GTA IV

Rozmowy o innych grach wszelakiego rodzaju.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
ciuciu
Modder
Modder
Posty: 2007
Rejestracja: 06 mar 2007, 16:34
Lokalizacja: Azyl
Kontakt:

03 lut 2008, 16:26

Co to za gra? Napewno wie każdy zapalony gracz!

To następna część cyklu Grand Theft Auto ,zaraz po San Andreas!

Przepiękna grafika (zapożyczona z gry Virtua Tennis 3) Zachęca do grania jak mało jaka gra.
Fabuła przybija do krzesła (Bardziej niż ta z San Andreas!)

Skrócona Fabuła :

Naszym głównym bohaterem gry będzie Niko (skrót od imienia Nikolai) Bellic, jest on 30-letnim wschodnio-Europejczykiem(prawdopodobnie pochodzi z Rumunii). Do przyjazdu do Ameryki przekonał go list kuzyna Romana Petronova, który zachwalał życie w Liberty City. Jednak tak naprawdę Roman miał kłopoty, a list do Nika miał go skłonić do przyjazdu i wyciągnięcia z kłopotów kuzyna. Znaczącą rolę w fabule odegra skorumpowany gliniarz Francis McReary, który zleci Ci między innymi zlikwidowanie Tom'a Goldberg'a znanego prawnika w LC. Akcja rozgrywać się będzie w fikcyjnym mieście Liberty City wzorowanym na Nowym Jorku

Dlaczego ponownie Liberty City?
Zapewne pamiętacie GTA 3, tam akcja rozgrywała się w Liberty City, więc dlaczego w IV powrócimy do LC? Celem R* jest odwzorowanie i oddanie klimatu największej metropolii i symbolu U.S.A, Nowemu Jorkowi. Tym razem tereny jakie przyjdzie nam zwiedzać to jedno wielkie miasto (Liberty City). Jak się już powoli domyślacie osadzenie wszystkich części w Ameryce było strzałem w dziesiątkę. Rockstar Games jest dumne z GTA3 i jej trylogii okraszone subtelnym Brytyjskim humorem i niuansami Amerykańskiej kultury. Niektórzy gracze są oburzeni, że w najnowszej odsłonie GTA wybrano LC, lecz zdaniem Houser'a każdy kawałek miasta nie będzie monotonny, a nie jak to miało miejsce w San Andreas (pustynia, las...).

Wielkomiejskie życie...
Liberty City jest miastem, w którym przyjdzie nam grać. Miasto to będzie repliką Nowego Jorku, będzie ono podzielone na dzielnice wzorowane na tych z NY: Algonquin (Manhattan), Dukes (Queens), Broker (Brooklyn), Bohan (Bronx), Alderney (New Jersey). Każdy obszar będzie miał charakterystyczne cechy, architekturę budynków, będzie także zamieszkany przez inny typ ludzi, a po ulicach jeździć będą inne typy samochodów. Każda dzielnica przy wjeździe będzie miała tabliczkę z nazwą danej dzielnicy. Obszary te będą łączone przez mosty, tunele, linie kolejowe i metro. Czyli tak jak w prawdziwym Nowym Jorku! Miasto będzie żyło i tętniło własnym życiem. Nie obejdzie się także bez charakterystycznych budowli, które możemy zobaczyć na trailerze GTA IV, który prezentuje nam: Statuę Wolności (Statue of Happiness), Empire State Building, Budynek Chrysler'a, Budynek MetLife (nazwa tego została zmieniona przez panów z R* na GetALife) Katedra św. Patryka i ulica Times Square (Star Junction). Nowością będzie korzystanie z kafejek internetowych, w których będziemy mogli korzystać oczywiście z netu, a zapłacimy za to kartą kredytową. Naciskając LB (L1) pojawia nam się obraz, w którym lewą gałką analogową przesuwamy strony.


A teraz kilka trailerów z gry zapierająe dech w piersiach !



