Gry się tną

Rozmowy o innych grach wszelakiego rodzaju.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Max King
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 975
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:32
Lokalizacja: Newcastle

02 sty 2009, 15:58

Robsessed, piractwa nie popieramy. Piratów też? No to może sobie pójdę, bo z legalnego oprogramowania na kompie mam chyba tylko Blendera i Firefoksa...


Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

02 sty 2009, 16:00

Ja tylko o czymś przypomniałem. Pomagajcie dalej, jak dla mnie to wina burdelu na kompie.


Obrazek
Awatar użytkownika
The Iceman
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1485
Rejestracja: 27 gru 2008, 12:06
Lokalizacja: بيروت

02 sty 2009, 16:07

Spotkałem się z takimi sytuacjami, głównie u kolegów, że ich nielegalny system (czyt. pobrany za pomocą internetu, kupiony na bazarze) zawierał wirusy lub po prostu był zmodyfikowany. Takie systemy często oferują nowe funkcje, ale niestety objęte są w wirusy. Dlatego naprawdę warto zaopatrzyć się w legalne oprogramowanie.
Ostatnio zmieniony 02 sty 2009, 16:08 przez The Iceman, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Max King
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 975
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:32
Lokalizacja: Newcastle

02 sty 2009, 16:14

Elvis Scatter, Linux Mandriva?


Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Awatar użytkownika
Dr. Dundersztyc
Szalony Naukowiec
Szalony Naukowiec
Posty: 1299
Rejestracja: 05 gru 2007, 22:48
Lokalizacja: Druelselstein
Kontakt:

02 sty 2009, 16:25

No cóż kolego po twoim problemie od razu widać, że potrzebujesz formatu dysku systemowego i ponownego wgrania windy. To najprostsze wyjście.
ciuciu pisze:1.Defragmentacja dysku

Kliknij na dysk na którym masz zainstalowane gry (np : C:/) Kliknij PPM i wybierz właściwości>narzędzia i wybierz Defragmentuj dysk . Szczerze mówiąc Windowsowy Defrag jest słaby więc radze ściągnąć jakieś specjalne programy do Defragmentowania dysku .
Ja polecam IObit Smart Defrag 1.03

https://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... efrag+1.03


Obrazek
Awatar użytkownika
The Iceman
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1485
Rejestracja: 27 gru 2008, 12:06
Lokalizacja: بيروت

02 sty 2009, 16:38

MastaDJMax pisze:Elvis Scatter, Linux Mandriva?
Przynajmniej, choć miałem na myśli przyjazne okienka, czyli Windowsa. Nie wiem jak łatwo można zgubić *płytę z systemem operacyjnym w opakowaniu*, która wcale mało nie kosztowała... Sprawdzony defragmentator to Diskeeper, bardzo dobrze przystosowane do tego narzędzie. Jednak niektórzy fachowcy twierdzą, że najlepszym takim programem jest systemowy defragmentator. Niestety bardzo długo defragmentuje on dyski.


Posiadam zasilacz z białej listy.
Awatar użytkownika
Loc
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1996
Rejestracja: 20 sie 2008, 14:31
Lokalizacja: Outer-Outer Heaven

02 sty 2009, 18:38

Mialem podobny problem. Dlugo myslalem, co jest nie tak. I wreszcie ja moge sie z Wami podzielic sekretem rozwiazania tego problemu. Problem moze tkwic w zasilaczu (zasilaczu, nie procesorze). Ja kupilem sobie nowy, bo sie stary sfajczyl, i komp dzialal zdecydowanie lepiej.

I pamietajcie, im ciezszy zasilacz, tym lepiej. :D


Awatar użytkownika
Vexev
Niedorobiony bandzior
Posty: 35
Rejestracja: 30 gru 2008, 13:11
Lokalizacja: VexeV City

02 sty 2009, 19:16

Uważam, że problem wynika z częstych spadków napięcia na karcie graficznej. Spróbuj ściągnąć jakiś program do sprawdzenia możliwości grafy np. GPU-Z. Sprawdź wartości napięcia i temperaturę, gdy karta nie będzie obciążona a potem sprawdź jak będzie miała możliwy jak największy poziom renderingu. Jeżeli będzie widoczna mała różnica bądź zaobserwujesz gwałtowne spadki napięcia to znaczy, że masz problem z zasilaczem lub masz problem z wydajnością chłodzenia (masz pasywa czy wiatraczek?).

Druga opcja to problem SP 2. Wiele osób skarży się, że po instalacji mulą się gry. Z doświadczenia wiem, że jest w tym trochę racji, ale raczej nie sugeruj się tym. Ale pamiętaj NIE instaluj SP3 bo w połączeniu z AMD, w ogóle sobie zniszczysz kompa.

Nie napisałeś na jakich zawiasach płyta główna obsługuje kartę. Jakie złączę do grafy, jaki wtyk do monitora i jaki rodzaj pamięci RAM (na grafie) by się przydał. Zmieniałeś ostatnio jakieś części? Jakie napięcie obsługuje Twój zasilacz? Od ilu lat masz ten komputer?


