Dzieci i psy

Dyskusje dotyczące forum i strony, propozycje i sugestie.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

29 lis 2008, 05:01

Nieraz już spotykam się w prywatnych rozmowach i na sb ze stwierdzeniem, że przez dzieci nasze forum schodzi na psy, bądź zmienia się w przedszkole. Na tyle często, że uznałem, że warto o tym porozmawiać szerzej. Krytyka jest motorem rozwoju przecież. 8-)

Dobrym początkiem jest celny cytat z tego żałosnego temaciku:
little_psycho pisze:Przykro mi to mówić ;
Skończyły się czasy kiedy admini dawali bany takim jak virian o treści "jesteś na to za mały 8-) " i jest przez to że już te czasy się skończyły - po prostu gorzej :/ Teraz jak jest jakiś idiota na forum to wszyscy (nie mówie o userach) mają wyrozumiałość itp....Dlatego forum schodzi na psy ;/

No, to pora rozgrzać się w te chłodne zimowe dni. Zapraszam do dyskusji i mam nadzieję, że nikt w niej nie poczuje się obrażony.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Max King
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 975
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:32
Lokalizacja: Newcastle

29 lis 2008, 10:36

Tiqu, porządnie mnie zaskoczyłeś. To chyba pierwszy raz gdy widzę że tego typu temat jest omawiany publicznie, zwykle to było swego rodzaju Tabu.

Osobiście sądzę, że nie ma co zamykać forum przed osobami poniżej 18, gdyż zaczną się rejestrować z fałszywymi danymi i wtedy to się zrobi burdel. Piszę na wszelki wypadek, jakby ktoś miał taki pomysł ^^

Sugeruję, by wszyscy poniżej 18 byli niejako "Namierzeni", dzięki czemu nie będzie żadnej taryfy ulgowej, nie będzie żadnych ostrzeżeń. Formalnie taki ktoś tutaj nie powinien być (bądź co bądź, Postal to gra dla dorosłych) ale w obrońców moralności nikt tutaj bawił się nie będzie.

Jeśli jednak ktośpoda fałszywy wiek i w trakcie rozmów zauważy się że ten idiota nie może mieć 18 lat, powinien dostać bana na IP.


Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Awatar użytkownika
Alixo
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1653
Rejestracja: 05 kwie 2007, 08:49
Lokalizacja: localhost

29 lis 2008, 11:16

Hmm.. może minimum 16 lat? ale nie żadna blokada... jak se ktoś da 10/11 lat to ban albo jak ktoś się podszyje i mówi, że ma 16 lat to też ban


Obrazek
Awatar użytkownika
Max King
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 975
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:32
Lokalizacja: Newcastle

29 lis 2008, 11:23

A skąd będziesz wiedział, czy ktoś się podszywa?

16 lat to, myślę, odpowiedni wiek.


Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Awatar użytkownika
Piter1372
Miłośnik broni
Posty: 119
Rejestracja: 22 maja 2008, 12:58
Lokalizacja: zawiercie

29 lis 2008, 12:06

Moim zdaniem zachowanie userów powinno się wnioskować po idiotycznych wypowiedziach a nie po wieku... :/
ktoś kto ma poniżej 16 lat może być bardziej dojrzały niż ktoś kto ma więcej niż 18 lat (bez urazy) ale taka prawda.... niektórzy po prostu nie znają się na kulturze wypowiedzi... :|


Obrazek
Awatar użytkownika
Max King
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 975
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:32
Lokalizacja: Newcastle

29 lis 2008, 12:18

Piter1234 pisze:Moim zdaniem zachowanie userów powinno się wnioskować po idiotycznych wypowiedziach a nie po wieku... :/
ktoś kto ma poniżej 16 lat może być bardziej dojrzały niż ktoś kto ma więcej niż 18 lat (bez urazy) ale taka prawda.... niektórzy po prostu nie znają się na kulturze wypowiedzi... :|
Tak, to fakt. Popatrz na przykład na ten post: https://forum.postalsite.info/p ... .html#33916 widać że to dzieciak.

Każdy rozwija się z inną prędkością, jednak forum jakoś kontrolować trzeba.


Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

29 lis 2008, 12:30

Piter1234 pisze:Moim zdaniem zachowanie userów powinno się wnioskować po idiotycznych wypowiedziach a nie po wieku... :/
ktoś kto ma poniżej 16 lat może być bardziej dojrzały niż ktoś kto ma więcej niż 18 lat (bez urazy) ale taka prawda.... niektórzy po prostu nie znają się na kulturze wypowiedzi... :|
Jak ja się tu zarejestrowałem to miałem 14 lat. ale jakoś nie robiłem syfu, nie pisałem głupot, więc wiek nie ma chyba znaczenia. Karać za czyny, nie za wiek. Jeśli 12 latek napisze głupotę to ban, ale jak taką samą głupotę napisze ktoś kto ma 21 lat, to tylko ostrzeżenie słowne lub warn? Panowie, nie tędy droga...


Awatar użytkownika
Max King
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 975
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:32
Lokalizacja: Newcastle

29 lis 2008, 12:35

Rozumiem co chcesz powiedzieć, kazik, ale faktem jest że zwykle to właśnie młodsi użytkownicy popełniają błędy.

Można np. wszystkich użytkowników poniżej 16 wrzucać do Namierzonych, a jak któryś widać że normalnie, poważnie pisze to go usunąć. Jeśli jednak robi z siebie idiotę już od początku to od pierwszego durnego posta warn.


Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Awatar użytkownika
Loc
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1996
Rejestracja: 20 sie 2008, 14:31
Lokalizacja: Outer-Outer Heaven

29 lis 2008, 12:37

Podpisuje sie pod Kazikiem.

Powinno sie karac nie za wiek, tylko za glupote. Wazne jest jednak, zeby dac "idiocie" (przepraszam, ze sie tak wyraze, ale sa takie osoby) szanse, dac mu warna, a nie od razu bana, bo kto wie, czy sie nie poprawi (juz jakies nadzieje budowal Virian, ale sie zawiedlismy na nim, niestety...). Owszem, Postal to brutalna gra, powinna byc raczej dla starszych osob. Jednak, jesli widac wyraznie, ze ta gra nie wypaczyla jednemu userowi psychiki (nawet, jesli by mial 10 lat), to chyba mozna go zostawic. Wazne jest, zeby ta osoba byla na jakims poziomie. Bo co z tego, ze user ma nawet 40 lat, jak pisze same glupoty? Prawo winno byc sprawiedliwe, to jest to, co mysle. :)
Ostatnio zmieniony 29 lis 2008, 12:38 przez Loc, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Ramesses
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 934
Rejestracja: 30 kwie 2008, 23:38
Lokalizacja: Parczew

29 lis 2008, 13:03

Kazik ma rację...czasami dzieciaczki na forum mogą powiedzieć coś mądrego a taki 18-latek rznąc głupa i nie zdawać sobie z tego sprawy (btw. tacy są najgorsi)...ale z drugiej strony namierzać od razu młodszych też nie jest najlepszym pomysłem...najlepiej jest po prostu jak to na forum..siedzieć i czytać :P jesli za głupotę warn nie pomaga to tzreba delikwenta usunąć...


Planet Earth is great to visit, but You wouldn't wanna live there...
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

29 lis 2008, 13:03

Zawyżenia wiekowe jakie są nałożone na grę każdy chyba zna. Lecz mam głęboko w dupie, czy jakiś 9-latek zagląda na naszą stronę i co z niej bierze. Ma ojca i matkę, grono rodzinne i takie tam, niech go kształtują. Nie publikujemy treści demoralizujących odpowiedzialnego i rozumnego czytelnika, zaś głupiego dzieciaka podniecić może praktycznie wszystko - póki nie widzę tego na forum, mam to gdzieś. Dlatego nie wiek wpisany w profilu decyduje w mojej ocenie, co wart jest dany user. Wpisać można sobie wszystko. Zaś wiek prawdziwy wpisuje sobie każdy między zdaniami swoich postów, tego nie da się uniknąć ani przekłamać. Głupio myślisz, to głupio piszesz - i to niestety zawsze widać. Bez względu na to, co wpiszesz w profilu.

Przyjęliśmy na tym forum, pomimo tematyki o brutalnej grze, być w miarę przyjaznym do nowych użytkowników. Fora wrogie ludziom marnie kończą, jak również marnie kończy zamykanie się w hermetycznym gronie wrogim na nowych, elyta i takie tam. Coś innego. Więc co? Przyjdzie taki dzieciak i nafajda. Z kopa za wczasu, czy pod lupę? Rzeźnia czy przedszkole? Pierwsze odpowiedzi już są powyżej. Czekam na następne głosy.
Ostatnio zmieniony 29 lis 2008, 13:08 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Max King
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 975
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:32
Lokalizacja: Newcastle

29 lis 2008, 13:08

marnie kończy zamykanie się w hermetycznym gronie wrogim na nowych,
To co jest w tej "Akademii..."? xD

Cóż, róbcie jak chcecie, ja swoje zdanie przedstawiłem. Przede wszystkim może Rob powinien być bardziej stanowczy i nie dawać wszystkim szansy. Jedyne dobre co zrobił (a ja zauważyłem i zapamiętałem, a z tym bywa kłopot) to mój warn za przeklinanie.

I dawać warna od razu, a nie po ostrzeżeniu. Warna można zawsze usunąć...


Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

29 lis 2008, 13:15

MastaDJMax pisze:
marnie kończy zamykanie się w hermetycznym gronie wrogim na nowych,
To co jest w tej "Akademii..."? xD
Pisałem o całym forum, które zamyka się przed ludźmi, a nie tendencyjnie prowokacyjnym podforum. Nie motaj, panie Max. :P



Za łagodny mod, za łagodny admin? Czekam za głosy krytyki, bo chcę parę spraw wyjaśnić, raz a dobrze. Może się uda? ;)


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Max King
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 975
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:32
Lokalizacja: Newcastle

29 lis 2008, 13:28

Może anonimowy, dodatkowy shoutbox, gdzie użytkownicy mogliby zgłaszać takie przypadki, gdzie ktoś powinien dostać bana, a autora wpisu tylko admini moga poznać?


Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

29 lis 2008, 22:43

Kiedyś chciałem banować za wiek. Jednak spotkałem tutaj takich ludzi, którzy będąc młodszymi ode mnie, potrafili napisać dużo mądrzejsze rzeczy, potrafili skłonić mnie do pewnego rodzaju refleksji. Proszę mi wybaczyć, ale możecie pisać sobie, że jestem kiepskim Moderatorem, że jestem zbyt pobłażliwi. Jest mi z tego powodu przykro, ale nie mam zamiaru się zmieniać, bo zdecydowanie bardziej wolę dać szansę komuś, kto na nią nie zasługuje, niż zbanować kogoś niesłusznie.


Obrazek
ODPOWIEDZ