Horrory a ED:R

Rozmowy o Eternal Damnation, odrębnej grze działającej na bazie Postala 2.
Obrazek

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

25 cze 2009, 01:31

Tiquill pisze:Że RS szuka inspiracji? Chętni niech zgłaszają zamówienie? Czemu nie. :) Robsessed? ;)
Nie, bo RS chce tych inspiracji od kilku ludzi, nie od całego PostalSite. ;) Przykro mi, na swój sposób zepsułem Wam niespodziankę, ale dzięki Wam już trwają prace nad kilkoma odnośniami do podanych przez Was filmów.


Obrazek
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

25 cze 2009, 01:36

Robsessed pisze:Nie, bo RS chce tych inspiracji od kilku ludzi, nie od całego PostalSite.
Rozumiem. :ok: ;)
Robsessed pisze:Przykro mi, na swój sposób zepsułem Wam niespodziankę, ale dzięki Wam już trwają prace nad kilkoma odnośniami do podanych przez Was filmów.
Spox, nie popsułeś, apetyt wzmogłeś. A niespodzianką będzie, co zostało wzięte i jak użyte. Widzę same plusy. :)


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
kryhoo
Miłośnik broni
Posty: 206
Rejestracja: 18 lip 2008, 22:01
Lokalizacja: Paradise 16b\8

25 cze 2009, 16:12

Hmm... proponuje trochę zainspirować się filmem Rec... chociażby klimatem z tego filmu, przede wszystkim miejscem w którym akcja się rozgrywa, może nawet troche fabuły z niego wziąć, bo film ma świetny klimat, idealnie pasuje na grę survival-horror.


Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Punisher
Seryjny zabójca
Posty: 426
Rejestracja: 24 lut 2007, 18:39
Lokalizacja: Stalowa Wola

25 cze 2009, 22:08

kryhoo pisze:Hmm... proponuje trochę zainspirować się filmem Rec... chociażby klimatem z tego filmu, przede wszystkim miejscem w którym akcja się rozgrywa, może nawet troche fabuły z niego wziąć, bo film ma świetny klimat, idealnie pasuje na grę survival-horror.
Teoretycznie w [REC] też są zombie tylko po małych przeróbkach :P chociaż z drugiej strony....
Ostatnio zmieniony 25 cze 2009, 22:08 przez Punisher, łącznie zmieniany 1 raz.


"Musimy być niewolnikami praw abyśmy byli wolni" - Cyceron
Awatar użytkownika
Ramesses
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 934
Rejestracja: 30 kwie 2008, 23:38
Lokalizacja: Parczew

25 cze 2009, 22:29

Punisher pisze:
kryhoo pisze:Hmm... proponuje trochę zainspirować się filmem Rec... chociażby klimatem z tego filmu, przede wszystkim miejscem w którym akcja się rozgrywa, może nawet troche fabuły z niego wziąć, bo film ma świetny klimat, idealnie pasuje na grę survival-horror.
Teoretycznie w [REC] też są zombie tylko po małych przeróbkach :P chociaż z drugiej strony....
gdyby zrobić takie zombie, które wyskakują w ciemności tak jak w REC..np. przy świetle latarki w jakimś małym pomieszczeniu...brzmi szokująco-strasząco :D


Planet Earth is great to visit, but You wouldn't wanna live there...
Awatar użytkownika
kryhoo
Miłośnik broni
Posty: 206
Rejestracja: 18 lip 2008, 22:01
Lokalizacja: Paradise 16b\8

25 cze 2009, 22:59

No... i dać jako część gry/mape właśnie wzorowaną na filmie Rec, to by było coś.


Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
prawdziwy 666
Master of Dead & Hell
Master of Dead & Hell
Posty: 2182
Rejestracja: 30 sie 2007, 20:37
Lokalizacja: Apocalyptic City

26 cze 2009, 16:48

dobra do łba przyszedł mi jeszcze jeden film

Powrót żywych trupów / Return Of The Living Dead, The (1985)
Ostatnio zmieniony 09 sie 2009, 20:41 przez prawdziwy 666, łącznie zmieniany 2 razy.


