Gra dla tych, którzy się naprawdę nudzą.

Rozmowy o innych grach wszelakiego rodzaju.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Max King
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 975
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:32
Lokalizacja: Newcastle

16 lis 2008, 12:09

Temat powinien być bardziej "Gra OD tych co się nudzą", albowiem pierwsza wersja tej gry powstała wiele lat temu, gdy się nudziłem.

Jak często mieliście taką sytuację, że z jakiegoś względu nie mogliście po prostu odpalić żadnej gry? On-line grać nie można, bo coś się ściaga (Nie musi być piracka gra), karta grafiki się spaliła i nie można nic lepszego odpalać... wszyscy wiemy chyba jak to jest. I ja też wiem, bo tego dnia, wiele lat temu, wyczerpały się baterie w klawiaturze bezprzewodowej (od tamtego czasu używam tylko normalnych klawiatur na kabel...). Gdy do tego doszło, musiałem jakoś zająć sobie czas. Odpaliłem painta i podzieliłem go na 4 części - każda była innym państwem.

Co bystrzejsi zauważyli już że cała gra dzieje się w Paincie. Wtedy do gry używałem tylko wyobraźni. Prawym i lewym przyskiem myszy zmieniałem kolory na planszy, i tak wyglądały wojny... Ponieważ klawiatura nie działała, nie mogłem napisać żadnej nazwy dla gry, więc manipulując literami w wyrazach "Bez tytułu" stworzyłem "Byt". W końcu zdobyłem baterie i mogłem wrócić do moich normalnych gierek, ale o Bycie nie zapomniałem.

Pewnego dnia, gdy mi się nudziło przypomniałem sobie o tej grze. Postanowiłem znowu zagrać. Tak powstał Byt 2. W nowej wersji doszły nowe kolory państw, mogło być ich więcej niż 4 oraz pojawiły się stolice - armia która dotrze do stolicy przejmuje kontrolę nad całym państwem. Gra była dalej oparta na silniku Painta, ale dawała mi wystarczająco radochy. Oczywiście, była to strategia. Do czasu...

Kolejna wersja, Byt 3, powstała z połączenia kilku moich zainteresowań. Pierwszym były Mangacars - lubiłem bawić się w upgrade'owanie ich, ale kiepsko mi wychodziły, bo za bardzo chciałem je zmienić. Chciałem by były jak naj... Poza tym, moja fascynacja grami MMORPG - wyższy level, lepszy set, lepszy armor... takie tam. No i na końcu była moja fascynacja grą Starport. Sama gra była MMO o kosmicznym pilocie, który lata po galaktyce i może zdobywać planety, przewozić towary, takie tam. Gra była dosć ciekawa, i posiadała PRZEPIĘKNĄ muzykę. Doskonale oddawała klimat gry.

Niestety, z grą musiałem skończyć, bo do poruszania się potrzebny był warp fuel, a ten bardzo powolutku się odradzał, za to można było go kupić za pieniądze z reala. Nie stać mnie jeszcze na to było, więc zrezygnowałem.

Jednak tak powstał Byt 3 - "kosmiczny" rpg w paincie. Na czym polegał? Na rysowaniu. Najpierw rysowałęm kontury statku. Potem określałęm, w jaki sposób jest zbudowany. Na koniec, rysowałem poszczególne elementy - silnik, dysze, zbiornik paliwa itd. Potem rysowałem coraz lepsze komponenty, aż w końcu uznawałem że lepsze się po prostu nie zmieszczą - i zaczynałęm od nowa, tylko większy statek, który pierwotnie miał najlepsze komponenty ze starego - ale miał więcej miejsca, więc je rozbudowywałem. Zrobiłem tak ze 3-4 statki, nie pamiętam dokładnie.

Oto pierwszy, Boxy:
Obrazek

Jak widać wszystko co mogło uległo poprawieniu - większe działa, grubszy pancerz, większe zbiorniki paliwa etc. Jedyne co się nie zmienia to fotel...

Tutaj kolejny, Avenger:
Obrazek

Doszły silniki manewrowe oraz sterowniki systemów, widoczne po bokach, ale jak widać cała reszta podstawowych komponentów to zaawansowane elementy Boxy'ego.

A oto ostatni, Destructor:
Obrazek

Teoretycznie nie miał być ostatni, tylko kolejny, ale niestety zaliczyłem formata i nie zdążyłem go dokończyć. Tutaj doszły elementy uzbrojenia - działo jonowe, wyrzutnie rakiet oraz "Space-mine distributor". Jako ciekawostkę zaznaczę, że rysunek po lewej przedstawia statek z wyłączonymi przyrządami, a po prawej w pełni aktywowany.

