Haven and Hearth

Rozmowy o innych grach wszelakiego rodzaju.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Deadly Jake
Miłośnik broni
Posty: 140
Rejestracja: 17 wrz 2010, 07:47

06 gru 2010, 14:20

Zacznę od opisu ( nie mam dziś weny by zrobić własny) a później wystawię moją opinię :

Haven & Hearth to sandboxowa gra, która jest już dość długo na rynku. Stabilnie się rozwija, administratorzy często dodają kolejne elementy gry. Jak to w grach sandboxowych jest pełna dowolność. Można zająć sie uprawą roli, rzemiosłem, walką, polowaniem... Mapa jest bardzo duża i w dużej mierze nieodkryta. Póki co istnieje kilka większych skupisk graczy na zasadzie wiosek, ale najwięcej jest samotnych farm, lub małych kilkuosobowych wioseczek.
System nie narzuca żadnych ograniczeń co do umiejętności. Jeśli poświecimy wystarczająco dużo czasu to można być mistrzem we wszystkim (póki co). Gra jest darmowa i żyje z donate.
Plusy:
-Bardzo duża swoboda
- Gracze łączą sie w community budując wioski, osady, miasta.
- Wymuszenie współpracy i handlu na zasadzie zagrożenia (wojny poszczególnych wiosek), małej ilości niektórych surowców (metal). Aczkolwiek gra samotna też jest możliwa.
- Perma death z możliwością odzyskania części statystyk.
- Kilka urozmaiceń typu biesiadowanie, paski wierzeń itp.

Minusy:
- W obecnej fazie dość częste są lagi, aczkolwiek pracują nad tym.
- Na pierwszy rzut oka skomplikowany system walki (dla mnie to plus, ale jest dość dziwnie przedstawiony i wiele osób ma z tym kłopot).

Sauce : Here

Teraz kilka słów ode mnie : Gra jak najbardziej dla fanów Minecrafta, którzy zawiedzeni są małą ilością receptur do craftowania. Jeśli chcecie zagrać napiszcie posta, trick by się spotkać polega na tym by na pierwszej mapie podejść do NPC w rogu i wpisać hearth secret gracza u którego chcemy zacząć, więc najpierw zróbcie postacie i zapoznajcie się z grą, jak już się znajdzie ktoś chętny to można by założyć nowe postacie, znaleźć się w 1 miejscu i zbudować wioskę.

Jeszcze jednym plusem i minusem zarazem jest to że gdy zaczynamy się rozwijać ktoś może nam zabrać przedmioty ze skrzyń. Ale to też oznacza że my też możemy nawiedzać czyjeś domy pod nieobecność właściciela i "zapożyczyć" coś co jest nam potrzebne. :)

Jak do nas dołączyć + tutorial dla poczatkującego:
Po pojawieniu się w startowej jaskini, podejdź do jednego z dwóch npc przy wodzie - jeden pozwala ci na ustawienie nicka, drugi na przybranie ciała. Gdy masz już i nick i ciało, podejdź do skrzynki i wyjmij z nie przedmioty (przeciągnij ze skrzynki do inventory). Gdy już masz wszystko (najlepiej ubranie załóż na siebie), NIE używaj ani klapy ani drabiny po prawej stronie. Podejdź za to do ostatniego niezbadanego NPC - jest on na samej górze. Wpisz "postalsite" bez ""i użyj nowych schodów tuż obok. Tada, startujesz tam gdzie my.

Zachęcam do gry.
Ostatnio zmieniony 07 gru 2010, 09:06 przez Deadly Jake, łącznie zmieniany 1 raz.


Why don't you give a damn?
Obrazek
Awatar użytkownika
Punisher
Seryjny zabójca
Posty: 426
Rejestracja: 24 lut 2007, 18:39
Lokalizacja: Stalowa Wola

06 gru 2010, 14:42

Bardzo ciekawa rzecz, jak tylko uporam się z błędem przy uruchamianiu podzielę się moim zdaniem nt. tej gry


"Musimy być niewolnikami praw abyśmy byli wolni" - Cyceron
Awatar użytkownika
Deadly Jake
Miłośnik broni
Posty: 140
Rejestracja: 17 wrz 2010, 07:47

06 gru 2010, 14:45

Podeślij SS, może będę wiedział jak naprawić.


Why don't you give a damn?
Obrazek
Awatar użytkownika
Punisher
Seryjny zabójca
Posty: 426
Rejestracja: 24 lut 2007, 18:39
Lokalizacja: Stalowa Wola

06 gru 2010, 15:00

Wyskakuje błąd z javaw.exe, w tej chwili ściągam innego clienta (od Gilbertusa) może to pomoże.


"Musimy być niewolnikami praw abyśmy byli wolni" - Cyceron
Awatar użytkownika
Deadly Jake
Miłośnik broni
Posty: 140
Rejestracja: 17 wrz 2010, 07:47

06 gru 2010, 15:01

Jeśli wyskakuje błąd z javą to spróbuj ją przeinstalować. Możliwe że tamten klient zadziała.


