Irytujące reklamy

Bardziej i mniej konkretne rozmowy na określone tematy, niezwiązane bezpośrednio z tematyką strony, ale nurtujące niemal każdego. To wcześniejszy Duży Hyde Park plus kilka luźniejszych tematów.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

25 sty 2015, 14:46

Kulki do ćwiczenia mięśni Kegla, problemy z nietrzymaniem moczu, tabletki potęgujące erekcję, środki do higieny intymnej, piguły na wzdęcia, gazy, zaparcia i biegunki, na wątrobę i serce, na depresję, złe samopoczucie, problemy skórne, kiłę, rzeżączkę, syfa i wilka...

Tak wyglądają teraz radiowe reklamy. O ile do beznadziejnych reklam w telewizji wszyscy już się przyzwyczaili, to radio przeżywa teraz istny nawał reklam farmaceutyków, głównie tych dotyczących wstydliwych spraw. Radio chodzi u mnie w domu cały dzień, słucham go również podczas jazdy samochodem, wielu ludzi słucha radia w pracy. Te reklamy farmaceutyków są po prostu niesamowicie wkurwiające. Nieraz ma się ochotę wyrzucić odbiornik przez okno.
Dodam jeszcze, że chyba tylko w Polsce puszczają non stop takie reklamy, w Niemczech nie słychać, by reklamowali leki.
Czy Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie mogłaby coś z tym zrobić? Koncerny farmaceutyczne bulą ogromny hajs na takie reklamy, ale nie zdają sobie chyba sprawy, że to bardziej denerwuje niż zachęca. Albo stosują jakąś hipnozę w tych reklamach. W końcu jak coś powtórzy się tysiąc razy, to zostaje to w głowie na bardzo dlugo (vide reklama MediaExpertu z Lisowską...).


I regret nothing
Awatar użytkownika
BloodLogin
Pracownik RWS
Pracownik RWS
Posty: 2310
Rejestracja: 09 gru 2013, 09:33
Lokalizacja: Rzadkochowa ?

25 sty 2015, 14:53

- MEDIA EXPERT !!

- Polisa na życie ... "mój mąż umarł..."

- Wujcio papco sweterek

- Wszystko ze smartfonami Karolaka

- Reklama środku na potencje przed 20:00


"You will always find blood here! "
"No i dobrze 1 Blood mniej Szatanowi lżej"
09 Gru 2013 - 09 Gru 2016 PRAWIE 3 LATA z wami !!
Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

25 sty 2015, 14:58

Byle tylko zedrzeć jak najwięcej kasy z ludzi...
No i jeszcze reklamy pożyczek w Providencie i Skoku Stefczyka ("pożyczki od zaraz, jak nie oddasz, to przestrzelimy ci kolano!" xD), reklamy banków i parabanków oraz oczywiście jedzenie różnorakie.
Żeby to chociaż śmieszne było. NIestety nie jest.


I regret nothing
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

25 sty 2015, 15:09

Dzienis pisze:vide reklama MediaExpertu z Lisowską...
To ta, co najpierw szeptem a potem głośno? To jest Lisowska? Jakaś piosenkarka czy cuś? Nawet miła ta reklama w pierwszej wersji była.

Radiowe reklamy? Nic mi nie przeszkadza. Bo radia nie słucham. :D Wcale. Irytuje mnie grana tam muzyka, gówniany pop-rock rozrobiony w n-tej wodzie, wyjce, denna polska scena muzyczna, denna światowa muzyka popowa. Irytują mnie dziennikarze, ich gadka, serwisy wiadomości, reklamy. Wychowałem się na radiu, nie na telewizji, ale na radiu właśnie. I dlatego teraz ta ziemia jest dla mnie tak bardzo skażona, że już całkiem niezdatna do życia. Od jakichś 20 lat nie ma u mnie zjawiska zwanego radio. Nie ma. To i nie ma reklam.

Kiedy tylko mam wpływ na to, że radio nie gra. ;)

A same radiowe reklamy? Zawsze były o cały rząd wielkości głupsze, nachalniejsze i urągające człowieczeństwu, niż te w telewizji. To najgorszy składnik w otaczających nas mediach. Głupia gazeta? To nie czytam. Głupi kanał tv? To nie oglądam. Głupia książka czy strona w sieci? Również - wypad. Ale radio jest jedynym medium które sączy się do nas bez naszej woli i poza zmysłem, którym wybieramy cel naszej uwagi. Dociera nie przez oko, a przez ucho.

