!!! Far Cry 2 !!!

Rozmowy o innych grach wszelakiego rodzaju.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
RaV
Modder
Modder
Posty: 132
Rejestracja: 11 paź 2008, 13:12

15 wrz 2009, 14:44

Far Cry 2 :]
Osobiście nie grałem w nią, ale mam zamiar nie długo zacząć ^^


Far Cry 2 jest oficjalną kontynuacją wydanej w 2004 roku i bardzo wysoko ocenianej przez graczy strzelaniny. Akcję ponownie obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, dowolnie przemieszczając się po przygotowanych przez producentów mapach i staczając walki z wyjątkowo inteligentnymi przeciwnikami. Jednym z podstawowych elementów odróżniających opisywany sequel od pierwszej części Far Cry’a jest całkowita zmiana lokalizacji rozgrywanych misji. O ile w poprzedniej odsłonie serii była to tropikalna wyspa, o tyle przedstawione w kontynuacji wydarzenia rozgrywają się w Afryce. Badamy więc między innymi sawanny, pustynie oraz nieliczne dżungle i lasy.

Całkowita zmiana wystroju map nie wpłynęła jednak znacząco na właściwą rozgrywkę. W trakcie zabawy po każdej z przygotowanych plansz przemieszczamy się bez żadnych ograniczeń. Decydujemy również w jakiej kolejności wykonywać poszczególne misje, a ponadto możemy zajmować się wykonywaniem zleceń pobocznych. Przewidziano także możliwość podejmowania współpracy z lokalnymi organizacjami. Do przemieszczania się po mapach możemy używać różnych środków transportu, których w sumie jest czternaście. Są to zarówno pojazdy kołowe, jak i na przykład paralotnie.

Sztuczna inteligencja komputerowych przeciwników prezentuje wyższy od pierwszej części poziom zaawansowania. Wrogowie są w stanie między innymi przystosować taktykę działania do aktualnie panujących warunków pogodowych czy pory dnia. Do ich likwidacji możemy używać około trzydziestu różnych rodzajów broni. Oprócz zwykłych karabinów czy pistoletów są to też na przykład wyrzutnie rakiet. Warto też dodać, iż bronie w miarę ich używania mogą podlegać zniszczeniu. To samo tyczy się także otoczenia. Gracz może niszczyć wybrane obiekty, tak aby oczyścić sobie drogę czy pozbyć się trudno dostępnej grupy przeciwników. Far Cry 2 oferuje pełne wsparcie dla bibliotek Direct-X 10.

WYMAGANIA:

Minimalne:
- Pentium 4 3.2 Ghz/Pentium D 2.66 Ghz/AMD Athlon 64 3500+ lub lepsze
- 1 GB RAM
- NVidia 6800/ATI X1650 lub lepsze (Shader Model 3 i 256 MB pamięci karty graficznej)
- 12 GB miejsca na dysku

Zalecane:
- Intel Core 2 Duo Family/AMD 64 X2 5200+/AMD Phenom lub lepsze
- 2 GB RAM
- NVidia 8600 GTS lub lepsza, ATI X1900 lub lepsza (512 MB pamięci karty graficznej)
Ostatnio zmieniony 15 wrz 2009, 14:44 przez RaV, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
The Iceman
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1485
Rejestracja: 27 gru 2008, 12:06
Lokalizacja: بيروت

15 wrz 2009, 14:52

Po co dwa tematy o tej samej serii?

https://forum.postalsite.info/farcry-t728.html


Posiadam zasilacz z białej listy.
Awatar użytkownika
Kariko
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1227
Rejestracja: 28 gru 2006, 16:51
Lokalizacja: Bydgoszcz / Gdańsk

15 wrz 2009, 18:01

Sztuczna inteligencja prezentuje wyższy poziom, co [to jaka była inteligencja w pierwszej części - nie grałem w żadną]? Patrz i płacz

i na odrobinę radochy
Ostatnio zmieniony 15 wrz 2009, 18:06 przez Kariko, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
RaV
Modder
Modder
Posty: 132
Rejestracja: 11 paź 2008, 13:12

