EURO 2012 - co to ma być?

Bardziej i mniej konkretne rozmowy na określone tematy, niezwiązane bezpośrednio z tematyką strony, ale nurtujące niemal każdego. To wcześniejszy Duży Hyde Park plus kilka luźniejszych tematów.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

05 maja 2008, 23:30

Dostaliśmy to szczęście podczas losowania, wespół z bratnią Ukrainą. Ach, jaka euforia! :fala: Ruszyło wszystko z kopyta! No... Ruszyło, w zapowiedziach. Tymczasem co mamy? No, jazdę, jaja że naprawdę... Włosi tylko czekają, by to od nas przejąć. A my, obywatele, co mamy?

No, ja mam radochę. Lubię w serwisach tv te liczniki. Przewijają się cyferki minionych dni, kilometry autostrad do zrobienia, liczby stadionów do zrobienia... A potem - ilość wykonanej pracy. Ale fajno! :):

Normalnie, wstyd na świat! :groza: Co to, naszą Polską domeną staje się w świecie głośny blamaż? A może podejście, że jakoś będzie i... zdążymy, panocku, zdążymy, co mamy nie zdążyć? No więc jak. Co to ma, kurna, być? :|


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

06 maja 2008, 14:41

W Gdańsku mamy zabrane fundusze szkolne (m.in.: na baseny, sale gimnastyczne i boiska dla podstawówek), żeby starczyło kasy na Baltic Arena X_x
Ogólnie mam przeczucie, że nie zdążymy. Budowa stadionu swoje trwa, a jak na razie trwają ciągle spory o to, który gdzie konkretnie postawić i skąd wziąć pieniądze :-/
Żeby się wyrobić, prace nad stadionami powinny chyba ruszyć najpóźniej w połowie tego roku wykluczając ewentualne wpadki, wypadki, eksplozje, idiotów których podnieca rozwalanie wszystkiego co nowe i temu podobnych anomalii 8-)


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

06 maja 2008, 15:33

Nic mnie nie obchodzą już te Mistrzostwa. Łódź po raz kolejny ominięta - walcie się na ryj, mówię organizatorom z Warszawy. Że moje miasto nieprzygotowane? A inne owszem? Żenada. :| Łódź dostałaby fundusze na rozbudowę jednego ze stadionów - Widzewa albo ŁKS-u, ale lepiej nas pominąć... Mam także pretensje do prezydenta Kropiwnickiego, bo i on zawalił sprawę, zbyt późno zgłaszając Łódź jako miasta organizującego EURO 2012. Mimo to, drugie pod względem wielkości miasto w Polsce, po prostu powinno dostać takie prawo. Hotele są, 'puby' i restauracje - także. Pod tym względem nie odstajemy od reszty miast. A i jest co pozwiedzać, jakby turystom zechciało się odejść ze stadionu.


Obrazek
Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

06 maja 2008, 18:07

Robsessed pisze:[...] Że moje miasto nieprzygotowane? A inne owszem? Żenada. [...]
Tia, Gdańsk jest tak przygotowany, że ciągle jeszcze żre się z Sopotem o przesunięcie granicy o kilka hektarów, żeby przebiegała idealnie przez środek budowli... no kurde jak dzieci. Zachowują się, jakby grali w jakieś SimCity czy inne City Life... X_x
8-)


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

08 maja 2008, 21:49

Robsessed pisze:Łódź (...) to, drugie pod względem wielkości miasto w Polsce
Rozumiem, podzieliliśmy się miastami z Ukrainą. Ale nijak nie mogę zaakceptować, dlaczego owe drugie co do wielkości miasto, podobnie zresztą jak Kraków, zostało pominięte. Przecież nie chodzi tylko o prestiż organizowania wielkiej imprezy w Polsce, ale o promocję głównych polskich miast i pomoc w ich rozwoju. Kraków zyskuje i ma szansę. Ale Łódź? Komuś zależy na marginalizacji tego miasta. Niech ono się wyludnia, kurczy się. To takie miasto, które trzeba zmarginalizować. Ani wielka historia, ani infrastruktura. Urosło na obcym kapitale dziewiarskim i... za duże urosło. Trzeba je ustawić na właściwej pozycji...
Lothar pisze:Tia, Gdańsk jest tak przygotowany, że ciągle jeszcze żre się z Sopotem o przesunięcie granicy o kilka hektarów, żeby przebiegała idealnie przez środek budowli... no kurde jak dzieci.
Aby kasy było po połowie? Oż, kur*** :/ A nie lepiej działka w granicach jednego miasta? :kijek: Nie! Bo o to chodzi, żeby kasa była! A że kasy każdy chce... Jakie to prymitywne chłoptasie. Rzucili od święta psom chabaniny i - psy się wadzą... A że świąt mają mało, to waśnie trwają i trwają... LOL nad LOLe... :pała:

Dajcie Polsce więcej imprez!!! Bo tu taki głód...


