Durna zmiana czasu

Bardziej i mniej konkretne rozmowy na określone tematy, niezwiązane bezpośrednio z tematyką strony, ale nurtujące niemal każdego. To wcześniejszy Duży Hyde Park plus kilka luźniejszych tematów.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

06 lis 2016, 23:12

Rycho3D pisze:Co to ma do budżetu ?
A zresztą i tak każdy sobie sam ustala godziny pracy.
Ustalałby bardziej. Nie znasz ludzi?


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

30 paź 2017, 00:44

Zeszłej nocy ostatni raz zatrzymały sie zegary w kraju. Godzina 2a długo trwała. I - mamy czas zimowy! Zimowy, właściwy dla Polski czas. Południe, czyli górowanie słońca na niebie jest w południe, czyli o 12ej... Wszystko jak Pan Bóg przykazał! Ale właśnie. Ale jak to się ma do praktyki, każdy widzi. Dzień jest krótszy. Mało, że zimą dzień trwa mniej godzin, to jeszcze dobijają, przestawiając zegary tak, że jest tego mizernego dnia jeszcze o godzinę mniej. Wypas... :roll:

Dlaczego zatrzymały się zegary ostatni raz? A bo nasz PiS chce to znieść! Wreeeszcie!!! :) Wpływa projekt odpowiedniej ustawy do parlamentu. Wiosną ostatni raz zmienimy czas. I potem: Już NIGDY WIĘCEJ! Spadek po hitlerowskich Niemczech zostanie wy-ru-go-wa-ny z naszego zycia. Cieszycie się?
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

31 paź 2017, 07:24

Tiquill pisze:Dlaczego zatrzymały się zegary ostatni raz? A bo nasz PiS chce to znieść! Wreeeszcie!!! :) Wpływa projekt odpowiedniej ustawy do parlamentu. Wiosną ostatni raz zmienimy czas. I potem: Już NIGDY WIĘCEJ! Spadek po hitlerowskich Niemczech zostanie wy-ru-go-wa-ny z naszego zycia. Cieszycie się?
To brzmi jak bajka


8=======D
Yossarian
Grabarz
Grabarz
Posty: 6423
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:54
Postawił piwo: 6 razy
Otrzymał  piwo: 3 razy

31 paź 2017, 12:40

No dobrze, w Polsce zniosą zmiany czasu, ale co z resztą UE? To się fatalnie odbije choćby na branży transportowej.


Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

31 paź 2017, 16:51

Jedna z niewielu decyzji obecnego rządu, której mogę jedynie przyklasnąć
ale...
Yossarian pisze:No dobrze, w Polsce zniosą zmiany czasu, ale co z resztą UE? To się fatalnie odbije choćby na branży transportowej.
Z Unią może być problem. Mogą zastopować naszą polską rewolucję czasową
Polska jako jedyny kraj w Unii, zniosłaby zmianę czasu (znowu na przekór reszcie grupy). Czy to aby na pewno jest in plus
Ostatnio zmieniony 31 paź 2017, 19:56 przez Silver Dragon, łącznie zmieniany 4 razy.


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

31 paź 2017, 17:01

Silver Dragon pisze:Polska jako jedyny kraj w Unii, zniosłaby zmianę czasu (znowu na przekór reszcie grupy). Czy to aby na pewno jest in plus
Na plus. Na zmiany czasu narzekają nie tylko w Polsce. Powinni zrobić jeden czas w całej UE, najlepiej czas letni. Wolę jak jest dłużej ciemno z rana niż po południu.
Niestety takie uroki mieszkania na półkuli północnej. Na równiku mają z jednej strony lepiej, a z drugie nudniej, bo cały rok mają jasno od 6 do 18.


I regret nothing
Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

31 paź 2017, 17:06

Nadal będziemy przestawiać zegarki, te które zmieniają automatycznie, np. w telefonach xD


8=======D
Awatar użytkownika
Radzik
Administrator
Administrator
Posty: 2111
Rejestracja: 13 gru 2008, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

31 paź 2017, 18:21

Rycho3D pisze:Nadal będziemy przestawiać zegarki, te które zmieniają automatycznie, np. w telefonach xD
Fakt, że wszystkie obecne na rynku urządzenia, bez odpowiedniej aktualizacji oprogramowania będą rozumowały po staremu, ale raczej to nie problem bo przestawisz ręcznie godzinie i po problemie :)
A to, że będzie on nie do końca dokładny to cóż... i tak zawsze nie jest on idealnie dokładny więc nie ma sensu się tym aż tak bardzo przejmować :).