Ponieważ nie chciałem wracać do Byta 3 po przeinstalowaniu systemu, zabrałem się za Byt 4. Tutaj zrezygnowałem z elementów sci-fi, i przeniosłem się setki lat wcześniej - do średniowiecza. Bochaterem gry był tym razem rycerz, który od "Wiejskiego ucznia" miał stać się Smoczym Generałem. Specjalnie dla tej gry przygotowałem 15 różnych setów zbroi - a następnie po kolei je "aplikowałem". Tym razem gra była o wiele bardziej zaawansowana, każda zbroja posiadała swoją cenę. Walczyłem w Saperze, notowałem w notatniku i obliczałem w kalkulatorze.

Ostatnia wersja gry, Byt 5 jest połączeniem strategii i RPG - dowodzę małą wsią i za pieniądze zdobywane przez mojego bohatera, rozbudowuję ją, a także jej armię. No i buduję podziemia.

Czy ktoś jest zainteresowany tego typu graniem? Wymagania są niestety dość wysokie, trzeba posiadać silną wyobraźnie. Ja z tym nie mam problemu. A wy?

Ps. Mam zamiar wrócić do Byt 3. Mam zamiar stworzyć nawet statki z wieloosobowymi załogami...

Ps.2 Na pewnym forum, gdzie opowiedziałem o tej grze, padła sugestia, by zrobić z tego niemal oficjalną grę forumową. Nie chcę tutaj wchodzić Smugglerowi w paradę, jednak... pomysł był dość interesujący ;-)


Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

18 lis 2008, 22:39

No, trzeba naprawdę sie nudzić = mieć dużo wolnego czasu. I chęci. Wyobraźnia jawi mi się tu drugorzędna. Albo ja mam kiepsko z wyobraźnią. Pomysł oryginalny, ale jak by to miało wyglądać? Ty rysujesz statek, a ja rysuję drugi, upgradowany model? I tak dalej, aż... wielkość rysunku zablokuje komputer?


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Max King
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 975
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:32
Lokalizacja: Newcastle

19 lis 2008, 13:17

Nie traktuję tego jako pomysł, ale ciekawa odskocznia od rzeczywistości. Gdybym miał wymyślić jakiś system to bym wymyślił - spoko. Ale jak i tak nikt nawet nie skomentował, poza tobą, to nawet mi się nie chce włączać mózg...


Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Awatar użytkownika
Smuggler
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 670
Rejestracja: 05 lip 2008, 17:39
Lokalizacja: Poznań

20 lis 2008, 15:25

Muszę ci powiedzieć że zainteresowała mnie ta gra.Nie wchodziłbyś mi w paradę bo twoje gry a moja różnią się wieloma czynnikami.Z chęcią bym w takie coś pograł tylko właśnie nie wiem jakby to miało wyglądać.


Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

20 lis 2008, 17:19

Obrazek

A co powiesz na statek nowicjusza?


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
Max King
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 975
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:32
Lokalizacja: Newcastle

20 lis 2008, 17:40

Smuggler chodziło mi o to, że twoja gra to gra tego forum, a dwie gry na forum to mogłoby być za dużo.

Mr Minio
A co powiesz na statek nowicjusza?
Powiem jedno: LOL. Wygląda jakbyś go zrobił w 5 minut z nudów. Poza tym zerżnąłeś mój pomysł co do kształtu. Tyle. xD (z tym pomysłem to żartowałem ^^)

Wiecie, jak będzie ktoś zainteresowany - chodźby jedna osoba, tak NAPRAWDĘ zainteresowana, mogę spróbować wymyślić jakąś mechanikę, coś by się wymyśliło. Nie ma też sprawy żebym był serwerem, jeśli będzie dochodziło do bitew mogę np. rzucać kośćmi i widzieć kto wygra, o ile mi oczywiście zaufacie. Ja stronniczy nigdy nie byłem, przekupny też za bardzo nie jestem (do negocjacji ;-) ).

Teraz gwoli wyjaśnienia:
Trzecią wersję zrobiłem głównie dlatego, że lubię patrzeć jak mi się zmienia wszystko i staje się coraz lepsze, to trochę jak obserwowanie jak rośnie kwiat w miarę podlewania. Poza tym ćwiczyłem się w Paincie. Nadal nie sądzę by ta gra miała jakieś specjalne walory rozrywkowe.

Ale jak pisałem, jak ktoś będzie chciał patrzeć jak rośnie jego statek, nie ma sprawy, zwłaszcza że jak już to zrobimy, to najprawdopodobniej kolejne poziomy rozbudowy będą widoczne tylko dla osoby, która je już kupiła (inni mogą ją zobaczyć jedynie na statku innego gracza), natomiast wszystkie statki będą widoczne w pierwszym poście w wydzielonym temacie. Jedynym zadaniem "gracza" będzie wkleje... zamontowanie ;-) komponentu w swoim stateczku tak, żeby:
1. Mieścił się
2. Pasował do mocować
3. wyglądał sensownie.
Wobec tego jedyne co pozostaje ustalić, to za co będzie kasa do wydawania na itemy. Ma ktoś pomysł?


Vi Veri Veniversum Vivus Vici
ODPOWIEDZ