Instrukcja - tworzenie budynku

Uczymy się edytowania P2 i rozwiązujemy nasze problemy. Nowi adepci mile widziani!

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Pablo Abruzzi
Seryjny zabójca
Posty: 398
Rejestracja: 23 wrz 2008, 11:45
Lokalizacja: Niedaleko Katowic

30 sty 2010, 11:21

Za nim zacznę opisywać, bardzo proszę, aby nie zamykać tematu i nie dawać mi linków z poradnikiem, bo go już czytałem.

Oto problemy:
1. Kiedy tworze ziemię daje jej teksturę jest OK, na niej chce dać podłogę budynku, a więc tym samym sposobem tworze płytę podnoszę ją trochę do góry i co? Klikam na Subtract, chce nałożyć teksturkę floor i się nie da!! Nakłada się na ziemie i wszystko pieprzy mi. Jak nałożyć tekstury na inne płyty niż ziemia??

2. Jak usunąć brusha, zawsze muszę wczytywać misje od początku? Klikam Delete, backspace i g***o.
3. Jak postawić płytę w pionie?? (jako ścianę).

Ponawiam prośbę o nie zamykanie tematu.
Ostatnio zmieniony 30 sty 2010, 11:21 przez Pablo Abruzzi, łącznie zmieniany 1 raz.


Si vis pacem, para bellum - Jeśli chcesz pokoju, przygotuj się do wojny
Wegecjusz
Awatar użytkownika
madrox
Wnerwiony urzędas
Posty: 18
Rejestracja: 18 sie 2009, 22:50

30 sty 2010, 14:18

Moze opisz od poczatku jak to robisz bo nie ogarniam, budynkow nie stawia sie od podstaw tylko stawiasz cube o danych wymiarach (np.400) w danym miejscu klikasz add, nastepnie robisz troszke mniejszego (jezeli zrobiles 400 to zrob 350) ustawiasz go w poprzednim cubie i klikasz subtract. Pozniej musisz wyciac drzwi, robisz cube o przykladowych wymiarach; h200, w150, i breadth w zaleznosci od tego jak grube sa sciany (jezeli robisz takie wymiary jak opisalem zrob b10), musi byc troche grubsze od scian, nastepnie umieszczasz drzwi w taki sposob:
Obrazek
Kiedy juz ustawiles drzwi klikasz kolejno: Intersect, Add, Subtract.I masz prosty budynek.

Zeby usunac brusha, zaznaczasz go klikasz delete i musisz przebudowac mape (Build All)
Ostatnio zmieniony 30 sty 2010, 14:20 przez madrox, łącznie zmieniany 2 razy.


Awatar użytkownika
zymla2
Wstydliwy morderca
Posty: 9
Rejestracja: 23 gru 2009, 12:46

01 lut 2010, 22:20

Wiem że nie chciałeś tutoriala bo go "czytałeś".. ale chyba nie tego
https://www.postalsite.info/infusions/pr ... hp?did=149

Wszystko jest naprawdę dobrze opisane, ja dzięki niemu wiele się nauczyłem

O proszę screen tak dla pewności :)
Obrazek


y... no.. ten.. właśnie!
Dokładnie tak! ;D
ODPOWIEDZ