Eutanazja

Bardziej i mniej konkretne rozmowy na określone tematy, niezwiązane bezpośrednio z tematyką strony, ale nurtujące niemal każdego. To wcześniejszy Duży Hyde Park plus kilka luźniejszych tematów.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

31 mar 2008, 17:49

Głośno w polskich mediach było jakiś czas temu o pewnym chorym człowieku, który domagał się śmierci. Nie chciał wieść dalej życia rośliny, tylko godnie odejść z tego świata. Niestety, humanitaryzm i szacunek do ludzkiego życia nie pozwolił mu (razem z obowiązującym prawem) na odejście z tego świata. Skończyło się to jednak dobrze dla zainteresowanego (chyba dobrze). Ludzie, w tym odpowiedzialne osoby w jego otoczeniu, poruszeni jego losem poprawili jego stan. Ma bodaj pracę, może opuścić 4 ściany domu i realizuje się zgodnie ze swymi aspiracjami.

Lecz czy każdy chory, który życzyłby sobie śmierci, ma szansę na poprawę swego losu? Czy każdy chory, który życzyłby sobie śmierci, może, odwrotnie, liczyć na eutanazję. Nie. Znany jest bardzo dobrze przykład holenderskiego bodaj lekarza, którego nazwano Doktor Eutanazja. Skraca on życie nieuleczalnie chorym. W myśl idei godnej śmierci.

Czy eutanazja to dobre rozwiązanie? Wobec jakich chorych ją zastosować, jeśli w ogóle zastosować?


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Mixer
Noob Killer
Noob Killer
Posty: 2203
Rejestracja: 11 gru 2006, 19:40

31 mar 2008, 17:56

Eutanazja to dobre rozwiazanie. nie kazdy czlowiek chce zyc jak roslina. zastosowywac ja w chorobach nie uleczalnych ktore sprawiaja naprawde duzo cierpienia.


Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

31 mar 2008, 18:12

Eutanazja zawsze powinna być wyborem zainteresowanego. Nie rodziny, nie lekarza, nie księdza. Jeśli nasze życie jest darem od Boga, to w ramach wolnej woli możemy z nim zrobić to co chcemy. Dlatego chory, powinien mieć prawo wyboru. Jeśli eutanazja byłaby wykonywana na wyraźne życzenie pacjenta powinna być dopuszczalna. Drugą sprawą jest moralność lekarzy, dokonujących eutanazji. Lekarz również powinien mieć wybór, powinien mieć prawo do odmowy wykonania eutanazji. To co działo się w Holandii to ogólnie strach w oczach. Starsi ludzie w strachu przed tamtejszymi lekarzami jeździli się leczyć za granicę.


Awatar użytkownika
konrad pl
Seryjny zabójca
Posty: 275
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:00
Lokalizacja: z dumu
Kontakt:

31 mar 2008, 19:23

w holandi eutanazja stała sie sposobem na oszczedzanie wydatkow (renty,emerytury,odszkodowania...) tam nawet ciezko jest spotkac kogos 60+
zreszta tam nie ma dzieci z wadami wrodzonymi bo sa natychmiast usmiercane


Awatar użytkownika
eddie
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1345
Rejestracja: 19 kwie 2007, 17:18
Lokalizacja: Breslau

31 mar 2008, 19:25

I tak jest lepiej. Przy okazji zmniejsza się problem przeludnienia


Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

31 mar 2008, 19:34

konrad pl pisze:zreszta tam nie ma dzieci z wadami wrodzonymi bo sa natychmiast usmiercane
Sparta się kłania.

Eutanazja... jak najbardziej. Tylko czasem tacy ludzie są w dołku, a po wyjściu z depresji, dalej chcą żyć. To tak jak z karą śmierci - na krześle ginęli niewinni ludzie, nie chciałbym, aby poddawani eutanazji byli ludzie ze zniszczoną psychiką.

Jeśli natomiast, dany człowiek jest unieruchomiony, i do końca życia czeka go rola rośliny, to eutanazja jest najlepszym, co go może spotkać. :/ Niestety.


