Facebook - wady i zalety

Bardziej i mniej konkretne rozmowy na określone tematy, niezwiązane bezpośrednio z tematyką strony, ale nurtujące niemal każdego. To wcześniejszy Duży Hyde Park plus kilka luźniejszych tematów.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Często korzystasz z Facebooka?

Owszem, korzystam z niego na co dzień
5
29%
Nieregularnie, zaglądam od czasu do czasu
9
53%
Nie mam na nim konta lub mnie w ogóle nie interesuje
3
18%
 
Liczba głosów: 17
Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

01 mar 2015, 11:46

W jednym z tematów powstał zalążek dyskusji na temat Facebooka:
https://forum.postalsite.info/w ... htm#113559
Tutaj możemy wypowiadać się na temat zjawiska jakim niewątpliwie jest słynna "mordoksiążka". :)
Kto z nas z niego korzysta? Jakie są jego wady i zalety? Dlaczego stał się znany na cały świat i w jaki sposób zmienia życie ludzi na tyle, że od niego się uzależniają?
Osobiście nie do końca rozumiem ten fenomen, pomimo że oglądałem film "The Social Network" opowiadający o kulisach jego powstania. Sam zresztą nie posiadam na nim konta.
Więc jak to jest z tym Facebookiem?
Zapraszam do dyskusji. ;)
Ostatnio zmieniony 01 mar 2015, 16:52 przez Dzienis, łącznie zmieniany 1 raz.


I regret nothing
Yossarian
Grabarz
Grabarz
Posty: 6423
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:54
Postawił piwo: 6 razy
Otrzymał  piwo: 3 razy

01 mar 2015, 12:41

Wszystko jest dla ludzi, ale z umiarem. Słyszałem o kobiecie, która sprawdzała FB podczas jazdy samochodem (nawet sobie selfie zza kierownicy zrobiła) i zginęła przez to w wypadku drogowym. Można by stwierdzić, że FB wspomaga dobór naturalny.


Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

01 mar 2015, 14:20

Ja mam FB tak głęboko, że zignoruje nawet ten temat.


8=======D
Awatar użytkownika
Piroziom
ServerAdmin
ServerAdmin
Posty: 1680
Rejestracja: 23 mar 2012, 02:16
Lokalizacja: Pomorskie

01 mar 2015, 15:39

Dla mnie jest ważny, bo przez jego brak nie zaliczyłem pierwszego roku. Okazało się że całe info dotyczące egzaminów, kół i poprawek koledzy z roku wrzucają w fejsbukową grupę. Stąd pod przymusem mam konto.


Piro is back ;>
Yossarian
Grabarz
Grabarz
Posty: 6423
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:54
Postawił piwo: 6 razy
Otrzymał  piwo: 3 razy

01 mar 2015, 15:42

Też mam FB głównie po to, żeby wiedzieć o różnych klasowych sprawach. A poza tym, ciekawy content można tam czasami znaleźć.


Awatar użytkownika
Pangia
Koleś
Koleś
Posty: 3710
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:06

01 mar 2015, 15:47

Ja mam FB dla grupy na studiach, na których mnie chwilowo nie ma (kilka nieszczęśliwych wypadków i wypadłem po I semestrze, a szkoda mi było forsy na awanse) i dla zarządzania jednym z fanpage'ów. Trochu znajomych mam, ale tak w sumie to nie korzystam.


Awatar użytkownika
BloodLogin
Pracownik RWS
Pracownik RWS
Posty: 2310
Rejestracja: 09 gru 2013, 09:33
Lokalizacja: Rzadkochowa ?

01 mar 2015, 15:59

Drugą opcję zaznaczyłem.
Nie ma w tym nic złego, tylko trzeba umieć z niego poprawnie korzystać.
Rosja ma alternatywe VK.


Ankieta może być też o Twitterze, Photoblogu, Instagramie... jeśli jesteś Natankiem xD


"You will always find blood here! "
"No i dobrze 1 Blood mniej Szatanowi lżej"
09 Gru 2013 - 09 Gru 2016 PRAWIE 3 LATA z wami !!
Yossarian
Grabarz
Grabarz
Posty: 6423
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:54
Postawił piwo: 6 razy
Otrzymał  piwo: 3 razy

01 mar 2015, 16:14

BloodLogin pisze:Nie ma w tym nic złego, tylko trzeba umieć z niego poprawnie korzystać.
Wreszcie powiedziałeś coś sensownego :) Do wszystkiego można się przyczepić, jeśli się chce. Nawet w głupiej czerwonej torebce Tinky-Winky'ego oszołomy dopatrzą się "pedalstwa".


Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

01 mar 2015, 16:34

Nie podoba mi się ta ankieta, więc wstrzymam się z głosem.
Zaznaczył bym pierwszą opcję, gdyby nie to, że brzmi ona jak by ten ktoś był nolifem i nie mógł by żyć bez fb. Ja zaglądam na fb prawie codziennie, sprawdzę wydarzenia, popiszę ze znajomymi, czasami wchodzę na mniej niż 10 minut, czasami siedzę więcej niż godzinę. Jakiś uzależniony od niego nie jestem. Jak bym nie mógł to bym i miesiąc nie zaglądał na niego.

