Gdzie jest to Lower Paradise?

Tylko o P2: AW, AW7/AWP oraz AWPMod - i o żadnych innych modach.
Obrazek

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

13 lut 2013, 21:06

Gdy kamera wlatuje do paradise (znaki o tym informują)jest coś wcześniej, nieoznakowane ale jest .
Załączniki
Image2.jpg
Image2.jpg (223.17 KiB) Przejrzano 2697 razy


8=======D
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

13 lut 2013, 21:17

Ej, odkrywco, nie poznałeś? :) To jest suburbs-3, tylko usunięto z niego zabudowę i nieco zmieniono, aby dla potrzeb filmu były ujęcia fajne pustynnej rubieży ze tablicą "Welcome" i wjazdu do Paradise. Czyli, nieco taki fake na potrzeby filmu. A nisko i daleko, żeby gracz łatwo tam nie trafił wchodząc na tą mapę, mapę intro.fuk. A nie że poziom taki niski. :lol: Ty, taki wzięty edytor Paradise nie rozpoznałeś, że to terrain suburbs-3?


EDIT: dodaję obrazek. Mówi wszystko.
Załączniki
HiddenMenuCity.jpg
HiddenMenuCity.jpg (846.46 KiB) Przejrzano 2669 razy
Ostatnio zmieniony 13 lut 2013, 21:31 przez Tiquill, łącznie zmieniany 2 razy.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Mozal
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 903
Rejestracja: 08 paź 2011, 17:06
Lokalizacja: Polska

13 lut 2013, 21:21

Czyli wszystko jasne. W Postalu 2, nie ma czegoś takiego jak Lower Paradise :D Apropos jest jakiś kierunkowskaz, ewentualnie tabliczka wskazująca na istnienie LP?


:rozpacz:
Awatar użytkownika
Zaver
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1743
Rejestracja: 14 lip 2012, 23:09

13 lut 2013, 21:27

Ta mapa to nic innego jak Suburbs 3; Tiq ma rację (bo kiedyś się z tym bawiłem :D)


Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

13 lut 2013, 21:35

ZigHor pisze:Ta mapa to nic innego jak Suburbs 3; Tiq ma rację (bo kiedyś się z tym bawiłem :D )
Wiedziałem o tym na drugi dzień po zakupie gry. To nie zmienia faktu że to miejsce istnieje , na świecie jest wiele podobnych miejsc.
Może nie chciało się komuś robić dodatkowego terenu . W P2T jest inny :D


8=======D
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

13 lut 2013, 21:42

Edytowałem poprzedni post dodając obrazek. Tu dodam, że w intro mamy dwie przeróbki mapy suburbs-3 w jednym pliki. Najpierw kamera lata po tych rubieżach a potem niepostrzeżenie przenosi się na tą wyższą, gdy wpada przez tunel do samego Paradise kiedy pokazują się napisy, kto bierze udział w grze. Dopiero gdy gra właściwa się wczyta, to mamy mapę suburbs-3 w wersji grywalnej.

I ja kiedyś przerabiałem tą mapkę ze startupa i bardzo wiele mi ona wtedy dała. Niezrealizowanych pomysłów. :D
Rycho3D pisze:Wiedziałem o tym na drugi dzień po zakupie gry. To nie zmienia faktu że to miejsce istnieje , na świecie jest wiele podobnych miejsc.
Może nie chciało się komuś robić dodatkowego terenu
E, tam. :P To intro przedstawia rubieże Paradise, nie ma tam ni znaku, że chodzi o Lower Paradise. Robiąc je na pewno nie myśleli o LP. Naginasz pan za bardzo realia. ;)
Mozal pisze:Apropos jest jakiś kierunkowskaz, ewentualnie tabliczka wskazująca na istnienie LP?
No wiesz, gdyby było, to byśmy mieli już dawno sprawę LP mocno posuniętą do przodu, bardzo mocno. ;) Znak z intra mówi wyraźnie, że mamy do czynienia z Paradise a nie Lower Paradise.
Załączniki
WelcomeToParadise.jpg
WelcomeToParadise.jpg (131.33 KiB) Przejrzano 2652 razy
Ostatnio zmieniony 13 lut 2013, 21:46 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

13 lut 2013, 21:51

Tiquill pisze:Znak z intra mówi wyraźnie, że mamy do czynienia z Paradise a nie Lower Paradise.
Mówi że wjeżdżamy do Paradise , a co jest wcześniej ???
Zakręt w tunelu wskazuje że mapa z intro znajduje się na prawo od przyczepy kolesia, za wzgórzem , tuż pod nosem gracza :) RWS zrobił za małą mapę


8=======D
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

13 lut 2013, 22:14

Rycho3D pisze:Mówi że wjeżdżamy do Paradise , a co jest wcześniej ???
Oszustwo. Oszustwo oczyszczonej z elementów okolicy sprzedawcy faj. Ja bardzo chętnie kiedyś chciałem to traktować jako wskazówkę, że tam leży LP, ale nie szło mi sobie samemu tego wmówić. Czemu? A choćby temu:
Rycho3D pisze:Zakręt w tunelu wskazuje że mapa z intro znajduje się na prawo od przyczepy kolesia, za wzgórzem , tuż pod nosem gracza :)
Ślicznie, wiesz. Mówię serio, też mi to bardzo, nawet nie wiesz jak bardzo (zacząłem moda startującego od tej właśnie koncepcji) pasuje. Załącznik 1 i 2.

