Czy wierzysz w zombie?

Bardziej i mniej konkretne rozmowy na określone tematy, niezwiązane bezpośrednio z tematyką strony, ale nurtujące niemal każdego. To wcześniejszy Duży Hyde Park plus kilka luźniejszych tematów.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

20 lip 2013, 00:49

siemka.
Jeśli taki temat już był to proszę o usunięcie.

Czy zastanawialiście się kiedyś czy zombie istnieją, nie tylko w grach i filmach, lecz również w naszej rzeczywistości?
Przecież jeśli Bóg istnieje, to czemu też nie zombie?
Kto wie...może Bóg chciał stworzyć dla człowieka drugie życie ale mu nie wyszło? Może zombie powstają z radioaktywnych zwłok? Może to po prostu cudem ożywieni ludzie?
Jeśli, by tak się głębiej zastanowić to zombi nie żyją, czyli nie potrzebują ani serca, ani płuc ani krwi, ale jak widać(w grach i filmach) to zombie da się zabić tylko poprzez uszkodzenie mózgu(przynajmniej tego co im z niego zostało), ale by mózg działał, potrzebuje owych wnętrzności...więc jak to niby jest??

Proszę o wypowiadanie swoich opini. ;)


Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

20 lip 2013, 16:56

Zombi (żywy trup) Jak coś może być żywe i martwe jednocześnie .


8=======D
Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

21 lip 2013, 01:51

seebeek17 pisze:Przecież jeśli Bóg istnieje, to czemu też nie zombie?
Bóg nie istnieje, co do zombie - na Haiti wiara w zombie jest dość powszechna. Tyle, że tamtejsze zombie są nieco inne i występują w trzech wersjach, z których tylko jedna jest rzeczywista. Ogólnie chodzi o to, że "kapłan" wyłapuje sobie jakiegoś nieszczęśnika, po czym funduje mu porządną dawkę wszelkiej maści prochów połączonych z hipnozą. Niebywale zaćpany organizm wydaje się być martwy przez kilkanaście godzin aż do kilku dni, po czym nagle "wstaje z martwych". Dostaje kolejne prochy, dzięki którym jest potulny jak baranek i posłuszny jak tresowany pies. Niestety nie wiem, czy dalej jest to praktykowane i czy jeśli jest - to czy jest legalne. Z drugiej strony w tamtejszych regionach wiele może się zdarzyć. 8-)

Ale tak na zdrowy rozum - organizm do wszelkich swoich funkcji potrzebuje energii. W przypadku ekstremalnych braków takowej, oraz jej źródeł zaczyna trawić sam siebie. Zombie "oficjalnie" nie potrzebują w sumie żarcia, mają jedynie perwersyjną obsesję na punkcie żyjących ludzi. W zależności od wersji - powolne zombie teoretycznie mogłyby dość długo egzystować, zakładając, że ich metabolizm jest kilkukrotnie wolniejszy od ludzkiego. Bo do obsługi mięśni a.k.a. ruchu jakiś metabolizm istnieć musi - chyba, że napakujesz zwłoki akumulatorami, kablami, rozrusznikami i programowalnymi sterownikami - ale to już Sci-Fi, a nie horror ;-)
Wracając do tematu - powolniaki tak czy inaczej musiałby coś żreć, żeby móc funkcjonować. Skoro jedzą, zachodzą procesy metaboliczne = organizm żyje. Do obsługi funkcji motorycznych potrzebne są minimalne fragmenty mózgu, z resztą ten narząd potrafi się na tyle dobrze dostosować do sytuacji, że neurolodzy wszelkiej maści wciąż nie są w stanie tego wszystkiego pojąć (ciekawy przykład tutaj: https://www.eioba.pl/a/1nur/czlowiek-bez ... we-francji , często przytaczany na lekcjach neurologii na uczelniach). Załóżmy zatem, że mózg takiego zombie funkcjonuje na znikomym poziomie, pozwalającym mu jedynie korzystać z węchu, słuchu, częściowo wzroku oraz zapewniając minimum funkcji motorycznych. Pojawia się seria kolejnych problemów - utrzymywanie równowagi, rozprowadzanie zasobów energetycznych po organizmie no i wszechobecna martwica. Mięśnie do funkcjonowania potrzebują energii, potrzebne składniki spalania dostarczane są przez krew. Jako, że nasz zombie jest niby-martwy, krew powinna zacząć zastygać, a postępująca martwica zżerać zwłoki. W dość krótkim czasie mielibyśmy rozpadający się worek gnijącego mięsa. A że martwiczka bardzo lubi rzucać się na mózg i serce (coś musi krew pompować), ten poddałby się zapewne w kilka godzin. Innymi słowy, żeby coś takiego jak żywy trup mogło funkcjonować, musiałbyś powstrzymać martwicę, przywróć funkcjonowanie pnia mózgu, w jakiś sposób "rozpuścić" zastygniętą krew, naprawić zapadnięte płuca, wprawić w ruch mięsień sercowy i modlić się, żeby układ nerwowy wciąż funkcjonował. W przeciwnym wypadku potrzebowałbyś nie jednego, a serii hiper-inteligentnych wirusów, potrafiących wytwarzać impulsy elektryczne i komunikujących się ze sobą oraz umiejących zaadaptować się do wykorzystywania tego co zostało z narządów. xD

