HedgeWars - genialny klon Wormsów

Rozmowy o innych grach wszelakiego rodzaju.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Reality Master
Modder
Modder
Posty: 1094
Rejestracja: 07 lis 2007, 19:41
Kontakt:

02 lut 2009, 16:01

Obrazek
Producent: HedgeWars Project
Dystrybutor: Internet, lol
Licencja: Freeware/GPL
Platforma systemowa: Windows, Linux, Mac OS X
Waga: instalator ok. 45 MB
Strona internetowa: www.hedgewars.org

HedgeWars jest typowym open-sorce'owym, bardzo szybko rozwijającym się klonem znanej wszystkim gry Worms Armaggedon/World Party, lecz tym razem, zamiast robali, będziemy mieli możliwość zagrać sympatycznymi jeżami. Opisywać gameplayu raczej nie muszę, gdyż myślę, że każdy (a przynajmniej większość) zna i grał w dwu-wymiarowe Wormsy. Muszę przyznać, że gra wciągnęła mnie na bardzo długo i nadal nie mogę się od niej oderwać, mimo iż nie jest to finalna wersja i ma parę małych niedociągnięć. W grze mamy 4 następujące tryby:


Trening - tutaj możemy potrenować i wzbogacać swoje umiejętności. Tryb ten nie jest w pełni ukończony (tak mi sie przynajmniej zdaje)

Szybka gra - szybka gra domyślną drużyną z komputerem, podstawowym pakietem broni oraz losową mapą

Gra wieloosobowa - w tym trybie możemy konkurować za równo z naszym kolegą lub komputerem, lecz tym razem możemy dostosować wszystkie opcje do swoich potrzeb.

Gra sieciowa - tego trybu jeszcze nie testowałem, ale jak nazwa wskazuje jest to multiplayer przez sieć. Serwer jest jeden, ale pokoi widziałem z pięć, także da się spokojnie grać.


Bronie:
Do naszej dyspozycji oddany jest pokaźny aresnał broni. Możemy używać kilku broni znanych z oryginału (bazooka, strzelba, moździerz, granaty itp.), ale mamy także zupełnie nowe bronie, które zastępują starsze, z Wormsów (np. Super Owca = sterowany samolocik, Kret = wiertnicza rakieta, Banan = melon, Święty granat = Piekielny granat itd.) A także kilka nowych np. Pistolet na wybuchowe kulki, który jak się okazuje przy właściwym użyciu może być najpotężniejszą bronią w całej grze. (zabiera nawet ponad 300 HP)

Modyfikowanie postaci:
Jeżyki, tak samo jak w oryginale możemy modyfikować. Możemy upodobnić je do członków z zespołu KISS, Sonica, Dartha Vadera, Jokera rodem z Mrocznego Rycerza, Jacka Sparrowa, Robina Hooda i do wielu, wielu innych. Tworząc drużynę możemy wybrać jeżom pośmiertny posąg oraz głos.

Mapy:
Przyjdzie nam zagrać na zamku, domku z klocków lego, skałach i na wielu innych ciekawych mapach np. z postaciami Team Fortress 2 w stylu HedgeWars.

Ścieżka dźwiękowa:
Muzyka też zasłguje na pochwałę. Nie jest to może arcydzieło, ale sczególnie spodobał mi się utwór w takich jakby pirackich rytmach. Na niektórych mapach muzyka nadaje naprawde specyficznego klimatu, który sprawia, że chce się cały czas grać.

Jeśli chcecie zobaczyć jak gra wygląda, zapraszam do oglądania.
UWAGA: Jest to trailer starszej wersji (0.9.7) Obecna wersja to 0.9.9, więc niektóre rzeczy mogą się różnić.
[youtube][/youtube]
No i jak, podoba się? Jeśli chesz mieć tą grę zjedź na sam dół tego posta. Tam podany jest link do downloadu.

Podsumowanie:
Jeśli jesteś fanem, albo przynajmniej lubisz Robaczki w wymiarze 2D, HedgeWars jest w 100% grą dla Ciebie. Ma
wszystko to co potrzebne: wspaniałe mapy, doskonałe bronie, możliwość modyfikowania postaci, niezłą ścieżkę dźwiękową oraz kilka innych smaczków.