Sam pomysł zaś mi się podoba. Wkurzające są dla mnie zmiany czasu i konieczność przystosowania organizmu do nich. Dobrze, że ktoś o tym pomyślał by wprowadzić taką zmianę, bo czasy zmieniły, a ilość chociażby prądu którą mamy zużyć i tak zużyjemy, i żadne przestawianie zegarków tego nie zmieni. Jeśli nie zużyjemy prądu w domu, to zużyjemy go w pracy czy w szkole, a główna różnica będzie polegała na tym, kto za to zapłaci.


Niepoważny admin
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

01 lis 2017, 00:05

Silver Dragon pisze:Z Unią może być problem.
Z Unią zawsze jest problem. Więc co za różnica. ;)
Rycho3D pisze:Nadal będziemy przestawiać zegarki, te które zmieniają automatycznie, np. w telefonach xD
Z jakiś czas każdy kupi nowy model. I powoli ślady tego w naszej codzienności zanikną. Byle zacząć.
Radzik136 pisze:czasy zmieniły, a ilość chociażby prądu którą mamy zużyć i tak zużyjemy, i żadne przestawianie zegarków tego nie zmieni. Jeśli nie zużyjemy prądu w domu, to zużyjemy go w pracy czy w szkole, a główna różnica będzie polegała na tym, kto za to zapłaci
Nie mieli skąd wziąć źródeł energii, by zapewnić oświetlenie. Bo wszystko szło na wojnę. To zmienili czas, by oświetlać było trzeba mniej. Tak hitlerowskie Niemcy to zaczęły. I więźniami tego pomysłu wciąż jesteśmy. Absurdalne, nie?


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Radzik
Administrator
Administrator
Posty: 2111
Rejestracja: 13 gru 2008, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

01 lis 2017, 02:32

Tiquill pisze:I więźniami tego pomysłu wciąż jesteśmy. Absurdalne, nie?
Obecnie jest to absurdalne, ale też zakładam że tu chodzi o coś można byłoby określić jako "skoro coś jest od dawna, ludzie są do tego przyzwyczajeni i nie krzyczą głośno, że im to przeszkadza to nie ma sensu kombinować"
To trochę jak w branży IT - jeżeli coś działa nawet wujowo ale stabilnie, to nie należy tego zmieniać, ponieważ nie wiadomo jakie problemy spowoduje zmiana"
Sam się nie raz przekonałem, że zmiany potrafią przynieść więcej złego niż dobrego dlatego też do pewnego stopnia rozumiem taki sposób postępowania, co nie oznacza że zawsze go popieram.


Niepoważny admin
Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

01 lis 2017, 11:12

Dzienis pisze:Na plus
Czy aby napewno. Jakoś nie mam do tego przekonania.
Dzienis pisze:Na zmiany czasu narzekają nie tylko w Polsce. Powinni zrobić jeden czas w całej UE, najlepiej czas letni
Jakby w całej UE tak było to OK

BTW:
https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka ... tatni.read


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

01 lis 2017, 12:38

To są brednie, gdybanie i takie tam. Ja w lecie chodzę o 3h wcześniej do pracy, bo mi tak pasuje i mam potem pół dnia wolnego. Przesunięcie czasu nie ma żadnego wpływu na godziny pracy, bo te ustala pracodawca.
Że pociągi stoją godzinę, nikogo nie obchodzi, chociaż raz w roku są na czas xD
W sumie to nic się nie zmieni, prawie w całej unii zegary są ustawione nie zgodnie ze strefą czasową, a ludzie jakoś żyją i pracują. To tylko cyfra.
Co mają powiedzieć ludzie na biegunie, gdzie przez pół roku mają noc ?
Też mają przestawiać zegarki ? xD


8=======D
Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

29 mar 2018, 00:00

W niedzielę znów przestawialiśmy zegarki. Mam nadzieję po raz ostatni. Coś słyszałem, że w UE chcą toto znieść
Przyzwyczaić się do tych parszywych zmian czasowych nie mogę


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
Dev4ever
Modder
Modder
Posty: 2483
Rejestracja: 27 lis 2010, 20:12
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

29 mar 2018, 00:08

Silver Dragon pisze:W niedzielę znów przestawialiśmy zegarki. Mam nadzieję po raz ostatni. Coś słyszałem, że w UE chcą toto znieść
Przyzwyczaić się do tych parszywych zmian czasowych nie mogę
Mi tam akurat jakoś mocno to nie przeszkadzało, choć przyznam, że lepiej jak dzień jest dłuższy, za dużo było tej ciemnoty. Wolę jak świeci słońce, zawsze nastrój jest trochę lepszy i większa chęć do życia ;)


Awatar użytkownika
Radzik
Administrator
Administrator
Posty: 2111
Rejestracja: 13 gru 2008, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

29 mar 2018, 07:53

Mi o dziwo wyjątkowo sprawnie udało się przestawić. Mam nadzieję, że to ostatnia taka zmiana, bo jak była, to i jest będzie pomysłem bezsensownym.


Niepoważny admin
ODPOWIEDZ