15 wrz 2009, 19:56

Elvis Scatter pisze:Po co dwa tematy o tej samej serii?

https://forum.postalsite.info/farcry-t728.html
EE tamto jest o pierwszej części, a ja napisałem temat o drugiej :)

Hm.... jeśli przejdę Far Cry'a 2 to pobawię się troszkę w Sandboxie :D:D (edytorze)


Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

15 wrz 2009, 22:35

Niedawno miałem okazję zetknąć się z tą grą u kumpla. 5 godzin grania >> było nawet ciekawie, ale...
Po przeczytaniu wielu bardzo pozytywnych recenzji spodziewałem się cudu, i niestety trochę się rozczarowałem. Po pierwsze na pewno nie uznał bym tej gry, jako oficjalnej kontynuacji pierwszej wersji FC, jak zapewniają producenci (Choćby ze względu na brak Carvera). Po drugie ,wg mnie FC2 poza oprawą audiowizualną nie wnosi kompletnie nic, ot strzelanka w 'platynowych ramkach'.

Co przeszkadza:
>> Monotonia. Gra na zasadzie: Przybyłem, zabiłem, uciekłem z miejsca zdarzenia, po dłuższym czasie robi się ekstremalnie nudna.
>> Ileż można rozwalać ludzi w tych samych miejscach. Myślisz, że już po wszystkim, aż tu nagle kolejna horda się spawnuje. Beznadzieja. Nawet pozwiedzać spokojnie nie można. Do tego głupawe AI (Co z resztą pokazano na filmikach 2 posty wyżej).
>> Zero nastawionych neutralnie do gracza postaci.
>> Zdecydowanie za dużo jazdy pojazdami. To takie GTA w Afryce.
>> Gra, tak samo jak w przypadku Crysisa, męczy oczy. Troszkę za dużo efektu 'blur' (może to kwestia ustawień graficznych?)
>> Inne pomniejsze błędy, z tym, że nie wpływają one tak rażąco na rozgrywkę

Powiem szczerze, że FC2, jedynce nie dorasta do pięt. Wprawdzie w FC gra była w jakimś stopniu liniowa, lokacje były na tyle obszerne i ciekawe że było to praktycznie niezauważalne. Ponadto każda miała swój unikalny klimat. W FC2 jest jeden schemat, nudny jak flaki z olejem
Tyle ;)

PS: Co do multi i edytora się nie wypowiadam >> nie próbowałem
Ostatnio zmieniony 15 wrz 2009, 22:36 przez Silver Dragon, łącznie zmieniany 1 raz.


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
little_psycho
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1074
Rejestracja: 23 lut 2008, 16:49
Lokalizacja: Z odbyta

16 wrz 2009, 15:19

Silver Dragon pisze:>> Zero nastawionych neutralnie do gracza postaci.
Silver Dragon pisze:>> Ileż można rozwalać ludzi w tych samych miejscach. Myślisz, że już po wszystkim, aż tu nagle kolejna horda się spawnuje. Beznadzieja. Nawet pozwiedzać spokojnie nie można. Do tego głupawe AI (Co z resztą pokazano na filmikach 2 posty wyżej).
1. Można wybrać sobie partnera, i to nie jednego.
2. Muszę się zgodzić niestety z faktem że pozwiedzać nie można. Jeździsz sobie mustangiem a tu ktoś Ci w bagażnik walnie i rozgłos z działka słyszysz...ale, po to są "cease fire zones", tam każdy kto strzeli dostaje kulę w łeb 8-)


Awatar użytkownika
Gazer
Miłośnik broni
Posty: 171
Rejestracja: 16 lip 2008, 16:18
Lokalizacja: Sępólno Kraj.

20 wrz 2009, 19:35

Kupiłem na święta gdy byłem ciemny i nie wiedziałem ,że mam za słaby komp ...ehh plusem było to ,że doznałem oświecenia w kwestii znania sprzętu itp. a minusem to ,że nie pograłem w tak wspaniałą grę.Ale niedługo dostane nowy komp i będzie "nawalanka".


ODPOWIEDZ