Historia PSI

Dyskusje dotyczące forum i strony, propozycje i sugestie.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
BloodLogin
Pracownik RWS
Pracownik RWS
Posty: 2310
Rejestracja: 09 gru 2013, 09:33
Lokalizacja: Rzadkochowa ?

19 mar 2015, 18:52

Dzienis pisze:jak miałby taki blog wyglądać?
Może czarno czerwono :D i html dostosuje sobie każdy.
Mike_Bay pisze:Ostatnio mi się nawet śniło Forum na Joomli... Z blogiem i innymi bajerami xD muj musk
Mogłem napisać nowa Platforma nie Layout.
Ja natomiast nie chce Atom.


Tardis chyba tego nie napisze...
zobacz coraz więcej do opisania :D


"You will always find blood here! "
"No i dobrze 1 Blood mniej Szatanowi lżej"
09 Gru 2013 - 09 Gru 2016 PRAWIE 3 LATA z wami !!
Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

27 mar 2015, 20:10

Właśnie zajrzałem do statystyk i parę rzeczy jest wartych odnotowania, np. rok 2012 był jednym z najsłabszych w historii forum pod niemal każdym względem, a zwłaszcza jeśli chodzi o liczbę postów i tematów (rekordowy był luty - zaledwie osiemdziesiąt parę postów, tyle to mamy teraz nieraz w dzień).
Natomiast najbardziej rekordowy był grudzień 2014, ponad 3700 postów i ponad sto tematów założonych. W ogóle ostatnie miesiące są grube jeśli chodzi o aktywność, co trochę mnie zaskoczyło, bo myślałem wcześniej że najpłodniejsze były lata 2007-2009. Stare dobre czasy nie były więc takie wspaniałe jak się uważa. Złote chwile przeżywamy właśnie teraz. ;) Niepokoi jedynie niewielka ilość nowych na forum, ale wziąwszy pod uwagę wiek gry będącej tematem tego forum jest to chyba dosyć normalne.
Użytkownicy Tiquill, Mr Minio, Robsessed, Silver Dragon i Rycho3D (łącznie 5) napisali aż 32% wszystkich postów na forum (sam Tiquill 12% :D ). Ogólnie 10 najaktywniejszych userów w historii napisało aż 45% całości.
Średnia wieku userów wynosi nieco ponad 25 lat (zawyżyli ją mocno np. Mixer (104 lata?!) czy littlepsycho).


I regret nothing
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

07 kwie 2015, 15:15

Gdyby Mixer stale pisał - przegoniłby mnie, bo już był coraz bliżej. Ale - poszedł. Ale to trochę dziwne. Na samym początku moich postów było chyba 14 procent. Mimo wielu przerw itd - nadal trzymam się wysoko. ;)
Dzienis pisze:Stare dobre czasy nie były więc takie wspaniałe jak się uważa. Złote chwile przeżywamy właśnie teraz. ;)
Nie do końca tak. :) Kiedyś mieliśmy stare dobre czasy. Teraz mamy nowe jeszcze lepsze czasy. Kiedyś po prostu było wszystkiego mniej. I wszyscy byli syci i zadowoleni.

Natomiast to, co teraz się dzieje - jest stanem, który mogę przyrównać do stanu upojenia. To nie może się dziać naprawdę. A jednak dzieje! Oby się! :)


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Yossarian
Grabarz
Grabarz
Posty: 6423
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:54
Postawił piwo: 6 razy
Otrzymał  piwo: 3 razy

07 kwie 2015, 17:00

Właśnie, co się stało ze starą gwardią? Poodchodzili z jakichś konkretnych powodów, czy po prostu im się znudziło forum?


Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

07 kwie 2015, 18:30

Yossarian pisze:czy po prostu im się znudziło forum?
Albo forum albo Postal im się znudził. Nic nie trwa wiecznie. Starych zastępują nowi (niekoniecznie młodsi wiekiem, ale stażem i owszem), tak było jest i będzie. Spektakularne powroty rzadko kończą się sukcesem (Yossarian, akurat twój powrót ci wyszedł :) ). Też bym chciał powrotu kilku ludzi którzy dawniej stanowili o sile tej strony, choćby Robsessed, kazik czy Lothar.
Chociaż wciąż są z nami ludzie którzy przebywają na forum od dawna (Tiquill, Silver Dragon, Mr Minio, Pangia) i niemal bez większych przerw.


