Frets on Fire!

Rozmowy o innych grach wszelakiego rodzaju.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

12 lut 2009, 21:25

Założyłem dla tej gry specjalnie osobny temat, choć to `tylko` freeware'ówka. Każdy zna symulatory gry na gitarze, tutaj instrument ten zostaje jednak zastąpiony przez klawiaturę. Frets on Fire bardzo wciąga, tym bardziej, że można importować własne utwory i dodawać do nich odpowiednie sekwencje. Dopiero się uczę, jednak w niedługim czasie być może będziemy się wymieniać naszymi dziełami, bo wielką frajdę coś takiego sprawia. Domyślne traczki należą do całkiem miłych dla ucha, polecam też słuchać komentarzy swoistego `narratora`, którego `ingliś` jest całkiem podobny do mojego - wiele słów zastępuje niemieckimi odpowiednikami, co brzmi komicznie, potrafiąc rozbawić.

Jak na razie udaje mi się zaliczać poszczególne kasety na 90-100% tylko na poziomie łatwym, na średnim moje wyniki wahają się w granicach 75%, a na `Amazing`... no cóż, 40% to mój rekord. xD Po niedługim zaznajomieniu się z grą poszczególne `struny` wciska się już machinalnie, skupiając się tylko na liczniku punktów i kombosów w górnym rogu ekranu.

Google pokazuje Wam screeny...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

...a stąd pobierzecie Frets on Fire.

Poza tym w internecie dostępnych jest wiele gotowych utworów, kolejny smaczek. :)


Obrazek
Awatar użytkownika
Reality Master
Modder
Modder
Posty: 1094
Rejestracja: 07 lis 2007, 19:41
Kontakt:

12 lut 2009, 21:31

Sądząc po screenach i filmikach - Guitar Hero bije tą grę na łeb, ale czego można się spodziewać, po freeware :P Jednakże zagrałbym sobie w to, gdyż przynajmniej tutaj można grać w setki utworów, a nie jak w GH - w kilkanaście. Już raz ją kiedyś zainstalowałem, ale grać się nie dało, bo co chwilę gra się wykrzaczała.


Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

12 lut 2009, 21:33

Mrocz pisze:Sądząc po screenach i filmikach - Guitar Hero bije tą grę na łeb, ale czego można się spodziewać, po freeware
>.< Mając tyle dostępnej kasy po prostu TRZEBA zrobić lepszą grę od tej, na licencji freeware. Jeśli komuś nie chce się wydawać tyle kasy na GuitarHero (o której słyszałem, że na klawi jest po prostu nudna), może sięgnąć po FoF'a.


Obrazek
Awatar użytkownika
Reality Master
Modder
Modder
Posty: 1094
Rejestracja: 07 lis 2007, 19:41
Kontakt:

12 lut 2009, 21:37

Robbie Williams pisze:Mając tyle dostępnej kasy po prostu TRZEBA zrobić lepszą grę od tej, na licencji freeware.
Dlatego napisałem, że nie ma się czego więcej spodziewać po takiej grze.


Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

12 lut 2009, 21:39

Mrocz pisze:Dlatego napisałem, że nie ma się czego więcej spodziewać po takiej grze.
Jednak grywalność ma, co w połączeniu z 0 zł kasy wydanej na niego, czyni z FoFa fajną gierkę.

Cholera, pościągałem utworów i wszystkie za trudne. XD Ale spoko, Red Hot'ów też zagram. 8-)


Obrazek
Awatar użytkownika
Loc
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1996
Rejestracja: 20 sie 2008, 14:31
Lokalizacja: Outer-Outer Heaven

13 lut 2009, 00:12

Rob, jeśli naprawdę chcesz zobaczyc trudny utwór, to polecam Dragonforce - Trough the Fire and Flames (na Expercie oczywiście)... (tia, kocham ten zespół). I nawet ja miałem na nim tylko 55%... (to mój rekord, i to w cwiczeniach. Zapomnijcie, nie uda się Wam zagrac tego utworu w trybie Kariery :P )

A co do FoFa - miła gierka na imprezki. Do samotnego grania też. A i całkiem zielonego może nauczyc paru podstaw (choc wiadomo, że to tylko ogranicza się do trzymania struny w odpowiednim miejscu i "szarpnięciu", a w rzeczywistości jest zupełnie inaczej) i ogólnie pomóc stac się zręczniejszym.

