Dzisiejsza polityka

Bardziej i mniej konkretne rozmowy na określone tematy, niezwiązane bezpośrednio z tematyką strony, ale nurtujące niemal każdego. To wcześniejszy Duży Hyde Park plus kilka luźniejszych tematów.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

31 lip 2014, 21:15

Witam.
Pogadajmy o polityce! :D

Dzisiejsza sytuacja polityczna w Polsce bywa kontrowersyjna.
Czy nie uważacie, że przydało by się zmienić rząd?
A może uważacie, że ten jest ok i dobrze sprawuje władzę?
Na kogo byście głosowali?

Ja sądzę, że aktualny rząd się już "wypalił".
Teraz każdy u nich bierze jak najwięcej dla siebie. Tak uważam.

Za to chętnie bym zagłosował na Janusza Korwina Mikke i jego Kongres Nowej Prawicy.
Według mnie jest to wporzo gościu, ma fajne wypowiedzi, i mnie przekonał, że byłby warty mojego głosu (nie mam jeszcze 18 ;D ).
Jak to ujął - "Prawdopodobnie nic wam nie damy, ale za to nie będziemy kraść".
Może dziwne słowa, ale robią swoje.
Poza tym, z tego co widziałem, na prawdę zna się na polityce, i chce jakoś poprawić sytuację w Polsce.

A wy kogo byście poparli i na kogo głosowali?


Awatar użytkownika
Ryuq
Administrator
Administrator
Posty: 1338
Rejestracja: 03 paź 2010, 18:20
Lokalizacja: Galicja
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 4 razy

31 lip 2014, 23:28

Rządów liberalno-konserwatywnych nigdy w Polszy nie było. Socjaldemokracje mamy od dawna, z chęcią zobaczę Liberalną wersję Polski w wydaniu KNP.
Jestem w 100 procentach za Nową Prawicą, odcięciu się od wymysłów Unii Europejskiej, sztucznego nabijania skarbu państwa i kieszeni Polityków (wszyscy wiedzą że im więcej pieniędzy w obiegu tym więcej jej do skarbu państwa trafia. Tylko że to trochę trwa w sensie żeby to się "zwróciło" a nasze Rządzące mordy próbują wszystko od razu zrobić) i ogólnego robienia syfu z naszego Kraju.

Za to płaczę nad poglądem "oni i tak nic nie zrobią" + "ja tam nie głosuje na nikogo" a za kilka dni "ten kraj jest po$&(&*(" i "jakie to PO/PiS/Whatever złe jest i nie potrafią rządzić" a sie nawet na wybory nie poszło.
"Jeden głos nic nie zmieni" powiedziało ponad 60% Polaków :D

PS: JKM wiele razy wspominał że jego poglądy nie mają za wiele wspólnego z programem KNP (między innymi afera z prawem do głosowania dla Kobiet itp) a mimo to kicham jak ludzie rozdrapują różne pierdoły które on sobie prywatnie powie, a o programie KNP nic a nic nie mówią :D


Awatar użytkownika
Slayer
Zabójca na sterydach
Zabójca na sterydach
Posty: 656
Rejestracja: 01 lip 2009, 19:02

01 sie 2014, 00:14

Bawi mnie trochę ta moda na korwińskiego wśród młodych. Osobiście uważam że to wariat, ale sum a sumarum gdybym miał możliwość głosowania prawdopodobnie padło by na knp. Generalnie polityka to straszny rak i nie warto o tym dyskutować bo wszyscy wiemy czym się to kończy. Bulemdupy oczywiście.


Teachin bitches how to swim
Awatar użytkownika
Ryuq
Administrator
Administrator
Posty: 1338
Rejestracja: 03 paź 2010, 18:20
Lokalizacja: Galicja
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 4 razy

01 sie 2014, 00:27

Osobiście uważam że to wariat,
Fakt. Dla mnie to może być nawet jakimś bożkiem Czeczeńskim, prywatnie to mnie kompletnie nie obchodzi :D
Póki będę miał lepiej niż teraz i jeszcze będę miał broń - mają mój Głos.
Bawi mnie trochę ta moda na korwińskiego wśród młodych
Większość co znam to ma bardziej faze na KNP niż Korwina samego, a i jego role przejeli inni członkowie KNP a on stał się jedynie "organizatorem" i takim "zarządcą" niż centrum.
A że moda jest to dobrze. W końcu im więcej ludu, i im dłużej, tym większa szansa wygranej w wyborach, o to w sumie chodzi. Ale znam tez takie dupy co sie cieszą że Korwin krul pocisnoł lewakuw ale sami nie wiedzą ani o co chodzi, a prawdopodobnie by Wolnego Rynku od Gospodarki centralnie planowanej nie odróżnili,