I am not dead, I'm a Death muhahahahaha
Obrazek
Awatar użytkownika
SovietPolska
Zabójca na sterydach
Zabójca na sterydach
Posty: 525
Rejestracja: 18 sie 2007, 01:36

04 lip 2009, 11:31

Wszystkie filmy Romero...
Strasznie mi się one wszystkie podobały, i z tego powinny iść pomysły na misje.
Oczywiście misje od autorów też mile widziane ;)


Awatar użytkownika
Gienions
Wnerwiony urzędas
Posty: 17
Rejestracja: 01 lis 2009, 16:32
Lokalizacja: Nowy Sącz

22 lis 2009, 19:11

Witam wszystkich forumowiczów!
to mój pierwszy post :
świetny był także "Świt żywych trupów"
moim zdaniem ciekawe sceny były także w "Silent Hill"- ten wielki gość z ogromnym mieczem wyglądający jak krzyżówka tasaka piły i ekskalibura i hełmie zakrywającym półmrokiem okrutną wykrzywioną grymasem szalonej agresji twarz z głębokimi bliznami, który jednym ruchem chwyta kobietę i zrywa z niej skórę obnażając nagie mięśnie, wysypujące się wnętrzności i wystające białe żebra i inne kości , potem tą skórą rzuca o bramę katedry .Towarzyszy tej scenie oczywiście hektolitry krwi ,leje się jak z cebra a na twarzach przerażonych gapiów pojawia się mżawka posoki.... , dookoła szaleje burza piorunów a przy ziemi cały czas krąży żółto-brunatna mgła ....
Ostatnio zmieniony 23 lis 2009, 17:02 przez Gienions, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Kariko
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1227
Rejestracja: 28 gru 2006, 16:51
Lokalizacja: Bydgoszcz / Gdańsk

23 lis 2009, 08:00

Hmm, ja bym tutaj dorzucił 28 dni później (28 days later) i może Martwicę mózgu (Braindead), chociaż ten drugi film odbiega nieco od klimatów ED :P


Awatar użytkownika
Gienions
Wnerwiony urzędas
Posty: 17
Rejestracja: 01 lis 2009, 16:32
Lokalizacja: Nowy Sącz

23 lis 2009, 18:34

A i zapomniałem wspomnieć o "Smakosz" kultowy król zombi , chyba wiadomo o jakim filmie mowa...postać jest niesamowita.Zabija dla rozkoszy smaku i aromatu ludzkiego surowego ciała.Jego nie można po prostu zabić nie da się, ale można go pojmać i wykorzystać przeciwko innemu złu.[-]dodać[-]równa się [+] :D .
Można by też w kontynuacji ED Johna po prostu reanimować , będąc w śmierci klinicznej spotyka Lori ..tam tłumaczą sobie parę rzeczy okazuje się ,że w sumie są nieszczęśliwymi duszami które stały się tylko marionetkami w rękach szatana ,którego postać cielesną John uśmiercił w walce finałowej.Lori przeprasza Johna i wyznaje w słowach miłość, jest pełna bólu i skruchy .
Po rozmowie nieszczęśliwych kochanków przychodzi czas na dialog samego szatana ,który trzyma duszę Johna w garści .Szatan szydzi z niego ośmiesza jego bezradność i sytuację ,w której się znalazł .Kiedy już nadchodzi czas wiecznego potępienia w czeluściach piekieł , z wielkim trzaskiem i błyskiem pioruna otwiera się spiralna brama-portal z którego wyłania się ramię ,które jest czystą jasną energią .Na jego widok sam szatan oniemieje ,
po czeluściach piekieł rozbiega się donośny głos , który gani swego upadłego anioła i wprost porywa duszę Johna z pazurów rogatego przez świetlistą bramę.Dalej jest dialog głównego bohatera z Najjaśniejszym ......jakieś mądre słowa padają o życiu i śmierci ,dusza Johna otrzymuje szansę odkupienia grzechów .
John budzi się w szpitalu podłączony do maszyn podtrzymujących życie, widzi rozmazane twarze , ciężko mu skoncentrować wzrok na którejkolwiek , słyszy tylko wyraźnie głos struchlałego ojca , który próbuje nawiązać z nim kontakt ,przypomina mu sceny z czasów dzieciństwa, z czasów kiedy wszystko było proste i miał czyste myśli. Ale John jest jeszcze za słaby aby prowadzić dialog , niczego nie pamięta ....
Po jakimś czasie budzi się , prawie całkiem normalnie się czuje ale nie pasuje mu dłoń ,którą trzyma szklankę z wodą .Zauważa iż spod rękawa wydobywa się tatuaż a sama dłoń na której on widnieje jest masywna i ciężka ale w pełni sprawna [oczywiście ciągle słychać monolog w myślach Johna] podsuwa rękaw szpitalnego kitla, w który jest ubrany i jego oczom ukazuje się niesamowity tatuaż otulający się na powierzchni całego ciała .John wstaje z łóżka wyrywając igły z kroplówkami i inne przewody z swego ciała, i podchodzi do lustra....a tam nie widzi widoku do jakiego przez ostatnie lata życia przywykł....widzi twarz obcego mężczyzny o ostrych rysach twarzy.Wpatrując się na swe wytatuowane ciało zaczyna znajdować w niby tatuażu znaki, które łączą się w jedną sensowną całość .Zaczyna ją rozumieć, nagle pojawia się ból głowy i nasz bohater przypomina sobie kim naprawdę jest .
Z czasem dowiaduje się o doświadczeniu naukowców wojskowych , którzy potrafili przeszczepić jego świadomość do innego zdrowego mózgu pewnego gościa hodowanego
przez nich z super DNA nadczłowieka ,czystego od jakichkolwiek błędów. John jest im potrzebny do ocalenia Ziemi ze szponów nacierającego zła.....cdn. [na życzenie forumowiczów]

