Fajerwerki na sylwestra

Bardziej i mniej konkretne rozmowy na określone tematy, niezwiązane bezpośrednio z tematyką strony, ale nurtujące niemal każdego. To wcześniejszy Duży Hyde Park plus kilka luźniejszych tematów.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Czy kupujesz fajerwerki na sylwestra?

Tak, lubię hucznie przywitać nowy rok
6
40%
Nie, szkoda na to kasy, lepiej wydać ją na coś pożyteczniejszego
9
60%
Raz na kilka lat zdarza się kupić
0
Brak głosów
Nie (inny powód)
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 15
Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

09 sty 2017, 13:54

Rycho3D pisze:Odwołać sylwestra bo ktoś ma głupiego psa ?
Niech se ludzie zabiorą psa do domu, gdzie prawie nic nie słychać.
A jak to nie wystarczy, to niech zawiną je w kołdrę i wsadzą do lodówki

Może też zakazać jeżdżenia samochodami, bo jak strzeli opona w aucie to kot może popuścić?
Co mają powiedzieć zwierzęta w państwach gdzie toczy się wojna ?
Tam ciągle ktoś strzela, coś wybucha i jakoś od tego nie umierają.
Po co tyle porównań?
Napisałem tylko, że cierpią zwierzęta i to jest fakt.
Nie odwoła się sylwestra, bo to jednak jest jakaś tradycja i ludzie chcą poświętować, pochlać i wypalić petardy, fajerwerki.
Mnie to do niczego nie potrzebne, ale większość ludzi uważa inaczej, mówi się trudno, przedstawiłem tylko swoje zdanie.
Rycho3D pisze:To całe cierpienie to jedna wielka ściema staruchów, co spać nie mogą.
To jest takie głupie że aż śmieszne.
1"Zabiję psa bo wystraszył mi kota i teraz kot cierpi"
2"zabiję kota bo wystraszył mi mysz i teraz mysz cierpi"
3"zabiję mysz bo wystraszyła człowieka i teraz człowiek cierpi"
4"zabiję człowieka bo wystraszył psa i teraz pies cierpi"
To teraz poleciałeś. :):
Tiquill pisze:Aleś doradził, nie ma co. Albo płać i jedź gdzieś szukać tego, albo psuj sobie umysł.
Pisałem pod wpływem emocji. ;) Ja bym zresztą wolał te dwie opcje od fajerwerków.
Piroziom pisze:Kiedyś było inaczej. Fajerwerki robiłem od podstaw w domu. Od zera z odczynników zamówionych w necie i kupionych w ogrodniczym potrafiłem tworzyć cuda. Po zamachu w Norwegii unia- srunia wprowadziła przepisy ograniczające handel prekursorami materiałów pirotechnicznych i wybuchowych na terenie Europy. I tak zakończyła się moja przygoda w piro. Nie lubię odpalać tak po prostu chińskiego szajsu. Jak coś kupię to od razu wszystko demontuję i odpalam na swój sposób.
Nie miałeś nigdy wypadku?
Jeden koleś w mojej wiosce jak odpalał samoróbkę na sylwka to miał taki wybuch, że urwało mu lewą dłoń, część prawej i zeszpeciło mu twarz, stracił jedno oko.
Trzeba uważać.


I regret nothing
Awatar użytkownika
Devi90
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1409
Rejestracja: 22 cze 2014, 16:56
Lokalizacja: Galaktyka Kurvix

09 sty 2017, 14:52

W sumie to Rycho ma racje, jak byśmy mieli zakazać i odwołać sylwestra, bo jakiś chomiczek ośmiolatka się wystraszył to było by to dziwne.


왜 이걸 읽나요?
Awatar użytkownika
Piroziom
ServerAdmin
ServerAdmin
Posty: 1680
Rejestracja: 23 mar 2012, 02:16
Lokalizacja: Pomorskie

10 sty 2017, 00:28

Dzienis pisze: Nie miałeś nigdy wypadku?
Jeden koleś w mojej wiosce jak odpalał samoróbkę na sylwka to miał taki wybuch, że urwało mu lewą dłoń, część prawej i zeszpeciło mu twarz, stracił jedno oko.
Trzeba uważać.
Worek szczęścia nie zdążył się opróżnić i szybko nauczyłem się przestrzegania BHP właśnie dzięki drobnym wypadkom ;)

Jeden z nich miał miejsce w piwnicy, kiedy jako beztroski uczeń gimnazjum testowałem mieszankę pirotechniczną. W czasie zapalania zapałki płonąca główka oderwała się i wpadła do mieszaniny pirotechnicznej po czym nastąpił błyskawiczny "pożar" kilku mieszanek przeznaczonych do testów spalania. Obok stał słoik z 0,5kg czarnego prochu, jednak dzięki szybkiej reakcji zdążyłem przenieść go natychmiast w bezpieczne miejsce. Później sobie wyobraziłem te kilkadziesiąt mieszanek pirotechnicznych w kartonie w warsztacie które zaczynają się palić :zdziw: . Podziałało. Nauczyłem się dbać o to aby zachować olbrzymią ostrożność przy posługiwaniu się z materiałami pirotechnicznymi. Od tego czasu poważniejszych incydentów nigdy nie było.


