FAQ/Troubleshooting etc dla naszego serwera

Dział w pełni poświęcony grze w necie. Miejsce na ustawki, propozycje i pomoc.
Obrazek

Moderatorzy: Moderatorzy, ServerAdmin

Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

01 sie 2016, 16:39

Ludziom przydadzą się podstawowe porady aby nie mieli problemów naszymi serwerami. Już niebawem zareklamujemy serwer w świat i trzeba zebrać rady, jakie każdy znajdzie na tej stronie: https://mp.postalsite.info Piszcie więc, co warto ludziom "wyłuszczyć":

1. Jak uniknąć błędów z niepasującą wersją paczki, czyli mismatchy?
Jeśli jakiś serwer używa paczek innych niż twoja gra oraz innych niż powszechnie używane, to możesz w dość prosty sposób naprawić ten problem, bez reinstalacji gry. Znajdź i skasuj wszystkie pliki, które powodują błędy. Podczas następnego połączenia gra pobierze do swojego folderu Cache pliki w taki sposób, że przetrzymywać będzie tam każdą wersję danej paczki. I użyje tą, jakiej serwer wymaga. Bez błędu mismatch.

2. Czym się różnią gry Postal 2 MP Free od wersji Share The Pain na Steamie?
W zasadzie niczym. Różnice są tylko w konfiguracji gry, która na samą zgodność podczas gry nie wpływa. Domyślna instalacja Free MP nie pozwoli jednak teraz zagrać, bo gra nie ujrzy żadnego serwera. Zmienił się serwer master, który zbiera wszystkie serwery tak, by twoja gra mogła je zobaczyć. Nasza paczka AllInOne zawiera już poprawkę, która widzi wszystko poprawnie. Po pobraniu AllInOne możesz bez problemu grać też na serwerach Steam'owych.

3. Pobrałem kiedyś AllInOne, ale teraz mam mismatche, czemu?
Zaktualizuj AllInOne o nową wersję. Najlepiej pobierając nową wersję w całości, od nowa. Jeśli zaś wiesz dobrze, kiedy i jaką wersję pobrałeś wcześniej, to możesz tylko zaktualizować ją o mniejszą paczkę samego nowego update.

4. Dlaczego update serwera powoduje mismatche?
To nie nasza wina, to zależy od autora modyfikacji. Staramy się mieć najnowsze wersje plików. Jeśli autor moda zrobił nową wersję pod taką samą nazwą - konieczny jest update AllInOne, aby uniknąć mismatcha. Jeśli natomiast autor zrobił nową wersję pod nową nazwą (np. AwesomeInv_v108), to nie musisz nic robić. Gra spokojnie pobierze nową wersję do swojego Cache i z niej będzie korzystać.

5. Czy używacie własnych plików, czy tylko znane mody?
W miarę potrzeb tworzymy też własne pliki i mody. W tym przypadku update naszych plików nigdy nie będzie powodowało błędów typu mismatch, nowym wersjom dajemy nowe nazwy.


Piszcie, co warto też tu dać.

Acha, to wszystko docelowo będzie w wersji anglojęzycznej, więc możecie pisać od razu po angielsku.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Tiquill, łącznie zmieniany 2 razy.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Ryuq
Administrator
Administrator
Posty: 1338
Rejestracja: 03 paź 2010, 18:20
Lokalizacja: Galicja
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 4 razy

01 sie 2016, 20:49

Może...
6. Czy moge dolaczyc do gry majac steamowego Postala 2 ?
Nie. Najprawdopodobniej bedziesz miec mismatch plikow z gry pomiedzy toba a serwerem i nie bedziesz mogl grac. Pobierz nasza paczke - to tylko 2 gb!

7. Nikogo nie ma na serwerze, co robic?!
Nasi forumowi gracze wchodza na serwer w godzinach popoludniowych/w nocy czasu wschodnio-europejskiego wiec jesli wchodzisz o innych porach a nikt zza granicy aktualnie nie gra, to mozesz sprobowac poprosic kogos o wejscie na naszym forumowym shoutboxie, prawdopodobnie zaraz serwer zaroi sie od graczy.

8. Dostalem bana za nic, co robic?
Napisz na naszym forum w dziale Postal 2 Multiplayer lub na shoutboxie, jesli nikogo nie bylo wtedy na serwerze to prawdopodobnie dostaniesz unbana od reki, jesli ktos byl to to zaznacz, chociazby jedna osobe.

