[AVPC] Gra wyłącza się cały czas

Tu pomagamy początkującym i całkiem zaawansowanym w ich kłopotach i błędach z P2, StP i AW.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Cziko
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 880
Rejestracja: 06 cze 2011, 12:05

01 lip 2011, 15:48

Otóż mam problem. Był opisywany ale mam wrażenie, że u mnie ma bardzo dużą częstotliwość występowania. Gdy gram w AVPC, praktycznie niemożliwe jest zabicie przechodnia, sprawdzałam to kilka razy. Wszystko dość wolno się ładuje, ale to nic, gra wyłącza się przy zabijaniu głównie kosą (zwłaszcza przy rzucie) i piłą mechaniczną. Najpierw myślałam, że to z przegrzania kompa (bo czasami był podany błąd o przerwaniu działania sterowników i 'konieczności natychmiastowego wyłączenia systemu Windows'). Dzisiaj wyłącza się nawet przy kiju bejsbolowym, a jak jest za dużo rzeczy naraz to nawet bez tego. Ktoś zgłaszał już podobny błąd, tylko że u niego to było przy większej masakrze, a nie przy pojedynczych przechodniach. I jest jeszcze jeden błąd - nie mogę podnosić pączków i fast-foodów, chociaż wczoraj to jeszcze działało, a od wczorajszej gry w ogóle nic na kompie nie zmieniałam. Czy jest możliwe zrobienie tak, żeby gra się nie zacinała tak okropnie albo przynajmniej nie wyłączała, tylko 'czekała chwilę'?
Ostatnio zmieniony 03 lip 2011, 02:28 przez Cziko, łącznie zmieniany 3 razy.


Knurr

01 lip 2011, 16:06

Co do pączków, czy ogólniej - pickupów. Miałem taki sam problem. Kiedyś po prostu włączyłem grę, wczytałem zapis i... nic nie dało się podnieść. Ani broni, ani jedzenia. Wtedy musiałem zacząć grę od nowa. Natomiast co do pozostałych problemów - Czy Twój komputer jest dosyć dobry? Bo mapy w AVPC są duże i zawierają dużo szczegółów, a tego silnik Postala nie lubi. Możesz podać parametry swojego komputera oraz wersję AVPC?
Ostatnio zmieniony 01 lip 2011, 16:07 przez Knurr, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Cziko
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 880
Rejestracja: 06 cze 2011, 12:05

01 lip 2011, 16:11

KnurrMan pisze:Czy Twój komputer jest dosyć dobry? Bo mapy w AVPC są duże i zawierają dużo szczegółów, a tego silnik Postala nie lubi. Możesz podać parametry swojego komputera oraz wersję AVPC?
Wiem, że te mapy mają dużo szczegółów.

Mój komputer to ASUS A3H z Windows XP, procesorem 1606 gHz, karta graficzna poniżej 128 mb. Bliższych szczegółów nie znam, bo jak dotąd to grałam w gry z kwadracików, Postal to przełom :D Wersja AVPC to 14xx (dokładnie nie wiem).


Knurr

01 lip 2011, 17:33

Część problemów z cięciem się gry zwalam na komputer. Jak dla mnie jest on słaby. Druga część to samo AVPC, które za doskonałe nie jest (np rybki typu woda-ziemia).

Mimo wszystko, radzę Ci poczekać na wypowiedź innych osób z tego forum, gdyż sam nie jestem pewien tego, co napisałem :P .


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

01 lip 2011, 23:01

Olga pisze:Wszystko dość wolno się ładuje, ale to nic, gra wyłącza się przy zabijaniu głównie kosą (zwłaszcza przy rzucie) i piłą mechaniczną. Najpierw myślałam, że to z przegrzania kompa (bo czasami był podany błąd o przerwaniu działania sterowników i 'konieczności natychmiastowego wyłączenia systemu Windows').
Powodem tego są te wszystkie albo część rzeczy:
1. Za mało pamięci RAM. System ucieka się do użycia pliku wymiany, czyli zamiast RAMu dane pamięci przechowywane są na wiele wolniejszym dysku twardym.
2. Za mało miejsca na dysku. Plik wymiany potrzebuje miejsca na dysku, a że go ma mało, to system musi stale kombinować, gdzie to zapisać, stąd stale sortuje dane w tym pliku wymiany i wszystko wolno trwa i się ładuje.
3. Dysk nie był defragmentowany. Czy to przez plik wymiany czy zwykłe użycie, dysk uległ fragmentacji, normalny efekt pracy każdego dysku twardego. To znaczy, że każdy plik jest porozrzucany w różnych miejscach i system szuka go, "latając" po całym dysku. A to trwa znacznie dłużej.
4. Za słaba karta graficzna i jej chłodzenie. Nie daje rady, bo ma do przetworzenia za dużo danych. Gdyby system chłodzenia był wydajniejszy, uciągnęła by więcej. A tak za szybko się grzeje i - masz błąd. Choć i lepszym chłodzeniem nie byłoby hepi. To jest słaba karta i nie oczekuj za dużo.

