Gdyby przedstawić Postala 2 w taki sposób to...

Rozmowy o P2: Share the Pain i podstawowym Postalu 2.
Obrazek

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Plebs
Miłośnik broni
Posty: 100
Rejestracja: 02 lip 2011, 11:47

23 lip 2011, 00:20

Dziś badałem ilość możliwości jakie są dostępne w jednej sytuacji. Dokładniej pisząc chodzi o sytuacje w której stoi spokojnie koleś w jakiejś uliczce i jak do niego podchodzimy to każe nam oddać kase. No i właśnie jakby twórcy pokazali te interakcje postaci w grze to by może interesowało się nią ktoś więcej niż ciekawskie dzieciaki. Z tą sytuacją z tym złodziejem naliczyłem się 5 różnych możliwości.

1. Podchodzi koleś do tego bandyty, a on każe mu oddać kase. Oddaje mu kase po dobroci płacząc pod nosem. Złodziej ucieka a okradziony szuka policji i rozpoczynają poszukiwania.
2. Podchodzi koleś do tego bandyty, a on każe mu oddać kase. Koleś zaczyna krzyczeć do niego i kopie go po czym oboje uciekają.
3. Podchodzi koleś do tego bandyty, a on każe mu oddać kase. Koleś wyjmuje bazooke, a złodziej zaczyna szybko spieprzać.
4. Podchodzi koleś do tego bandyty, bandyta nic nie robi.
5. Podchodzi koleś do tego bandyty, zaczynają ucinać pogawędke :P.

No ludzie a to tylko jedna sytuacja. W kolejkach, czy nawet interakcja ze zwierzętami to kolejna gama możliwych zdarzeń i reakcji. Ta gra pod względem interakcji NPC jest po prostu genialna i nie znam gry która pod tym względem by dorównała Postalowi 2.
Ostatnio zmieniony 23 lip 2011, 00:27 przez Plebs, łącznie zmieniany 2 razy.


Awatar użytkownika
Cziko
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 880
Rejestracja: 06 cze 2011, 12:05

23 lip 2011, 18:18

Plebs pisze:Ta gra pod względem interakcji NPC jest po prostu genialna i nie znam gry która pod tym względem by dorównała Postalowi 2.
The Sims, mamy mnóóóóstwo możliwośći :D Ale jednak nie wszystkie :/

Fajnie by było więcej interakcji w Postalu, np. uderz, popchnij, wyzwij, zaczep, zgwałć, szturchnij, daj ciasteczko, a nie z ziemi brudne, czy też możliwość prowadzenia pogawędki w miarę zależnie od gracza, jak w Harvesterze, jeszcze ciekawie by było gdyby Koleś mógł zaprosić kogoś do przyczepy na kawę i oglądnelibyśmy wnętrzne.

Chociaż moim zdaniem w Postalu jest o tyle głupio, że ludzie nie traktują prawie domów jak domów, po prostu sobie są i jest ich tam trochę za mało, przydałoby się więcej rzeczy, jakieś piekarniki, grille, ogródki, kwiatki, dzieci, ptaki, kubeczki, talerze, jedzonko, flaki,... I dużo innych rzeczy, chociaż zgadzam się z Plebsem, że Postal ma sporo możliwości.


Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

23 lip 2011, 18:31

Olga pisze:uderz
Od czego masz kopy albo pięści?
Olga pisze:wyzwij
G+Mod ciucia "Wulgaryzmy"

Olga pisze:zgwałć
:zdziw:
Olga pisze:jeszcze ciekawie by było gdyby Koleś mógł zaprosić kogoś do przyczepy na kawę i oglądnelibyśmy wnętrzne.
Oj, coś czuję, że żonce by to nie odpowiadało i długo by tego wnętrza nie oglądali. :D
Olga pisze:Chociaż moim zdaniem w Postalu jest o tyle głupio, że ludzie nie traktują prawie domów jak domów, po prostu sobie są i jest ich tam trochę za mało
W AVPC jest już lepiej. W samym STP ludzie nie są mieszkańcami domów, ale zwykłymi przechodniami, którzy przechadzają się po nich.
Olga pisze:przydałoby się więcej rzeczy, jakieś piekarniki, grille, ogródki, kwiatki, dzieci, ptaki, kubeczki, talerze, jedzonko, flaki,
I tyle. Ptaki masz w ED i AVPC. Możesz nawet sobie dodać gołębie oraz małpki do STP za sprawą pewnego moda o którym poczytasz na Forum.