Plusy:
- stary, dobry klimat dwuwymiarowych Wormsów
- pomysłowe bronie
- wprost GENIALNE postacie (dodanie Sonica - mistrzostwo)
- Awesome Smiley na buźkach jeżyków pod koniec wygranej rundy xD

Minusy:
- niedokończony tryb Trening (tylko chwilowo)

Ocena końcowa:
5+/6

Jak na darmową grę jest to wg. mnie totalne mistrzostwo.

Grę pobieramy tutaj: Klik!

Pobierać i grać! A jak się Wam spodoba to umówimy się może kiedyś wspólnie na grę sieciową?
Ostatnio zmieniony 02 lut 2009, 16:04 przez Reality Master, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
ALCRD
Agressive Vampire
Agressive Vampire
Posty: 1324
Rejestracja: 18 wrz 2007, 16:24
Lokalizacja: Coldharbour

02 lut 2009, 16:04

cukierkowa podróbka wormsów dla bab :P już wole orginalne wormsy


Awatar użytkownika
little_psycho
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1074
Rejestracja: 23 lut 2008, 16:49
Lokalizacja: Z odbyta

02 lut 2009, 16:19

ALCRD pisze:cukierkowa podróbka wormsów dla bab :P już wole orginalne wormsy
Dokładnie, przynajmniej w Wormsach World Party jest krew :P


Awatar użytkownika
ciuciu
Modder
Modder
Posty: 2007
Rejestracja: 06 mar 2007, 16:34
Lokalizacja: Azyl
Kontakt:

02 lut 2009, 16:46

little_psycho pisze:Dokładnie, przynajmniej w Wormsach World Party jest krew :P
Właśnie i głupie bo nie można głów wyrywać ;/


Awatar użytkownika
Reality Master
Modder
Modder
Posty: 1094
Rejestracja: 07 lis 2007, 19:41
Kontakt:

02 lut 2009, 16:53

Rozumiem, ale czy wg. Was gra dopiero jest super gdy jest krwawa, są flaki na ekranie itd. itp. ? Sam jestem fanem Wormsów i oczywiście wolę je bardziej od HedgeWars, ale zawsze można zagrać w jakiegoś klona podobnego do oryginału. :P

Nie ukrywam, czasami wkurza mnie ten różowiótki kolor jeżów, ale grywalność wszystko temu wynagradza. Acha, i pamiętajcie by nie oceniać książki po okładce, bo pozory mylą. :)

Ja pobrałem tą grę w ciemno, nie oglądając nawet screenów, ani trailera i się nie zawiodłem. ;)
Ostatnio zmieniony 02 lut 2009, 16:54 przez Reality Master, łącznie zmieniany 2 razy.


Awatar użytkownika
little_psycho
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1074
Rejestracja: 23 lut 2008, 16:49
Lokalizacja: Z odbyta

02 lut 2009, 17:13

Mrocz pisze: czy wg. Was gra dopiero jest super gdy jest krwawa, są flaki na ekranie itd. itp. ? a ;)
TAAAAAKK!
Gra bez flaków na ekranie to już nie gra :P


Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

02 lut 2009, 17:16

little_psycho pisze:Gra bez flaków na ekranie to już nie gra :P
little_psycho is playing Hugo now


Obrazek
Awatar użytkownika
Punisher
Seryjny zabójca
Posty: 426
Rejestracja: 24 lut 2007, 18:39
Lokalizacja: Stalowa Wola

02 lut 2009, 17:22

Zaraz ściągnę i się okaże czy to mi się spodoba tak samo jak Wormsy xD


"Musimy być niewolnikami praw abyśmy byli wolni" - Cyceron
Awatar użytkownika
Smuggler
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 670
Rejestracja: 05 lip 2008, 17:39
Lokalizacja: Poznań

02 lut 2009, 17:51

Ściągnąłem , zainstalowałem , chwilę pograłem , się uśmiałem , dalej gram :P
Mi się podoba i nie przeszkadzają mi te słodkie kulki jeżyki :3


Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

02 lut 2009, 18:00

Dla ludzi którym grafika nie leży - można ja bardzo łatwo przerobić, wszelkie potrzebne pliczki są dostępne, a że gra jest open-source, możecie nawet umieszczać zmodyfikowane wersje w internecie 8-)