[youtube][/youtube]


[youtube][/youtube]


Naprawde jest naco czekać! Tym bardziej ,że znowu jak w GTA III gra będzie w klimacie MAFII :D[/youtube]


Awatar użytkownika
Alixo
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1653
Rejestracja: 05 kwie 2007, 08:49
Lokalizacja: localhost

03 lut 2008, 16:42

ciuciu pisze:Bellic
Ten z Prison Break' a? :D

Gra zapowiada sie wypaśnie!


Obrazek
Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

03 lut 2008, 17:07

ciuciu pisze:(prawdopodobnie pochodzi z Rumunii).
Hm, wszędzie słyszałem, że to będzie mieszkaniec Serbii. Nieważne :P

Jak dla mnie - bomba! Szkoda tylko, że teren gry nie będzie tak rozbudowany jak ten choćby z GTA - dla mnie kilometry przejechane/przeleciane tylko po to, by się rozerwać, stanowią rarytas - twórcy GTA IV ponoć chcą tam tego zaoszczędzić. Tzn. szybsza komunikacja, ułatwiony dojazd... e, SA pod tym względem lepsze. ;)

Druga sprawa, kiedy wyjdzie na PC? :|


Obrazek
Awatar użytkownika
ciuciu
Modder
Modder
Posty: 2007
Rejestracja: 06 mar 2007, 16:34
Lokalizacja: Azyl
Kontakt:

03 lut 2008, 18:08

Kmieciu pisze:Druga sprawa, kiedy wyjdzie na PC?

Premiera na konsole miała być 27 października 2007 roku ,jednak wyszła (_!_). Data poremiery narazie jeszcze nieznana choć myśle ,że będzie to III albo IV kwartał 2008 :p


Awatar użytkownika
wasacz93
Seryjny zabójca
Posty: 314
Rejestracja: 13 sty 2008, 20:47
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

03 lut 2008, 20:51

Nie jest ważne kiedy wyjdzie na PC (premiera 29 kwietnia na konsole i przewidywany październik dla pieców), ale jakie będą jego wymagania. Ja już zaczynam zbierać na dodatkowy ram i nowy proc, bo w GTAIV zagrać muszę, MUSZĘ :military:.


Obrazek
Awatar użytkownika
ciuciu
Modder
Modder
Posty: 2007
Rejestracja: 06 mar 2007, 16:34
Lokalizacja: Azyl
Kontakt:

04 lut 2008, 00:22

wasacz93 pisze: ale jakie będą jego wymagania
Jak mówiłem silnik będzie zapożyczony z gry Virtua Tennis III a jego wymagania to:

Pentium 4 2 GHz, 512 MB RAM, karta grafiki 256 MB (GeForce 5900 lub lepsza), Windows 2000/XP.

Ale ,ja pamiętam jak Było z San Andreas. Gra Nawet n Mocnym sprzęcie nieraz się cieła więc myśle ,ze minimum 1gb ram nprocek 2.5 , a karta 256.


Awatar użytkownika
wasacz93
Seryjny zabójca
Posty: 314
Rejestracja: 13 sty 2008, 20:47
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

04 lut 2008, 07:39

ciuciu pisze:Virtua Tennis 3
Chyba raczej Rockstar Games presents Table Tennis :military:
A wymagania są jak na razie tylko spekulowane. Pamiętaj, że obszar renderowania pokoju ze stołem do ping-ponga a ogromnego miasta to co innego. A silnik RAGE to już nie Renderware, który w biegu przelicza kilometry terenu dokoła gracza. Ale nie chcę zapeszać, niech się dzieje jak chce, ja i tak zagram :>.
Ostatnio zmieniony 04 lut 2008, 18:29 przez wasacz93, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Awatar użytkownika
ciuciu
Modder
Modder
Posty: 2007
Rejestracja: 06 mar 2007, 16:34
Lokalizacja: Azyl
Kontakt:

04 lut 2008, 14:53

wasacz93 pisze:pokoju ze stołem do ping-ponga a ogromnego miasta to co innego
Przecież kurna powiedziałem że wymagania będą większe niż te z virtua tennis :/ lol


