Duchy/zjawy/demony - czy one naprawdę istnieją?

Bardziej i mniej konkretne rozmowy na określone tematy, niezwiązane bezpośrednio z tematyką strony, ale nurtujące niemal każdego. To wcześniejszy Duży Hyde Park plus kilka luźniejszych tematów.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

29 lip 2009, 16:07

Silver Dragon pisze:https://wiadomosci.onet.pl/2016103,69,za ... ,item.html

Opętanie, czy tylko wymówka?
Wymówka to już tu niezbyt pasuje, nie ten kaliber zbrodni. To raczej nadanie donoślejszej rangi dla zbrodni. Diabel mnie opętał - jak to brzmi! Opętanie? Może, choć bardziej choroba psychiczna. Tatuś, który zamurowuje swoją rodzinę nie jest opętany. Zwyrodnialec, która popełnia zbrodnię, to zwyrodnialec. Nie widzę w tej sprawie nic z duchów/demonów/opętania. Takie opętanie mogą stwierdzić badacze, po wielodniowej obserwacji tej baby. Choć ja bym tego nie badał, ale od razu posadził na krzesło elektryczne. A demony zostawił dla innych spraw.

Loc pisze:Ja codziennie w nocy słyszę jakieś skrzypanie, jakby dochodziło z lodówki albo łazienki.
Ja też słyszę u siebie. Zwłąszcza latem, gdy wieczory chłodne. Boazeria, sprzęt audio-video, meble, wieszak na ubranie, cokolwiek, co jest termokurczliwe. Gdy wieczorem chłodzi się mieszkanko, wiele rzeczy pyka, trzeszczy. Bo to temperatura, nie duch na nie działa.
Loc pisze:Raz miałem wrażenie, że widziałem coś czarnego w łazienkowym lustrze.
Omamy wzrokowe to nic niezwykłego, gdy się boisz, a wyobraźnia jest furtką dla wszelkiego majakowego tałatajstwa. ;)


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
kryhoo
Miłośnik broni
Posty: 206
Rejestracja: 18 lip 2008, 22:01
Lokalizacja: Paradise 16b\8

29 lip 2009, 16:13

Stare, ale polecam



niektóre scenki wyglądają jakby to były naprawde duchy.
Omamy wzrokowe to nic niezwykłego, gdy się boisz, a wyobraźnia jest furtką dla wszelkiego majakowego tałatajstwa. ;)
Dokładnie ! jak cobie coś wmówimy i będziemy się czegoś mocno obawiać (np. będziemy myśleli że u nas są duchy) to to, co chcemy zobaczyć, ujrzymy.
Ostatnio zmieniony 29 lip 2009, 16:16 przez kryhoo, łącznie zmieniany 3 razy.


Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Loc
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1996
Rejestracja: 20 sie 2008, 14:31
Lokalizacja: Outer-Outer Heaven

29 lip 2009, 17:50

Wiem. W końcu nie bez powodu się mówi "wiara czyni cuda". To jest bardzo podobne do efektu placebo, ale nieco inaczej to wygląda.

Zastanawiam się tylko, czy to jest normalne, aby zostawiać sobie co każdą noc nagrywanie kamerą KAŻDEGO pokoju? Ja rozumiem np. małe dzieci, albo "dojrzewająca" młodzież, ale ot tak po prostu?
Ostatnio zmieniony 29 lip 2009, 18:36 przez Loc, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
kryhoo
Miłośnik broni
Posty: 206
Rejestracja: 18 lip 2008, 22:01
Lokalizacja: Paradise 16b\8

29 lip 2009, 19:21

Widocznie gościu interesuje się zjawiskami paranormalnymi, czyli w tym przypadku duchami, jak widzi, że coś jest nie tak u niego w mieszkaniu (zjawy go witają), to nagrywa.


Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

29 lip 2009, 20:01

Nagrywa i albo ma dowód na istnienie zaświatów, albo - swojej obsesji (czyli: nie nagrał ducha).


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Ramesses
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 934
Rejestracja: 30 kwie 2008, 23:38
Lokalizacja: Parczew

29 lip 2009, 22:52

kryhoo pisze:Widocznie gościu interesuje się zjawiskami paranormalnymi, czyli w tym przypadku duchami, jak widzi, że coś jest nie tak u niego w mieszkaniu (zjawy go witają), to nagrywa.
w jednym z filmików było napisane, że koleś bawił się tabliczką ouija...no i sobie sprowadził jakiś shit wredny na dom...


Planet Earth is great to visit, but You wouldn't wanna live there...
Awatar użytkownika
Loc
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1996
Rejestracja: 20 sie 2008, 14:31
Lokalizacja: Outer-Outer Heaven

31 lip 2009, 00:52

kryhoo pisze: Wierze w duchy jak najbardziej, ale nie do przesady.