Edit: Swoją drogą (chociaż nie wiem czy to nie za duzy offtop) co do Polityki, mam niezły ubaw z Putina robiącego co chce z całą Unią i USA https://ujeb.se/obama
Ostatnio zmieniony 01 sie 2014, 00:41 przez Ryuq, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

01 sie 2014, 06:08

Nie twierdzę że Mikke nie jest inteligentny, ale to pajac, a pajaców w rządzie mamy nadmiar. W rządzie powinny zasiadać poważne osoby. Każdy polityk gra tak samo,
zbiera głosy ośmieszając innych, a ludzie się na to nabierają.
Pajac do pajaca i mamy teatrzyk kukiełkowy w którym każdy chce grać główną rolę, a my za to płacimy.
seebeek17 pisze:Czy nie uważacie, że przydało by się zmienić rząd?
Ci zdrowi nie chcą rządzić, a ci chorzy chcą rządzić światem.
Słowo polityka powinno zniknąć ze słownika polskiego. My mamy cyrk i kupując bilet wybieramy co chcemy oglądać, małpy lub klauny.


8=======D
Awatar użytkownika
Pangia
Koleś
Koleś
Posty: 3710
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:06

01 sie 2014, 09:34

Rycho3D pisze:W rządzie powinny zasiadać poważne osoby.
Rycho3D pisze:Ci zdrowi nie chcą rządzić, a ci chorzy chcą rządzić światem.
No i właściwie nie musiałbym nic od siebie dodawać. Mogę jedynie jeszcze powiedzieć, że w całym tym kraju chyba nie znalazłoby się przynajmniej 300 uczciwych, którzy by się nadali do Sejmu.


Awatar użytkownika
Ryuq
Administrator
Administrator
Posty: 1338
Rejestracja: 03 paź 2010, 18:20
Lokalizacja: Galicja
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 4 razy

01 sie 2014, 12:20

a my za to płacimy.
A Gdzie ty "pajacowi korwinowi" kiedykolwiek za coś płaciłeś :D Jak on w Europarlamencie jest od niedawna, a to jedynie tamtejsza ich "wypłata" idzie z europejskich podatków.
W rządzie powinny zasiadać poważne osoby.
Sylwester Stallone?


Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

01 sie 2014, 13:26

Ryuq666 pisze:A Gdzie ty "pajacowi korwinowi" kiedykolwiek za coś płaciłeś :D Jak on w Europarlamencie jest od niedawna, a to jedynie tamtejsza ich "wypłata" idzie z europejskich podatków.
Nie wiem czy wiesz, ale Polska leży w europie.
Ryuq666 pisze:Sylwester Stallone?
Skoro tak uważasz.


8=======D
Awatar użytkownika
Ryuq
Administrator
Administrator
Posty: 1338
Rejestracja: 03 paź 2010, 18:20
Lokalizacja: Galicja
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 4 razy

01 sie 2014, 15:44

Nie wiem czy wiesz, ale Polska leży w europie.
Jak on w Europarlamencie jest od niedawna
Facet całe życie płacił na wszystko ze swoich, zarobił, chce coś zmienić w tym kraju to sie dopieprzą nawet do tego że od jakiegoś czasu (2 miesiące? nie pamietam już) dostaje kase z parlamentu (która daje dalej na to samo czyli na partie) eh Polska.

Najlepiej żeby sie znalazł Polityk który od razu wszystko zmieni. Po co komu wybory?
Niektórzy to potrafią tylko marudzić :P


Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

01 sie 2014, 19:57

Rycho3D pisze:Słowo polityka powinno zniknąć ze słownika polskiego. My mamy cyrk i kupując bilet wybieramy co chcemy oglądać, małpy lub klauny.
Chciałeś powiedzieć grupy małp i klaunów. Nawet jeśli wybierzesz jednego osobnika z powyższych gatunków, nie masz pewności, że tenże osobnik będzie występować, bowiem przywódca grupy może zadecydować inaczej.
Co do pierwszej części wypowiedzi jestem w 100% za ;)
Pangia pisze:Mogę jedynie jeszcze powiedzieć, że w całym tym kraju chyba nie znalazłoby się przynajmniej 300 uczciwych, którzy by się nadali do Sejmu.
Uczciwi nie mają siły przebicia.

