Final Fantasy

Rozmowy o innych grach wszelakiego rodzaju.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
MaKiPL
Modder
Modder
Posty: 812
Rejestracja: 27 sie 2009, 19:22
Lokalizacja: Polska

20 wrz 2009, 10:51

Co myślicie o gierkach z tej serii ?
Jak dla mnie cała Seria Final Fantasy to najlepsze gry cRPG/RPG
Final fantasy Ma wspaniałą fabułę [Final Fantasy 7 , 8 ...]
Wspaniałą muzykę , komponowaną przez Nobuo Uematsu :D
Lecz grafiką jest zacofana , Aczkolwiek fabuła w grze jest najważniejsza , gameplay
a nie tak jak wyglądają postacie ...
Co o tym myślicie ? Ja osobiście jestem Fanem tych gier
Fanem wszystkich gier wspaniałej firmy Square i Square-Enix
Może jest tu ktoś na forum kto jest też fanem tego króla RPG ?


Awatar użytkownika
Dragonmatix
Seryjny zabójca
Posty: 383
Rejestracja: 31 lip 2008, 10:52

20 wrz 2009, 11:05

Nareście ktoś napisał o tej grze. Ja jestem wielkim fanem tej gry. Grałem chyba w każdą część. Fabuła jest wspaniała muzyka jeszcze lepsza. Polecam
Ostatnio zmieniony 20 wrz 2009, 11:06 przez Dragonmatix, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Kariko
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1227
Rejestracja: 28 gru 2006, 16:51
Lokalizacja: Bydgoszcz / Gdańsk

20 wrz 2009, 14:15

Na początek bym rozdzielił zachodnie RPG od japońskich (tzw. JRPG) , bo są zupełnie różne i moim zdaniem, ciężko je porównywać (więc na pewno nigdy bym nie uznał prymu FF nad np P:T, albo Fallout 2, bo są zbyt różne [to jak porównywać Homm do C&C, obie strategie, a jednak różne])

W FF nie grałem, więc nie będę się wypowiadał, tym bardziej, że miałem do czynienia jedynie z dwoma JRPG.

Pierwszym było Sudeki, które strasznie mi się nie podobało

Drugim był Folklore, w którym w moment się zakochałem [chociaż to takie czyste RPG nie jest]

Teraz w FF nawet nie pogram, bo w tej chwili nie mam czasu na takie gry, ani nie mam pojęcia skąd to wziąć? A propos, ile części zostało wydanych na PC? Napewno w przyszłości chętnie spróbuję, tylko nie wiedziałbym też od której części zacząć :D


Awatar użytkownika
MaKiPL
Modder
Modder
Posty: 812
Rejestracja: 27 sie 2009, 19:22
Lokalizacja: Polska

20 wrz 2009, 14:55

Cześći?

7,8,11 Tyle chyba

Polecam zacząć od Final Fantasy 8 potem przez 7 i 9 , następnie wziąć się za 10 , w końcu za 12 . Kiedy się już przekonasz do tego typu gierek , to zajmij się FF4 [Wersja SNES , widok z góry coś jak GTA1,2 {graficznie} ] Jest to gra stara , ale jednak ja w nią teraz gram i powiem ci że jest lepsze niż FF12 [Dość ładna graficzka PS2]

Final Fantasy to ogólnie jest cRPG+jRPG

Przeważnie jest na PlayStation

Final Fantasy 1 NES/PSP-Nowa edycja-Obrazek
Final Fantasy 2 NES/PSP-Nowa edycja-
Final Fantasy 3 NES/PSP-Nowa edycja-/Nintendo DS Obrazek
Final Fantasy 4 SNES [Super-Nintendo] Polecam + Obrazek
Final Fantasy 5 SNES [Super-Nintendo]
Final Fantasy 6 SNES [Super-Nintendo] Polecane przez innych graczy
Final Fantasy 7 PlayStation/PC Polecane przez innych graczy Obrazek
Final Fantasy 8 PlayStation/PC Polecam + Obrazek
Final Fantasy 9 PlayStation
Final Fantasy 10 PlayStation2 Obrazek
Final Fantasy 10-2 PlayStation2
Final Fantasy 11 PlayStation2/PC [MMORPG] Raczej nie polecane przez graczy
Final Fantasy 12 PlayStation2 [Dobra grafika , ale jednak się nudzi po dłuższym graniu] Obrazek
Final Fantasy 13 PlayStation3/XBOX360 [Jeszcze nie wyszło] Obrazek
Ostatnio zmieniony 20 wrz 2009, 15:24 przez MaKiPL, łącznie zmieniany 3 razy.


Awatar użytkownika
Dragonmatix
Seryjny zabójca
Posty: 383
Rejestracja: 31 lip 2008, 10:52

20 wrz 2009, 15:30

MaKiPL mógłbyś mi przypomnieć która to była część, w której sie tymi kartami grało?


