Hard Park - nowy dział i nowa wartość rozmów

Ważne ogłoszenia dotyczące bieżącego życia strony i forum.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

01 sty 2017, 23:57

Z dniem dzisiejszym powstało nowe subforum na rozmowy, gdzie możemy pozwolić sobie na więcej, powstał Hard Park. Na więcej szczerości, na więcej bezkompromisowości, na więcej brutalnej prawdy o nas samych, o naszym świecie. Subforum, gdzie idziemy dalej niż w dotychczasowym Dużym Hyde Parku, który zmienia się tym samym po prostu w Hyde Park (o kulisach tych działań oraz co się stało z Małym Hyde Parkiem i co ma do tego Cmentarz poczytamy w tym temacie).

Duży Hyde Park ograniczał nas tym, że widzieli te rozmowy goście z zewnątrz, że czytały nasze posty indeksujące internet Google i inne wyszukiwarki. Zachowywaliśmy kulturę, zachowywaliśmy wstrzęmięźliwość w pełnym wyrażeniu swojego zdania - z różnych oczywistych w takiej sytuacji względów. Nowy Hard Park pozwala iść dalej.

Hard Park widoczny jest tylko dla wszystkich użytkowników, którzy przekroczyli ilość liczonych postów równą 20. Nikt nowy ani nikt z zewnątrz tych rozmów nie ujrzy ani nie przeczyta. To co powiemy - zostaje między nami. Żadne Google i żaden gość dostępu tu nie ma.

Hard Park jest też dojrzałą alternatywą dla Cmentarza i tamtejszej atmosfery. Idziemy dalej poza ramy DHP, ale to nie znaczy, że będzie lekko jak na Cmentarzu. Pozwalamy sobie na emocje, na wulgaryzm słów i treści. Ale nie dla samego wulgaryzmu. Pozwalamy sobie na kontrowersyjne postawy, ale nie dla samej kontrowersji (jak na Cmentarzu). I w żadnym razie nie ma to być kopia chanów itp społeczności, gdzie liczy się by tylko przywalić. Musisz bronić swej postawy rzeczowymi argumentami. Szkoła myślenia na wyższym poziomie. Musimy umotywować swoją postawę, obronić swój punkt widzenia i nie bać się mądrzejszych od siebie. Tu po prostu musi być więcej rozumu, i odwagi.

To też nie ma być subforum, na którym będzie wielki ruch za wszelką cenę. Nie, nic na siłę. Jest potrzeba - idę tu. Jak wypadnie, że będzie miejscem elitarnym - to takim będzie. Ma przede wszystkim być odpowiedzią na źródłową potrzebę wyrażenia się bardziej niż dotychczasowe formy na naszym forum. Tylko wtedy, gdy masz coś do powiedzenia lub musisz w tej formie wyrazić swoje zdanie, swój sprzeciw. Ale bez obawy. Karania za śmiałość nie będzie. Jak coś nie przypasuje, to trafi w inne miejsce. Kto nie próbuje, ten nie zna smaku. ;)
  • Złe zjawiska na świecie. Wkurzająca polityka. Niebezpieczne religie. Niepokojące zmiany w Polsce. Irytujące postawy. Chore i niebezpieczne filmy. Bulwersujące książki. Buntownicy z wyboru i bez wyboru. Skandale sportowe. Zmieszać z błotem określony światopogląd. Ogłosić swoją szaloną wizję świata. Otworzyć swoją zbolałą duszę. Skrytykować mijający dzień. I wiele więcej. Oto właśnie jest, nasz nowy:
<<< Hard Park >>>
Były w zalinkowanej rozmowie obawy, że trudno będzie jedno subforum od drugiego rozpoznać. Otóż nie. Nie tylko nazwy subforów ale i klimat wewnątrz będą... będą wymuszały odmienne postawy. To może być trudne w adaptacji, dlatego zastrzegam, że przez pierwsze dni, jeśli będzie trzeba, będę ingerował w te nowe rozmowy. Usuwał, edytował, przenosił. Moderował po prostu nową tkankę. Nie dla mojego widzimisię, ale by moja wizja tego subforum "zaskoczyła" na właściwe tryby. I byście poznali moje intencje. Bo nawet najdłuższym wywodem ich nie przedstawię - tylko praktyka to pokaże. Choć liczę, że edytować nic nie będę musiał. Że w dotychczasowej rozmowie o tym - wiemy wszyscy o co biega. A samo zróżnicowanie forów będzie teraz takie:
  • Hard Park - bardziej, mocniej, bez kompromisów, niebezpieczne treści, ale z rozumem. Forum wymagające dla wymagających. Niewidoczne dla gości. Posty zliczane.
    Hyde Park - kulturalnie i w lekkiej formie o rzeczach poważnych i mniej poważnych. Widoczne dla gości. To stary Duży Hude Park z częścią postów z Małego Hyde Parku. Posty zliczane.
    Zajezdnia - tutaj się bawimy, wszystkie nasze zabawy i przyjazna, bezpieczna i swobodna atmosfera. To po prostu stary dobry Mały Hyde Park pod inną nazwą. Posty widoczne dla wszystkich i nie zliczane.
    Cmentarz - bez zmian, czyli widoczne dla grupy Zombie, bez zasad, niebezpiecznie i bez zliczania postów.
Przez pierwsze dni tematy, które znacie, mogą wędrować z subforum do subforum. To w celu wypracowania sobie nowej formy naszych rozmów o wszystkim.
Przez pierwszy okres moderować Hard Parkiem będzie Grabarz. By mógł swobodnie w tą i nazad przenosić określone tematy między Cmentarzem a Hard Parkiem.
W celu zoptymalizowania tych prac, korzystając z wcześniej zasygnalizowanej mi przez niego chęci ogłaszam, że:
Dzienis zostaje ponownie Moderatorem całego forum.