Nie wygarnę wszystkiego co o polityce myślę, bo bym musiał operować 'parlamentarnym' słownictwem. Prawda jest taka, że rządzą nami dinozaury nie mające pojęcia o prawidłowym funkcjonowaniu państwa. Od wielu lat w sejmie i senacie (którego nie powinno w ogóle być) wiecznie te same facjaty widać. To towarzystwo wzajemnej adoracji dba wyłącznie o siebie. Trzymają się kurczowo swoich stołków, co rusz zmieniając partie bo niby się poglądy zmieniły. BZDURA!... Liczy się tylko i wyłącznie kasa

Jeśli o mnie chodzi, mam to wszystko głęboko tam gdzie słońce nie dochodzi. Na dzień dzisiejszy żaden z polityków nie jest warty głosowania
W rządzie powinny zasiadać poważne osoby.
Sylwester Stallone?
Myślę, że Godzilla byłby idealnym kandydatem. Dopiszę go do listy przy najbliższej okazji
:draco:


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

01 sie 2014, 20:23

Ryuq666 pisze:Facet całe życie płacił na wszystko ze swoich, zarobił, chce coś zmienić w tym kraju to sie dopieprzą nawet do tego że od jakiegoś czasu (2 miesiące? nie pamietam już) dostaje kase z parlamentu (która daje dalej na to samo czyli na partie) eh Polska.
Niech sobie Korwiszon Mikke bierze kase skąd chce, a i tak będzie idiotą.
Przecież on chce chaosu. Szkolnictwo nieobowiązkowe, składki emerytalne nieobowiązkowe, podatki nieobowiązkowe, kara śmierci dla przestępców, bicie dzieci dozwolone, każdy miał by robić co chcę.
To jest myślenie idioty, może od razu wejdźmy na drzewa.
Pamiętasz jak Palikot zyskał zwolenników? Pierdolił że zalegalizuje marychę.
Politycy wiedzą że w Polsce jest mnóstwo kretynów i to sprytnie wykorzystują.
Załóż partię i powiedz że zniesiesz akcyzę na alkohol, zyskasz 50% głosów. :)


8=======D
Awatar użytkownika
Ryuq
Administrator
Administrator
Posty: 1338
Rejestracja: 03 paź 2010, 18:20
Lokalizacja: Galicja
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 4 razy

01 sie 2014, 22:05

Przecież on chce chaosu.
To jest tajny agent z Izreala ktory chce zniszczyć planete, Warszawe i Wadowice przy okazji. W imie Syjonu czy czegoś tam. Hare Kryszna.
To jest myślenie idioty, może od razu wejdźmy na drzewa.
Powiedz to stanowi New Hampshire w USA który sporo z tych rzeczy ma.
W tym możesz broń kupywać hurtowo, amunicje na tony i kompletnie nikogo nie będzie to obchodziło dopóki nie zaczniesz strzelać. A i możesz jeździć samochodem bez prawa jazdy i nie posłać dziecka w ogóle do szkoły. A jakoś 87% bodajże obywateli to prawko ma, i wszystkie dzieci do szkoły chodzą.
Szkolnictwo nieobowiązkowe, składki emerytalne nieobowiązkowe, podatki nieobowiązkowe,
No jak ktoś NIE CHCE to nie musi. Ty serio jesteś taką dziecinką że cię musi rząd po główce głaskać i za rączke ciągnąć co masz gdzie robić bo sam Szkoły nie możesz wybrać, ubezpieczalni itp?

Prostym językiem - Nie pójdziesz do szkoły. Spoko. Nie będziesz miał roboty, domu, nie założysz rodziny, całe społeczeństwo będzie miało cię w dupie. Twoje życie, twój wybór!

