Gry podobne do postal 2

Rozmowy o innych grach wszelakiego rodzaju.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Mr Szychak
Początkujący morderca
Posty: 55
Rejestracja: 02 paź 2010, 13:27
Lokalizacja: Wrocław

12 maja 2011, 14:46

Witam was serdecznie. W tym temacie chciałbym poprosić was o podawanie gier podobnych do postala 2.
Musi być:
-Widok z oczu bohatera
-Brutalność
Niekoniecznie:
-Otwarty świat
-???
Ok a więc... BURZA MÓZGÓW!!! :lol:
Ostatnio zmieniony 12 maja 2011, 14:47 przez Mr Szychak, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
"Każdy ma gorszy dzień"
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Linka
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 559
Rejestracja: 08 cze 2007, 21:53
Lokalizacja: Lublin

12 maja 2011, 16:28

Sam tytuł wskazuje, że temat nie jest o serii Postal - przenoszę.


Awatar użytkownika
Koloses
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1024
Rejestracja: 27 kwie 2008, 09:27
Lokalizacja: 67-100
Otrzymał  piwo: 1 raz

12 maja 2011, 17:41

Duke Nukem 3D..Jak dla mnie spełnia wymogi.Jest i brutalna i masz tam widok z oczu bohatera...Przy okazji przypomnisz sobie dobrą klasykę, czyli "Jak to się kiedyś grało?".Na grafikę nie ma co narzekać..Dzisiaj nawet nie robi mi większej różnicy...W końcu to duke :P


Awatar użytkownika
Ramesses
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 934
Rejestracja: 30 kwie 2008, 23:38
Lokalizacja: Parczew

13 maja 2011, 08:05

Blood 1 i 2, Shadow Warrior oraz Quake 2 części...gry te spełniąją jak dla mnie wymogi...co prawda nie są tak piękne jak Postal 2, ale swego czasu "gdy się pogrywało" ( :P ) niejeden rodzic suszył dziecku głowę: "W co Ty grasz?! Wyłącz to natychmiast!"


Planet Earth is great to visit, but You wouldn't wanna live there...
Awatar użytkownika
Pangia
Koleś
Koleś
Posty: 3710
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:06

13 maja 2011, 13:55

A ja dam mimo wszystko Soldata - nie jest to gra FPS (no i jak ma być, skoro jest to 2D), ale fajnie wygląda, jak ręce, nogi i głowa odlatują w różne strony po trafieniu z M79 :)


Awatar użytkownika
MaxiS
Seryjny zabójca
Posty: 399
Rejestracja: 12 sie 2010, 11:56
Lokalizacja: mam to wiedzieć?

13 maja 2011, 15:13

Otwartością i brutalnością to wybrałbym GTA III. Jako jedyna część z całej serii ma możliwość urwania czegoś więcej niż tylko głowy.

Widok z oczu.... może Serious Sam albo Painkiller? Ewentualnie Unreal 2: The Awekening.


Obrazek
Awatar użytkownika
Ramesses
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 934
Rejestracja: 30 kwie 2008, 23:38
Lokalizacja: Parczew

13 maja 2011, 15:58

MaxiS pisze:Widok z oczu.... może Serious Sam albo Painkiller? Ewentualnie Unreal 2: The Awekening.
Serious Sam - jak najbardziej..chociaż zabójstwa mnogości nacierających obcych są nieraz zbyt cukierkowate :P

Painkiller to co innego...tak się krew leje aż miło :kosci:


Planet Earth is great to visit, but You wouldn't wanna live there...
Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

13 maja 2011, 16:18

Jak dla mnie P2 jest jedyny w swoim rodzaju. Nie ma drugiej podobnej gry, dającej tak duże możliwości różnego rodzaju kombinacji i sposobów eksterminacji bystanderów ;)

Jednak co do kryteriów, do podanej wyżej listy gier dorzucę jeszcze:
>> Seria The Suffering. Naprawdę klimatyczne i 'soczyste' gierki. Choć bardziej podchodzą raczej pod ED
>> Soldier of Fortune. Jak kto lubi masakrować przeciwników
>> Carmageddon TDR 2000. W niektórych momentach cukierkowość bije po oczach i to nie FPS, ale 'miło' patrzeć jak osobnik bez nogi ucieka przed samochodem podskakując na drugiej :evilbat:
>> Manhunt. Tu opisu raczej nie trzeba


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

14 maja 2011, 02:53

Dobry temat! :ok:
Mr Szychak pisze:podawanie gier podobnych do postala 2
Jeśli tylko podawanie ogólne, to każdy podaje taką, której tu jeszcze nie wymieniono. Ale wolę, by każdy podawał swoje typy, bo choć powtórzy się, to zawsze coś swojego doda. U mnie Serious Sam razem z Duke Nukem sąsiadują najbliżej z Kolesiem. Właściwie, to trzej bracia i mógłby powstać jakiś mod łączący ich. Fajne by to było. I to praktycznie wszystkie, te dwie, które łączą gracza z grą tymi kilkoma silnymi cechami, podobnymi jak w Postalu 2. Bo obok wymienionych we wstępniaku dodam także przywiązanie do bohatera i temperament bohatera.