Nie wiem za to po co te wszystkie kubeczki i kwiatuszki. Chcesz tę grę zamienić w Simsy? A jedzenie jest: pizza, fast-food, pączki. Czego chcieć więcej?

Co do samych interakcji to w kolejce jest prawie jak w życiu. Gdy próbujesz się wepchnąć, ludzie się sprzeciwiają, wyzywają cię, pokazują obraźliwe gesty. Gdy chcesz grać jako pacyfista jednak trzeba postać te kilkadziesiąt sekund i posłuchać tekstów kupującego i sprzedawcy. Często bardzo fajne rozmowy wychodzą. Z "Nie zapłacę tyle!" na czele.


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
Cziko
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 880
Rejestracja: 06 cze 2011, 12:05

23 lip 2011, 18:43

Mr Minio pisze:Nie wiem za to po co te wszystkie kubeczki i kwiatuszki. Chcesz tę grę zamienić w Simsy?
Kiedy wchodzisz do sypialni i widzisz ciemne pomieszczenie z brudnym materacem to to jest niezbyt sypialnia...
Mr Minio pisze: A jedzenie jest: pizza, fast-food, pączki. Czego chcieć więcej?
Chcę takie co najmniej jak w AVPC, nie sądzę żeby pizza, fast-foody i pączki stanowiły podstawę wyżywienia :D

Nie chcę zamienić Postala w Simsy, raczej Simsy w Postala, a poza tym Simsy są trochę sweetaśne a to w Postalu nie przejdzie i zepsułoby go :P

Zgadzam się, że w Postalu to raczej ludzie są przechodniami w domu a w AVPC rzeczywiście tam 'są'. Chciałabym po prostu większej realistyczności rzeczy w domu
Mr Minio pisze:Olga napisał/a:
zgwałć


:zdziw:
Bo tak mi się przypomniał pewien cytat 'Gry marzeń' z jakiejś strony, ale nie mogę go teraz znaleźć a gwałcenie to był szczegół wobec wyobrażeń twórcy tego opisu :P


Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

23 lip 2011, 20:06

Gwałcenie to przesada ,ale szybki numerek w samochodzie tak jak w GTA .
To było ciekawe ;)


8=======D
Awatar użytkownika
Pablo Abruzzi
Seryjny zabójca
Posty: 398
Rejestracja: 23 wrz 2008, 11:45
Lokalizacja: Niedaleko Katowic

23 lip 2011, 20:09

Rycho3D pisze:Gwałcenie to przesada
Mów za siebie. Z perspektywy oczu mogłoby być ciekawie.


Si vis pacem, para bellum - Jeśli chcesz pokoju, przygotuj się do wojny
Wegecjusz
Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

23 lip 2011, 22:45

Olga pisze:... zgwałć ...
Pablo Abruzzi pisze:
Rycho3D pisze:Gwałcenie to przesada
Mów za siebie. Z perspektywy oczu mogłoby być ciekawie.
Parafrazując dialog ze Śmiercią z Discworld:
- Młodzi to nasza nadzieja na przyszłość.
- Zatem nie ma nadziei na przyszłość. 8-)
Ostatnio zmieniony 23 lip 2011, 22:46 przez Lothar, łącznie zmieniany 1 raz.


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
Pablo Abruzzi
Seryjny zabójca
Posty: 398
Rejestracja: 23 wrz 2008, 11:45
Lokalizacja: Niedaleko Katowic

24 lip 2011, 10:55

Lothar pisze:
Olga pisze:... zgwałć ...
Pablo Abruzzi pisze:
Rycho3D pisze:Gwałcenie to przesada
Mów za siebie. Z perspektywy oczu mogłoby być ciekawie.
Parafrazując dialog ze Śmiercią z Discworld:
- Młodzi to nasza nadzieja na przyszłość.
- Zatem nie ma nadziei na przyszłość. 8-)
Starsze pokolenie nie nadąża za żartami xD
To był joke....
Poza tym ja traktuję grę jak fikcję, tego już nie bierzesz pod uwagę. Lepiej zabijać ludzi w grze niż na realu.
Ostatnio zmieniony 24 lip 2011, 11:24 przez Pablo Abruzzi, łącznie zmieniany 2 razy.