9. Gra mi crashuje
Nikt na to nic nie poradzi. RWS spierdolil robote i gra crashuje nawet bez zadnych modyfikacji, co prawda po dluzszym czasie ale jednak nadal. Spora rzeznia na serwerze potrafi rowniez kogos wyrzucic, np po zmianie mapy. Nie panikuj i po prostu odpal gre ponownie, to po prostu tak dziala.

10. Ktos cheatuje, co robic?
Nagraj filmik/porob screenshoty/zawolaj admina na shoutboxie Postalsite.info

11. Mam pomysl na to co byscie mogli dodac do serwera!
Smialo napisz w dziale “Postal 2 Multiplayer” kazda propozycja zostaje rozpatrzona, lubimy nowosci!

12. Nie moge zmienic skina, widze tylko Postal Dude na liscie.
To jest czesty blad ktory staramy sie naprawic, nie wiemy na razie z czego wynika i probojemy roznych rzeczy zeby go naprawic. Jedynym fixem na niego jest wyjscie z gry (calej, nie odejscie od serwera) po czym wejscie ponownie. To jesli runda sie zaczela, jesli juz troche trwa - po prostu poczekaj do zmiany mapy i powinno sie naprawic.


Awatar użytkownika
Radzik
Administrator
Administrator
Posty: 2111
Rejestracja: 13 gru 2008, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

01 sie 2016, 23:00

Ja na chwilę obecną nie mam niestety pomysłów, ale mam jedną drobną uwagę aby w tym punktach:
Tiquill pisze:2. Czym się różnią gry Postal 2 MP Free od wersji Share The Pain na Steamie?
W zasadzie niczym. Różnice są tylko w konfiguracji gry, która na samą zgodność podczas gry nie wpływa. Domyślna instalacja Free MP nie pozwoli jednak teraz zagrać, bo gra nie ujrzy żadnego serwera. Zmienił się serwer master, który zbiera wszystkie serwery tak, by twoja gra mogła je zobaczyć. Nasza paczka AllInOne zawiera już poprawkę, która widzi wszystko poprawnie. Po pobraniu AllInOne możesz bez problemu grać też na serwerach Steam'owych.
Opcjonalnie można wrzucić wraz z nadpisywaniem plików, pliki z paczki AllinOne do folderu X:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\POSTAL2Complete\ShareThePain uzyskując możliwość odpalania gry za pomocą Steam, oraz dostęp do społeczności Steam.
Ryuq pisze:8. Dostalem bana za nic, co robic?
Napisz na naszym forum w dziale Postal 2 Multiplayer lub na shoutboxie, jesli nikogo nie bylo wtedy na serwerze to prawdopodobnie dostaniesz unbana od reki, jesli ktos byl to to zaznacz, chociazby jedna osobe.
Dopisać prośbę o podanie adresu ip, który można uzyskać wchodząc na stronę: https://www.whatismyip.com/what-is-my-p ... p-address/ oraz informację, na którym z serwerów zostało się zbanowanym.
Ostatnio zmieniony 01 sie 2016, 23:06 przez Radzik, łącznie zmieniany 1 raz.


Niepoważny admin
Awatar użytkownika
Piroziom
ServerAdmin
ServerAdmin
Posty: 1680
Rejestracja: 23 mar 2012, 02:16
Lokalizacja: Pomorskie

02 sie 2016, 10:08

Dobra myśl z tym FAQ :)
Dodam coś od siebie, może się przyda ;)

13. Nikt nie głosował na tą mapę i na ten tryb! Czy serwer się zepsuł?
To po prostu kolejny błąd serwera. Czasami pomimo wyboru map serwer wybiera inną opcję- swoją nie słuchając graczy. Rozwiązaniem może być ponowne zagłosowanie na nowe mapy przez większość graczy.

14. Postacie jakby znieruchomiały, próbuję strzelać do innych graczy, ale nie wychodzi, amunicji nie ubywa a drzwi też nie da się otworzyć.
Nastąpił błąd serwera, zapewne również restart z powodu błędu. Być może wciąż tkwisz na nieaktualnej mapie a inni gracze już grają na nowej. Wyjdź do głównego menu i połącz się z serwerem jeszcze raz.