Co sądzicie o duchu Jacksona w Neverland ? :D



Jeden film wyrazi więcej jak 1000 słów. :P


Awatar użytkownika
Ramesses
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 934
Rejestracja: 30 kwie 2008, 23:38
Lokalizacja: Parczew

31 lip 2009, 17:28

Loc pisze:
kryhoo pisze: Wierze w duchy jak najbardziej, ale nie do przesady.

Co sądzicie o duchu Jacksona w Neverland ? :D



Jeden film wyrazi więcej jak 1000 słów. :P
eee...to już się roni nudne...

znalazłem coś ciekawszego...dobry motyw z duchem za drzwiami


Planet Earth is great to visit, but You wouldn't wanna live there...
Awatar użytkownika
kryhoo
Miłośnik broni
Posty: 206
Rejestracja: 18 lip 2008, 22:01
Lokalizacja: Paradise 16b\8

02 sie 2009, 14:25

Kto się bawił albo miał styczność z tabliczką Ouija ??

ps. co do tematu, dobry filmik i ciekawy:

Powiedziane dziwnym głosem: "I Have Body Of A Pig"... i potem w tym samym miejscu koleś robi zdjęcie "szatana" (też w tym filmiku)... ciekawi mnie to od dłuższego czasu. może ktoś w tym miejscu bawił się tą tabliczką kiedyś ? :D
Ostatnio zmieniony 02 sie 2009, 14:26 przez kryhoo, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Pangia
Koleś
Koleś
Posty: 3710
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:06

02 sie 2009, 14:55



Awatar użytkownika
ciuciu
Modder
Modder
Posty: 2007
Rejestracja: 06 mar 2007, 16:34
Lokalizacja: Azyl
Kontakt:

02 sie 2009, 16:03

Ta atakujące demony co wyją jak psy , weź większego fakulca nie widziałem ;D


Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

02 sie 2009, 16:04

Nie wiem, Pangia czy było, wiem jednak, że takowe filmiki są wyreżyserowane, tak jak np. ten filmik który podał kryhoo.
To, że duchy istnieją to nie znaczy, że każdy filmik, który je ukazuje jest prawdziwy. Podobnie jest z ufo, takie zdjęcie to każdy sobie może zrobić...
Co do tego demona z filmiku, który podał kryhoo, to koleś nagrał jak idzie potem kameruje jaskinie, czy co to tam było. Udało mu się nagrać formacje skalne które swoim wyglądem i kształtem przypominają twarz demona, albo też przerobił to w jakimś programie. Głosy, to chyba najmniejszy problem, nagrać swój głos, odpowiednio go zmiksować i mamy głos demona!
Jeżeli zaś chodzi o filmik Pangi, to na 100% fake, popatrz na tą stopę, jakiś kostium, albo manekin, reakcja kolesia jest tez niezbyt wiarygodna, krzyczy za cicho i jest zbyt mało tym wszystkim przejęty.Potem wychodzi na dwór, idzie jakby nigdy nic do piwnicy, a tam coś go atakuje i koniec filmiku. Muszę powiedzieć, że oba filmiki mi się spodobały, ale żaden z nich nie jest prawdziwy.


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
kryhoo
Miłośnik broni
Posty: 206
Rejestracja: 18 lip 2008, 22:01
Lokalizacja: Paradise 16b\8

02 sie 2009, 16:48

to koleś nagrał jak idzie potem kameruje jaskinie, czy co to tam było. Udało mu się nagrać formacje skalne które swoim wyglądem i kształtem przypominają twarz demona, albo też przerobił to w jakimś programie.
Mi sie wydaje, że to jeden z nielicznych filmików, które przedstawiają to że demony czy duchy naprawde istnieją, nie wiem czemu ale ten filmik w moim odczuciu jest jak najbardziej przekonujący. wiele osób to potwierdza, o tym filmiku było też bodajże kiedyś na Discovery z dokładnym przeanalizowaniem, do dziś mi nie daje spokoju :D

a sądze też (choć może to już lekki wybryk mojej wyobraźni), że być może ktoś się tam bawił z planszą Ouija.
Ostatnio zmieniony 02 sie 2009, 16:50 przez kryhoo, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
ciuciu
Modder
Modder
Posty: 2007
Rejestracja: 06 mar 2007, 16:34
Lokalizacja: Azyl
Kontakt:

02 sie 2009, 17:15

Wpiszcie sobie w yt Ouija. Ciekawe filmiki :P


Awatar użytkownika
kryhoo
Miłośnik broni
Posty: 206
Rejestracja: 18 lip 2008, 22:01
Lokalizacja: Paradise 16b\8

02 sie 2009, 17:53

No troche współczuje tym ludziom (na filmikach z Ouija), bo niektórzy mają uraz w psychice do końca życia. mimo wszystko chciałbym to przeżyć, ciekawi mnie to masakrycznie. miał ktoś z forum z tym styczność?
Ostatnio zmieniony 02 sie 2009, 17:54 przez kryhoo, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