Ja osobiście uważam, że FoF jest lepszy od GH, a jedyną wadą jest tylko to, że nie ma "gitary" (w sumie to właśnie za nią płacimy kupując GH). Ale w sumie nie da się jej ściągnac przez internet, to nie ma na co narzekac. Ba, jeszcze możliwośc importowania utworów... szczerze, to dostałem takiej pikawki na tę myśl, że pierwsze co pomyślałem "muszę zgarnąc wszystkie OSTy z gier!". :D

Co ciekawsze, FoF nie musi wcale tak sztywno wyglądac, polecam Alariana. Działa nawet bez podstawowej wersji FoFa.

Ba, Rob, jeśli chodzi o doświadczenia z gry... rozumiem, że grasz w to od niedawna. Spoko, też miałem problemy, ale zacząłem intensywnie trenowac, w końcu umiem załapac. Mi np. najwięcej problemów sprawiał piąty klawisz - wtedy nie wiedziałem przez to, który jest który. No i ten refleks - zwykle ja waliłem frety całkiem przypadkowo, tak na ciemno... a teraz spokojnie umiem zagrac większośc tego, co mam (choc tego nie jest zbyt wiele)

Dobra rada dla nowych. Lepiej grac na 1, 2, 3, 4, 5 niż na F1 itp. :)

A, i stronka, z której można pobrac wiele utworów.
https://fretsonfire.wikidot.com/custom-songs

Mam tylko pytanie. Czy gitara z GH jest kompatybilna z FoFem?


Awatar użytkownika
Vexev
Niedorobiony bandzior
Posty: 35
Rejestracja: 30 gru 2008, 13:11
Lokalizacja: VexeV City

14 lut 2009, 23:28

Muszę przyznać, że FOF to jedna z lepszych freewarowych gierek w jakie grałem...
A możliwość ściągnięcia tysięcy piosenek sprawia, że to niezły konkurent dla GH ;)
Oczywiście nic nie jest doskonałe - niemiłosiernie często wywala na pulpit, ale na szczęścię nie w trakcie gry.
A i jeszcze chciałbym podziękować Robbsessedowi za info o tej wspaniałej grze...
Loc pisze:Mam tylko pytanie. Czy gitara z GH jest kompatybilna z FoFem?
Szczerze w to wątpię.


Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

15 lut 2009, 11:50

Gram w to, a jakże. Chcecie trudnego utworu? Pobierzcie Rhapsody of fire- Hearth of the Darklands. To jest dopiero hardkor!
Na easy każdy po godzinie gry ma 90-100%, trudniej jest mieć tyle na ekspercie.


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

15 lut 2009, 11:53

Muszę przyznać, że takie `Dani California` Red Hotów już jest za ciężkie. XD


Obrazek
Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

15 lut 2009, 12:32

https://www.mediafire.com/?vhkomtuyd1j Chodzi Ci o tą wersję na expercie?

PS: Ściągnij Alarian mod. Dzięki niemu gra wygląda jak Guitar Hero!
Ostatnio zmieniony 15 lut 2009, 12:33 przez Mr Minio, łącznie zmieniany 1 raz.


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

15 lut 2009, 12:44

Wersja ściągnięta przeze mnie jest trudna na poziomie Easy, Minio. :D

Ok, moda zassam.


Obrazek
Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

15 lut 2009, 12:53

Żal, na serio trudna.

Mam pytanie: Jak gracie, trzymając klawiaturę jak gitarę, czy normalnie?

PS: Rob, pobierz Behemoth- Conquer All fretted by Legende. Na medium, trudnym do tego, miałem 97% :P
Ostatnio zmieniony 15 lut 2009, 12:55 przez Mr Minio, łącznie zmieniany 1 raz.


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
SovietPolska
Zabójca na sterydach
Zabójca na sterydach
Posty: 525
Rejestracja: 18 sie 2007, 01:36

15 lut 2009, 14:36

Mr Minio pisze:Mam pytanie: Jak gracie, trzymając klawiaturę jak gitarę, czy normalnie?
Ciężko grać trzymając laptopa w ręku xD

Całkiem fajna giera :)


Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

15 lut 2009, 17:51

Mr Minio pisze:Mam pytanie: Jak gracie, trzymając klawiaturę jak gitarę, czy normalnie?
Klawiatura grzecznie leży. :p


Obrazek
Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

15 lut 2009, 18:29

To tak jak u mnie. Mój kumpel trzyma klawiaturę jak gitarę, ale ja wolę jak owa leży.


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
ODPOWIEDZ