Piro is back ;>
Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

10 sty 2017, 19:24

Propostal pisze:W sumie to Rycho ma racje, jak byśmy mieli zakazać i odwołać sylwestra, bo jakiś chomiczek ośmiolatka się wystraszył to było by to dziwne.
Jeżeki ktoś nie potrafi należycie zadbać o zwierzaka, nie powinien go mieć.


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

10 sty 2017, 20:36

Silver Dragon pisze:Jeżeki ktoś nie potrafi należycie zadbać o zwierzaka, nie powinien go mieć.
Nie zawsze się da.
Owiec czy psa nie schowam pod kołderkę.
Ale zostawmy już ten temat.

Zresztą pół biedy gdy fajerwerki odpalają sobie zwykli ludzie dla zabawy. Natomiast miasta marnujące na ten cel (i w ogóle na sylwestra, koncerty itp.) mnóstwo pieniędzy to poważniejszy problem. Porównywalna głupota do policji z mojego regionu, komendant w Augustowie rozsypywał konfetti z helikoptera z okazji święta niepodległości i jeszcze premię za to dostał... :facepalm:
Za to ulica w centrum miasta nadal nie ma asfaltu (piaskówka z rębami których nie powstydziłaby się najgorsza leśna ścieżka).


I regret nothing
Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

10 sty 2017, 20:44

Dzienis pisze:Zresztą pół biedy gdy fajerwerki odpalają sobie zwykli ludzie dla zabawy. Natomiast miasta marnujące na ten cel (i w ogóle na sylwestra, koncerty itp.) mnóstwo pieniędzy to poważniejszy problem. Porównywalna głupota do policji z mojego regionu, komendant w Augustowie rozsypywał konfetti z helikoptera z okazji święta niepodległości i jeszcze premię za to dostał... :facepalm:
Za to ulica w centrum miasta nadal nie ma asfaltu (piaskówka z rębami których nie powstydziłaby się najgorsza leśna ścieżka).
Powiem szczerze, że jedyną rzeczą na którą czekam w sylwka to właśnie fajerwerki miejskie. Idealnie je widać z mojego balkonu. Natomiast cała ta otoczka w około, koncerty, celebryci, tłumy... Beznadzieja. Wszystko się jednak teraz robi dla mas
Ostatnio zmieniony 10 sty 2017, 20:45 przez Silver Dragon, łącznie zmieniany 1 raz.


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

10 sty 2017, 20:47

Silver Dragon pisze:Powiem szczerze, że jedyną rzeczą na którą czekam w sylwka to właśnie fajerwerki miejskie. Idealnie je widać z mojego balkonu.
Ja bym wolał obejrzeć płonący sejm z relacji live na TVP Kursk Info. :P
Lepsze to niż wybijanie okien w ełckim kebabie które to transmitowali ostatnio. ;)


I regret nothing
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

11 sty 2017, 16:58

Dzienis pisze:pół biedy gdy fajerwerki odpalają sobie zwykli ludzie dla zabawy. Natomiast miasta marnujące na ten cel (i w ogóle na sylwestra, koncerty itp.) mnóstwo pieniędzy to poważniejszy problem. Porównywalna głupota do policji z mojego regionu, komendant w Augustowie rozsypywał konfetti z helikoptera z okazji święta niepodległości i jeszcze premię za to dostał... :facepalm:
Nie samym chlebem człowiek żyje. Nie samym odśnieżaniem miasto zimą. Miarą dobrego samorządu miasta jest to, czy potrafi wygospodarować z budżetu kwotę także na uciechy dla mas. Może to się oprzeć o głupotę. Ale wszystko ma dwa końce. Jeśli włodarze potrafią zbalansować uciechy do potrzeb - to ja tylko gratuluję. Miejska impreza na Sylwestra to najrozsądniejszy wybór spędzenia tej nocy dla szarego obywatela. Sylwek miejski dla mas. Jak najbardziej za! ;)
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Piroziom
ServerAdmin
ServerAdmin
Posty: 1680
Rejestracja: 23 mar 2012, 02:16
Lokalizacja: Pomorskie

11 sty 2017, 23:23

Dzienis pisze:Zresztą pół biedy gdy fajerwerki odpalają sobie zwykli ludzie dla zabawy.
Niestety niektórzy z nich nie potrafią w ogóle czytać instrukcji. Rok temu sąsiadowi kilka razy "torcik" strzelał po domach sąsiadów bo "wiedział lepiej" jak to prawidłowo odpalić.

No patrzcie co za paradoks...doświadczonego pirotechnika zamknęliby za kraty a takiemu co sobie odpala byle jak i stwarza faktyczne zagrożenie nic nie zrobią :bolek:


Piro is back ;>
Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

14 lut 2017, 02:39

Ja w każdy nowy rok jakąś tam petardką jebnę. Profilaktycznie. :)


Awatar użytkownika
Zaver
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1743
Rejestracja: 14 lip 2012, 23:09

08 paź 2017, 21:30

Tylko żeby była taka odjazdowa która na zakończenie układa się w moją ksywę, Zaver :lol:
Petardy są odjazdowe ale w tym roku planuje sylwestra gdzie indziej, nie w domu, nie po ostatnich imprezach


ODPOWIEDZ