Radio wpada w nasze umysły i dusze przez ucho, sączy się tam nieustannie. Zewsząd, otoczeni jesteśmy jak morowym powietrzem. Już nie źródło rozrywki i informacji, ale wypalacz naszej świadomości, trąd, który niszczy nasze jestestwo, nasze poczucie estetyki. A wiodącym składnikiem tego kwasu są - reklamy! Dopóki cię boli, to znaczy że żyjesz. Dopóki zaś irytują cię reklamy - to znaczy, że jeszcze nie straciłeś świadomości swojego istnienia i swojej niepowtarzalnej i jedynej na świecie: Osoby.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

25 sty 2015, 15:29

Tiquill pisze:To ta, co najpierw szeptem a potem głośno? To jest Lisowska? Jakaś piosenkarka czy cuś? Nawet miła ta reklama w pierwszej wersji była.
Tak, to jest Lisowska. Typowa gwiazdeczka wykreowana przez programy typu talent show.
Tiquill pisze:Radiowe reklamy? Nic mi nie przeszkadza. Bo radia nie słucham. :D Wcale. Irytuje mnie grana tam muzyka, gówniany pop-rock rozrobiony w n-tej wodzie, wyjce, denna polska scena muzyczna, denna światowa muzyka popowa. Irytują mnie dziennikarze, ich gadka, serwisy wiadomości, reklamy. Wychowałem się na radiu, nie na telewizji, ale na radiu właśnie. I dlatego teraz ta ziemia jest dla mnie tak bardzo skażona, że już całkiem niezdatna do życia. Od jakichś 20 lat nie ma u mnie zjawiska zwanego radio. Nie ma. To i nie ma reklam.
Są stacje radiowe, które da się słuchać, przeważnie lokalne, np. suwalskie Radio 5, albo Radio Białystok. No ale jak mniemam wychowałeś się pewnie na kultowej radiowej Trójce z Niedźwieckim i Kaczkowskim, więc masz prawo uznawać dzisiejsze radio za chłam. Należy jednak podkreślić, że nawet RadioZet czy RMF FM puszczają nienajgorszą muzykę, ale tylko w nocy. W dzień bombardują za to mainstreamowym szajsem, narcystycznymi pseudoprowadzącymi, którym wydaje się, że są śmieszni i oczywiście reklamami wypalającymi mózg.
Dla pocieszenia dodam, że tak jest wszędzie, nie tylko w Polsce. Niemieckie, litewskie i holenderskie radia też są do bani. :)
Tiquill pisze:Radio wpada w nasze umysły i dusze przez ucho, sączy się tam nieustannie. Zewsząd, otoczeni jesteśmy jak morowym powietrzem. Już nie źródło rozrywki i informacji, ale wypalacz naszej świadomości, trąd, który niszczy nasze jestestwo, nasze poczucie estetyki. A wiodącym składnikiem tego kwasu są - reklamy! Dopóki cię boli, to znaczy że żyjesz. Dopóki zaś irytują cię reklamy - to znaczy, że jeszcze nie straciłeś świadomości swojego istnienia i swojej niepowtarzalnej i jedynej na świecie: Osoby.
To jest część masowego planu oglupiania społeczeństwa za pośrednictwem wszelakich środków masowego przekazu, co jest oczywiście bardzo na rękę dla władców tego świata.


I regret nothing
Awatar użytkownika
Cziko
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 880
Rejestracja: 06 cze 2011, 12:05

25 sty 2015, 17:53

Reklama środku na potencje przed 20:00
Dodatkowo utrwalenie stereotypów - facet ma się starać i zadbać. Reklama źle przedstawia mężczyzn i sprowadza ich problemy do tego, że kłoda nie chce zapłonąć czy jakoś tak :P

+afta, grzyba stóp, upławy, pieczenie i swędzenie pochwy, stop biegunce teraz, always wypróbuj z powłoczką nową przeboojowy mateeeriał...


Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

25 sty 2015, 18:08

Cziko pisze: facet ma się starać i zadbać. Reklama źle przedstawia mężczyzn i sprowadza ich problemy do tego, że kłoda nie chce zapłonąć czy jakoś tak :P
Z biologicznego punktu widzenia - to kłoda jest najważniejsza xD
Nie jakieś tam uczucia, prawdziwa miłość, czułość, wrażliwość czy inne bzdety :P
Cziko pisze:+afta, grzyba stóp, upławy, pieczenie i swędzenie pochwy, stop biegunce teraz, always wypróbuj z powłoczką nową przeboojowy mateeeriał...
_________________
Dodałbym jeszcze programy typu "Życie bez wstydu", gdzie upublicznia się najwstydliwsze sekrety. No ale co kto lubi.