Why don't you give a damn?
Obrazek
Awatar użytkownika
Punisher
Seryjny zabójca
Posty: 426
Rejestracja: 24 lut 2007, 18:39
Lokalizacja: Stalowa Wola

06 gru 2010, 15:13

Dziwne, jak uruchomiłem ten client od Gilbertusa to wszedł normalnie tylko że nie mogłem się zalogować (tak na pewno wpisałem passy dobrze) potem jak z niego wyszedłem to już nie mogłem go włączyć ponownie (tym razem błąd java.exe). Javę mam najnowszą bo już po problemie z oryginalnym klientem ją zaktualizowałem

Mam Windows XP 32 bit (client na pewno został ściągnięty pod 32)


"Musimy być niewolnikami praw abyśmy byli wolni" - Cyceron
Awatar użytkownika
Deadly Jake
Miłośnik broni
Posty: 140
Rejestracja: 17 wrz 2010, 07:47

06 gru 2010, 15:21

Spróbuj przez Java Web Start Launcher - tak się nazywa pełna nazwa. Powinieneś zobaczyć to w okienku "Otwórz za pomocą...".
Ostatnio zmieniony 06 gru 2010, 15:22 przez Deadly Jake, łącznie zmieniany 1 raz.


Why don't you give a damn?
Obrazek
Awatar użytkownika
Punisher
Seryjny zabójca
Posty: 426
Rejestracja: 24 lut 2007, 18:39
Lokalizacja: Stalowa Wola

06 gru 2010, 15:27

I nic dalej błąd, sprawdzałem przy okazji 2 inne clienty obu wyskakuje błąd java lub javaw.exe


///EDIT///

Problem rozwiązany.

Wystarczy na pulpicie kliknąć PPM >> Właściwości >> Ustawienia >> Zaawansowane >> Rozwiązywanie Problemów >> Przyspieszenie sprzętowe ustawić na Pełne lub Brak (jeśli masz ustawione na Pełne to przestaw na Brak i odwrotnie)
Ostatnio zmieniony 06 gru 2010, 15:36 przez Punisher, łącznie zmieniany 1 raz.


"Musimy być niewolnikami praw abyśmy byli wolni" - Cyceron
Awatar użytkownika
Deadly Jake
Miłośnik broni
Posty: 140
Rejestracja: 17 wrz 2010, 07:47

06 gru 2010, 15:33

Jeśli ktoś chce dołączyć do mnie i Punishera - niech po przybraniu ciała, ustawieniu nicka i ewentualnym zabraniu eq ze skrzyni nie używa ani klapy w podłodze ani drabiny, niech podejdzie do faceta na samej górze i w Heart Secret wpisze "postalsite", małymi literami, bez "", wtedy rozpocznie obok respawnu mojego i Punishera.
Ostatnio zmieniony 06 gru 2010, 16:49 przez Deadly Jake, łącznie zmieniany 2 razy.


Why don't you give a damn?
Obrazek
Awatar użytkownika
Koloses
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1024
Rejestracja: 27 kwie 2008, 09:27
Lokalizacja: 67-100
Otrzymał  piwo: 1 raz

06 gru 2010, 22:22

Gram z wami.Nauczyłem się jak narazie Ścinać drzewa, Stolarstwa i wyrabiania z kamienia.
Buduję chatkę.Miło byłoby gdybyście mi pomogli :D


Awatar użytkownika
Punisher
Seryjny zabójca
Posty: 426
Rejestracja: 24 lut 2007, 18:39
Lokalizacja: Stalowa Wola

06 gru 2010, 22:26

Jutro jak będziemy grać wszyscy, to postaramy się zrobić mała wioskę, może być problem z drewnem ale jakoś damy rade


"Musimy być niewolnikami praw abyśmy byli wolni" - Cyceron
Awatar użytkownika
Deadly Jake
Miłośnik broni
Posty: 140
Rejestracja: 17 wrz 2010, 07:47

07 gru 2010, 09:02

Skoro już masz rozwiniętą postać to raczej zrobienie nowej postaci z mini-tuta który zapodałem kilka postów wyżej raczej nie wchodzi w rachubę. Ale spoko, już mamy zrobioną łódkę więc w razie czego zaproszę cię do party i będę podążał za strzałeczką w twoją stronę i cie podrzucę do nas :P

Chyba że sugerowałeś się tym tutem to nie było tematu.


Why don't you give a damn?
Obrazek
Awatar użytkownika
Max King
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 975
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:32
Lokalizacja: Newcastle

07 gru 2010, 21:38

Opis gry brzmi dokładnie jak Wurm Online... Pozwólcie że zamieszczę linka do mojego artykułu na ten temat: https://www.eioba.pl/a97213/wurm_online

Co do gry to koniecznie sprawdzę, może nawet do was dołączę, bo ciekawa jest. Przypomina może Minecraft?


Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Awatar użytkownika
Deadly Jake
Miłośnik broni
Posty: 140
Rejestracja: 17 wrz 2010, 07:47

07 gru 2010, 21:43

Wiem że przypomina, sam miałem dylemat którą grę wybrać ale postawiłem na Haven and Hearth bo ma klimat :P Jak chcesz zagrać - pisz na gg.


Why don't you give a damn?
Obrazek
Awatar użytkownika
Dragonmatix
Seryjny zabójca
Posty: 383
Rejestracja: 31 lip 2008, 10:52

07 gru 2010, 21:47

Zacząłem też grać. Muszę przyznać, że gra ma klimat oraz potrafi zrelaksować i odstresować. Taki umilacz czasu. Punisher i Deadly bardzo pomocni. Dołączajcie też do gry, naprawdę warto :P


"Złap wiatr który przecina motyle"
ODPOWIEDZ