GTA San Andreas

Rozmowy o innych grach wszelakiego rodzaju.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Ma57
Seryjny zabójca
Posty: 414
Rejestracja: 01 lip 2007, 13:07
Lokalizacja: Giżycko
Kontakt:

16 sie 2007, 17:51

Recenzja
Pięć lat temu Carl Johnson stresujące życie w mieście Los Santos w stanie San Andreas...
Mieście targanym nieustannymi wojnami gangów, pełnym narkotyków i korupcji, gdzie gwiazdy filmowe i milionerzy mieszkają obok największych szumowin w kraju...
Teraz na początku lat dziewięćdziesiątych, Carl wraca do domu, tylko po to, by odkryć że jego matka została zamordowana, rodzina się rozpadła, A przyjaciele z dzieciństwa zmierzają ku autodestrukcji. Po powrocie do sąsiedztwa, kilku skorumpowanych gliniarzy wrabia Carla w morderstwo. CJ musi rozpocząć niebezpieczną podróż po całym stanie
San Andreas, aby uratować swą rodzinę i przejąć kontrolę w mieście bezprawia

Minimalne Wymagania
Intel pentium III lub AMD Athlon 1 GKz
512 MB RAM
64 MB karta graficzna zgodna z D irectX9 i najnowszymi sterownikami (Windows 2000 i XP Vista Basic)
128 MB karta graficzna NVIDIA GeForce 6 (VistaPentium/Business/Ultimate)
Napęd DVD-ROM x8
3.6 GB HDD dla instalacji minimalnej
Karta dźwiękowa stereo, kompatybilna z DirectX9

Jakie wrażenia mieliście grając w tą grę ?
Mi się spodobały ich teksty (w wersji polskiej), Misję były nawet ciekawe
Ulubione Bronie:
2 Pistolety 9mm
M4
Bazooka z samonaprowadzojącymi rakietami
Miasto:
Los Santos i San Fierro
Dzielcie sie swoimi wrażeniami
Ostatnio zmieniony 15 lut 2008, 15:09 przez Ma57, łącznie zmieniany 2 razy.


Awatar użytkownika
Slaytanic
Miłośnik broni
Posty: 149
Rejestracja: 09 maja 2007, 21:21

16 sie 2007, 22:37

W mojej opinii SA jest najgorszą częścią GTA. Zupełnie niepotrzebnie dawali te erpegowe elementy typu rozwijanie statystyk. Ja jestem zwolennikiem prostoty w grach i takie coś tylko psuje mi przyjemność z rozgrywki.


Awatar użytkownika
Mixer
Noob Killer
Noob Killer
Posty: 2203
Rejestracja: 11 gru 2006, 19:40

17 sie 2007, 10:02

nie wiem jak wy myslicie ale sa moze i jest rozbudowane ale grafika jest gorsza niz w vice city...
moze otoczenie jest bardziej dopracowane ale grafika ogolem gorsza


Awatar użytkownika
Smiechu
Miłośnik broni
Posty: 119
Rejestracja: 08 lip 2007, 12:16
Lokalizacja: Z dupy strony
Kontakt:

17 sie 2007, 11:14

Lol, nie jest gorsza. Wydaje ci się. To jest ten sam silnik tylko podrasowany. Przeszedłem prawie całą na PS2, ale ze względu na porysowaną płytę przy ostatnich misjach się zacinało.

Nigga.


Awatar użytkownika
zkar
Wielki Przedwieczny
Wielki Przedwieczny
Posty: 167
Rejestracja: 12 gru 2006, 19:21
Lokalizacja: z Bunkra
Kontakt:

18 sie 2007, 17:19

Mi San Andreas nie przypadło do gustu. Było jakieś takie... dziwne. No i nie miało tego uroku co Vice City. W SA przeszedłem tylko fabułę i dalej jakoś mnie to nie ciągnęło. Tylko raz. Do VC powracałem częsciej, przechodząc w 100%. Te lata 80 są bardziej urokliwe :D. I pomyśleć, że akcja SA toczy sie tylko 5 lat po wydarzeniach z VC.

A co do silnika gry - Rockstar zawalił według mnie na całej linii. W tym czasie mogli zrobić grę z genialną grafiką, a tymczasem postanowili użyć tego samego przestarzałego silnika RenderWare z 2001 roku (na nim seria "jedzie" już od trójki). No i jest jak jest - niespecjalnie.


