Dzieci i psy

Dyskusje dotyczące forum i strony, propozycje i sugestie.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Koloses
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1024
Rejestracja: 27 kwie 2008, 09:27
Lokalizacja: 67-100
Otrzymał  piwo: 1 raz

29 gru 2008, 18:05

Według mnie Ocena na podstawie wieku jest Aktem jakby takiego hmm....... lekkiego rasizmu, bo przecież każdy może mieć swoje zdanie na dany temat [mam na myśli dzieci jak i osoby pełnoletnie], które w zależności od charakteru danej osoby może być różne.Dziecko może być poważne i pisać konstruktywne Wypowiedzi, a osoba dorosła może pisać
Takie głupoty jakie się da.Wysztko zależy od tego jaki poziom intelektu ma dana osoba.

Jestem za ocenianiem usera po tym co pisze a nie w jakim wieku jest.
Takie Jest Moje Zdanie
~Koloses

P.S [Moge zostać nauczycielem :) ]


Awatar użytkownika
Max King
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 975
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:32
Lokalizacja: Newcastle

29 gru 2008, 18:15

Koloses, co ma do tego rasizm? Zapewne chodziło ci o dyskryminację na tle wiekowym. W Anglii to jest poważne wykroczenie pod nazwą AGEIZM. Jednak bierze się stąd, że zwykle uważamy młodszych za mniej doświadczonych, przez co w pewnym sensie głupszych, oraz niewartych konwersacji. Nie jest to nic dobrego, ale cóż na to poradzić? Tak od dziecka jesteśmy uczeni, że starszych się należy słuchać, że starsi wiedzą lepiej... w końcu sami stajemy się starsi... i dyskryminujemy młodszych. Moim zdaniem to w pewnym sensie naturalna kolej rzeczy...

Max

Ps. Mogę zostać psychopatą. xD


Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Awatar użytkownika
Vexev
Niedorobiony bandzior
Posty: 35
Rejestracja: 30 gru 2008, 13:11
Lokalizacja: VexeV City

30 gru 2008, 14:00

Witam!
Postanowiłem zabrać głos w tej dyskusji z racji tego, że widzę wiele nieścisłości w w/w wypowiedziach. Uważam, że nie należy karać wszystkich niepełnoletnich za to, że raz lub dwa wypowiedzieli się w mniej zrozumiały sposób. Nie rozumiem skąd wynika surowość tego forum. Każdy ma prawo popełniać błędy w mniej lub bardziej dotkliwy dla otoczenia sposób, ale czy od razu należy karać za każde przewinienie? Do surowego sposobu oceniania często dochodzi częściowa dyskryminacja wiekowa i tworzy się niemiła atmosfera przez, którą wiele osób boi się zabrać głos na tym forum. Kiedyś czytając, któryś wątek zauważyłem czyjąś wypowiedź, która wyglądała mniej więcej tak:
"To jest forum gry Postal a w tym świecie nie ma sprawiedliwości i tu też nie ma". Toż to TOTALNY IDIOTYZM. To jest forum dla ludzi a nie dla panów Dude'ów, gdzie tu porównywać real do gry i do tego sprowadzać grę do reala. Apeluję o większy dystans wobec występków młodszych jak i starszych bo czasami Ci starsi są bardziej infantylni od młodszych. PEACE


Awatar użytkownika
Max King
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 975
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:32
Lokalizacja: Newcastle

30 gru 2008, 14:16

Vexev, to się bierze stąd, że Postal to teoretycznie gra dla dorosłych. Jesteśmy realistami, i wiemy że w Postala grają też dzieciaki, to niech też mają dostęp do forum. Ale teoretycznie w ogóle ich tu nie powinno być, więc jak się nie potrafią zachować to się z nimi żegnamy. Surowsze zasady są niesprawiedliwe? A co jest sprawiedliwe na tym świecie?
"To jest forum gry Postal a w tym świecie nie ma sprawiedliwości i tu też nie ma". Toż to TOTALNY IDIOTYZM.
Co racja to racja, idiotyzm. Ale osobiście nie brałbym tego tekstu na poważnie.
Vexev pisze:Apeluję o większy dystans wobec występków młodszych jak i starszych bo czasami Ci starsi są bardziej infantylni od młodszych.
A ja apeluję do Polityków o uczciwe zarządzanie finansami.


Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Awatar użytkownika
Vexev
Niedorobiony bandzior
Posty: 35
Rejestracja: 30 gru 2008, 13:11
Lokalizacja: VexeV City

30 gru 2008, 15:15

MastaDJMax Zgadam się z Tobą, ale pytanie co kryje się pod hasłem "nie potrafią się zachować"? Można definiować to na wiele sposobów, a w tym sporze potrzebne jest ustanowienie klarownych zasad. Może zasady te przynajmniej w części są zapisane w regulaminie (przyznam, że nie chciało mi się czytać), ale trzeba je w jakichś inny sposób objawić światu. Każdy użytkownik tego forum (pełnoletni bądź też nie) powinien w przynajmniej minimalnym stopniu je przyswoić i się do nich stosować. Ale taki proceder musi mieć odzew ze strony szanownych adminów i modów, którzy też muszą się do nich stosować. Takie rozwiązanie powinno złagodzić ten spór i zapobiec takim dyskusjom w przyszłości.
PS. Zdaję sobie sprawę, że system, który opisałem powyżej już istnieje, ale należy go zweryfikować i zmodyfikować tak, aby przypasował 'młodzianom' jak i pełnoletnim. I co najważniejsze - tylko osoby, które nagminnie łamałyby zasady zostawałyby banowane (na zawsze) a minimalne wpadki byłyby tylko delikatnie korygowane lub puszczane mimochodem.
PS2. Karanie wykluczeniem z forum powinno odbywać się w sposób otwarty - poddany pod głosowanie.
PS3. Powinno panować równouprawnienie i w miarę zdrowa sprawiedliwość bo skoro na świecie jej nie ma to niech będzie przynajmniej TU.


Awatar użytkownika
Max King
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 975
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:32
Lokalizacja: Newcastle

30 gru 2008, 15:28

Vexev, Normalnie jak z tematem aborcji na tym forum! Najwięcej do powiedzenia mają ci, którzy z aborcją - i w ogóle ciążą - nie mają nic wspólnego! Tyle że tam, są to mężczyźni, którzy w ciążę nigdy nie zajdą, a tutaj użytkownik, który na forum nic nie napisał...

Wiesz, opinie i tak dalej są przydatne... ale może najpierw poznaj forum. Regulamin też by się przydało przynajmniej przeczytać.


Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Awatar użytkownika
Vexev
Niedorobiony bandzior
Posty: 35
Rejestracja: 30 gru 2008, 13:11
Lokalizacja: VexeV City

30 gru 2008, 16:22

MastaDJMax, Od prawie roku zaglądam regularnie na to forum i naprawdę wiem o prawie wszystkim co się tu dzieje a (w Postala to ja już gram od 4 lat). Ale dopiero dzisiaj wzięło mnie, żeby tu napisać. Wcześniej albo rozmowa wydawała mi się za nadto profesjonalna albo wasz sposób dyskusji mnie odstraszał, więc nie wyrokuj jak nie masz dowodów. Teraz po prostu chciałem podzielić się opinią.


Awatar użytkownika
Max King
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 975
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:32
Lokalizacja: Newcastle

30 gru 2008, 17:03

Vexev, nie wyrokuję, tak tylko wspomniałem. Masz w pewnym sensie rację. Rację ma też ten, który twierdzi, że dzięki wyborom możemy mieć taki rząd jaki sami chcemy. Co wcale nie oznacza że tak jest -.-


Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

30 gru 2008, 17:03

Vexev, witaj na Forum. :) Skoro jesteś tu już od jakiegoś czasu duchem, a od dzisiaj dopiero ciałem, to jak najbardziej masz prawo zabierania głosu w każdej dyskusji, dotyczącej Forum. Jednak nie było Cię z nami, kiedy dzieci neo i nooby były istną plagą, kiedy Forum chyliło się powoli ku upadkowi. Na samym początku mieliśmy 5 aktywnych userów, w tym jedną mega spamerkę. Ci, którzy pamiętają tamte `czasy` (jak np. ja) dmuchają na zimne. Mimo iż mamy niemiłe wspomnienia, nie chcemy od razu banować potencjalnych zagrożeń. Ba, ja od jakiegoś czasu jestem już w ogóle za tym, by nie patrzeć na wiek w profilu. Najczęściej i tak pierwszy post pokazuje, kim jesteś. Zdarzały się wyjątki, że ludzie z noobków stawali się porządnymi użytkownikami, i to nawet często. W tym temacie masz bardzo, bardzo, bardzo ogólnikowo wyrażoną opinię poszczególnych osób na ten temat. Aby w pełni zrozumieć nasze uzasadnienia, a także całą genezę powstania grupy `Namierzonych` oraz właśnie tego wątku, musisz uważnie czytać posty.

Można by rzec, że to Forum ma w większości charakter kameralny. Tutaj wszyscy się znamy, mamy o sobie wyrobione opinie. Jesteśmy w stanie mniej więcej określić zdanie innego usera na dany temat, ponieważ `trochę już w tym siedzimy`. Wątek `Dzieci i psy` jest jak ogólny zarys danego społeczeństwa. Czytając jedną książkę, nawet bardzo grubą, na temat np. starożytnego Rzymu, jedynie o trochę poszerzysz swoją wiedzą. Systematyczność jest tu najważniejsza.