Rady?
Programowe.
1. Zmniejsz do minimum wymagania AVPC. Szczegóły znajdziesz na forum, to wyjaśnię tylko, że najlepiej zresetowac konfigurację, usuwając plik PostalChristmas.ini i startując grę od nowa. W uruchomionej grze przejdź do ustawień wydajności i wszystko ustaw na minimum.
2. Zdefragmentuj dysk - albo niech to zrobi ktoś bardziej zaawansowany, bo możesz uszkodzić komputer.
A rady sprzętowe? To trzeba wyłożyć kasę na lepsze podzespoły albo cały lepszy komputer. Więc tego nie sugeruję.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Pangia
Koleś
Koleś
Posty: 3710
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:06

02 lip 2011, 15:46

Tiquill pisze:2. Zdefragmentuj dysk - albo niech to zrobi ktoś bardziej zaawansowany, bo możesz uszkodzić komputer.
Pierwsze słyszę, żeby od defragmentacji dysku można było uszkodzić komputer :zdziw:
Co za problem pobrać triala O&O Defrag (dowolną wersję) i zrobić 1 defragmentację? Nic się nie uszkodzi, bo od czego? Przecież to nie usuwa żadnych plików, to jest bezpieczne, w sam raz dla laików. Jak raz się EasyCleanerem bawiłem, to później musiałem zrobić format kompa, bo nie umiałem jeszcze zrobić instalacji nakładkowej, a kilka plików Windowsa sobie usunąłem :D


Awatar użytkownika
Cziko
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 880
Rejestracja: 06 cze 2011, 12:05

02 lip 2011, 17:51

Olga pisze:Tytułuj poprawnie tematy. Wyłącza się cały czas to za mało, bo nie chodzi o grę. Ale o komputer.
To nie komputer się wyłącza, tylko gra (General protection fault!), czasami prosi o wyłączenie komputera bo sterowniki padły.

Spróbuję to z najniższymi ustawieniami i jeszcze dam na mniejszy ekran gry, może to zadziała.

Co do zmiany podzespołów - musiałabym wymienić całego kompa, bo mam kartę graficzną Intel i ona jest jakby połączona z procesorem i systemem Windows, więc trzeba by od razu wymienić cały system na lepszy (tata mi to proponował, ale jak dla mnie to Windows 7 jest taki, że ma jakby za dużo rzeczy).

Co do systemu chłodzenia teraz się mniej przegrzewa, bo postawiłam komputer na dwóch małych notesikach (koleżanka robiła to z klockami, z tych samych przyczyn). Ale rzeczywiście, komputer mam raczej przeciętny.

Akurat wolne ładowanie mi nie przeszkadza, można się przyzwyczaić. Kiedyś grałam w Simsy, to była masakra. W końcu wywaliłam to g***o, bo zajmowało 5 GB na dysku i było... dziwne. Ale to tak na marginesie :P

A ogólnie to dzięki.


Awatar użytkownika
Koloses
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1024
Rejestracja: 27 kwie 2008, 09:27
Lokalizacja: 67-100
Otrzymał  piwo: 1 raz

02 lip 2011, 18:16

Olga pisze:(tata mi to proponował, ale jak dla mnie to Windows 7 jest taki, że ma jakby za dużo rzeczy).
Zaufaj tacie.Windows'a 7 można ustawić tak, aby wyglądał jak xp.Wystarczy zmienić tylko kilka ustawień.


Awatar użytkownika
Cziko
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 880
Rejestracja: 06 cze 2011, 12:05

02 lip 2011, 18:20

Koloses pisze:Windows'a 7 można ustawić tak, aby wyglądał jak xp.
A no tak, kurde, głupia jestem. Przecież mam pulpit ustawiony na wzór Windows 98 :D

Ale jest jeden feler, Windows 7 ma wbudowaną w siebie klasyfikację gier z opisami, to takie drugie PEGI, niestety (po instalacji można blokować niektóre gry). Ale PEGI i ja to osobny temat...


Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

02 lip 2011, 19:55

Olga pisze:Co do zmiany podzespołów - musiałabym wymienić całego kompa, bo mam kartę graficzną Intel i ona jest jakby połączona z procesorem i systemem Windows, więc trzeba by od razu wymienić cały system na lepszy (tata mi to proponował, ale jak dla mnie to Windows 7 jest taki, że ma jakby za dużo rzeczy).
Większej bzdury nie słyszałem.
Karta graficzna Intel połączona z z procesorem i systemem Windows :D

Dziewczyno! kupujesz nową kartę ,wkładasz ,starą wyłączasz i chodzi na nowej .


8=======D
Awatar użytkownika
JOHN_R
Wstydliwy morderca
Posty: 1
Rejestracja: 26 cze 2011, 20:49

02 lip 2011, 20:29

Rycho3D pisze:
Olga pisze:Co do zmiany podzespołów - musiałabym wymienić całego kompa, bo mam kartę graficzną Intel i ona jest jakby połączona z procesorem i systemem Windows, więc trzeba by od razu wymienić cały system na lepszy (tata mi to proponował, ale jak dla mnie to Windows 7 jest taki, że ma jakby za dużo rzeczy).
Większej bzdury nie słyszałem.
Karta graficzna Intel połączona z z procesorem i systemem Windows :D

Dziewczyno! kupujesz nową kartę ,wkładasz ,starą wyłączasz i chodzi na nowej .
Olga ma prawdopodobnie laptopa ze zintegrowaną kartą graficzną. Przynajmniej tak mi się wydaje, po wygooglowaniu nazwy komputera. Więc niewiele może zrobić, by ulepszyć swój sprzęt.


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

03 lip 2011, 02:35

Olga pisze:To nie komputer się wyłącza, tylko gra (General protection fault!), czasami prosi o wyłączenie komputera bo sterowniki padły.
OK, cofam swoje upomnienie i przenoszę. Ale nie - też nie tam gdzie był, to prośba o pomoc, więc ostatecznie temat w Pomocy kończy swoją wędrówkę. :D
Pangia pisze:
Tiquill pisze:2. Zdefragmentuj dysk - albo niech to zrobi ktoś bardziej zaawansowany, bo możesz uszkodzić komputer.
Pierwsze słyszę, żeby od defragmentacji dysku można było uszkodzić komputer :zdziw:
Można, można. Przerwij defragmentację (z różnych powodów można) to zobaczysz, czy nie uszkodzisz plików systemu Windows. A komputer to nie tylko hardware. Uszkodzone oprogramowanie - to uszkodzony komputer. Nie zalecam nigdy laikowi przeprowadzania samodzielnie defragmentacji.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Pangia
Koleś
Koleś
Posty: 3710
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:06

03 lip 2011, 13:09

Tiquill pisze:Przerwij defragmentację (z różnych powodów można) to zobaczysz, czy nie uszkodzisz plików systemu Windows.
A bo to raz przerywałem i jakoś żyję. Mam wrażenie, że niektórzy myślą, że komputer jest delikatniejszy niż chińska porcelana :D


Awatar użytkownika
Cziko
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 880
Rejestracja: 06 cze 2011, 12:05

03 lip 2011, 13:13

Rycho3D pisze:Większej bzdury nie słyszałem.
Karta graficzna Intel połączona z z procesorem i systemem Windows
No ale ja tak mam, sprawdzałam to w panelu sterowania i mam wszystko razem. Mój komputer jest trochę dziwny. Jeśli, Rychu, jesteś ciekawy to mam żółty kursor myszki, wskaźniki ładowania w postaci kolorowych dinozaurów i kursor 'zajęty' z bananem :P

Wracając do tematu: wolę nie defragmentować, bo jestem psuja i raczej mi nie wyjdzie. Wolę ustawić wszystko w grze na najniższe i nie wymieniać od razu całego systemu a komputera tym bardziej (zbyt się przywiązałam do nich). A co do karty wydaje mi się że miałam taką nalepkę gdzieś na nim wspominającą coś o Intelu, ale chyba ją odlepiłam.
Ostatnio zmieniony 03 lip 2011, 13:15 przez Cziko, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

05 lip 2011, 20:34

Pangia pisze:A bo to raz przerywałem i jakoś żyję.
Pozostań w tym błogim stanie, proszę bardzo. :P Ale nie dziel się nim z innymi, bo mogą cię przeklinać, gdy zlekceważą proces defragmentacji. Widzisz
Pangia pisze:kilka plików Windowsa sobie usunąłem
, które to usunięcie przywrócisz specjalistycznym oprogramowaniem. Zniszczonych przerwaną defragmentacją danych nie odzyskasz. Program, który pozwala na przerwanie, ale go potem nie kontynuuje. Brak prądu. Nie chce mi się tego tłumaczyć. Miałeś szczęście i/lub dobry program.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
ODPOWIEDZ