I regret nothing
Yossarian
Grabarz
Grabarz
Posty: 6423
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:54
Postawił piwo: 6 razy
Otrzymał  piwo: 3 razy

07 kwie 2015, 18:41

Dzienis pisze:(Yossarian, akurat twój powrót ci wyszedł )
Dlaczego wyszedł? :P Inną sprawą jest to, że niektórzy z nich pełnili na PSI wysokie funkcje (vide Rob lub Lothar), a z dnia na dzień zrzekli się funkcji i odeszli, tak po prostu. Patrząc na to z perspektywy czasu, wydaje mi się to smutne. Takie odejście w ciszy...


Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

07 kwie 2015, 18:45

Yossarian pisze:Dlaczego wyszedł?
Bo wciąż tu jesteś. :P
Yossarian pisze:vide Rob lub Lothar), a z dnia na dzień zrzekli się funkcji i odeszli, tak po prostu. Patrząc na to z perspektywy czasu, wydaje mi się to smutne. Takie odejście w ciszy.
Stwierdzili, że osiągnęli tu już wszystko i że nie mogą już nic dać forum od siebie.
Niestety tak bywa.
Ostatnio zmieniony 07 kwie 2015, 18:45 przez Dzienis, łącznie zmieniany 1 raz.


I regret nothing
Awatar użytkownika
Pangia
Koleś
Koleś
Posty: 3710
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:06

07 kwie 2015, 20:07

Rob się wycofał ze względu na brak czasu, Lothar zdaje się również.


Yossarian
Grabarz
Grabarz
Posty: 6423
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:54
Postawił piwo: 6 razy
Otrzymał  piwo: 3 razy

07 kwie 2015, 20:18

Ale trochę tak dziwnie, zasłużeni użytkownicy usuwają się w cień jak jakieś randomy. Choć jeśli taka była ich wola, to co my możemy?


Awatar użytkownika
Tiszer
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1144
Rejestracja: 30 lis 2008, 18:55

07 kwie 2015, 21:25

Lothar ma pracę jako redaktor na Gamezilli, ma także dziecko.
Rob z tego co widzialem na facebooku aktywnie studiuję Filologię Niemiecką ( nie jestem pewien :p )
Po prostu mają inne zajęcia, które nie pozwalają na moderowanie forum.


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

08 kwie 2015, 18:50

Zdecydowana większość użytkowników nie żegna się z nami, po prostu ich aktywność zamiera. Aż do obumarcia kompletnego. Smutne to, ale prawdziwe. Osobiście zaś wolę, gdy ktoś żegna się z nami z fasonem. Pamiętam każdego takiego usera i cenię bardzo. 8-)

;)

Powroty z fasonem jeszcze lepsze. Tak, Yossarian, tobie się udało. ;)
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
EvilYeah
Pracownik RWS
Pracownik RWS
Posty: 2834
Rejestracja: 14 lut 2014, 18:56

08 kwie 2015, 22:11

ja jestem tu dopiero trochę ponad rok i nie znam dawnych czasów, ale z tego co tu czytam nasze forum (mimo iż trochę mniej uczęszczane) przeżywa swój renesans


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

30 kwie 2015, 18:26

seebeek17 pisze:A tak serio, to chyba zapomnieliście.. :|
Yossarian pisze:Co jak co, ale żeby żaden z Wyższych nie pamiętał? :bolek:
Do rocznic to zawsze mamy słabość.

Ktoś by się przydał do spisania ważnych dat PSI. Tardis, jak tam Kronika?


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

30 kwie 2015, 18:37

Dawajcie te ważne wydarzenia, a dat spróbuję poszukać jak znajdę czas i chęci (a z obojgiem mam problemy), bo kroniki Tardisa się raczej prędko nie doczekamy. ;>
Moje propozycje:
- otwarcie forum
- przejęcie władzy przez Tiquilla
- data wydania pierwszego moda naszego usera
- otwarcie Hyde Parków
- otwarcie ShoutBoxa i udostępnienie go publicznie
- poszczególne zmiany layoutów forum
- inne ciekawostki (dzień w którym Pajdus dostał uber 1000 warnów, awanse poszczególnych ważnych userów, dni w których dołączyli inni ważni userzy, itd.)


I regret nothing
Awatar użytkownika
EvilYeah
Pracownik RWS
Pracownik RWS
Posty: 2834
Rejestracja: 14 lut 2014, 18:56

30 kwie 2015, 18:44

- powstanie GSR
- powstanie ENG forum
- kanal YT, FB i inne społeczne


Pozdrawiam
ODPOWIEDZ