Dlatego apeluję do Ciebie, Vexev, nie staraj się nawet wyrabiać opinii o każdym z nas, po przeczytaniu, nawet kilkakrotnie!, tego tematu. Nie warto, możesz się potem rozczarować. ;) Wiem, że jako ludzie myślący, leży to w naszej naturze, ale wstrzymaj się. Biernie czytając nasze posty nie zrozumiałeś nas, a jedynie troszeczkę poznałeś.

Miłego pisania, zostań z nami na dłużej. :) Zajrzyj też tutaj.


Obrazek
Awatar użytkownika
Vexev
Niedorobiony bandzior
Posty: 35
Rejestracja: 30 gru 2008, 13:11
Lokalizacja: VexeV City

30 gru 2008, 17:43

Dzięki za tutorial Robsessed you are the best:)


Awatar użytkownika
Max King
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 975
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:32
Lokalizacja: Newcastle

30 gru 2008, 17:54

Robsessed, dokładnie. Co więcej, sam byłem dzieckiem neo. Za to dostałem bana na AMTV oraz kurde.pl. Nie dostałem chyba tylko na Mocnym.
Robsessed pisze:Najczęściej i tak pierwszy post pokazuje, kim jesteś.
Właśnie, ale nie zawsze. O mnie też mieliście niezbyt dobrą opinię na początku, a teraz proszę, nawet modzi mają avy zaprojektowane przeze mnie. Moim zdaniem powinniśmy śmielej dawać pierwsze warny, żeby wszyscy widzieli, że KTOŚ tu trzyma porządek i że noobostwa nie tolerujem, ale powinniśmy dawać szanse poprawy.

Jednak jeśli ktoś się nie poprawia, to czemu mamy go znosić? W temacie "Odkrywcy tajnych przejść" tuż pod moim postem pojawiło się pytanie "Znacie jeszcze jakieś tajne przejścia" czy coś takiego. Ten użytkownik nie powinien dostać bana - ale powinien dostać warna, żeby najpierw pomyślał a potem napisał. Jeśli jednak dalej będzie wypisywał bzdury, to trza go zbanować. Nawet tymczasowo - przerwa na 2 miechy by wystarczyła.


Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

30 gru 2008, 18:58

Vexev pisze:Dzięki za tutorial Robsessed you are the best:)
I know, I know... :D
MastaDJMax pisze:Robsessed, dokładnie. Co więcej, sam byłem dzieckiem neo. Za to dostałem bana na AMTV oraz kurde.pl. Nie dostałem chyba tylko na Mocnym.
Skoro dorosłeś - brawo. :)
MastaDJMax pisze:Właśnie, ale nie zawsze. O mnie też mieliście niezbyt dobrą opinię na początku, a teraz proszę, nawet modzi mają avy zaprojektowane przeze mnie. Moim zdaniem powinniśmy śmielej dawać pierwsze warny, żeby wszyscy widzieli, że KTOŚ tu trzyma porządek i że noobostwa nie tolerujem, ale powinniśmy dawać szanse poprawy.
To nie do końca prawda - od razu wydałeś nam się konkretnym gościem, cieszyliśmy się z Twojej obecności tutaj. 70 postów jednego dnia, do tego DOBRYCH postów... to robi wrażenie.


Obrazek
Awatar użytkownika
Max King
Stuprocentowy psychol
Stuprocentowy psychol
Posty: 975
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:32
Lokalizacja: Newcastle

30 gru 2008, 19:29

Robsessed, 300 postów w miesiąc i TYLKO JEDEN warn ^^


Vi Veri Veniversum Vivus Vici
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

