Gdzie to grali, czyli Skąd ta muza?

Rozmowy o P2: Share the Pain i podstawowym Postalu 2.
Obrazek

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

04 lip 2013, 23:27

Teraz w tym temacie
ZigHor pisze:Wrythe - On Silent Wings; już się nie będę czepiał, ale pisze bykiem na końcu pod logiem :D
(w oryginale Postal 2 ta piosenka znajduje się w folderze z plikami muzyki P2 w formacie .ogg)
Na co ja zapodałem, że tak wcale nie jest, ten dowód:
Obrazek

Na co znowu:
ZigHor pisze:Widocznie dodali do P2C :P
Zespół Mike Jareta nie ma aż tylu lat :D
No i to jest właśnie moment, by wykorzystać okazję i pójść dalej w ten temat. Takoż, bracia i siostry, moja kwestia taka jest:

Dotąd uznawałem, że muzyka do P2 jest... "anonimowa". Że stworzono ją specjalnie na potrzeby gry i nikt, poza twórcami, nie zna ich autorstwa. Ewentualnie pochodzi z jakichś darmowych ogólnodostępnych źródeł (co, wziąwszy na status materialny RWS, jest bliższe prawdy, niż tworzenie nowej muzyki na zamówienie RWS). Tkwiłem w tym przekonaniu tak mocno, że obecność "dotykalnej" muzyki (tu: ów kawałek Wrythe) jawi mi się teraz jak złamanie obowiązującej świętej zasady, zamach na dotychczasową ideę muzyki w P2. Dobrze mi było w stanie niewiadomego autorstwa muzyki dla P2. Ale już nie jest. I mam pytanie:

Wiecie li cokolwiek o autorach muzyki jaką w P2 tak dobrze znamy?? Chętnie posiadłbym te kawałki we większej całości. Może są z wokalem? Itepe, itede. 8-)


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Zaver
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1743
Rejestracja: 14 lip 2012, 23:09

05 lip 2013, 02:36

Miałem właśnie napisać, że "najpewniej ten utwór znajduje się w wersji P2C", ale nie było interesu edytować :P
Podsumowanie krótkie (bo po co długie) - trza/dobrze by było znaleźć autorów
A dodatkowo:
Opowiem teraz detektywistycznym stylem:
<<grey>>
W plikach P2C zauważyłem jeszcze jeden utwór o nazwie "AFTBStoleMyFaith" więc wiadome było, że tytuł piosenki to Stole My Faith. Pytanie tylko - jak brzmiała nazwa tego zespołu? Znałem tylko "inicjały" nazwy tej piosenki - A, F, T i B.
Po dokładniejszej analizie (Google) stwierdziłem, że zespół nazywa się A Fall to Break...
...a oto ich piosenka, A Fall to Break - Stole My Faith:
<<color>>
Jak na razie z tego wynika, że te utwory wzięte są z jakiegoś darmowego źródła
Tak jak Tiquill mówił - to mogą być losowo wybrane [z jakiegoś darmowego źródła] lub stworzone przez RWS
aby dowiedzieć się więcej, trzeba by gruntownie przeszukać informacje (w "konieczności" popytać źródła)
oczywiście wybierają również zespoły mało znane, nie umieszczają również tytułów (wcale/pełnych), dlatego, aby dodatkowo się z nimi "nie odkrywać" czyli inaczej aby również one pozostały anonimowe (to jest podsumowanie po podsumowaniu :D)


Awatar użytkownika
SonicDude
Niedorobiony bandzior
Posty: 37
Rejestracja: 22 lip 2013, 18:51
Lokalizacja: Z murzyńskiej Dupy

26 lip 2013, 11:02

P2C co to znaczy?


Milutko na tym forum. Jak w trumience :D
Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

29 lip 2013, 18:00

chyba Postal 2 Complete


ODPOWIEDZ