Awatar użytkownika
adana4
Modder
Modder
Posty: 142
Rejestracja: 02 lis 2007, 12:10
Lokalizacja: czersk

02 sty 2009, 20:18

Vexev pisze:Zmieniałeś ostatnio jakieś części?
Vexev pisze:Od ilu lat masz ten komputer?
komputer mam od 2005r miałem wymieniane bodajże kartę graficzną , dysk i 2 razy monitor
Vexev pisze:Jakie napięcie obsługuje Twój zasilacz?
nie wiem
Vexev pisze:Nie napisałeś na jakich zawiasach płyta główna obsługuje kartę. Jakie złączę do grafy, jaki wtyk do monitora i jaki rodzaj pamięci RAM (na grafie) by się przydał.
też nie wiem
Defragmentacja dysku pomogła w pewnym stopniu znaczy się przecięcia są rzadsze i trwają mnie czasu ale nadal wywala mi do Windowsa
ps.aha ktoś pisał że może to wynikać z zawalonego dysku ale ja mam 73 Gb wolnego miejsca z 110 GB na dysku.
Ostatnio zmieniony 02 sty 2009, 20:22 przez adana4, łącznie zmieniany 1 raz.


damdan/adana4
Awatar użytkownika
Vexev
Niedorobiony bandzior
Posty: 35
Rejestracja: 30 gru 2008, 13:11
Lokalizacja: VexeV City

02 sty 2009, 20:56

adana4, ja w pi***u, pisałem Ci, żebyś ściągnął GPU-Z . Ten program wyświetla wszystkie informacje na temat grafy. A max. napięcie zasilacza można sprawdzić na jego obudowie. Boże...
Jeżeli defragmentacja pomogła to znaczy, że miałeś potężny plikowy burdel. Zdefragmentuj / oczyść jeszcze rejestr systemy np. Wise'm i na wszelki wypadek ściągnij sobie jakiś program (oczywiście freewarowy) do czyszczenia dysków np. Odkurzacz, CCleaner i co jakiś czas czyść.
Znajdź odp. na pytania, które Ci zadałem wcześniej to zobaczymy czy da się jeszcze jakoś pomóc.


Awatar użytkownika
adana4
Modder
Modder
Posty: 142
Rejestracja: 02 lis 2007, 12:10
Lokalizacja: czersk

02 sty 2009, 21:33

dobra mój błąd więc tak
Obrazek
używam odkurzacza ( a dokładnie dwóch) a rejestr zaraz przeczyszczę
ps.mam pytanie czy mam wyczyścić cały rejestr ?
ps1.już wiem
ps2.wyczyściłem rejestr programem EasyCleaner
Ostatnio zmieniony 02 sty 2009, 21:59 przez adana4, łącznie zmieniany 3 razy.


damdan/adana4
Awatar użytkownika
Vexev
Niedorobiony bandzior
Posty: 35
Rejestracja: 30 gru 2008, 13:11
Lokalizacja: VexeV City

02 sty 2009, 23:22

adana4, jeszcze mam prośbę - zapodaj screena zakładki "sensors" z GPU-Z. I ściągnij stery w wersji 81.98 dla x32 bitowych XP. Dziwi mnie to, że nie wykrywa Ci BIOS'a. Na priva wysłałem Ci link do stronki z BIOS'ami do kart z chipsetami nVidii. Ściągnij oprogramowanie do swojej wersji i zainstaluj.

I jeszcze info o modelu płyty głównej oraz taktowaniu RAMU, jeśli mógłbym prosić.
I pytanie czy overclockingowałeś jakąkolwiek część komputera?
Ostatnio zmieniony 02 sty 2009, 23:26 przez Vexev, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
adana4
Modder
Modder
Posty: 142
Rejestracja: 02 lis 2007, 12:10
Lokalizacja: czersk

03 sty 2009, 11:30

dobra wiec tak
Obrazek
płyta główna
Obrazek
te sterowniki to znalazłem do Windowsa 2000 na wszelki wypadek nie instalowałem i nie overclockingowałem żadnej części komputera , ,a co do biosów to jak mam je zainstalować bo mam plik o nazwie NVIDIA.FX5200U.128MB.Rev.03.rom
Ostatnio zmieniony 03 sty 2009, 11:43 przez adana4, łącznie zmieniany 1 raz.


damdan/adana4
Awatar użytkownika
Vexev
Niedorobiony bandzior
Posty: 35
Rejestracja: 30 gru 2008, 13:11
Lokalizacja: VexeV City

03 sty 2009, 15:27

Panowie moderatorzy zamiast kasować moje posty moglibyście tutaj pomóc. Czy tylko ja jestem na tym forum od pomagania? Bo od kasowania jest aż wielu i tylko czekają, żeby mnie wk***ić.
adana4, tak typowo problem z napięciem na grafie. W FX 5200 fabrycznie instalowane jest mało sprawne chłodzenie pasywne. I w połączeniu z mało wydajnym zasilaczem, karta stara się ochłodzić zmniejszając napięcie na grafie. Rozumiem, że screen z GPU-Z z zakładki "Sensors" był robiony przy małym obciążeniu? Jeżeli tak to znaczy, że masz też za duże obciążeniu na procku karty graficznej.
I teraz mam trzy finalne rozwiązania:
1.) Nowa karta graficzna - ceny bardzo spadły i pamiętaj, że tylko z interfejsem AGP
2.) Nowa karta graficzna + nowy zasilacz - to powinno zapobiec takim zdarzeniom w przyszłości (kupując pamiętaj o tym, żeby był 400 W)
3.) Zainstaluj stery w v. 81.89, zainstaluj BIOS'a i ściągnij FIRMOWY program NVidii do tuningowania kart graficznych. Jak się połapiesz z obsługą to zmniejsz taktowanie procesora i pamięci na grafie.
Zainstalować BIOS'a możesz poprzez oprogramowanie Nvidii. Jeżeli nie będziesz wiedział jak to spytaj się wielkiego Googla.


Awatar użytkownika
adana4
Modder
Modder
Posty: 142
Rejestracja: 02 lis 2007, 12:10
Lokalizacja: czersk

03 sty 2009, 15:52

Wielkie dzięki za pomoc jestem ci coś winien


damdan/adana4
ODPOWIEDZ