31 gru 2008, 04:35

Vexev pisze:Nie rozumiem skąd wynika surowość tego forum. Każdy ma prawo popełniać błędy w mniej lub bardziej dotkliwy dla otoczenia sposób, ale czy od razu należy karać za każde przewinienie? Do surowego sposobu oceniania często dochodzi częściowa dyskryminacja wiekowa i tworzy się niemiła atmosfera przez, którą wiele osób boi się zabrać głos na tym forum.
Ważny głos w tej dyskusji i zasadniczy. Boją się, bo będą niemile traktowani? Brzmi to niepokojąco. Chm, nie lubię zarozumiałych i nietolerancyjnych forów i za takie naszego nie postrzegam. Owszem, jeśli ktoś nowy pisze rzeczy głupie lub oczywiste, które łatwo znaleźć, bądź zupełnie olewa zasady polskiej pisowni - no, niestety, nie może liczyć na naszą przychylność. Trudno takiego traktować jak partnera w rozmowie. Daj coś od siebie, na samym początku tutaj obecności. Poznamy, że przed napisaniem czegoś przygotowałeś się, zapoznałeś z regulaminem (nie zdziwi cię więc ban za piractwo) i z wyszukiwarką. Poznamy, że starałeś się znaleźć interesującą cię treść. Nie zawsze wyszukiwarka pomoże i często w znalezieniu czegoś pomaga mi nie 'Szukaj' ale to, że znam treść całego forum. Poznamy też, że nowy użytkownik stara się pisać poprawną polszczyzną. Szanuj swego rozmówcę, będziesz uszanowany. To prosta i oczywista prawda, która sprawdza się też na tym forum. Szanuj więc użytkowników na tym forum, ich czas i życzliwość. Spotka cię aprobata, szacunek i pomoc. Zawsze.
Vexev pisze:Może zasady te przynajmniej w części są zapisane w regulaminie (przyznam, że nie chciało mi się czytać), ale trzeba je w jakichś inny sposób objawić światu.
Jeśli nie chce się komuś czytać regulaminu, to jaki może być lepszy sposób na przyswojenie zasad na tym forum? Reklama podprogowa? :| Proponujesz wprowadzenie innowacji kiedy nie zaliczyłeś tej niezbędnej podstawy. Ignorowanie regulaminu już nie najlepiej świadczy o użytkowniku. Owszem, jeśli znasz zasady z innych for to potrafisz się obyć i bez czytania naszego regulaminu. Ale jeśli masz wątpliwości - czytaj regulamin. On nie został skopiowany z jakiejś strony, powstał i powstaje przez nasze własne doświadczenia, spędzony czas, strawione nerwy. Użytkownik, który go ignoruje automatycznie prosi się by być niepożądanym u nas.


Vexev pisze:Karanie wykluczeniem z forum powinno odbywać się w sposób otwarty - poddany pod głosowanie.
Nie, publicznych sądów nie będzie. Od tego jest grono zarządzające forum i uwagi składane temuż gronu przez użytkowników. A od bardziej publicznego karania jest ranga Ciota czy nagonka w stylu "1000 warnów", co jest zarówno straszakiem dla kłopotliwych jak i... obietnicą zabawy dla stałych bywalców. :faja: Szanuj, będziesz uszanowany. To wystarczy by się nie bać i by nie być celem naszej złośliwości.
Robsessed pisze:Zdarzały się wyjątki, że ludzie z noobków stawali się porządnymi użytkownikami, i to nawet często.
I jakże te przykłady są satysfakcjonujące! :) Zarówno dla władzy jak i dla samego użytkownika. Zło mija, pozostają tylko wspomnienia i czyste konto.
Robsessed pisze:Można by rzec, że to Forum ma w większości charakter kameralny. Tutaj wszyscy się znamy, mamy o sobie wyrobione opinie. Jesteśmy w stanie mniej więcej określić zdanie innego usera na dany temat, ponieważ `trochę już w tym siedzimy`.
Tak, mimo że liczymy już dosyć dużo użytkowników i dawno minęły czasy, gdy forum było małym i prywatnym niemal miejscem spotkań, to jednak nadal owa kameralność jest wciąż odczuwalna. To właśnie ona spaja ludzi w zwartą grupę. Zwartą, ale nie hermetyczną. Szanuj, a będziesz uszanowany, powtórzę znowu. Przykład, jak nowy potrafi się zasiedzieć szybko? O, a niżej proszę:
MastaDJMax pisze:300 postów w miesiąc i TYLKO JEDEN warn
Już zdjęty. Co też cieszy, bo poprawia się nam użytkownik. ;)
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Vexev
Niedorobiony bandzior
Posty: 35
Rejestracja: 30 gru 2008, 13:11
Lokalizacja: VexeV City

31 gru 2008, 11:33

Sprostowanie - czytałem regulamin, ale wyłącznie powierzchownie. Nie odczuwam potrzeby, żeby go dogłębnie analizować ze względu na to, że znam już podstawowe zasady współżycia na forum.

Uważam, że powyższe wypowiedzi panów Tiquilla i Robsesseda powinny zostać w jakichś sposób dodane do regulaminu, aby nowi ciałem lub duchem użytkownicy forum mieli szanse przejść przez podobną inicjacje (jak ja). Z pewnością wiele osób doceni taką asertywność.

Nie musiał pan pogrubiać tego zdania. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Tylko, że ja wymagam tego jeszcze w drugą stronę "Jak Cię szanują tak szanuj ich" i dodaje "Gdy Cię nie szanują, odpłać im po czterokroć". Panowie, jacy będzie dla mnie taki ja będę dla Was. Proste. Na razie jestem mile zaskoczony Waszą elokwencją.
Tiquill pisze:Szanuj swego rozmówcę, będziesz uszanowany.
Życzę wszystkim szczęśliwego nowego roku oraz wielu dodatków do Postala III.


ODPOWIEDZ