Dużo ciekawsze wydaje się "zombie" w stylu 28-dni później, który jest nie tyle nieumarłym, co człowiekiem, który na skutek działania wirusa dostał nieokiełznanego pierdolca. Taki miks schizofrenii, alzheimera, alkoholu i metanabolu z zapaleniem spojówek oraz uszkodzeniem jąder szwu. 8-)


Aczkolwiek wciąż nie jestem pewien, czy temat nadaje się do DHP. Jak na moje, może zostać na "okres próbny". 8-)
Ostatnio zmieniony 21 lip 2013, 01:52 przez Lothar, łącznie zmieniany 1 raz.


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

21 lip 2013, 08:41

Lothar pisze:Dużo ciekawsze wydaje się "zombie" w stylu 28-dni później, który jest nie tyle nieumarłym, co człowiekiem, który na skutek działania wirusa dostał nieokiełznanego pierdolca. Taki miks schizofrenii, alzheimera, alkoholu i metanabolu z zapaleniem spojówek oraz uszkodzeniem jąder szwu. 8-)
Plus coś na gnicie : grzyby; choroby skóry,weneryczne; choroby popromienne.
:D
Może gdyby wszczepić człowiekowi mózg komara, otrzymali byśmy zombi .
Lecz zawsze by się poruszać musiał by to być żywy organizm , nie trup.


8=======D
Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

21 lip 2013, 14:31

@Lothar Dobry wykład :D ...czyli,...istnienie zombie jest teoretycznie możliwe, przy zastosowaniu pewnych, nieodkrytych rozwiązań - choćby tego jak "rozpuścic" krew. :p

W sumie można by(naukowcy są zdolni), by zrobić coś na wzór krwi, która, by nie krzepła...hmm...
:frank:

PS.Czym się różni MHP od DHP? 0.o


Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

21 lip 2013, 15:01

DHP to rozmowy na poważnie
MHP to w pełni luźny dział, gry, zabawy itt. Nie dla wszystkich jest jednak dostępny
seebeek17 pisze:W sumie można by(naukowcy są zdolni), by zrobić coś na wzór krwi, która, by nie krzepła...hmm...
:frank:
Jestem ciekaw po co, do picia?? Nie jestem biologiem, więc nie za bardzo wiem jakie miałoby to zastosowanie...