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
Punisher
Seryjny zabójca
Posty: 426
Rejestracja: 24 lut 2007, 18:39
Lokalizacja: Stalowa Wola

02 lut 2009, 18:03

Hah bardzo.... ciekawa gra xD. Ale widać niestety że jest jeszcze nie ukończona chwile pograłem i już zaliczyłem ze 2 błędy chociaż bardzo mi się podoba i czekam na wersję finalną xD. :diabel:


"Musimy być niewolnikami praw abyśmy byli wolni" - Cyceron
Awatar użytkownika
Reality Master
Modder
Modder
Posty: 1094
Rejestracja: 07 lis 2007, 19:41
Kontakt:

02 lut 2009, 20:58

W końcu przetestowałem tryb sieciowy. Zabawa z nieznajomymi graczami jest po prostu przednia! A w ogóle adminowanie pokoju - to jest przeżycie. xD Tryb sieciowy jest zdecydowanie najlepszym trybem dostępnym w tej wersji. Jedyne co mi się teraz marzy to jakaś solidna kampania.


Awatar użytkownika
Koloses
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1024
Rejestracja: 27 kwie 2008, 09:27
Lokalizacja: 67-100
Otrzymał  piwo: 1 raz

20 lut 2009, 17:48

Podoba mi się ta gierka, ale denerwowały mnie te różowe jeże.Więc postanowiłem zrobić moda na "Wormsy" do tej gry :).Zrobiłem już Święty Granat,Bombę bananową,Zmienioną bazooke,strzelbę,Pistolet,oraz zamieniłem samolot RC na Super owcę i zamieniłem jeże na robale.
Link:

Kod: Zaznacz cały

http://odsiebie.com/pokaz/1636007---e4b7.html
Screeny:
Pistolet
Super Owca
Menu z Bronią
Bomba Bananowa
Święty Granat
Strzelba
Bazooka

@down:Wiem.Gdybym nie użył blura w photoshopie wyglądały by jeszcze gorzej :P.Później spróbuje niektóre czapki dostosować.

P.S Napotkałem problem ze zmianą grafik w menu [prawdopodobnie są zawarte w .exe, które zajmuje 14MB].Jeżeli ktoś zna program, który może edytować grafiki wewnątrz pliku .exe[próbowałem reshack'a, ale akurat widzi ikony], proszę o kontakt
Ostatnio zmieniony 21 lut 2009, 22:17 przez Koloses, łącznie zmieniany 6 razy.


Awatar użytkownika
Reality Master
Modder
Modder
Posty: 1094
Rejestracja: 07 lis 2007, 19:41
Kontakt:

20 lut 2009, 18:08

Nieźle Koloses, niektórym może się przydać. :D

PS: Wydaje mi się, że te skiny nowe są trochę jakby rozpikselowane.


Awatar użytkownika
little_psycho
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1074
Rejestracja: 23 lut 2008, 16:49
Lokalizacja: Z odbyta

22 lut 2009, 22:54

Koloses pisze:Podoba mi się ta gierka, ale denerwowały mnie te różowe jeże.Więc postanowiłem zrobić moda na "Wormsy" do tej gry :).Zrobiłem już Święty Granat,Bombę bananową,Zmienioną bazooke,strzelbę,Pistolet,oraz zamieniłem samolot RC na Super owcę i zamieniłem jeże na robale.
Link:

Kod: Zaznacz cały

http://odsiebie.com/pokaz/1636007---e4b7.html
Screeny:
Pistolet
Super Owca
Menu z Bronią
Bomba Bananowa
Święty Granat
Strzelba
Bazooka

@down:Wiem.Gdybym nie użył blura w photoshopie wyglądały by jeszcze gorzej :P.Później spróbuje niektóre czapki dostosować.

P.S Napotkałem problem ze zmianą grafik w menu [prawdopodobnie są zawarte w .exe, które zajmuje 14MB].Jeżeli ktoś zna program, który może edytować grafiki wewnątrz pliku .exe[próbowałem reshack'a, ale akurat widzi ikony], proszę o kontakt
Zajeczapiste! Teraz tylko dodaj krew i od razu ściągam tą gierkę 8-)


ODPOWIEDZ