Si vis pacem, para bellum - Jeśli chcesz pokoju, przygotuj się do wojny
Wegecjusz
Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

24 lip 2011, 16:01

Pablo Abruzzi pisze: Starsze pokolenie nie nadąża za żartami xD
Starsze pokolenie zna się na żartach, dlatego odróżnia dobre od gniotów 8-)
Pablo Abruzzi pisze:Poza tym ja traktuję grę jak fikcję, tego już nie bierzesz pod uwagę. Lepiej zabijać ludzi w grze niż na realu.
Nie broń się teraz zabijaniem, bo mowa była o gwałceniu. A to nawet w virtualu jest chore. Myślałem, że tylko Japończycy są na tyle powaleni żeby bawić się w symulator gwałcenia 8-)


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
Pablo Abruzzi
Seryjny zabójca
Posty: 398
Rejestracja: 23 wrz 2008, 11:45
Lokalizacja: Niedaleko Katowic

24 lip 2011, 16:15

Lothar pisze:
Pablo Abruzzi pisze: Starsze pokolenie nie nadąża za żartami xD
Starsze pokolenie zna się na żartach, dlatego odróżnia dobre od gniotów 8-)
Pablo Abruzzi pisze:Poza tym ja traktuję grę jak fikcję, tego już nie bierzesz pod uwagę. Lepiej zabijać ludzi w grze niż na realu.
Nie broń się teraz zabijaniem, bo mowa była o gwałceniu. A to nawet w virtualu jest chore. Myślałem, że tylko Japończycy są na tyle powaleni żeby bawić się w symulator gwałcenia 8-)
Nie znasz mnie to nie oczerniaj, bo to było coś jak sarkazm, a że źle zinterpretowałeś to sorry, ale nie musisz mnie od razu obrażać -.-, regulamin o tym mówi, wszyscy się powinni do niego stosować. Ja akurat w przeciwieństwie do 90% rówieśników nie pale i nie pije co jest cholernie dużym wyjątkiem.

Koniec Offtopu. MM
Ostatnio zmieniony 24 lip 2011, 16:45 przez Pablo Abruzzi, łącznie zmieniany 3 razy.


Si vis pacem, para bellum - Jeśli chcesz pokoju, przygotuj się do wojny
Wegecjusz
Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

24 lip 2011, 17:00

Pablo Abruzzi pisze:Nie znasz mnie to nie oczerniaj
Uwierz mi, mam lepsze zajęcia. No i znam sankcje prawne grożące za publiczne oczernianie.
Pablo Abruzzi pisze:nie musisz mnie od razu obrażać -.-
Widzę, że nie tylko ja źle interpretuję posty. Napisałem, że trzeba być powalonym żeby lubić gwałcić nawet w virtualu. Nie moja wina, że chyba koniecznie chciałeś poczuć się dotknięty moim postem. Fakt, dopisek o powaleńcach był pośrednio pod Twoim cytatem, co jednak nie znaczy, że się go tyczył - dotyczył on ogólnie kwestii gwałcenia w grach (z naciskiem na post 13-letniej dziewczyny, które ma - delikatnie mówiąc - niecodzienne fantazje [jakby miała i 50 lat, to i tak by było dziwne]).
Pablo Abruzzi pisze:Ja akurat w przeciwieństwie do 90% rówieśników nie pale i nie pije co jest cholernie dużym wyjątkiem.
Szczere gratulacje, ja w Twoim wieku chyba właśnie zaczynałem (pić, palenie mnie nie kręci) - ale i tak nie mam pojęcia, co to ma do rzeczy.


WRACAJĄC DO TEMATU:
Fakt, że w P2 interakcji jest sporo, problem jednak w tym że większość w ogóle nie zwraca na nie uwagi. Ja sam nie wiedziałem nic o żadnym bandycie, póki nie zostałem uświadomiony, że typ za pralnią cokolwiek może od gracza chcieć - bo zwyczajnie go ubijałem, ciesząc się iż nikt tego nie zauważył. W recenzjach również nikt nie wspomina specjalnie o interakcjach z obywatelami Paradise (chociaż tam pomijają nawet fakt, że liczbę ofiar możemy bardzo ograniczyć), a tym bardziej ze zwierzętami. Może gdyby gra była inaczej reklamowana (z naciskiem na "nieograniczone możliwości interakcji z przechodniami"), ludzie inaczej by do tego podchodzili 8-)


