Czyszczenie Komputera.

Dyskusje o programach i sprzęcie komputerowym oraz mobilnym, a także internet i ogólne problemy.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

26 paź 2009, 19:24

Lothar pisze:
Robsessed pisze:Polecam sprężone powietrze do czyszczenia myszki i klawiatury. Po dwóch 'zabiegach' klawia wygląda jak nowa, co jest dużym sukcesem. :D
Ja odkręcam górną część klawki (prosta konstrukcja, bez udziwnień, więc nie mam z tym problemów) i funduję prysznic. Szybko i skutecznie, tylko suszyć trzeba 8-)
Górna część klawiatury? Ja mam tak jakby jedną... nie wiem, jak to określić. xD


Obrazek
Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

26 paź 2009, 19:27

Robsessed pisze:
Lothar pisze:
Robsessed pisze:Polecam sprężone powietrze do czyszczenia myszki i klawiatury. Po dwóch 'zabiegach' klawia wygląda jak nowa, co jest dużym sukcesem. :D
Ja odkręcam górną część klawki (prosta konstrukcja, bez udziwnień, więc nie mam z tym problemów) i funduję prysznic. Szybko i skutecznie, tylko suszyć trzeba 8-)
Górna część klawiatury? Ja mam tak jakby jedną... nie wiem, jak to określić. xD
W sensie ten kawałek z klawiszami (jak ją rozkręcam, to mam 2 części obudowy + bebechy :-P). Ot zalety tanich klawiaturek 8-)


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
Alixo
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1653
Rejestracja: 05 kwie 2007, 08:49
Lokalizacja: localhost

26 paź 2009, 21:42

Witam was szanowni użytkownicy tego pięknego forum jakim jest PostalSite !!
W dzisiejszym poście, chciałbym Was się spytać drodzy użytkownicy, czym i jak jest najlepiej wyczyścić klawiaturę z Ketchupu firmy "Pudliszki".
Bo jak widzicie, jest ze mnie troszke niezdara, bo gdy ja, tak ja Alixo! Jadłem sobię kanapeczki z wędlinką konserwową z biedronki za 2,99 PLN wysmarowaną ów wyżej wymienionym ketchupem, jadłem ją nad klawiaturą bo oglądałem film na internecie. Otóż kanapeczka "ześlizgnęła" się z mojej ręki i niefartownie upadła na klawiaturę rozbryzgując cały Ketchup na niej.
Postanowiłem ją wyczyścić, powolutku wyjąłem zasmarkane klawisze, i zacząłem czyścić je i klawiature papierem toaletowym, jednak po pewnym czasie gdzieś te zaschnięte kawałki rozbryzganego ketchupu zostały.
Więc na przyszłość, czym najlepiej wyczyścić i jak??
Napisałem to tu, dlatego że nie chciałem zakładać osobnego tematu, i robić nie potrzebnego spamu.
Czekam na odpowiedź.
Pozdrawiam, Alixo


Obrazek
Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

26 paź 2009, 21:48

Przeczytaj dokładnie ten temat, znajdziesz odpowiedź. :) Polecam szczególnie moje posty, gdyż nadmieniłem w nich o pewnym środku, mogącym Ci pomóc. ;) Pozdrawiam.

[ Komentarz dodany przez: Lothar: 2009-10-26, 21:50 ]
Ja nic nie mówię, ale on sobie po prostu szyderę odwala 8-)

Lothar, spoko, aż tak głupi nie jestem. :D
Ostatnio zmieniony 27 paź 2009, 18:21 przez Robseßed, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Awatar użytkownika
little_psycho
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1074
Rejestracja: 23 lut 2008, 16:49
Lokalizacja: Z odbyta

27 paź 2009, 18:17

Witam was mile moi drodzy, uprzejmi jakże mający interesującą psychikę, avatary, sposób wypowiedzi jak i spekulacji nad dalszymi losami jakże interesującej i pięknej gry ochrzczoną nazwą "Postal", niepoprawnej politycznie, pozwalającej nam się wyżyć i zarazem zabawić, krawędzie tej gry są bardzo przejrzyste. Spotkałem się z bardzo interesującym problemem, bardzo irytującym a zarazem...tajemniczym. W skład mojej klawiatury wchodzi:
Klawiatura (podstawowa część)
Kabel
Klawisze. Podzespoły dodatkowe znajdujące się w niej to:
Okruszki z bułki 20 groszy
Keczap 2.99 zł
Płatki kukurydziane Corn Flakes (polecam) 4,99 zł
Coca Cola 5zł
Nestea cytrynowa 5 zł
Oranżada jabłkowa 80 groszy.
Wydaję mi się że było troszkę więcej, ale niestety nie pamiętam. Opcjonalnie okruchy z panierki kotleta, ale nie jestem pewny.
Tutaj stykamy się z bardzo jakże interesującym pytaniem....
WYJĄĆ KLAWISZA, CZY NIE WYJĄĆ?
Chciałbym wyjąć klawisze i przeczyścić tego syfa, tylko nie jestem pewny czy potem będę je mógł włożyć je prosto, by pełniły swoją interesująca funkcję, jaką jest stukanie na chama w klawę w stylu AGK? Czy będę mógł tylko spekulować nad ich biednym losem po wyłożeniu ich?
Błagam, postalowicz w potrzebie.





~napalony666

[ Komentarz dodany przez: Lothar: 2009-10-27, 20:09 ]
Za żałosną szyderę z poczynań ekipy rządzącej również czekają niemiłe konsekwencje. A tak poza tym, to... wiesz, że powyższe produkty służą do jedzenia, a nie upiększania klawiatury, prawda? 8-)

Ode mnie: Ależ panie moderatorze...ja jestem całkiem szczery i poważny, przyrzekam, tak jak Alixo. Ano i wiedziałem, ale jakość do d..., więc pomyślałem że przynajmniej do tuningu klawy się nadadzą.
Ostatnio zmieniony 27 paź 2009, 20:11 przez little_psycho, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Pangia
Koleś
Koleś
Posty: 3710
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:06

27 paź 2009, 19:27

Możesz wyjąć klawisze. Musisz tylko pamiętać, jaka była ich kolejność :)


Awatar użytkownika
ciuciu
Modder
Modder
Posty: 2007
Rejestracja: 06 mar 2007, 16:34
Lokalizacja: Azyl
Kontakt:

27 paź 2009, 22:05

Mi tam nie przeszkadzają te okruchy, kilka razy nawet mleko wylałem na klawiaturę :D a działa wspaniale.
Niemniej , nie odchodząc od wątku , polecam jak inni sprężony powietrze. Ma MOC . Czasami też popsikam Purem czy innym Ludwikiem i zawiesze gdzieś, żeby była pionowo.

Po tych eksperymentach lśni jak nowa :)


Awatar użytkownika
Alixo
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1653
Rejestracja: 05 kwie 2007, 08:49
Lokalizacja: localhost

31 paź 2009, 23:08

Co do keczapu... rozebrałem całą klawiature, ale żeby zapamiętać układ wyszukałem sobię zdjęcie klawiatury na google.pl... po długiej walce patyczkami do uszów xD udało mi się ok 85 % keczupu pozbyć :P.


Obrazek
ODPOWIEDZ