A podatki będą obowiązkowe, nie będzie jedynie większości tych vatów i innego gówna niepotrzebnego.
Niech sobie Korwiszon Mikke bierze kase skąd chce, a i tak będzie idiotą.
Zarób tyle co on zarobił to pogadamy :P

Ja podziwiam ludzi że nie boją się przeglądarki otworzyć sami bez dzwonienia pod 112, bo każdy człowiek który chcę dać możliwość decydowania człowiekowi o samym sobie jest idiotą. Szok że opieka społeczna obiadu pod drzwi nie przynosi niektórym, bo wolność jest zua, burdel, anarchja.
Socjdemokracja i "25 lat wolności", tfu.
Rządy ludzi niepotrafiących sobie wody zagotować.

Ciekawi mnie idealna wizja Państwa według "przeciwnych KNP" ale realna do zrealizowania :D Ktoś pokaże prawdziwy system?
Ostatnio zmieniony 01 sie 2014, 22:10 przez Ryuq, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Cziko
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 880
Rejestracja: 06 cze 2011, 12:05

01 sie 2014, 22:52

Zarób tyle co on zarobił
Zarobki to nie argument. Mogłabym zarobić jakieś 1200 zł w 10 godzin (="jedna noc"+bonus za wiek). Już wiesz, jak, prawda? :P
bo każdy człowiek który chcę dać możliwość decydowania człowiekowi o samym sobie jest idiotą
A taka sytuacja. Masz jakąś panią, panią X. Mieszka na obrzeżu małego miasta. Jest upośledzona. I pije. Stale chodzi na walona. Jakoś raz na rok rodzi dziecko. Ma już trójkę. Dzieci wegetują w ubraniach stądizowąd jedząc co akurat jest. Też są upośledzone. Trafiają kolejno do domu dziecka. I twoje ukochane "z mojej kieszeni" utrzymuje te dzieci. W dodatku koszty moralne - trzy kolejne osoby, które będą cierpieć. Matka dalej kopuluje, bo seksem tego nie można nazwać, nieświadomie, bo upośledzenie+alkohol. Czyli aż nie wykituje dzieci będą. Znajduje się ktoś, kto chce zafinansować sterylizację. Wolisz dwunastkę cierpiących dzieci, upośledzonych lub półupośledzonych, z zadatkami na dzieci marginesu, czy jednorazowe zadecydowanie za kogoś?
Niech sobie Korwiszon Mikke bierze kasę skąd chce, a i tak będzie idiotą.
<3

Szkolnictwo obowiązkowe ale TRZEBA zmian. Dam przykład z życia. Chodzę do najlepszej szkoły w mieście. Testy wstępne do gimnazjum. Kiedyś to był prestiż. Teraz jest niż demograficzny i to żaden prestiż. Z 1000 dzieci (gimbaza z licbazą) 1/4 nie powinna tu być. Litują się nad małymi patusami bo "trudno w domu". Sam uczeń (z tej 1/4) niczego się nie uczy, zaniża wyniki, utrudnia (realnie) naukę innym. Dwóch nauczycieli (co najmniej) powinno być wyjebanych. Nikt tu nie potrzebuje nowych do włoskiego i hiszpańskiego (?!). Jak dasz nieobowiązkowe szkolnictwo to nie pójdą co najwyżej dzieci z patolskich rodzin, na które rodzice mają wywalone. Te najbardziej zidiociałe i zkretyniałe nadal będą chodzić. I to jeszcze często do dobrych szkół, "nie interesuj się czemu" (=jestem dzieckiem z marginesu i gdzie indziej będę większym, ale mamusia i tatuś mnie kochają i myślą że mam 3x większe zdolności)


Awatar użytkownika
Ryuq
Administrator
Administrator
Posty: 1338
Rejestracja: 03 paź 2010, 18:20
Lokalizacja: Galicja
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 4 razy

01 sie 2014, 23:05

Krótko bo jakoś nie wiem co więcej napisać, ale...
A taka sytuacja.
Jakbyśmy sie czepiali każdej takiej wymyślonej sytuacji, to wszyscy byśmy wyzdychali zanim cokolwiek zrobili :P Bo wymyślać takich sytuacji mozna setki


Awatar użytkownika
Cziko
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 880
Rejestracja: 06 cze 2011, 12:05

01 sie 2014, 23:15

Ale wiesz, że takie sytuacje mają miejsce? To, że sąsiedzi boją się donieść albo udają, że problemu nie ma, nie znaczy, że takie rodziny nie istnieją.


ODPOWIEDZ