Obrazek
Awatar użytkownika
konrad pl
Seryjny zabójca
Posty: 275
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:00
Lokalizacja: z dumu
Kontakt:

31 mar 2008, 19:35

==ciach ciach ciach==

Zakaz pisania, mądralo. Nie będziesz obrażał innych userów. A sugerowanie eutanazji jest czynem tak niskim, że gdybym miał się zniżyć do twojego poziomu... położyłbym się na podłodze. Kmieciu
Ostatnio zmieniony 31 mar 2008, 19:37 przez konrad pl, łącznie zmieniany 2 razy.


Awatar użytkownika
eddie
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1345
Rejestracja: 19 kwie 2007, 17:18
Lokalizacja: Breslau

31 mar 2008, 19:36

Chciałbym, wierz mi. Tylko u nas jest to nielegalne

EDIT:
Teraz dpowiadam na pytanie konrada z sb. Nie chodzi mi o takie wady. Tu chodzi o brak narządów, kończyń, i inne ciężkie upośledzenia
Ostatnio zmieniony 31 mar 2008, 19:51 przez eddie, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
ciuciu
Modder
Modder
Posty: 2007
Rejestracja: 06 mar 2007, 16:34
Lokalizacja: Azyl
Kontakt:

03 paź 2008, 23:53

https://www.milanos.pl/video.php?cat=11&id=70120

Polecam. Daje wiele do myślenia


prodd.

05 paź 2008, 22:23

Gdybym znalazł się w takiej sytuacji na pewno chciałbym mieć możliwość godnej śmierci. Tyle mogę napisać, o innych wypowiadać się nie mogę. Myślę, ze to indywidualna sprawa każdego człowieka i każdy powinien móc decydować o swoim życiu.


Awatar użytkownika
ALCRD
Agressive Vampire
Agressive Vampire
Posty: 1324
Rejestracja: 18 wrz 2007, 16:24
Lokalizacja: Coldharbour

18 paź 2008, 02:57

mam bzika na punkcie ludzkiej kruchości nie wiem czemu
gdybym np nawet stracił obie ręce lub nogi albo paraliż od pasa w dół

zdecydowanie wolałbym umrzeć niż tak żyć ...

a co do innych to tak jak mixer napisał kiedys
nie każdy chce żyć jak roślinka
jestem jak najbardziej za eutanazją w takich przypadkach

trzymanie kogos takiego przy życiu w brew jego woli jest bestialstwem gorszym niż jakakolwiek zbrodnia


Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

18 paź 2008, 14:37

ALCRD pisze: jestem jak najbardziej za eutanazją w takich przypadkach

trzymanie kogos takiego przy życiu w brew jego woli jest bestialstwem gorszym niż jakakolwiek zbrodnia
Zgadzam się, jeśli chory naprawdę nie widzi sensu w swym życiu, a my nie jesteśmy w stanie mu pomóc, to eutanazja jest w tym wypadku 'dobrym' rozwiązaniem. Przymiotnik 'dobry' tu raczej nie pasuje, ale jakoś określić to trzeba.


Obrazek
Awatar użytkownika
Ramesses
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 934
Rejestracja: 30 kwie 2008, 23:38
Lokalizacja: Parczew

18 paź 2008, 23:50

Robsessed pisze:
ALCRD pisze: jestem jak najbardziej za eutanazją w takich przypadkach

trzymanie kogos takiego przy życiu w brew jego woli jest bestialstwem gorszym niż jakakolwiek zbrodnia
Zgadzam się, jeśli chory naprawdę nie widzi sensu w swym życiu, a my nie jesteśmy w stanie mu pomóc, to eutanazja jest w tym wypadku 'dobrym' rozwiązaniem. Przymiotnik 'dobry' tu raczej nie pasuje, ale jakoś określić to trzeba.
mniejsze zło?


Planet Earth is great to visit, but You wouldn't wanna live there...
Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

18 paź 2008, 23:52

Tak, to chyba dobre określenie.


Obrazek
Awatar użytkownika
Ramesses
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 934
Rejestracja: 30 kwie 2008, 23:38
Lokalizacja: Parczew

19 paź 2008, 10:48

Robsessed pisze:Tak, to chyba dobre określenie.
na eutanazję niestety dobrego określenia nie ma...jest to po prostu pozbawienie życia człowieka co jest niezgodne z prawem bożym (o ile ktoś takowe uznaje) i prawem polskim...


Planet Earth is great to visit, but You wouldn't wanna live there...
ODPOWIEDZ