Awatar użytkownika
Mixer
Noob Killer
Noob Killer
Posty: 2203
Rejestracja: 11 gru 2006, 19:40

18 sie 2007, 19:01

a mi sie wydaje ze uzyli ten sam silnik po to aby wiecej wiary mogloby zagrac w ta gre... jesli daliby lepszy silnik to i wymagania byly by wieksze a in nie chodzilo o jakosc tylko o ilosc(i tu chodzi o ilosc graczy)
a co do samej gry to zgadzam sie z toba zkar ze VC ma ten urok na calej dlugosci a SA ma tylko klimatyczna fabule


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

18 sie 2007, 19:50

Stary silnik dla lepszej sprzedaży? Ciekawa strategia. :D Nie rozwijaj się, tylko klep podobne kopie - taaa, to z pewnością strategia na lata. :lol:


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Smiechu
Miłośnik broni
Posty: 119
Rejestracja: 08 lip 2007, 12:16
Lokalizacja: Z dupy strony
Kontakt:

19 sie 2007, 10:50

Mnie się najbardziej podobał klimat 3. Te zamglone ulice, szarość. Wracałem dużo razy do tej części, ale miała dużo niedoróbek takich jak: nieprzebijające się opony, brak wybijania szyb, brak wyskakiwania z pędzącego samochodu etc. (ale to raczej znowu chwyt rockstar games, bo gracze upominali się, że w 3. główny bohater nie umie pływać, ale pływanie pojawiło się dopiero w SA, a nie w VC).


Awatar użytkownika
Mixer
Noob Killer
Noob Killer
Posty: 2203
Rejestracja: 11 gru 2006, 19:40

19 sie 2007, 11:50

do GTA 3 najczesciej powracalem bo tak jak mowisz mialo ten typowy brudny i brutalny klimat...
heh nie ktore misje byly zbedne (przekombinowane) ale i tak dawalo ta radosc grania


Awatar użytkownika
SovietPolska
Zabójca na sterydach
Zabójca na sterydach
Posty: 525
Rejestracja: 18 sie 2007, 01:36

20 sie 2007, 11:12

Mi się san andreas bardzo podobało i było dość realistyczne, bardzo lubie realizm. :mgun:
Chociaż AI nie było na dość dobrym poziomie ale na to już nie zwracałem uwagi :mgun2:


Awatar użytkownika
Kariko
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1227
Rejestracja: 28 gru 2006, 16:51
Lokalizacja: Bydgoszcz / Gdańsk

27 sie 2007, 21:59

SA było nienajgorsze, aczkolwiek dbanie o linię i laski CJa mnie irytowało. VC również mi się nie podobało. Nie lubię tych czasów. I cała gra jakaś taka pedalska była. Stare GTA były świetne, ale one wszystkie wymiękają przy GTA 3. Nie było przesadzone simsowymi wstawkami i pedalstwem, a także miało najlepszy klimat.


Awatar użytkownika
Spoonman
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 319
Rejestracja: 30 lip 2007, 12:29
Lokalizacja: zza węgła

05 wrz 2007, 14:20

Mnie z początku strasznie denerwowało sterowanie w SA. W poprzednich częściach bohater normalnie się wycofywał a nie odwracał się, wystawiając plecy jak tarczę strzelniczą! Ale gdy już się przyzwyczaiłem, stwierdziłem iż jest bardzo dobra. Nie oszukujmy się, najbardziej dopracowana (bo najnowsza) część z trylogii (nie biorąć pod uwagę serii Stories).
Kariko pisze:ale one wszystkie wymiękają przy GTA 3
Ale z tym się zgodzę. Klimat w trójce był najfajniejszy z tych trzech. Dlatego jak zobaczyłem moda Liberty City do SA, od razu go ściągnąłem. Niestety zawiodłem się.


Speed means freedom of the soul
Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

05 wrz 2007, 15:19

Ach to GTA 3... Najlepsza część! Lubię do niej wracać - przeszedłem ją już chyba z 10 razy, ale i duże zróżnicowanie misji nie pozwala na nudę. San Andreas jest naprawdę dobre, ale Trójeczka ma ten swój klimat, klimat, który nie pozwala o niej zapomnieć :P


Obrazek
Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

05 wrz 2007, 15:39

Z trójwymiarowych GTA najbardziej przypadło mi do gustu Vice City. Miało ten fajny gangsterski klimacik dawnych lat :D A GTA: SA sporo rzeczy wydawało mi się zrobionych lekko na siłę. Ale ogólnie całą serię mogę z czystym sumieniem polecić 8-) Ale pierwszego GTA i tak nic nie przebije :D


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
Spoonman
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 319
Rejestracja: 30 lip 2007, 12:29
Lokalizacja: zza węgła

05 wrz 2007, 15:45

Dlatego, że to był przełom. Nigdy wcześniej taka gra nie powstała i ten fakt zapewnił produkcji sukces.


Speed means freedom of the soul
ODPOWIEDZ