Durna zmiana czasu

Bardziej i mniej konkretne rozmowy na określone tematy, niezwiązane bezpośrednio z tematyką strony, ale nurtujące niemal każdego. To wcześniejszy Duży Hyde Park plus kilka luźniejszych tematów.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

11 paź 2016, 19:26

Rycho3D pisze:A ja tego nienawidzę, bo przestawić się nie mogę.
Ja tak mam z wiosenną zmianą czasu, bo wtedy jestem w Niemczech, mam mało czasu, a ta zmiana zabiera mi jeszcze godzinę w nocy z soboty na niedzielę, przez co mam krótszy melanż i dłuższy kac. :<

Ale obie zmiany są złe. Niech ustalą jeden czas i się go trzymają, bez cackania się z przestawianiem zegarków. Mamy XXI wiek, elektryfikacja jest wszędzie.


I regret nothing
Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

11 paź 2016, 20:03

Gdyby ujednolicić czas to i tak trzeba by przestawiać zegarki, te które zmieniają automatycznie.
Zawsze można przestawić zegarek o pół godziny i przychodzić do pracy za wcześnie, a latem się spóźniać. xD


8=======D
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

12 paź 2016, 14:57

Scaliłem ze starszym tematem. Jeden starczy by ich gromić. :faja:


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

12 paź 2016, 15:03

Tiquill pisze:Scaliłem ze starszym tematem. Jeden starczy by ich gromić.
Spoko, nawet nie wiedziałem że jest taki temat, jakoś do tej pory nie zauważyłem. :D
Jak widać wszystko już było, nawet tu na PSI.


I regret nothing
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

12 paź 2016, 16:32

Dzienis pisze:jakoś do tej pory nie zauważyłem.
Bo był na ostatniej stronie MHP. I jak ty dałeś swój w Dużym HP i to i ja też tam teraz przeniosłem.

A co ja sądzę o tym po tych 8 latach? Ze zwolennika czasu zimowego zmieniłem się na zwolennika czasu letniego. No bo czysta praktyka. Za szybko nastaje zmierzch wg czasu zimowego. Nie zobaczysz za wiele dnia zimą. A że słońce czasu letniego najwyżej świeci o 13-ej a nie o 12-ej? To drobiazg. Taka darowana godzina zimą to jest coś.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

31 paź 2016, 09:48

No i na co to było? Teraz ciemno jest już o wpół do 5.
Mogliby zrobić jeszcze raz powrót do letniego w marcu, a potem raz na zawsze zrezygnować z tego idiotyzmu.


I regret nothing
Awatar użytkownika
TheSider
Seryjny zabójca
Posty: 473
Rejestracja: 31 sty 2014, 19:44
Lokalizacja: z Podwórka
Kontakt:

31 paź 2016, 09:50

Ciągnie się to za nami jak komunizm. Powinni to wyjebać.

Zmiana czasu?
Na co to komu? Komu to potrzebne?


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

04 lis 2016, 20:03

Dzienis pisze:No i na co to było? Teraz ciemno jest już o wpół do 5.
A pierwszego dnia zmiany mi się popierdzieliło i się ucieszyłem, że dzień jest dłuższy. :bolek:

Turcja w tym roku poszła po rozum do głowy i zaniechali zmiany.

Zaraz, jak nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o - pieniądze.

Tylko kto na tym zarabia? Ci, co przestawiają wskazówki? Spisek zegarmistrzów? :):


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

04 lis 2016, 21:42

Tiquill pisze:Tylko kto na tym zarabia? Ci, co przestawiają wskazówki? Spisek zegarmistrzów?
A, właśnie. O ile w komórce i komputerach zegar automatycznie się przestawia, o tyle zegary ścienne i te na rękę trzeba ręcznie przestawić. :roll:

Myślę, że cała Unia musiałaby razem się z tego wycofać, bo tak pojedynczo państwom to pewnie Bruksela nie pozwoli.


I regret nothing
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

04 lis 2016, 22:05

Nie patrzyłbym na pozwolenie Brukseli ale na wspólną decyzję wszystkich państw Europy. Bo przestawiać stale zegarki gdy granice otwarte, z kraju do kraju. Wieje paranoją.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

04 lis 2016, 22:17

Tiquill pisze: Bo przestawiać stale zegarki gdy granice otwarte, z kraju do kraju. Wieje paranoją.
Przecież już tak jest. Jak byłem na Litwie, to dostałem mandat za zbyt długi postój auta na parkingu, bo zapomniałem, że u nich czas jest godzinę do przodu i nie przestawiłem zegarka. xD
Tak samo z GB, Islandią czy Półwyspem Iberyjskim.

No ale tak jak piszesz, powinni wszyscy postanowić, że nie będzie już przestawiania czasu, zostanie czas letni i tyle. Bez cackania się.


I regret nothing
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

05 lis 2016, 01:51

Dzienis pisze:Przecież już tak jest.
Myślałem o krajach w środku strefy i kontynentu. Jednym widzi się lato, drugim zima. Skrajne kraje są jeszcze zrozumiałe i akceptowalne. Ale gdybyś tak z Austrii na Słowację i do Polski musiał 2 razy przestawiać zegarek, to już by... ;)


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

05 lis 2016, 18:16

Tiquill pisze:Myślałem o krajach w środku strefy i kontynentu. Jednym widzi się lato, drugim zima. Skrajne kraje są jeszcze zrozumiałe i akceptowalne. Ale gdybyś tak z Austrii na Słowację i do Polski musiał 2 razy przestawiać zegarek, to już by... ;)
To nie trzeba tam jeździć xD
Czas może być jeden, tylko zmienić godziny pracy i wszystko hulać będzie.
Co mi za różnica która będzie godzina w południe? To tylko cyfra.


8=======D
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

06 lis 2016, 19:49

Rycho3D pisze:Czas może być jeden, tylko zmienić godziny pracy i wszystko hulać będzie.
W Hiszpanii drzemią w porze południa i wracają do pracy w czasie, kiedy my byśmy za zabranie tych godzin zabili. A więc ludzie mogą być elastyczni w wymiarze czasu pracy. To i mogłoby to się udać. Lecz różne godziny pracy odbiły by się jeszcze niekorzystniej na rynku niż dwukrotna w roku zmiana czasu. O której obiady pracownicze? Kiedy największy ruch w restauracjach, w całej infrastrukturze komunikacyjnej... Każdy ustalałby swoje ramy i trzeba by było wprowadzać nowe prawo, które by to regulowało. I nowe zastępy biurw, które by te reguły pilnowały. I idą kolejne sumy krajowego budżetu w błoto.

To już lepiej płacić dwa razy w roku zegarmistrzom. :lol:
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

06 lis 2016, 21:27

Przecież każdy by pracował o tej samej porze co teraz, tylko byłaby inna godzina.
Co to ma do budżetu ?
A zresztą i tak każdy sobie sam ustala godziny pracy.


8=======D
ODPOWIEDZ