Durna zmiana czasu

Bardziej i mniej konkretne rozmowy na określone tematy, niezwiązane bezpośrednio z tematyką strony, ale nurtujące niemal każdego. To wcześniejszy Duży Hyde Park plus kilka luźniejszych tematów.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

31 mar 2008, 17:55

Może mi ktoś wytłumaczyć jednoznacznie, po co ten kretynizm? :/ Wiele już słuchałem i czytałem tłumaczeń, ale jakoś nic konkretnego. Zwykły bełt, a nie racjonalne motywy. A znowu, jak dwa razy każdego roku, muszę to przechodzić i przystosowywać się do zegara "państwowego", który jest "wrogo nastawiony" wobec mego własnego, biologicznego zegara. Co to, kurde, jest? Czy ja gdzieś poleciałem do innego kraju? :|


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Mixer
Noob Killer
Noob Killer
Posty: 2203
Rejestracja: 11 gru 2006, 19:40

31 mar 2008, 18:01

hmmm to ma na celu nie marnowac dnia. w zime jest to bardzo widoczne gdyz o 16 robi sie ciemno. a teraz pomysl gdyby nie przestawiane zegarkow o 15 robiloby sie ciemno. ta zmiana czasu daje nam godzine naturalnego swiatla. w lato podobnie. po co komu o 4 rano swiatlo? a tak masz je az do 22(no prawie) ludzie wracaja z pracy tez chca zjesc spokojnie obiad odpoczac a potem mozna isc na spacer badz pogrilowac.
Ostatnio zmieniony 31 mar 2008, 18:02 przez Mixer, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
eddie
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1345
Rejestracja: 19 kwie 2007, 17:18
Lokalizacja: Breslau

31 mar 2008, 18:07

To i tak chu**wo. Zawsze jak jest zmiana wali mi się cały dzień. Wczoraj wyszło że spałem do prawie 14.00, śniadanie jadłem o tej porze co obiad, a spać poszedłem chyba o 3, czy cośtam xD Nienawidzę zmiany czasu


Awatar użytkownika
kazik
Forumowy Inkwizytor
Forumowy Inkwizytor
Posty: 2236
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:40
Lokalizacja: Greenbelt

31 mar 2008, 18:14

Też nienawidzę tego kretyństwa. Głupota, panie, głupota. Zawsze po zmianie czasu przez dwa/trzy dni nie wiem o co chodzi. :bolek:


Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

31 mar 2008, 19:29

Zawsze można się spóźnić rano do szkoły, bo się niby nie przestawiło zegarka...


Obrazek
Awatar użytkownika
Karpiu
Zabójca na sterydach
Zabójca na sterydach
Posty: 516
Rejestracja: 20 lis 2007, 21:24
Lokalizacja: Eichenbruck

02 kwie 2008, 17:29

kmieciu, to jedyna dobra rzecz, która wynika z tego ;) a inne to zupełna strata czasu (dosłownie ;) )


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

04 kwie 2008, 00:28

Mixer pisze:hmmm to ma na celu nie marnowac dnia. w zime jest to bardzo widoczne gdyz o 16 robi sie ciemno. a teraz pomysl gdyby nie przestawiane zegarkow o 15 robiloby sie ciemno. ta zmiana czasu daje nam godzine naturalnego swiatla. w lato podobnie. po co komu o 4 rano swiatlo? a tak masz je az do 22(no prawie) ludzie wracaja z pracy tez chca zjesc spokojnie obiad odpoczac a potem mozna isc na spacer badz pogrilowac.
Chodzi o to, że gdyby nie przestawiać na czas letni, to nie trzeba zmieniać też zimowego. ;) A to zimowy czas jest właściwy dla naszej strefy czasowej i powinien być stale. Więc i bez jakichkolwiek zmian byłoby dopiero o 16-ej ciemno. :) Durnotą dla mnie jest zmiana na czas letni!