Awatar użytkownika
wasacz93
Seryjny zabójca
Posty: 314
Rejestracja: 13 sty 2008, 20:47
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

04 lut 2008, 19:19

najpierw ciuciu pisze:Pentium 4 2 GHz, 512 MB RAM, karta grafiki 256 MB (GeForce 5900 lub lepsza), Windows 2000/XP.
Wymagań GTAIV wciąż nie znamy, lecz GTA nigdy nie było mocożerne, więc większość graczy zakłada, że będzie to coś koło 2Ghz procesora, 1GB ramu i kartą grafiki 128MB obsługującą SM 2.0 Jeśli te wymagania okazałyby się prawdziwe, szalałbym ze szczęścia :lol:;
a potem pisze:Przecież kurna powiedziałem że wymagania będą większe niż te z virtua tennis :/ lol
Nie kurna z Virtua Tennis, tylko z Rockstar Games Presents Table Tennis. Oba działają na silniku RAGE.

Dla porównania screen z Virtua Tennis 3 oraz RGP Table Tennis:
Obrazek Obrazek
Widać różnicę? ;)

A tu taki bonus: wymagania GTAIV według Onet.pl :D.
Ostatnio zmieniony 04 lut 2008, 19:26 przez wasacz93, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

04 lut 2008, 22:07

januszxp na innym forum pisze: Jak informuje Onet.pl (nie bierzemy odpowiedzialności) wymagania do GTA IV jeśli chodzi o PC wyglądałyby tak:

(4 rdzeniowy) 5 Ghz
4 Gb RAM-u
karta graficzna 1 Gb z DirectX 11
50 Gb wolnego miejsca na dysku

:diabel:
I ja się dołączam :P


Obrazek
Awatar użytkownika
wasacz93
Seryjny zabójca
Posty: 314
Rejestracja: 13 sty 2008, 20:47
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

04 lut 2008, 22:38

O my biedni. I skąd my teraz weźmiemy DirectX 11? :/


Obrazek
Awatar użytkownika
ALCRD
Agressive Vampire
Agressive Vampire
Posty: 1324
Rejestracja: 18 wrz 2007, 16:24
Lokalizacja: Coldharbour

05 lut 2008, 02:00

Kmieciu pisze:
januszxp na innym forum pisze: Jak informuje Onet.pl (nie bierzemy odpowiedzialności) wymagania do GTA IV jeśli chodzi o PC wyglądałyby tak:

(4 rdzeniowy) 5 Ghz
4 Gb RAM-u
karta graficzna 1 Gb z DirectX 11
50 Gb wolnego miejsca na dysku

:diabel:
I ja się dołączam :P
Bez przesady :P
Nie bedzie aż tyle wymagań :P
Popatrzcie na przykład na Just Cause
gra sie prezentuje podobnie jak GTAIV
no i rozmiary miasta (kontynentu) ma sądze żę podobne :D


Awatar użytkownika
wasacz93
Seryjny zabójca
Posty: 314
Rejestracja: 13 sty 2008, 20:47
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

05 lut 2008, 14:24

Przecież Onet ma z grami tyle wspólnego, co ja z mongolskim baletem xD.
Opcje są dwie - albo to tania prowokacja albo Onet totalnie nie sprawdza własnych informacji.
Doprowadza to do tego, że każdy kretyn może wpisać co chce gdzie chce :P.


Obrazek
Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

05 lut 2008, 14:29

50 gb wolnego miejsca? Jakby napisali, że 5 gb, to i tak bym się zdziwił ;)


Obrazek
Awatar użytkownika
Reality Master
Modder
Modder
Posty: 1094
Rejestracja: 07 lis 2007, 19:41
Kontakt:

05 lut 2008, 19:22

Nienawidzę serii GTA, ale te trailery sprawiły, że GTA IV jest jedną z najbardziej oczekiwanych przeze mnie gier.


ODPOWIEDZ