potem się wszyscy cieszyli, że zginąłem.
Obrazek

Mój pierwszy kontakt z Postalem to Postal Plus z Play'a nr. 8/2003 - ten klimat ach... coś pięknego... Prawie jak survival horror... tyle, że z taką różnicą, że dla naszych ofiar :evil:

Jak miałeś niedosyt krwi, ofiar i zniszczenia to odpalałeś PostED'a i modyfikowałeś - dodając przechodniów, uzbrojonych SWAT'owców, wybuchowe beczki... Najlepsze było to w tym, że gdy licznik ofiar przekręcił się i przekraczał 9000 - gra nie craschowała i najlepsze - trup ścielił się na ulicach w ciąż gęsto :diabeł:

Kiedyś koledze pożyczyłem płytkę z P+ i po paru dniach zapytał się mnie:

- "O co chodzi w tej grze? Czy w ogóle ma jakąś fabułę?"

- "Chodzisz i zabijasz wszystko co się rusza - ot cała fabuła"

- <ZOMG>

Potem przyszła kolej na P2 z Play'a 5/2004 i... wypełnianie popieprzonych zleceń żonki xD
Co ja się tu będę rozpisywał... sentymenty.

I parę miesięcy później Play wydał P2 STP + AW w numerze 12/2004 i rzeż rozpoczęła się na nowo. Wszystko z tą różnicą - w porównaniu do Postal Plus, że miało się możliwość zakradania do każdego domu, biura, magazynu po cichu, nie zwracając na siebie uwagi i tego samego "po cichu" mordowania i :haha: nieustawicznego chowania ciał xD

Zresztą na początek mojej działalności na forum nakłada się oto taki post:

https://forum.postalsite.info/ma ... ght=#19096

Na tych kartonowych "etui" z Play'a które mam po dziś - P2 STP MORD GRUPOWY - P2 AW A SIÓDMEGO DNIA PRZEŁADOWAŁ - to jest po prostu legendarne i piękne zarazem...

Następnie AW - ucieczka ze szpitala, "pomoce wizualne" przy oddawaniu nasienia ( ale beka xD ) ... miasto - "Największą ochotę mam na dziadowskiego chinola - na wynos" (EPICKE) - atak na restaurację setek zombie - parę rozbitych krowich łbów - baza wojskowa i krucjata po "Złote runo" - głowicę atomową (łatwo nie było) - co chwilowe omamy (Gezz jaka bania - zwłaszcza po wyjściu z bazy wojskowej) - most - krowi boss (EPICKE x 9000) - wielkie buuuuuum!!!

Jak ja tu trafiłem... a przymierzałem się od jakiegoś czasu i w końcu zarejestrowałem 5.12.07

Fajny temat. Fajnie sobie tak powspominać...


Obrazek
Awatar użytkownika
Heroinka
Seryjny zabójca
Posty: 404
Rejestracja: 28 lip 2009, 15:51
Lokalizacja: Nobody cares

31 mar 2010, 23:00

Rok 2007.Mój tata przyniósł karton ze starymi grami(już nie pamiętam od kogo)wśród nich był właśnie P2.Z początku oczywiście nie grałem,nawet nie wiedziałem co to za gra.Tak P2 przeleżał kilka miesięcy na półce z grami.W sierpniu mój kolega Artur pożyczył ode mnie kilka gier(w tym właśnie P2).4 tygodnie później przyszłem do niego tak po prostu z nudów,wtedy po raz pierwszy zobaczyłem Postala na ekranie komputera.Spytałem się go co to za gra i czy by mi ją pożyczył,a on mi powiedział że to ja mu przeciesz ją pożyczyłem.Na wieczór przyszłem od niego do domu i zainstalowałem Postala.Grałem w niego chyba z miesiąc,bez przerwy,tylko szkoła,powrót do domu,coś zjeść i grać.W końcu zdobyłem internet(niestety,dałem się skusić i podpisałem umowe z blueconnect)Zaczęłem szukać info i gdzieś wyczytałem,że istnieje takie coś jak mody(chyba właśnie na PostalSite to wyczytałem).Oczywiście pościągałem kilka,i poinstalowałem.Ponownie zaczęłem szukać informacji o P2.Jakoś trafiłem na tą stronke i przeczytałem,ze istnieje takie coś jak Postal2 AW.Oczywiście chciałem ściągnąć z neta,lecz blueconnect mnie powstrzymał(może to i dobrze).Wtem dowiedziałem się że istnieje PostalX.2009 roku poszłem z moim wujkiem do Media Markt'u kupić PX.Zwątpiłem już gdy nagle na ostatniej półce ukazał się widok opakowania z PX.Po kupnie od razu poszłem do domu,zainstalowałem i JAZDA!Teraz wiem że to czego szukałem całe 11 lat był POSTAL.


[center]Nie ma przywódców, nie ma bogów...[/center][center]~❤~[/center][center]I know heroin rots your insides but that didn't stop me...[/center]
Awatar użytkownika
Ramesses
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 934
Rejestracja: 30 kwie 2008, 23:38
Lokalizacja: Parczew

01 kwie 2010, 19:00

u mnie to czasy iście zamglone...kolega raz pokazał mi demo Postala 2, jeszcze po angielsku...miał radochę, że można było głowami grać jak piłkami od golfa, sikać i polewać benzyną...

potem już sam dojrzałem tę grę w "Playu"..potem przyszła kolej na Share The Pain, Apocalypse Weekend i mody...wszystko jest do dziś, tylko ze zmiennym natężeniem grania :P


Planet Earth is great to visit, but You wouldn't wanna live there...
ODPOWIEDZ