O 4 rano światło niepotrzebne? Wziąwszy pod uwagę, że letnie noce wcale nie są ciemne i wszystko i tak widać, to... Poza tym, po 22-ej każdy sterany pracą nie patrzy na uroki wieczoru tylko gna do domu i do łóżeczka. Druga zmiana zazwyczaj ostro dogina w pracy. A spacery dla tych, którzy nie wracają z drugiej zmiany? Chm... Letnie noce są takie przyjemne i bez zmiany czasu. :P

Irytuje mnie zmiana czasu na letni, który nie jest nasz (latem słońce góruje nie w południe, ale o 13-ej wg czasu letniego). I irytuje jakikolwiek brak przekonującego argumentu za tą zmianą. Bo tego zapewne nie ma. 8-) Kto za tym wszystkim stoi? :uzi:


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

04 kwie 2008, 13:43

Tiquill pisze:Kto za tym wszystkim stoi? :uzi:
Ludzie. Tylko oni.


Obrazek
Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

04 kwie 2008, 20:52

Tiquill pisze:Kto za tym wszystkim stoi? :uzi:
Benjamin Franklin xD
Wymyślił zmianę czasu, aby w XVIII wieku zaoszczędzić na świecach... no i tak to przetrwało do dzisiaj. A dlaczego? Widocznie 200 lat przyzwyczajenia i tyle 8-)
Ostatnio zmieniony 04 kwie 2008, 20:53 przez Lothar, łącznie zmieniany 1 raz.


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

07 kwie 2008, 17:42

Lothar pisze:Widocznie 200 lat przyzwyczajenia i tyle 8-)
Za mało. Nawyki potrafią być szkodliwe. xD
Lothar pisze:Benjamin Franklin xD
Miewał lesze pomysły... ;)

Jest teraz wpół do szóstej wieczór, a za oknem biały dzień. Jakie to dzikie uczucie...

Oszczędność kilowatów to całe dobro zmiany czasu? Eh, ja wolałbym niższe rachunki. 8-)


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

10 paź 2016, 21:39

Już za kilkanaście dni znowu zmiana czasu. Znowu w zimę dzień będzie o godzinę krótszy. :roll:
I po co to wszystko? Argument z oszczędzaniem prądu jest bez sensu, bo i tak trzeba palić więcej światła wieczorem. :bolek:
Dlaczego ten durny przepis nadal istnieje? Przecież jakby nie przestawiać tej godziny to nic by się nie stało. :| Niech będzie ciągle czas letni.


I regret nothing
Awatar użytkownika
Pan Szatan
Modder
Modder
Posty: 6207
Rejestracja: 05 gru 2013, 13:16
Lokalizacja: Paradise
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 8 razy
Kontakt:

10 paź 2016, 22:11

Ludzie to debile i tego nie zmienisz ;)


I'm fucking insane in the brain. :axe:
Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

10 paź 2016, 22:39

Wracamy do czasu standardowego

To przesuwanie czasu wprowadzono podobno po to by by jaknajefektywniej wykorzystać światło dzienne
Dla mnie ta cała żonglerka czasem jest o D* rozbić. Jeden plus, że po zmianie do pracy będzie się wstawało bardziej wypoczętym ;)


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
Dev4ever
Modder
Modder
Posty: 2483
Rejestracja: 27 lis 2010, 20:12
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

11 paź 2016, 16:40

Ja tam akurat lubię tą zmianę czasu, gdyż łatwiej będzie mi wcześniej wstać na rano do szkoły, oraz lubię, kiedy w zimę są długie wieczory :)


Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

11 paź 2016, 19:22

B@rtosZ pisze:Ja tam akurat lubię tą zmianę czasu, gdyż łatwiej będzie mi wcześniej wstać na rano do szkoły, oraz lubię, kiedy w zimę są długie wieczory :)
A ja tego nienawidzę, bo przestawić się nie mogę.
Będę wstawał o złej godzinie i oglądał TV Market :571:


8=======D
ODPOWIEDZ