Grupy map

Dział w pełni poświęcony grze w necie. Miejsce na ustawki, propozycje i pomoc.
Obrazek

Moderatorzy: Moderatorzy, ServerAdmin

Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

09 lut 2013, 02:16

Niedługo (albo i długo, ale w końcu) dodam na serwer map tak dużo że wyjdzie z tego mega paka, kolejny PSIServerAddons. Map będzie jeszcze więcej i - wobec tego taki pomysł:

Podzielić mapy na kilka grup, każda po ok 20 map. Te dobre i te nowsze. I co jakiś tydzień kolejna grupa map na serwerze w kolejce. Tak by:
a) Zachęcić ludzi nowymi mapami
b) Nie przywalić nadmiarem map w kolejce.

Wchodzę, o, takie mapy. Za tydzień - inne. No to wejdę i za tydzień, będzie powód, by pamiętać o serwerze PSI. Co wy na to?

Po ile map w grupie i ile takich grup?


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
The Iceman
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1485
Rejestracja: 27 gru 2008, 12:06
Lokalizacja: بيروت

09 lut 2013, 07:23

Po ile map? To zależy, ile ich będzie łącznie. I żeby było ich po równo dla każdego trybu. A pomysł bardzo dobry.


Posiadam zasilacz z białej listy.
Awatar użytkownika
Zaver
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1743
Rejestracja: 14 lip 2012, 23:09

09 lut 2013, 14:38

Dobry pomysł. Około 20 map na tydzień - jazda by była :D


Awatar użytkownika
Piroziom
ServerAdmin
ServerAdmin
Posty: 1680
Rejestracja: 23 mar 2012, 02:16
Lokalizacja: Pomorskie

09 lut 2013, 17:36

20 map wystarczy. :)
Ale żeby była mieszanka, nie typu ten tydzień mapy duże że biegać sie nie chce, następny ciasnota nie starczająca na TDM, tylko mieszane ;)
Aha i winter week zamienił sie w month winter, nie jest to trochę irytujące? :P
Ostatnio zmieniony 09 lut 2013, 17:41 przez Piroziom, łącznie zmieniany 1 raz.


Piro is back ;>
Awatar użytkownika
The Iceman
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1485
Rejestracja: 27 gru 2008, 12:06
Lokalizacja: بيروت

09 lut 2013, 18:49

Winter Week jest przez całą zimę, w weekendy.


Posiadam zasilacz z białej listy.
Awatar użytkownika
Radzik
Administrator
Administrator
Posty: 2111
Rejestracja: 13 gru 2008, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

09 lut 2013, 21:40

Dobry pomysł, jeśli chodzi natomiast o ilość grup/map to najpierw proponowałbym zorientować się ile łącznie będzie map po dodaniu nowych, następnie posegregować je w grupach, i dopiero wtedy zastanowić się jak podzielić je na grupy.
Wiem, że to co napisałem jest oczywiste, ale nie wiedząc jaka konkretnie ilość map będzie przypadała na przyszłe grupy nie ma sensu, aby w ciemno kombinować.
Oczywiście również będzie trzeba wziąć po uwagę to, że ilość map musi być adekwatna do ilości dni, kiedy to dana grupa będzie funkcjonowała na serwerze.

Więc na początek proponuję dodać mapki do serwera, wiem, że dostaniemy oczoplasu, ale takie wyjście powinno być dobre, następnie obczai się każdą mapę, wraz z opisem, biorąc pod uwagę opisy map, zacznie się tworzyć wstępnie grupy, i stopniowo jest tam umieszczać, a na koniec po mału będzie zaciskać segregację grup.
Ostatnio zmieniony 09 lut 2013, 21:42 przez Radzik, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

13 lut 2013, 10:19

Radzik136, strategia dobra. A może najpierw tydzień na mapy nowe i te, które dotąd nie miały szczęścia być szerzej dostrzeżone? Celem ich łatwiejszego ogarnięcia. Chyba da się przeżyć bez topowych, co? ;)


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Radzik
Administrator
Administrator
Posty: 2111
Rejestracja: 13 gru 2008, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

13 lut 2013, 13:58

Pewnie, że się da, nie widzę żadnych przeciwskazań, aby zorganizować to w opisany przez Ciebie sposób :)

Gdy tylko zajdzie nowa organizacja podejrzewam, że głównie późnym wieczorem, a w zasadzie nocą będę je testował :)


Niepoważny admin
Awatar użytkownika
The Iceman
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1485
Rejestracja: 27 gru 2008, 12:06
Lokalizacja: بيروت

13 lut 2013, 14:08

Ja bym więcej niż 15 map nie dawał. O ile w każdym trybie by tak było. Lepiej wybrać 15 map, ale dobrych, a nie 50 gównianych.