[ Dodano: 2009-11-23, 18:50 ]
Nowy John w grze mógłby mieć nowy specyfik do odnawiania sił i uszkodzeń ciała , do nadprzyrodzonych zdolności widzenia i słyszenia otaczającego go świata oraz wchodzenia w stan nieśmiertelności w sytuacjach krytycznych ....kurde faja mam za wiele pomysłów , nie wiem czy to jeszcze może się przydać...
Ostatnio zmieniony 23 lis 2009, 19:13 przez Gienions, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
eddie
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1345
Rejestracja: 19 kwie 2007, 17:18
Lokalizacja: Breslau

23 lis 2009, 19:12

Nie, to z innym ciałem nie pasuje. Interwencja najwyższego też nie. Lepiej żeby szatan kazał mu wrócić na ziemię i jeszcze bardziej męczyć się w bezludnym mieście, bo teraz tam rozpęta się jeszcze gorsze piekło


Awatar użytkownika
Gienions
Wnerwiony urzędas
Posty: 17
Rejestracja: 01 lis 2009, 16:32
Lokalizacja: Nowy Sącz

23 lis 2009, 19:22

Chciałem jakoś połączyć fakt iż główny bohater kończy z sobą strzałem w łeb , z którego wiele nie zostaje a reikarnacja nie wchodzi w rachubę bo to zrobiłoby się śmieszne, z drugiej strony John zmieniłby swoje oblicze na bardziej tajemnicze i budzące respekt...Najjaśniejszy to na pewno nie jest ten o którym myślisz, nie potrzebnie użyłem rzeczownika anioł ale nie znalazłem innego lepszego określenia :czytaj:
Ostatnio zmieniony 23 lis 2009, 19:30 przez Gienions, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

23 lis 2009, 20:00

Na start powiem, że superbohaterom mówię kategoryczne nie.
Ponadto, to ma być remake istniejącego ED a nie kontynuacja, chyba, że się mylę :P

BTW: Fajny scenariusz :ok:


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
Gienions
Wnerwiony urzędas
Posty: 17
Rejestracja: 01 lis 2009, 16:32
Lokalizacja: Nowy Sącz

24 lis 2009, 19:59

Dzięki za wyrażenie swego zdania ;)

[ Dodano: 2009-12-11, 21:43 ]
Kurde faja , właśnie czytałem przed chwilą poradnik do Painkillera i mój pomysł na scenariusz legł w gruzach , to już było....
Kto by pomyślał? To już ktoś wymyślił, prawie idento :zdziw:


ODPOWIEDZ