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

08 maja 2008, 21:57

Tiquill pisze:[O Łodzi] Niech ono się wyludnia, kurczy się. To takie miasto, które trzeba zmarginalizować. Ani wielka historia, ani infrastruktura. Urosło na obcym kapitale dziewiarskim i... za duże urosło. Trzeba je ustawić na właściwej pozycji...
Dokładnie, coraz trudniej przychodzi mi odrzucanie od siebie tej teorii. Jednocześnie rośnie moja poczucie... wyższości Łodzi nad innymi miastami. Eh, kiepsko ze mną. Było Wolne Miast Gdańsk, jak dla mnie może i być Wolne Miasto Łódź, lol. :/


Obrazek
Awatar użytkownika
prawdziwy 666
Master of Dead & Hell
Master of Dead & Hell
Posty: 2182
Rejestracja: 30 sie 2007, 20:37
Lokalizacja: Apocalyptic City

08 maja 2008, 22:28

wiecie co

dzisiaj w telewizji puścili debilną reklamę, czemu debilną????

zaraz wyjaśnię,

reklama jest stara

chyba nakręcona jeszcze zanim Polska została wybrana do tego całego Euro 2012

a w treści reklamy słychać takie coś

(to nie jest dokładna treść tylko tyle ile zapamiętałem)

"na lata 2007 do 2013 dostaliśmy fundusze na rozwój

dróg

szkolnictwa

muzeów

itd."

a jak czytam
Lothar pisze:W Gdańsku mamy zabrane fundusze szkolne (m.in.: na baseny, sale gimnastyczne i boiska dla podstawówek), żeby starczyło kasy na Baltic Arena X_x
to puszczenie tej reklamy wydaje mi się kompletną głupotą :bolek:
Ostatnio zmieniony 08 maja 2008, 22:30 przez prawdziwy 666, łącznie zmieniany 1 raz.


I am not dead, I'm a Death muhahahahaha
Obrazek
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

08 maja 2008, 22:34

Robsessed pisze:
Tiquill pisze:[O Łodzi] Niech ono się wyludnia, kurczy się. To takie miasto, które trzeba zmarginalizować. Ani wielka historia, ani infrastruktura. Urosło na obcym kapitale dziewiarskim i... za duże urosło. Trzeba je ustawić na właściwej pozycji...
Dokładnie, coraz trudniej przychodzi mi odrzucanie od siebie tej teorii. Jednocześnie rośnie moja poczucie... wyższości Łodzi nad innymi miastami. Eh, kiepsko ze mną. Było Wolne Miast Gdańsk, jak dla mnie może i być Wolne Miasto Łódź, lol. :/
Powinniśmy wspierać wszystko co można, nic nie blokując, żadnej inicjatywy. Duże miasto, duże możliwości. Zasmuca czyjeś widzimisię...



BTW Chyba już wiem. Kiedyś Łęczyca była głównym miastem w tym rejonie. To wina Łęczycy! :lol2:
Normalnie, łęczycki diabeł Boruta namotał ogonem... :):
Ostatnio zmieniony 08 maja 2008, 22:37 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

08 maja 2008, 22:44

To będzie jedna wielka kompromitacja naszego narodu. Słyszeliście hymn polskiej reprezentacji? https://mp3.wp.pl/p/informacje/njus/270655.html No ludzie, już widzę jak Polscy kibice to śpiewają. :haha: Rząd zamiast coś robić w tej sprawie wydaje kasę na ważniejsze cele, jak np. zwrot majątku Żydom. Do tego te kłótnie o położenie stadionu, no ludzie, tu idzie o honor ojczyzny, a oni się o kilka metrów. :-|


Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

08 maja 2008, 23:45

Tiquill pisze:BTW Chyba już wiem. Kiedyś Łęczyca była głównym miastem w tym rejonie. To wina Łęczycy! :lol2:
A nie Doom'a? xD

kazik pisze:To będzie jedna wielka kompromitacja naszego narodu. Słyszeliście hymn polskiej reprezentacji? https://mp3.wp.pl/p/informacje/njus/270655.html No ludzie, już widzę jak Polscy kibice to śpiewają. :haha:
Nie wiem, co brali ludzie, którzy dopuścili tę "pioseneczkę" jako hymn reprezentacji, ale to raczej nie był legalny towar 8-)

prawdziwy 666 pisze:wiecie co dzisiaj w telewizji puścili debilną reklamę, czemu debilną????
zaraz wyjaśnię, reklama jest stara chyba nakręcona jeszcze zanim Polska została wybrana do tego całego Euro 2012 a w treści reklamy słychać takie coś (to nie jest dokładna treść tylko tyle ile zapamiętałem) "na lata 2007 do 2013 dostaliśmy fundusze na rozwój dróg szkolnictwa muzeów itd." a jak czytam
Lothar pisze:W Gdańsku mamy zabrane fundusze szkolne (m.in.: na baseny, sale gimnastyczne i boiska dla podstawówek), żeby starczyło kasy na Baltic Arena X_x
to puszczenie tej reklamy wydaje mi się kompletną głupotą :bolek:
Fundusze były, ale przecież trzeba zatrudnić milion ekspertów, wymyślić tysiąc nowych urzędów, ministerstw no i wybudować podgrzewany chodnik przed pałacem prezydenckim, coby pewien [cenzura] sobie drugiego skrzydełka nie połamał X_x Oczywiście tylko przypadkiem wszyscy nowi urzędnicy to znajomi/rodzina ekip rządzących i tylko przypadkiem to oni dostali owe nowe stanowiska :-P No i z czegoś ich opłacić trzeba było. I kasa wsiąkła (tia wiem, trochę teoria spisku, ale cóż poradzić...) 8-)


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

08 maja 2008, 23:49

kazik pisze:To będzie jedna wielka kompromitacja naszego narodu. Słyszeliście hymn polskiej reprezentacji? https://mp3.wp.pl/p/informacje/njus/270655.html No ludzie, już widzę jak Polscy kibice to śpiewają. :haha:
Nie dość, że odgrzewany kotlet, to jeszcze beznadziejna aranżacja.

Co do EURO 2012, ciągle mam nadzieję, że mistrzostwa się u nas odbędą, choć patrząc na to co się dzieje, szanse są iluzoryczne.

O rządzie nic nie wspomnę, bo zaraz nachodzą mnie czarne myśli.
Ostatnio zmieniony 08 maja 2008, 23:49 przez Silver Dragon, łącznie zmieniany 1 raz.


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
Karpiu
Zabójca na sterydach
Zabójca na sterydach
Posty: 516
Rejestracja: 20 lis 2007, 21:24
Lokalizacja: Eichenbruck

09 maja 2008, 07:27

Lothar pisze: kazik napisał/a:
To będzie jedna wielka kompromitacja naszego narodu. Słyszeliście hymn polskiej reprezentacji? https://mp3.wp.pl/p/informacje/njus/270655.html No ludzie, już widzę jak Polscy kibice to śpiewają. :haha:

Nie wiem, co brali ludzie, którzy dopuścili tę "pioseneczkę" jako hymn reprezentacji, ale to raczej nie był legalny towar 8-)
Mało że reklama Ci**ostrady to do tego jaki facet będzie to śpiewać? nawet frajerzy nie będą!

"Co wy chcecie zrobić z nami?
Myśli zamknąć za kratami?
Z naszych mózgów zrobić ciasto?
My wam rozwalimy miasto!"


Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

11 maja 2008, 10:26

Boję się, że odbiorą nam EURO. Mimo wszystko chciałbym, by odbyło się ono w Polsce i Ukrainie. Należy pamiętać, że prawo do organizacji UEFA może nam odebrać dosłownie w ostatniej chwili - w Anglii wystarczy wydrukować bilety i już mają Mistrzostwa w 2012. Tam nie martwią się ani o drogi, ani o stadiony. Podobnie jest zresztą w innych krajach.


Obrazek
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

11 maja 2008, 17:08

Robsessed pisze:w Anglii wystarczy wydrukować bilety i już mają Mistrzostwa w 2012
I otóż to! To jest dla nas szansa, by choć zbliżyć się do standardów, jakie są na Zachodzie. Kiedy my doczekamy się niezawodnej i nowoczesnej infrastruktury sportowej - i nie tylko sportowej? Trzeba być prymitywnym kundlem, by taką szansę olać.

Ale cóż, skundlenia arenę nie od dziś widzimy... :/


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

11 maja 2008, 17:37

W Anglii, sportem, rządzą ludzie, którym na tym zależy, emocjonalnie z nim związani. A w Polsce? :/ W Polsce tacy politycy wolą więcej 'zarabiać' i udawać, że pracują. Czy to się kiedyś zmieni?


Obrazek
ODPOWIEDZ