Ale gdy wkraczamy już do właściwego Paradise kamera wjeżdża z zupełnie innej strony, od strony biurowców RWS (załącznik 3). Tym samym twórcy sami sobie przeczą. Niby sugerują na wschód od domu Kolesia, a potem dają - północ. Taki pasztet niekonsekwencji trudno mi przyjąć jako podwalinę do lokalizacji Lower Paradise właśnie tam, gdzie sugerujesz. Choć ogólny kierunek wschód dla LP - tak, za tym stale optuję.
Załączniki
ale wpada od strony RWS.jpg
ale wpada od strony RWS.jpg (299.77 KiB) Przejrzano 2635 razy
miałby wpadać tu.jpg
miałby wpadać tu.jpg (290.46 KiB) Przejrzano 2637 razy
wjazd do Paradise z intra rubieży.jpg
wjazd do Paradise z intra rubieży.jpg (313.98 KiB) Przejrzano 2636 razy
Ostatnio zmieniony 13 lut 2013, 22:25 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Mozal
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 903
Rejestracja: 08 paź 2011, 17:06
Lokalizacja: Polska

13 lut 2013, 22:20

Ładnie to rozpracowałeś. Czy RWS jest tak naprawdę leniwy, że wrzucił do intra tylko oczyszczoną mapkę? Czasem szkoda słów na niedociągnięcia ze strony tej wytwórni. A jak się ma Twoja teoria Rycho do literki 'P' widocznej w outro? Bo ja jakoś nie mogę sobie tego jakoś racjonalnie rozplanować w głowie, a raczej wyobrazić...


:rozpacz:
Awatar użytkownika
Zaver
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1743
Rejestracja: 14 lip 2012, 23:09

13 lut 2013, 23:30

Hmm. Ogólnie RWS mieli straszne niedopracowania w mapach (typu niedociągnięcia w meshach [obiektach] itp. ale to nie jest). A najlepsze sytuacje trzeba wykorzystywać, a RWS [pewnie] nie miało w planach LP :D
Chociaż fajnie jest szukać i rzeczywiście odkrycie takiej rzeczy było by ciekawe :D
I tego się trzymajmy. Tylko gdzie jest największe prawdopodobieństwo? Może LP jest inne niż sobie wyobrażamy? Może LP było jeszcze w becie P2 (o to musiałbym zapytać Johna Murraya).


Awatar użytkownika
prawdziwy 666
Master of Dead & Hell
Master of Dead & Hell
Posty: 2182
Rejestracja: 30 sie 2007, 20:37
Lokalizacja: Apocalyptic City

14 lut 2013, 00:37

jeden z dialogów w P2 (wersja PL) idzie tak "jezu ten kto projektował to miasto musiał być ostro nadźgany"


I am not dead, I'm a Death muhahahahaha
Obrazek
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

14 lut 2013, 00:52

prawdziwy 666 pisze:"jezu ten kto projektował to miasto musiał być ostro nadźgany"
I mają usprawiedliwienie dla wszystkich niekonsekwencji i wymówkę na wszystkie zastrzeżenia. Cwaniuchy. ;)

ZigHor, jeśli już miałbym kogokolwiek o coś pytać, to o to: Skąd do cholery to Lower w nazwie? :viking2:
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Mozal
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 903
Rejestracja: 08 paź 2011, 17:06
Lokalizacja: Polska

14 lut 2013, 07:03

'Lower'? To chyba chodzi o, że takie Paradise Dolne czy coś. Nie wiem, wcześniej chyba była o tym mowa :D


:rozpacz:
Awatar użytkownika
Zaver
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1743
Rejestracja: 14 lip 2012, 23:09

14 lut 2013, 10:57

Tiquill pisze:ZigHor, jeśli już miałbym kogokolwiek o coś pytać, to o to: Skąd do cholery to Lower w nazwie? :viking2:
Pewnie tak. Paradise Dolne jest w AW. Niestety - przejście pomiędzy grami :D
Chociaż może w P2C :?: nie wiem czy wprowadzili wszystko, czy jeszcze wprowadzą dodatki :P


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

14 lut 2013, 14:42

Nie chodzi mi, co znaczy Lower, bo sam to tu wyjaśniałem :D ale: Dlaczego. Dlaczego to miasteczko/osiedle nazwano Lower Paradise. Do czego odnosi się to Lower, ukształtowania terenu, tajemniczego położenia czy może złego samopoczucia twórców? ;)
ZigHor pisze:Chociaż może w P2C :?: nie wiem czy wprowadzili wszystko, czy jeszcze wprowadzą dodatki :P
P2C to już jest rzecz PO wydaniu StP i AW, więc nie zakres czasowy imaginacji, którym my się zajmujemy. Poza tym mogą się zasugerować naszą rozmową tutaj i coś dać. xD P2C o tyle może być pomocne, jeśli uwidoczni coś, co jest już od początku w AW bądź StP, ale dostrzec tego nie możemy.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
ODPOWIEDZ