Gry się tną

Rozmowy o innych grach wszelakiego rodzaju.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
adana4
Modder
Modder
Posty: 142
Rejestracja: 02 lis 2007, 12:10
Lokalizacja: czersk

01 sty 2009, 22:08

otóż gry się tną bez powody np. gram sobie w Requital gra chodzi płynnie przez jakieś 5 min potem się tak przetnie że trzeba czekać ok 3 min aż się odetnie i potem od początku.Mam tak z kilkoma grami które dziś odinstalowałem Requital zainstalowałem od nowa i jest bez zmian.Nie jestem żaden dupek i poszukałem w internecie parę teorii ale niestety żadne nie podziałały oprócz jednej której nie sprawdziłem.
Nie podziałały: DirectX (miałem go już) , grać na niskich detalach (gram na najniższych choć gra ma wymagania Pentium 4 2 GHz, 512 MB RAM, karta grafiki 64 MB (GeForce 4 Ti4200 lub lepsza), 1 GB HDD, Windows 2000/XP) najnowsze sterowniki (mam) , reinstalacja gry (mam)
mój sprzęt: Microsoft Windows XP professional wersja 2002 dodatek service pack 2 , procesor 3000+ 2,01GHz , 512 MB RAM . ge force fx 5200 (128 mb)
i teraz jedna teoria którą nie sprawdziłem.Starsze sterowniki karty graficznej szukałem ale nie mogłem znaleźć a na nVidia pisze ze mam najnowsze sterowniki i ze nie potrzebuje innych więc za podanie linku z tymi sterownikami lub spróbowanie rozwiązania mojego problem będę bardzo ale to bardzo wdzięczny
i proszę sobie darować takie posty jak ,, kup lepszego kompa" ,, reinstaluj Windowsa" czy poszukaj na forach bo nie mam płytki do reinstalacji Windowsa nie stać mnie na nowszy komputer i na forach szukałem
ps.zapomniałem dodać ze niektóre gierki kiedyś mi działy a teraz nie i że niekiedy jest takie mocne przecięcie że wychodzi mi z gry i wyskakuje typowy raport o błędach Windowsa
Ostatnio zmieniony 01 sty 2009, 22:28 przez adana4, łącznie zmieniany 1 raz.


damdan/adana4
Awatar użytkownika
The Iceman
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1485
Rejestracja: 27 gru 2008, 12:06
Lokalizacja: بيروت

01 sty 2009, 22:35

Niestety tekst typu "kup sobie lepszy komputer" jest tu nieunikniony. Uwierz mi, że stabilność większości gier zależy od sprzętu. Posiadasz bardzo słaby procesor, przedpotopową kartę graficzną i pamięć RAM przeznaczoną do optymalnych prac biurowych. Nie należy obwiniać innych bodźców zewnętrznych - bo tak wcale nie jest. Sterowniki do karty graficznej nie przyspieszają raczej rozgrywki, po prostu aktualizują obsługę nowych gier i zastosowań generacyjnych (tudzież efekty).


Posiadam zasilacz z białej listy.
Awatar użytkownika
Max King
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 975
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:32
Lokalizacja: Newcastle

01 sty 2009, 22:41

Elvis Scatter, człowieku, nie dołuj mnie, ja mam GeForce 6600, oraz 1,4 ghz procka... i to jest sprzęt przedpotopowy? Chciałbym by wróciły czasy Wolfensteina...


Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Awatar użytkownika
adana4
Modder
Modder
Posty: 142
Rejestracja: 02 lis 2007, 12:10
Lokalizacja: czersk

01 sty 2009, 22:45

a jednak z tymi starszymi sterownikami chciałbym spróbować więc jakby ktoś podał link do nich byłbym bardzo wdzięczny.Co do komputera to ta gra i inne w których się tak przecinały to też są na ,,antyczne komputery"
ps. o właśnie kolego wyżej wymienił grę w której się też tak przecina ,,Return to castle wolfenstein"
Ostatnio zmieniony 01 sty 2009, 22:46 przez adana4, łącznie zmieniany 1 raz.


damdan/adana4
Awatar użytkownika
The Iceman
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1485
Rejestracja: 27 gru 2008, 12:06
Lokalizacja: بيروت

01 sty 2009, 22:46

Tak to się "mówi" w przenośni. Teraz rządzi nowa generacja. Ba, ominęły Was przynajmniej dwie. Nie róbcie sobie nadziei, że uruchomicie np. White Gold: War in Paradise. To tyle. Nie chciałem być zbyt agresywny, ale tak to niestety wygląda i trzeba przygotować się na nowe czasy...


Posiadam zasilacz z białej listy.
Awatar użytkownika
adana4
Modder
Modder
Posty: 142
Rejestracja: 02 lis 2007, 12:10
Lokalizacja: czersk

01 sty 2009, 22:47

może i jestem staroświecki ale też gram w staroświeckie gry w których się też tak przecina


damdan/adana4
Awatar użytkownika
Max King
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 975
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:32
Lokalizacja: Newcastle

01 sty 2009, 22:49

adana4, szczerze mówiąc to miałem na myśli Wolfenstein 3D...

Elvis Scatter, prawda to prawda... coś jak z dowcipem o kapralu który miał szeregowcowi powiedzieć że zmarł jego ojciec...


Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Awatar użytkownika
The Iceman
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1485
Rejestracja: 27 gru 2008, 12:06
Lokalizacja: بيروت

01 sty 2009, 22:53

A więc procesor... Być może. Tak czy inaczej, takie oto sterowniki znalazłem - KLIKNIJ! Wiele czynników wpływa na stabilność gier, np. czy płyta główna oparta jest na chipsecie AGP / PCI Express, taktowanie pamięci RAM itp.
Ostatnio zmieniony 01 sty 2009, 22:55 przez The Iceman, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
adana4
Modder
Modder
Posty: 142
Rejestracja: 02 lis 2007, 12:10
Lokalizacja: czersk

01 sty 2009, 23:00

mógł byś tego linka jeszcze raz wrzucić bo u mnie cały czas pisze ,,Połączenie z serwerem zostało zresetowane podczas wczytywania strony.,,


damdan/adana4
Awatar użytkownika
The Iceman
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1485
Rejestracja: 27 gru 2008, 12:06
Lokalizacja: بيروت

01 sty 2009, 23:01



Posiadam zasilacz z białej listy.
Awatar użytkownika
ciuciu
Modder
Modder
Posty: 2007
Rejestracja: 06 mar 2007, 16:34
Lokalizacja: Azyl
Kontakt:

02 sty 2009, 02:04

Skołuj sobie płytkę Windowsa (nie wiem pożycz od kumpla czy coś ) I Reinstall Windowsa . To bardzo przydatna opcja , komputer chodzi po nim jak nowy .

Jeżeli naprawdę nie możesz załatwić sobie tej płytki spróbuj tego :

1.Defragmentacja dysku

Kliknij na dysk na którym masz zainstalowane gry (np : C:/) Kliknij PPM i wybierz właściwości>narzędzia i wybierz Defragmentuj dysk . Szczerze mówiąc Windowsowy Defrag jest słaby więc radze ściągnąć jakieś specjalne programy do Defragmentowania dysku .

2. Przegrzewanie się podzespołów

Bardzo często w wyniku kurzu i syfu, który zbiera się Nam w PC gra potrafi niesamowicie zwolnić. Tak było i w moim przypadku. Z niewiadomych przyczyn (początkowo) po 10 minutach gry, nagle zacząłem oglądać niesamowity pokaz slajdów na ekranie. W tym celu trzeba było niestety otworzyć obudowę i wziąć się za czyszczenie. Wyczyszczenie radiatora od procesora oraz wentylatora, a także radiatora i wentylatora karty graficznej poskutkowało, gra zaczęła chodzić wreszcie normalnie. Jeżeli nasz PC nie był otwieramy i czyszczony od pół roku, warto wreszcie zajrzeć i zrobić tam odpowiedni porządek. Informacje przydatne dla początkujących:

Czyszczenie wnętrza –https://forum.programosy.pl/czyszczenie- ... 56340.html

Polecam mimo wszystko robić to z osobą, która już to wykonywała i zna się na rzeczy.

Jeżeli nie chcesz na próżno otwierać obudowy (bo mi się gwarancja skończy buuu), to warto sprawdzić czy temperatury wszystkich podzespołów są w normie. Służą do tego programy CoreTemp oraz SpeedFan.

3. Czyszczenie rejestru

Być może twój rejestr jest tak zaśmiecony ,że PC nie radzi sobię z tym :)

Polecam program Easy Cleaner . Jest łatwy w obsłudze i działa zadziwiająca szybko .
Spróbuj

4. POPRAWNA INSTALACJA STEROWNIKÓW

Poprawna instalacja sterowników powinna wyglądać tak :

a) Odinstalacja starych sterowników przez Panel Sterowania/Dodaj lub usuń programy
b) Czyszczenie pozostałości po sterownikach programami Driver Cleaner oraz Driver Sweeper
c) Reset PC
d) Instalacja nowych sterowników
e) Reset PC

Miło by było jakbyś przy okazji powiedział dokładniejszy model Procesora :)
Ostatnio zmieniony 02 sty 2009, 02:07 przez ciuciu, łącznie zmieniany 2 razy.


Awatar użytkownika
adana4
Modder
Modder
Posty: 142
Rejestracja: 02 lis 2007, 12:10
Lokalizacja: czersk

02 sty 2009, 11:00

nie wiem czy oto chodzi ale AMD Athlon(tm) 64 processor 3000+ 2,01 GHz a te sposoby to spróbuje z nimi i napisze czy pomogło.


damdan/adana4
Awatar użytkownika
ciuciu
Modder
Modder
Posty: 2007
Rejestracja: 06 mar 2007, 16:34
Lokalizacja: Azyl
Kontakt:

02 sty 2009, 13:59

adana4 pisze:AMD Athlon(tm) 64 processor 3000+
Procesor JAK NA TE czasy słaby ,ale do gierek które chcesz uruchomić : Requital a nawet postal 2 powinny skromnie ,ale jednak chodzić :)


Awatar użytkownika
Max King
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 975
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:32
Lokalizacja: Newcastle

02 sty 2009, 15:30

ciuciu, na pewno, ja mam ADM Sempron 2800+ 1.61 GhZ i mi Postal 2 działa dość gładko, chyba że zabijam za dużo ludzi.

Moja rada, sprawdź czy ci się coś w pamięci nie zagrzebało, co ci wszystko spowalnia.


Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

02 sty 2009, 15:52

Oczywiście pamiętacie wszyscy, że Windowsa powinno się nieć legalnego, inaczej to piractwo, którego tutaj nie popieramy... Bez odbioru.


Obrazek
ODPOWIEDZ