Nie mogę pominąć jednak Manhunta, przecież to brutalność jak się patrzy. Tyle, że odróżnia go od P2 presja na gracza, psychiczny nacisk osaczenia, obcy dla Postala 2. Chm, no i jeszcze Kane & Lynch. Nie grałem, wciąż czeka na instalację, a ja nie mam miejsca na dysku. Ale to też ta rodzina gier brutalnych. A, i jeszcze Rogue Warrior, nie można pominąć. A gdy w kolejnej grze włączymy widok TPP, to muszę dodać też Bloodrayne - zręczniejsza od swych FPS-owych kolegów, ale - jak się nią fajnie gra!
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Tiquill, łącznie zmieniany 2 razy.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Mr Szychak
Początkujący morderca
Posty: 55
Rejestracja: 02 paź 2010, 13:27
Lokalizacja: Wrocław

14 maja 2011, 09:44

Od teraz gry moga być z widokiem zza bohatera! Taki widok jak w BloodRayne!! Ułatwi szukanie :lol:


Obrazek
"Każdy ma gorszy dzień"
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
postalowiec1
Miłośnik broni
Posty: 150
Rejestracja: 29 sie 2010, 14:28
Lokalizacja: Babice
Kontakt:

14 maja 2011, 12:01

Hmmmmmmmmmmmmm...Call of duty:Black ops...Bulletstorm...więcej nie przychodzi mi do głowy


Give me a damn!
Obrazek
Naucz się tak
Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

14 maja 2011, 14:25

Skoro mogą być z TPP także, oto moje propozycje:

-Bloodrayne i Bloodrayne 2(jedynka ma mroczniejszy klimat i jest bardziej poważna, dwójka cukierkowa, ale jednak brutalność jest)
-Resident Evil 3,4,5(dość brutalne i mocne sceny)
-GTA: San Andres i GTA IV(wcześniej wymieniona III jeszcze bardziej brutalna)
-Serious Sam 1&2
-Punisher(bardzo brutalne finishery)
-Duke Nukem(charyzmatyczny bohater)


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
Mr Szychak
Początkujący morderca
Posty: 55
Rejestracja: 02 paź 2010, 13:27
Lokalizacja: Wrocław

14 maja 2011, 20:20

Mr Minio pisze:Skoro mogą być z TPP także, oto moje propozycje:

-Bloodrayne i Bloodrayne 2(jedynka ma mroczniejszy klimat i jest bardziej poważna, dwójka cukierkowa, ale jednak brutalność jest)
-Resident Evil 3,4,5(dość brutalne i mocne sceny)
-GTA: San Andres i GTA IV(wcześniej wymieniona III jeszcze bardziej brutalna)
-Serious Sam 1&2
-Punisher(bardzo brutalne finishery)
-Duke Nukem(charyzmatyczny bohater)
Z tego co wymieniłeś wejdzie mi tylko Bloodrayne 1 i może 2, GTA : SA, Serious sam 1 i 2,punisher i Duke Nukem....


Obrazek
"Każdy ma gorszy dzień"
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

14 maja 2011, 20:42

RE 3 też Ci wejdzie, bo ma już 11 lat ponad. :P
The Punisher też raczej zbyt dużych wymagań nie ma, chociaż...procka zżera sporo.

Kolejne gry:
-seria Mortal Kombat(ogólnie rzecz biorąc z Postalem łączy ją tylko brutalność, ale kto nie lubi widoku wyrywanego kręgosłupa?)
-Painkiller(polska gra, hordy wrogów, hektolitry krwi)
-seria Soldier of Fortune


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

14 maja 2011, 21:06

Moim zdaniem temat nieco za bardzo się rozlazł. No, ale może tak jest lepiej. A skoro "gry podobne do Postal 2" zmieniły się w "dowolne, chociaż minimalnie brutalne gry", daję zatem:
- Sadist 1 & 2 (czysta, bezcelowa rzeź)
- Postal 1 :D (chyba wiadomo)
- Vivisector (niby brzydkie, ale fajnie rozpadają się ciała przeciwników - kule obierają mięsko i zostaje sam szkielet w danym miejscu xD)
- Doom I i II (tego też nie trzeba komentować)
- Carmageddon 1 i 2 (krew, flaki i ubabrane krwią samochody)
- seria God of War (Kratos pewnie nawet klocka wali w jakiś brutalny sposób :D )
- Darksiders (mimo komiksowej oprawy, gra emanuje przemocą)
- Kingpin: Life of Crime (ciężki klimat, przemoc - wcielamy się w klockowatego gangstera zrobionego w ch**a przez innych klockowatych gangsterów. 75% dialogów składa się z "madafaka!")
- State of Emergency (gra twórców GTA i na silniku GTA 3 bazująca. W skrócie - wywołujemy zamieszki i musimy się jak najdłużej utrzymać, wykonując przy tym questy w stylu "rozwal witryny sklepowe")
- Bully - też od Rockstar, też na GTA III - tutaj wcielamy się w szkolnego tyrana :D
- seria Manhunt (tego raczej też nie trzeba przedstawiać)
- The Darkness (ciężki klimat, krew, przemoc, brutalność, nadprzyrodzone moce... wkręca się w mózg)
- The Thing (miks obleśności i brutalności. Polecam nie jeść na 2 godziny przed rozgrywką)
- seria The Suffering (skazaniec budzi się w więzieniu opanowanym przez złowrogie moce. Jako przeciwników mamy personifikacje różnych wyroków śmierci - przez zastrzyk, rozstrzelanie, zagazowanie, ścięcie itp. Koszmary senne i palpitacje serca gwarantowane. Podobnie jak sensacje żołądkowe).

I to by było (aktualnie) na tyle 8-)

P.S.:
Wiem, że moja składnia i stylistyka dzisiaj kuleje, ale 13 godzin na uczelni robi z mózgu papkę :-P
Ostatnio zmieniony 14 maja 2011, 21:07 przez Lothar, łącznie zmieniany 2 razy.


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
ODPOWIEDZ