I regret nothing
Awatar użytkownika
Cziko
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 880
Rejestracja: 06 cze 2011, 12:05

25 sty 2015, 19:27

Z biologicznego punktu widzenia - to kłoda jest najważniejsza xD
Z biologicznego punktu widzenia ani kłoda ani tartak nie są najważniejsza, bo jesteśmy rozdzielnopłciowi i obie płcie są tak samo ważne. Brak jednej -> i tak nie ma dziecka. Żadna nie jest lepsza i bardziej potrzebna.


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

25 sty 2015, 19:37

Dzienis pisze:No ale jak mniemam wychowałeś się pewnie na kultowej radiowej Trójce z Niedźwieckim i Kaczkowskim
Tak. A przede wszystkim z Beksińskim i Wiernikiem. Tych czterech panów kształtowało mój gust. Dodatkowo Powtórka z rozrywki i Lista Przebojów. Potem wszystko się pozmieniało, a Trójka zdradziła mnie. Potem pojawił się internet i mogłem sam dobierać sobie muzykę. Zaś Trójka teraz to nudna stacja. No, na szczęście poza nocnymi wyjątkami: Agnieszka Szydłowska, Ciemna Strona Mocy, Trzecia Strona Księżyca... 8-)
Dzienis pisze:Należy jednak podkreślić, że nawet RadioZet czy RMF FM puszczają nienajgorszą muzykę, ale tylko w nocy.
Nawet to mi nie podchodzi. Bardzo od radia jestem wymagający. Mam internet.
Dzienis pisze:albo Radio Białystok
Mmm... :roll: Czy ty wiesz, co to kiedyś było! Radiomagnetofon Grundig, antena dokablowana, a ja głęboką nocą z mojego wyszkowskiego pokoju słuchałem Radia Olsztyn, Radia Kielce, bydgoskiego... Pół Polski łapałem! A Radio Białystok było Naj! Nocna Orkiestra Radia Białystok... Jezusie, gdzie te czasy! ;(

Teraz mam radiostacje internetowe. Z odgrywaną w kółko tą samą playlistą. Zajeboza...

Cziko pisze:Dodatkowo utrwalenie stereotypów - facet ma się starać i zadbać.
Akurat to jest dobre, tak powinno być!


A co do samych reklam medykamentów. Człowiek je, a tu takie syfy mu na kanapkę kładą. Nie sposób. W ogóle to jakaś chora bezwstydność, by w porze posiłków czy spotkań towarzyskich epatować ludzi takim dziadostwem. Czy ktoś ma nad tym kontrolę, a jeśli tak, to po co to robi? Co komu po żelu na suchą piczkę, w czasie gdy kanapkę masłem smaruje... :facepalm:


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Pangia
Koleś
Koleś
Posty: 3710
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:06

26 sty 2015, 15:07

Od niedawna RMF FM wywalił ze swojego pasma te reklamy, bo już ludzie k♥rwicy istnej dostali i zaczęli im pisać, że mają dosyć reklam Braveranu w każdym paśmie reklamowym (czyli co jakieś 7, 8 minut) i mimo wciąż kijowego repertuaru, to lepiej się już ich słucha.


Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

26 sty 2015, 16:20

Tiquill pisze:Wychowałem się na radiu, nie na telewizji, ale na radiu właśnie. I dlatego teraz ta ziemia jest dla mnie tak bardzo skażona, że już całkiem niezdatna do życia.
'Video kills the radio star' a teraz to samo robi internet z telewizją ;)
Dzienis pisze:Należy jednak podkreślić, że nawet RadioZet czy RMF FM puszczają nienajgorszą muzykę
Wiecznie to samo puszczają. Potrafią obrzydzić nawet najlepszą piosenkę puszczając ją w kółko co godzinę
Dzienis pisze:Dla pocieszenia dodam, że tak jest wszędzie, nie tylko w Polsce. Niemieckie, litewskie i holenderskie radia też są do bani. :)
Ale nie wszystkie. Niektóre niemieckie regionalne radia nadają całkiem nieźle (w szczególności Antenne 1 z Badenii-Würtembergii)
Tiquill pisze:Mmm... :roll: Czy ty wiesz, co to kiedyś było! Radiomagnetofon Grundig, antena dokablowana, a ja głęboką nocą z mojego wyszkowskiego pokoju słuchałem Radia Olsztyn, Radia Kielce, bydgoskiego... Pół Polski łapałem! A Radio Białystok było Naj! Nocna Orkiestra Radia Białystok... Jezusie, gdzie te czasy! ;(
Jak runął gąbiński nadajnik, skończyła się pewna era niestety
Cziko pisze:+afta, grzyba stóp, upławy, pieczenie i swędzenie pochwy, stop biegunce teraz, always wypróbuj z powłoczką nową przeboojowy mateeeriał...
Szczególnie smaczne podczas jedzenia. Mnie to nie rusza (raczej wkur..rza), ale znam osoby które muszą mieć wyłączony odbiornik przy jedzeniu