"Złap wiatr który przecina motyle"
Awatar użytkownika
MaKiPL
Modder
Modder
Posty: 812
Rejestracja: 27 sie 2009, 19:22
Lokalizacja: Polska

20 wrz 2009, 15:53

Triple Triad game [czy coś takiego] :} to się nazywa

A gra to :

Final Fantasy VIII , po naciśnięciu [Kwadrat]


Awatar użytkownika
Kariko
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1227
Rejestracja: 28 gru 2006, 16:51
Lokalizacja: Bydgoszcz / Gdańsk

20 wrz 2009, 17:05

Czyli, jak patrzę, to większość można zaemulować na PC, romy pewnie bez problemu można znaleźć w sieci [to nie piractwo, tylko często sprzedaż za smsy, jak np mp3 :>]. Trzeba będzie emulatory odświeżyć, już się parę lat w to nie bawiłem :D


Awatar użytkownika
KombineNinja
Niedorobiony bandzior
Posty: 27
Rejestracja: 09 lip 2009, 14:14
Lokalizacja: Płock

09 gru 2009, 19:48

Ja oczywiście grałem w Final Fantasy od 1 do 6(w japońskim numerowaniu) i wszystkie są awesome! Posiadają bardzo barwne postacie i do tego fabułe ciekawą, ale ten ciagły motyw kryształów jako największej mocy mnie denerwował no ale nie zabijał mnie więc grałem dalej :D Najbardziej mi się podoba FF:6 bo w niej zawarta jest prawie cała esencja pozostałych części i była podstawą do FF:7. No i oczywiście muzyczka do FF:6 była molestowana wszelakimi sposobami w RPG makerze, którego ja obługiwałem :D


Obrazek
Mmrgh, brgbf mngnah. Bmnadah ngrn mnmnah!
Awatar użytkownika
MaKiPL
Modder
Modder
Posty: 812
Rejestracja: 27 sie 2009, 19:22
Lokalizacja: Polska

23 gru 2009, 17:23

Nie jesteś pierwszy :D
Mogę z ręką na sercu powiedzieć że 'większość' gier RPGMaker ma muzykę z FF :D
I ja jestem z tego faktu ucieszony, bo tak dobra gra zasługuje na to :)


Awatar użytkownika
Kariko
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1227
Rejestracja: 28 gru 2006, 16:51
Lokalizacja: Bydgoszcz / Gdańsk

18 mar 2010, 13:42

No, grałem w najnowszego FF XIII na PS3. Muszę zaznaczyć, że nie grałem wcześniej w inną część, więc szczerze, nie wiedziałem, czego się spodziewać. Animacje jakościowo powalają, dżapańskie motywy i motywiki mi, jak pewnie wiecie nie przeszkadzają, a nawet pasują ale:

- powiewa nudą, walki są nędzne i monotonne, granie Lightning, to nawalanie w blitz przy 2+ wrogach, albo atak/atak na 1 wroga, granie Snowem to praktycznie tylko spam granatu, a granie tą dziewczynką, to tylko atak/atak/atak, bo nic innego nie umie. Pewnie później będzie więcej skilli, ale grałem 3 godziny i nic nowego się nie pojawiło, potwornie to nudne

- przeszkadza mi brak aktywnej pauzy, co pewnie jest właściwe tej serii, jednak dla mnie było nowinką. Powoduje to pewną "konsolizację" stylu gry, a mnie zręcznościowe nawalanie po guzikach wręcz wk**ia i nienajlepiej wychodzi.

- historia mnie w ogóle nie zainteresowała. Dobra gra powinna od początku mnie utopić w swojej fabule, ale ta w ogóle nie wydawała mi się ciekawa, tak samo świat gry.


Podsumowując, chętnie pooglądałbym film w jakości tych animacji, Maki zamieścił powyżej obrazek z Lightning, więc to właśnie TAK wyglądają animacje w grze :). Niestety piękne przerywniki filmowe przeplatane betonową i nudną walką mi się nie podoba :>. Może kiedyś jeszcze ruszę poprzednie części, żeby mieć porównanie, ale na razie FF mówię NIE :P.


Awatar użytkownika
KombineNinja
Niedorobiony bandzior
Posty: 27
Rejestracja: 09 lip 2009, 14:14
Lokalizacja: Płock

16 maja 2010, 02:33

No i jak tu się nie wnerwić kiedy wychodzi gra z serii FF na konsolę którą nie posiadasz w danej chwili... mówię o "Dissidia: Final Fantasy" pomijając fakt, że to nawalanka a nie jRPG to można tam grać ważniejszymi postaciami z KAŻDEJ części Final Fantasy(poza XIII chyba) np. Terrą z FFVI jak i Kefką z tej samej części. Sporo tam jest postaci do wyboru. Niestety gra jest dostępna tylko na PSP i to mnie denerwuje najbardziej. Gierka ogólnie fajna i z chęcią w nią bym sobie pograł. Niech wyjdzie więcej ciekawych gierek na PSP to wtedy kupię ten mały, przenośny szit. :D


Obrazek
Mmrgh, brgbf mngnah. Bmnadah ngrn mnmnah!
ODPOWIEDZ