Half Life 2: Episode 3

Rozmowy o innych grach wszelakiego rodzaju.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Radzik
Administrator
Administrator
Posty: 2111
Rejestracja: 13 gru 2008, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

29 sie 2017, 14:55

Half Life 2: Episode 3 lub Half Life 3. Temat, który co jakiś czas wraca jak bumerang. Minęło tak wiele lat, od czasu wydania epizodu drugiego, i tak wiele czasu od momentu gdy było pewnym, że kontynuacja przygód Gordona Freemana nie powstanie,
że ciężko mi uwierzyć w to że są jeszcze Osoby żyjące jakąkolwiek nadzieją.
Wiadomo, że nadzieja umiera ostatnia, lecz po takim czasie na prawdę trzeba mieć mocną wiarę w to, że cokolwiek w tym temacie ruszy.

Ta nieistniejąca Gra Legenda, gdyby rzeczywiście powstała, raczej sprawiłaby graczom więcej bólu niż radości, z powodu wyidealizowanych wyobrażeń na jej temat.
Każdy fan danej serii ma swoje marzenia, dotyczące jej kontynuacji, i im dłużej w tym przypadku deweloper czeka z jej stworzeniem, tym większa szansa na to, że nie zadowoli większej ilości Osób, niż wtedy gdyby zrobił to w stosunkowo zdecydowanie wcześniej.
Powiem Wam, że ja też kiedyś czekałem. Najpierw rok, potem dwa lata. Pamiętam nawet żart prima aprilisowy, z Half Life 2: Episode 3 na Steam, który wkrótce potem został usunięty.
Co ciekawe ten wspomniany żart nawiązywał do scenariusza, do którego linka dał Pan Szatan.

Generalnie to sam jako Osoba wyleczona, z tego nierealnego marzenia, nie wiem czy mam się śmiać czy płakać widząc desperacką akcję dawania negatywnych recenzji Gry Dota 2, która teoretycznie jest winna temu, że kontynuacja Half Life 2 nie powstała.
Prędzej już powinni oskarżać samych siebie, ponieważ to ich zainteresowanie takimi grami jak Dota 2, CS GO czy TF2 doprowadziło do zmian priorytetów w Valve, aczkolwiek to tylko moje subiektywne zdanie na ten temat. Dlatego rozumiem Valve, ponieważ stworzenie Half Life 2: Episode 3 byłoby stąpaniem bo cienkim lodzie, a tak to stąpa co najwyżej lądzie z minimalną szansą wypchnięcia na lód.


Niepoważny admin
Awatar użytkownika
Szynkacz
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1018
Rejestracja: 23 maja 2017, 00:41
Postawił piwo: 1 raz

29 sie 2017, 15:01

Sam wierzę, że Half Life 3 lub epizod trzeci powstanie. Tylko Valve boi się hejtu na grę. Gdyby gra nie spełniłaby oczekiwań, gdyby miała słabą grafikę - nie zostawili by na niej suchej nitki. Valve zmieniło priorytety, teraz idzie w CS'a, TF'a lub Dotę (choć nie wiem, w dotę nie grałem).
Dzięki Pan Szatan za link. Może jakiś modder do HF2 odtworzy tą historię :)


Awatar użytkownika
Pan Szatan
Modder
Modder
Posty: 6207
Rejestracja: 05 gru 2013, 13:16
Lokalizacja: Paradise
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 8 razy
Kontakt:

29 sie 2017, 15:46

Wątpię w to żeby Valve zrobiło jeszcze jakąś grę, oni wcale nie boją się hejtu na grę.... im się to poprostu nie opłaca, dzieci i ułomy umysłowe są w stanie zapłacić za skórki do broni tysiące więc bardziej opłaca im się poświęcić 15 minut na zrobienie skina w paincie niż kilka lat na zrobienie porządnej produkcji, ssą mamonę ze steama.

Teraz tak zauważyłem, że ten fragment
At this point, the resistance will have failed or succeeded, no thanks to me. Old friends have been silenced, or fallen by the wayside. I no longer know or recognize most members of the research team, though I believe the spirit of rebellion still persists. I expect you know better than I the appropriate course of action, and I leave you to it. Expect no further correspondence from me regarding these matters; this is my final episode.
Tutaj ten pisarz który odszedł z Valve tak naprawdę się odnosi do tego studia, jak się ono zmieniło i zeszło na psy oraz że to już koniec a ten scenariusz oddaje w ręce fanów.

PS. Szynkacz, to że fani stworzą jakiegoś moda na podstawie tego scenariusza jest bardzo prawdopodobne, najlepiej jakby zabrali się do tego ludzie od Black Mesy to jest genialny mod.
Ostatnio zmieniony 29 sie 2017, 15:55 przez Pan Szatan, łącznie zmieniany 1 raz.


I'm fucking insane in the brain. :axe:
Awatar użytkownika
ShaQ
Pracownik RWS
Pracownik RWS
Posty: 2230
Rejestracja: 25 mar 2016, 16:04

29 sie 2017, 15:54

Czyli Valve dołączyło do Ubisofta, EA i Rockstar Games :8-):
Firmy, które były świetne, ale po czasie zeszły na psy.
Dzisiejszy świat gier wideo jest nie ten sam co kiedyś :/


Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

29 sie 2017, 17:36

Radzik136 pisze:Ta nieistniejąca Gra Legenda, gdyby rzeczywiście powstała, raczej sprawiłaby graczom więcej bólu niż radości, z powodu wyidealizowanych wyobrażeń na jej temat.
Każdy fan danej serii ma swoje marzenia, dotyczące jej kontynuacji, i im dłużej w tym przypadku deweloper czeka z jej stworzeniem, tym większa szansa na to, że nie zadowoli większej ilości Osób, niż wtedy gdyby zrobił to w stosunkowo zdecydowanie wcześniej.
Powiem Wam, że ja też kiedyś czekałem. Najpierw rok, potem dwa lata. Pamiętam nawet żart prima aprilisowy, z Half Life 2: Episode 3 na Steam, który wkrótce potem został usunięty.
Trochę przypomina mi to jak kiedyś wiele lat czekano na Duke Nukem Forever. W końcu wyszedł... tyle że też raczej zawiódł fanów. Za długo to czekanie trwało.
ShaQ pisze:Dzisiejszy świat gier wideo jest nie ten sam co kiedyś
Dlatego nie chce mi się grać w nowe gry.
Raz, że musiałbym kupić nowego kompa.
Dwa, że i tak jestem za stary i nie mam tyle czasu by wgłębiać się jakoś zbytnio w fabułę.
Trzy, że te gry to i tak już nie to samo co kiedyś.
Dla takich jak ja chyba są właśnie konsole.


I regret nothing
Awatar użytkownika
Pan Szatan
Modder
Modder
Posty: 6207
Rejestracja: 05 gru 2013, 13:16
Lokalizacja: Paradise
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 8 razy
Kontakt:

17 wrz 2017, 02:29

:lol:

xD
Ostatnio zmieniony 17 wrz 2017, 02:34 przez Pan Szatan, łącznie zmieniany 1 raz.


I'm fucking insane in the brain. :axe:
Awatar użytkownika
Szynkacz
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1018
Rejestracja: 23 maja 2017, 00:41
Postawił piwo: 1 raz

17 wrz 2017, 11:03

Masz ty godność i rozum, by z takich poważnych rzeczy żartować?! ;>


Awatar użytkownika
ShaQ
Pracownik RWS
Pracownik RWS
Posty: 2230
Rejestracja: 25 mar 2016, 16:04

17 wrz 2017, 11:51

Bo Half-Life to już nie jest seria gier, tylko żart.
W Valve już dawno straciłem nadzieję. A te ich gówniane klucze do skrzynek w CS:GO to ich majestat! Ich godność!

Mam nadzieje że Gabe spadnie kiedyś z rowerka i se ten głupi ryj rozwali. Za to co czasami odplebania.


Awatar użytkownika
Szynkacz
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1018
Rejestracja: 23 maja 2017, 00:41
Postawił piwo: 1 raz

17 wrz 2017, 12:04

ShaQ pisze:Bo Half-Life to już nie jest seria gier, tylko żart.
W Valve już dawno straciłem nadzieję. A te ich gówniane klucze do skrzynek w CS:GO to ich majestat! Ich godność!

Mam nadzieje że Gabe spadnie kiedyś z rowerka i se ten głupi ryj rozwali. Za to co czasami odplebania.
Ehhh, trudno się nie zgodzić.
Jeśli na 20 urodziny serii nic nie zrobią, to straciłem nadzieję.


Awatar użytkownika
Awczarek
Początkujący morderca
Posty: 83
Rejestracja: 01 sty 2017, 02:01
Lokalizacja: Outer Heaven

09 lis 2017, 19:02

HL3 nie wyjdzie, może twórcy nie potrafią powtórzyć sukcesu 2? może nie wiedzieli skąd taki sukces tak samo twórcy BF'a nie wiedzą dlaczego Bad Company 2 osiągnął sukces.


Twórca gier Cry Engine V. Tworząca Uniwersum TLA ze złożoną fabułą. Także recenzuje gry.
Obrazek
Awatar użytkownika
Pan Szatan
Modder
Modder
Posty: 6207
Rejestracja: 05 gru 2013, 13:16
Lokalizacja: Paradise
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 8 razy
Kontakt:

09 lis 2017, 19:09

Ogólnie jak temat został odkopany to dodam że powstaje fanowski HL3 na podstawie tego scenariusza na Unreal Engine 4 :P

https://www.projectborealis.com


I'm fucking insane in the brain. :axe:
Awatar użytkownika
Zaver
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1743
Rejestracja: 14 lip 2012, 23:09

22 cze 2018, 19:55

To znakomicie. Mogliby stworzyć oldschool'owe lub newschool'owe uniwersum więc musimy tylko czekać, żeby trzeci epizod był taki jak na pierwszym zdjęciu z Half-Life 3. :)


Yossarian
Grabarz
Grabarz
Posty: 6423
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:54
Postawił piwo: 6 razy
Otrzymał  piwo: 3 razy

23 cze 2018, 00:58

Zaver pisze:To znakomicie. Mogliby stworzyć oldschool'owe lub newschool'owe uniwersum więc musimy tylko czekać, żeby trzeci epizod był taki jak na pierwszym zdjęciu z Half-Life 3. :)
Nie łudź się, Valve nie potrafi liczyć do trzech.


Awatar użytkownika
Zaver
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1743
Rejestracja: 14 lip 2012, 23:09

23 cze 2018, 14:25

Są gorsi niż przedszkolaki? Powinni wrócić się do żłobka czego coraz więcej ludzi potrzebuje :D


Awatar użytkownika
Awczarek
Początkujący morderca
Posty: 83
Rejestracja: 01 sty 2017, 02:01
Lokalizacja: Outer Heaven

04 paź 2018, 17:16

Rok 2018 niektóre stare marki powracają, a half-life 3 nadal nie ma


Twórca gier Cry Engine V. Tworząca Uniwersum TLA ze złożoną fabułą. Także recenzuje gry.
Obrazek
ODPOWIEDZ