Posiadam zasilacz z białej listy.
Awatar użytkownika
Zaver
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1743
Rejestracja: 14 lip 2012, 23:09

13 lut 2013, 19:12

15 - 20 najlepszy wybór (może co 4 tydzień 20; normalnie 15)


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

14 lut 2013, 13:50

The Iceman pisze:Ja bym więcej niż 15 map nie dawał. O ile w każdym trybie by tak było.
Myślałem praktycznie grupy dać dla DM tylko, bo jest głównie granym trybem, względnie TDM. Czy zmieniać co tydzień dla każdego trybu? Roboty trochę z tym będzie. Sugeruję najpierw zająć się jednym trybem, łatwiej to będzie wyprowadzić na prostą. A 15 map to dobra ilość.
The Iceman pisze:Lepiej wybrać 15 map, ale dobrych, a nie 50 gównianych.
Ale co z mapami słabszymi? Tych wcale nie chcesz? W każdej grupie same dobre? To prędko map zabraknie. :D Ja to widzę jako zbilansowane proporcje - dobre mapy niosą ze sobą te słabsze. Choć oczywiście mapy zawierające błędy i całkiem słabe znikną z jakiejkolwiek kolejki. Wczoraj dodałem kilka i z Radzikiem przetestowałem. Dziś dodam kolejne i powoli to będzie nabierało kształtu.

I teraz taka rzecz. Co z tymi mapami najbardziej granymi, tą Hot Ten serwera? Obejdzie się bez BankBrawl czy DeadPark? :D Czy te naj mają być w każdej grupie? Jakiś czas temu podsumowałem staty logów serwera - i mimo że teraz może wyglądać nieco inaczej - to wyszło, że pierwsza dziesiątka wyglądała tak:

MPDGHT-BankBrawl[X]
MPDGHT-BankBrawlSmall[X]
MPDGT-THEDEADPARK2
MPDGHT-TheRWSOffice[X]
MPDGT-IceHole[Dark]
MPDT-lol-killerken
MPDGHT-IceHole[X]
MPDGT-(SD)-CityOfThieves
MPDGT-(SD)-CpuFrenzy___
mpDGT-CrazyGeometry2
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Tiquill, łącznie zmieniany 2 razy.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Radzik
Administrator
Administrator
Posty: 2111
Rejestracja: 13 gru 2008, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

14 lut 2013, 20:00

Odnośnie Top Ten co prawda zadając sobie samobója, jako że te własnie mapki należą do tych, które najbardziej lubię proponowałbym, aby na jakiś czas znikneły z kolejki, albo były na końcu kolejki jeśli chodzi o grupę map na dany tydzień, ponieważ gdy nawet jedna z nich będzie w której kolwiek grupie moze dojść do tego, że co rundę max dwie będzie się, na którąś z nich głosowało.


Niepoważny admin
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

14 lut 2013, 23:08

Dobra, jest od teraz w kolejce 25 nowych map, plus dwie ostatnio dodane. Łącznie 27, do jutra. I żadnych innych, odpoczywamy od Top Ten. Testujemy! ;)

Mapy można pobrać tylko przez redirect, jeśli ich kto nie ma. Niezbyt to może wygodne, ale na doraźne potrzeby paczki robił nie będę. Jest więc to też test redirecta, równie istotny. Pojedyńcze mapy pobierają się szybko. Serwer zmienił nazwę na -=POSTALSITE.info NewMapsTest=- co wskazuje, że jesteśmy w okresie przejściowym, gdzie wiele zdarzyć się może. Okres krótki będzie, więc zapraszam do testowania. Co działa, co się podoba a co - nie. No i pojęcie nowe mapy nie oznacza, że one są całkiem nowe, a tyle tylko, że dotąd nie było ich na naszym serwerze.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
ODPOWIEDZ