Tak wgl. gdzieś już był taki temat, i nawet Tiquill go założył jak dobrze pamiętam.
Ostatnio zmieniony 01 mar 2015, 16:36 przez seebeek17, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

01 mar 2015, 16:51

Yossarian pisze:Słyszałem o kobiecie, która sprawdzała FB podczas jazdy samochodem (nawet sobie selfie zza kierownicy zrobiła) i zginęła przez to w wypadku drogowym. Można by stwierdzić, że FB wspomaga dobór naturalny.
Zasłużyła na Nagrodę Darwina. :D
BloodLogin pisze:Ankieta może być też o Twitterze, Photoblogu, Instagramie... jeśli jesteś Natankiem xD
Facebook jest jednak najpopularniejszy.
seebeek17 pisze:Nie podoba mi się ta ankieta, więc wstrzymam się z głosem.
Zaznaczył bym pierwszą opcję, gdyby nie to, że brzmi ona jak by ten ktoś był nolifem i nie mógł by żyć bez fb.
Usunę wyrażenie "bardzo ważny". Wtedy nie będzie miało takiego wydźwięku. Pasi??
seebeek17 pisze:Tak wgl. gdzieś już był taki temat, i nawet Tiquill go założył jak dobrze pamiętam.
Nie pamiętam, ale nie wykluczam tego.
BloodLogin pisze:Nie ma w tym nic złego, tylko trzeba umieć z niego poprawnie korzystać.

Ja nie jestem przeciwnikiem FB. W ogóle wyznaję zasadę "róbta co chceta" dopóki nikomu tym nie szkodzisz.

A tak w ogóle wasze wypowiedzi brzmią jakbyście się usprawiedliwiali tym, że regularnie korzystacie z Facebooka. Wyluzujcie. To po prostu luźny temat do przemyśleń, nie jakiś atak na FB. :)


I regret nothing
Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

01 mar 2015, 16:56

Dzienis pisze:Pasi??
Yes. :)

Jakiś czas temu był wysyp funpage'ów typu "piesełeł" "kotełeł" "królikełeł" itp.
Humorystyczne stronki ale strasznie zaśmiecały "główną".


Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

01 mar 2015, 17:03

seebeek17 pisze:Jakiś czas temu był wysyp funpage'ów typu "piesełeł" "kotełeł" "królikełeł" itp.
Pieseł jest beznadziejny, nie kapuję tego fenomenu. W ogóle jakaś głupia moda na to, by wszystko kończyć na "eł"...
Juz lepsze komiksy z Dolanem (Puchałke to słabizna w porównaniu z tym).


I regret nothing
Awatar użytkownika
Pangia
Koleś
Koleś
Posty: 3710
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:06

02 mar 2015, 19:13

Właśnie mi pejsbuk przypomniał, dlaczego tak rzadko tam wchodzę.

Jest wręcz przerażająco powolny, bite pięć minut mi zajęło sprawdzenie, jaki był komentarz na fanpejdżu, a i tak musiałem jeszcze linki po parę razy kopiować i wklejać w pasek adresu, żeby łaskawie mi go wyświetliło. Nie wiem, jakim cudem ludzie się na to z tych swoich śmiesznych telefoników logują.


Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

02 mar 2015, 19:36

Pangia pisze: Jest wręcz przerażająco powolny, bite pięć minut mi zajęło sprawdzenie, jaki był komentarz na fanpejdżu, a i tak musiałem jeszcze linki po parę razy kopiować i wklejać w pasek adresu, żeby łaskawie mi go wyświetliło. Nie wiem, jakim cudem ludzie się na to z tych swoich śmiesznych telefoników logują.
Może masz wolny internet?
A może specjalnie spowalniają żebyś w tym czasie zobaczył więcej reklam czy innego syfu?


I regret nothing
Awatar użytkownika
BloodLogin
Pracownik RWS
Pracownik RWS
Posty: 2310
Rejestracja: 09 gru 2013, 09:33
Lokalizacja: Rzadkochowa ?

02 mar 2015, 21:14

Zacznijmy od tego że jak masz Androida, a masz zapewne, to system nie ma javy flasha tak więc jak wybierasz (do pobrania) pierwsza lepszą przegladare - nie daj boże używać systemowej to wczytuje fejsa normalnie ze wszystkimi elementami czyli dłuuużej.
Wybieraj tak jak ja i Mike - Opere ograniczoną Mini.

Nikt nie kuma tego i wybiera osobne aplikacje a to pamięć ram zabiera.
A powiedz mi jeszcze na marginesie jak forum (nie)śmiga :P


"You will always find blood here! "
"No i dobrze 1 Blood mniej Szatanowi lżej"
09 Gru 2013 - 09 Gru 2016 PRAWIE 3 LATA z wami !!
ODPOWIEDZ