15. Co to jest ping?
Ping oznacza czas jaki jest potrzebny aby sygnał wysłany z Twojego komputera został odebrany przez serwer na którym grasz i wrócił z powrotem do Ciebie. Innymi słowy jeżeli używasz broni i strzelisz to gra "rozpozna" twój ruch po takim czasie. Wartość pingu jest liczona w milisekundach. Im mniejsza wartość pingu tym lepiej bo krótszy jest czas pomiędzy wysłaniem sygnału z Twojego komputera a odebraniem go przez serwer.

16. Dlaczego gra mi "laguje"?
Być może masz za wysoki ping lub za słabą sieć. Trzecia możliwość jest taka, że ktoś w tym momencie również używa sieci (brat lub siostra :P ) i właśnie przesyła jakieś dane. Można to bez problemu rozpoznać po dynamicznie zmieniającym się pingu.
Ostatnio zmieniony 02 sie 2016, 10:08 przez Piroziom, łącznie zmieniany 1 raz.


Piro is back ;>
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

02 sie 2016, 14:03

Ryuq pisze:6. Czy moge dolaczyc do gry majac steamowego Postala 2 ?
Nie. Najprawdopodobniej bedziesz miec mismatch plikow z gry pomiedzy toba a serwerem i nie bedziesz mogl grac.
Można grać od razu. Nie ma mismatchy ani na MaxVote ani na MaxStandard. Z tym że trzeba liczyć się z pobieraniem dodatków.

Zagrałem teraz dla testów. Z opcji Steam (z menu w trayu) uruchomiłem MP i dołączyłem do MaxStandard. Szybko i sprawnie pobrał pliki 1409X Patcha i mogłem bez problemu grać, rundkę zaliczyłem. Potem wszedłem na MaxVote. Zaczął pobierać mapę a potem mody. A to znaczy, że skoro zaczął już pobierać - to wcześniej sprawdził swoje podstawowe pliki i te były zgodne.

Co innego gdy na MaxVote chce wejść ktoś, kto pobrał paczki innych serwerów i te się nie zgadzają. Ale to już nie jest wina różnicy Steam-FreeMP ale tego, co gra usera już "nazbierała po drodze".

Ryuq pisze:12. Nie moge zmienic skina, widze tylko Postal Dude na liscie.
Tak naprawdę, to ja nie pamiętam, bym to ostatnio miał. Zaraz... Pamiętam jednak, że tak miałem, gdy na własnym hoście nie miałem plików INT odpowiednich dla modów Chars. Macie w swojej grze pliki INT dla każdych paczek U z charsami? Oj, chyba nie... :drapanie:

Radzik136 pisze:Opcjonalnie można wrzucić wraz z nadpisywaniem plików, pliki z paczki AllinOne do folderu X:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\POSTAL2Complete\ShareThePain uzyskując możliwość odpalania gry za pomocą Steam, oraz dostęp do społeczności Steam.
Tak, można nadpisać. Aktualizacje Steama nie kasują niczego, co najwyżej nadpiszą INI swoją wersją... Przynajmniej dotąd tak miałem. A co do tego dostępu do społeczności. Tego jeszcze nie testowałem...
Piroziom pisze:Wyjdź do głównego menu i połącz się z serwerem jeszcze raz.
Albo wpisz w konsoli 'reconnect'. Połączysz się ponownie z tym samym serwerem i wejdziesz na aktualną tam mapę. Ja tak robię. :)

Piroziom pisze:16. Dlaczego gra mi "laguje"?
Definicję samego lagu też przydałoby się podać szerszą. Kto taki mądry? :P


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Piroziom
ServerAdmin
ServerAdmin
Posty: 1680
Rejestracja: 23 mar 2012, 02:16
Lokalizacja: Pomorskie

06 sie 2016, 14:58

17. Dlaczego wybrałem taką mapę i taki tryb gry a serwer nie zaakceptował mojego wyboru pomimo że grałem sam? (etc.)

Czasami zdarzają się błędy przy zmianie trybu gry. Najpierw w menu "vote" wybierz tryb gry, dopiero potem modyfikacje i na końcu mapę. Jeżeli wybierzesz najpierw mapę i mutatory a na końcu tryb rozgrywki to gra ustawi wybór na domyślny i tryb rozgrywki nie ulegnie zmianie.

(modyfikacja pkt. 13)
Ostatnio zmieniony 06 sie 2016, 14:59 przez Piroziom, łącznie zmieniany 1 raz.


Piro is back ;>
ODPOWIEDZ