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

26 sty 2015, 17:18

Silver Dragon pisze:Wiecznie to samo puszczają. Potrafią obrzydzić nawet najlepszą piosenkę puszczając ją w kółko co godzinę
Dlatego wyraźnie napisałem, że tylko w nocy. Zgodzę się natomiast, że w dzień puszczają badziewie.
Silver Dragon pisze:Ale nie wszystkie. Niektóre niemieckie regionalne radia nadają całkiem nieźle (w szczególności Antenne 1 z Badenii-Würtembergii)
Polskie regionalne też są niezłe. Z niemieckich dobre jest NDR2 (z Niedersachsen, ten skrawek Niemiec między Holandią a Morzem Północnym).
Silver Dragon pisze:Szczególnie smaczne podczas jedzenia. Mnie to nie rusza (raczej wkur..rza), ale znam osoby które muszą mieć wyłączony odbiornik przy jedzeniu
Szczególnie wkurza gdy jedziesz samochodem z kilkoma osobami. Zapada takie kłopotliwe milczenie... xD
Ostatnio zmieniony 26 sty 2015, 17:19 przez Dzienis, łącznie zmieniany 1 raz.


I regret nothing
Awatar użytkownika
Pablo1989
Niedorobiony bandzior
Posty: 40
Rejestracja: 26 lis 2014, 07:12

26 sty 2015, 23:02

Po 1sze

Podgłaśnianie reklam, nie wiem jak co ale gdzieś wyczytałem że taki cyrk są kary, głównie coś takiego dzieje się na 13stej ulicy i AXNie.

Po 2drugie

Długość bloku reklamowego, kiedyś trwało minutę może dwie, a teraz 5 lub więcej, wiem że można pominąć mając jakiś dekoder, ale nie zawsze chce mi się tam tego ustawiać.

i Po 3rzecie :P

Nie chcę delikatnej krowy, chcę świstaka.


Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

26 sty 2015, 23:50

Długość bloku reklamowego, kiedyś trwało minutę może dwie, a teraz 5 lub więcej, wiem że można pominąć mając jakiś dekoder, ale nie zawsze chce mi się tam tego ustawiać.
Gdyby blok reklamowy trwał tylko 5 minut, to by było naprawdę świetnie (Przykład: Eurosport). Niestety bloki reklamowe na takiej Polszmacie, TeFałEnie czy innym komercyjnym shicie trwa czasami i 20 minut. Odechciewa się cokolwiek oglądać :rzygi2:

Co do dekoderów omijających reklamy, dostępne jest ta technologia chyba tylko w Japonii. W Polsce się z tym nie spotkałem


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

27 sty 2015, 00:01

Silver Dragon pisze:Gdyby blok reklamowy trwał tylko 5 minut, to by było naprawdę świetnie (Przykład: Eurosport). Niestety bloki reklamowe na takiej Polszmacie, TeFałEnie czy innym komercyjnym shicie trwa czasami i 20 minut. Odechciewa się cokolwiek oglądać :rzygi2:
Mnie reklamy w TV w ogóle nie przeszkadzają. Zawsze można iść do toalety, zrobić coś do picia, jedzenia, umyć zęby czy nawet wziąć prysznic przy dłuższej reklamie. :) Albo po prostu na chwilę przełączyć na inny kanał.
Radiowe gorzej wkurzają. No bo na przykład jedziesz samochodem, puszczają reklamy o suchości pochwy, przełączasz na inne, a tam też albo reklamy albo piosenka której nie cierpisz, lub rozmowy starych dziadów czy modlitwa w RadioMaryja. :D
Silver Dragon pisze:Co do dekoderów omijających reklamy, dostępne jest ta technologia chyba tylko w Japonii. W Polsce się z tym nie spotkałem
W jednym odcinku Simpsonów rodzinka miała taki dekoder. Więc być może w Stanach też to jest, ale czy legalne to nie wiem.


I regret nothing
ODPOWIEDZ