Od tej chwili także subforum Rozmowy przestaje być widoczne dla gości.
Dostęp do niego mają tylko wszyscy zarejestrowani Użytkownicy. Czasem po prostu naszych roboczych rozmów znać gościom nie potrzeba. Planowałem to już jakiś czas temu, teraz była dobra okazja by tą zmianę wprowadzić.

I to tyle. Możemy zaczynać. ;)
Ostatnio zmieniony 02 sty 2017, 02:16 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

02 sty 2017, 11:31

Fajnie widzieć zmiany na forum, zwłaszcza w takim okresie jak Nowy Rok. :)
Tiquill pisze:Od tej chwili także subforum Rozmowy przestaje być widoczne dla gości.
Dobra decyzja, też już kiedyś myślałem, że goście nie powinni widzieć tego działu.
Tiquill pisze:Dzienis zostaje ponownie Moderatorem całego forum.
Dzięki za (ponowną) nominację. :D
Ostatnio zmieniony 02 sty 2017, 11:40 przez Dzienis, łącznie zmieniany 1 raz.


I regret nothing
Awatar użytkownika
ShaQ
Pracownik RWS
Pracownik RWS
Posty: 2230
Rejestracja: 25 mar 2016, 16:04

02 sty 2017, 14:22

@up - zgadzam się. Nadszedł nowy rok, a z nim duże zmiany na tym forum, co bardzo mi się podoba :)

Także gratulacje dla Dzienisa, za mianowanie go jako Moderator. Życzę Ci powodzenia ;)


Yossarian
Grabarz
Grabarz
Posty: 6423
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:54
Postawił piwo: 6 razy
Otrzymał  piwo: 3 razy

02 sty 2017, 16:07

Ja Dzienisa pamiętam jako moderatora i nawet Jr Admina, fajnie widzieć ponowną nominację :ok:


Awatar użytkownika
Pan Szatan
Modder
Modder
Posty: 6207
Rejestracja: 05 gru 2013, 13:16
Lokalizacja: Paradise
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 8 razy
Kontakt:

02 sty 2017, 16:09

Dzienis, No to teraz powodzenia w dalszych awansach i odzyskaniu Jr. Admina ;)


I'm fucking insane in the brain. :axe:
Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

02 sty 2017, 18:51

$haq pisze:Także gratulacje dla Dzienisa, za mianowanie go jako Moderator. Życzę Ci powodzenia
Yossarian pisze:Ja Dzienisa pamiętam jako moderatora i nawet Jr Admina, fajnie widzieć ponowną nominację
Pan Szatan pisze:Dzienis, No to teraz powodzenia w dalszych awansach i odzyskaniu Jr. Admina
Dzięki. :)

parafrazując pewne powiedzonko - nie da się odzyskać rangi jr admina
:):


I regret nothing
Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

02 sty 2017, 18:58

Dzienis powrócił na swoje miejsce :P :ok:


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
ODPOWIEDZ