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
Pablo Abruzzi
Seryjny zabójca
Posty: 398
Rejestracja: 23 wrz 2008, 11:45
Lokalizacja: Niedaleko Katowic

24 lip 2011, 17:26

Postal akurat pod względem interakcji należy do elity, jednak myślę, że jak na taki typ gry to w 100% wystarczy, bo nie możemy zapomnieć, że to w końcu Postal, gra, która polega głównie na bezpodstawnym zabijaniu, a nie na personalnych smaczkach :P
Lothar pisze:
Pablo Abruzzi pisze:Ja akurat w przeciwieństwie do 90% rówieśników nie pale i nie pije co jest cholernie dużym wyjątkiem.
Szczere gratulacje, ja w Twoim wieku chyba właśnie zaczynałem (pić, palenie mnie nie kręci) - ale i tak nie mam pojęcia, co to ma do rzeczy.
Ma to do rzeczy, że w poprzednich Twoich wypowiedziach opisywałeś mnie jak jakiegoś popaprańca czy degenerata (przynajmniej tak zrozumiałem te porównania).


Si vis pacem, para bellum - Jeśli chcesz pokoju, przygotuj się do wojny
Wegecjusz
Awatar użytkownika
Cziko
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 880
Rejestracja: 06 cze 2011, 12:05

24 lip 2011, 21:27

Jak gwałcenie ma być TYLKO w grze to niech se będzie nie mam kurde żadnych fantazji na ten temat! Zgadzam się z Lotharem co do innego reklamowania Postala. Myślę że powinirmen być trochę dopracowany pod względem reakcji ludzi na np. skakanie po dachu czy łażenie po drutach, bo w realu to zazwyczaj nie jest normalne. I kurde wspomnieliście o powaleńcach a mnie się nie podobają gołe baby w AVPC i to nie jest powalone :-\ Jak już chcą takie rzeczy dawać to sory ale nie chcę żeby to były tylko kobiety bo to nie fair. Dopisałabym coś jeszcze ale wolę nie :-) sory za dziwną składnię ale muszę pisać szybko.


Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

24 lip 2011, 21:35

Olga pisze:Myślę że powinirmen być trochę dopracowany pod względem reakcji ludzi na np. skakanie po dachu czy łażenie po drutach
No tak, bo oni tylko się gapią do góry i nic nie robią. :D
Olga pisze:mnie się nie podobają gołe baby w AVPC i to nie jest powalone :-\ Jak już chcą takie rzeczy dawać to sory ale nie chcę żeby to były tylko kobiety bo to nie fair. Dopisałabym coś jeszcze ale wolę nie
A gwałt to byś chciała, a już dla Ciebie gołe kobiety w AVPC są dziwne. ;>


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
Pangia
Koleś
Koleś
Posty: 3710
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:06

24 lip 2011, 21:44

Olga pisze:Myślę że powinirmen być trochę dopracowany pod względem reakcji ludzi na np. skakanie po dachu czy łażenie po drutach, bo w realu to zazwyczaj nie jest normalne.
Jak ja to robię, to wszyscy na ulicy się zatrzymują i patrzą na Kolesia. Fajnie jest wtedy na kogoś naszczać - przy odrobinie szczęścia będzie miał broń rzucaną i w konsekwencji zrobi siekę naokoło siebie, bo do góry nie dorzuci 8-)
Pablo Abruzzi pisze:Ma to do rzeczy, że w poprzednich Twoich wypowiedziach opisywałeś mnie jak jakiegoś popaprańca czy degenerata (przynajmniej tak zrozumiałem te porównania).
Nie żebym coś zarzucał, ale jakoś wiekowo jesteśmy podobni, a twój "joke" mnie też nie rozśmieszył. I jak gdzieś zauważyłeś, że Lothar chciał cię słownie zaatakować, to walnij se kielicha, przeczytaj jeszcze raz i przekonaj się, że jakoś nigdzie cię nie obraża. A zabijanie ludzi zawsze jest złe, chyba że ci ludzie chcą zabić ciebie :mgun3: Wtedy masz prawo odpowiedzieć ogniem, i to skuteczniej. Dlatego staram się nie zabijać NPC w GTA xD


ODPOWIEDZ