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

21 lip 2013, 15:39

Hemofilia (krew nie krzepnie) mała rana i się wykrwawisz :kosci:


8=======D
Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

12 paź 2014, 00:50

Oczywiście, że zombie nie istnieją, jestem o tym przekonany i tak nam dopomóż Bóg :)


I regret nothing
Awatar użytkownika
TheSider
Seryjny zabójca
Posty: 473
Rejestracja: 31 sty 2014, 19:44
Lokalizacja: z Podwórka
Kontakt:

12 paź 2014, 01:29

Nie ma prawa istnieć w takiej postaci!
Już same mięśnie się rozkładają więc nie dałoby to rady trzymać się kupy :lol:
2 rozwiązania:
- Albo jest to żywy człowiek który dostaje przez wirusa hiper super adhd pierdolca..
- Albo sąd BOŻY :D :P

btw. Sebek, Ty mi lepiej w końcu odpisz na wiadomość bo od 3 dni czekam i się doczekać już któryś tydzień nie mogę pomocy ze scenariuszem..


Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

12 paź 2014, 01:58

Ja jak siedzę 10h przy kompie to czasem się czuję jak zombie. Myślę, że to jedyny typ zombie jaki dzisiaj istnieje. Albo jednostki w społeczeństwie, które bezmyślnie do czegoś dążą (tak jak zombi do mózgu), odrzucające własne myślenie, które dają się prowadzić przez innych, dla ich korzyści i zysku.
Ostatnio zmieniony 12 paź 2014, 02:00 przez Mr Minio, łącznie zmieniany 1 raz.


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
Pan Szatan
Modder
Modder
Posty: 6207
Rejestracja: 05 gru 2013, 13:16
Lokalizacja: Paradise
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 8 razy
Kontakt:

12 paź 2014, 11:18

Zombie nie istnieją :P
Uderzyłeś się w głowę czy co :bolek:


I'm fucking insane in the brain. :axe:
Awatar użytkownika
seebeek17
Modder
Modder
Posty: 8399
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:25
Lokalizacja: Z Zewnątrz
Kontakt:

12 paź 2014, 16:50

TheSiderPL pisze:Sebek, Ty mi lepiej w końcu odpisz na wiadomość
pseplasam. juz odpisuje. c:
Pan Szatan pisze:Uderzyłeś się w głowę czy co
Nie, to taka rozkmina po prostu. :p

Btw. Moge prosic o przeniesienie tematu do cmentarza? :)
Ostatnio zmieniony 12 paź 2014, 16:51 przez seebeek17, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
TheSider
Seryjny zabójca
Posty: 473
Rejestracja: 31 sty 2014, 19:44
Lokalizacja: z Podwórka
Kontakt:

13 paź 2014, 17:48

Możesz.. :-D

mi odpisać *___*
Ostatnio zmieniony 13 paź 2014, 17:51 przez TheSider, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
BloodLogin
Pracownik RWS
Pracownik RWS
Posty: 2310
Rejestracja: 09 gru 2013, 09:33
Lokalizacja: Rzadkochowa ?

14 paź 2014, 17:04

Seebeek znajdz zombiaka zapytaj go
Jak tak długo wytrzymał bez jedzenia (witamin błonnika) , snu ( odpoczynku) i bez mydła !


"You will always find blood here! "
"No i dobrze 1 Blood mniej Szatanowi lżej"
09 Gru 2013 - 09 Gru 2016 PRAWIE 3 LATA z wami !!
Awatar użytkownika
Dzienis
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 12106
Rejestracja: 03 lut 2012, 18:53
Lokalizacja: Pojezierze Litewskie
Postawił piwo: 14 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

14 paź 2014, 18:12

BloodLogin93 pisze:błonnika)
BloodLogin93 pisze:atwardzenie, faktycznie jego brak jest cholernie grożny dla życia :D
BloodLogin93 pisze:snu ( odpoczynku)
Rekord niespania to 11 dni.
BloodLogin93 pisze:i bez mydła !
Dawniej ludzie myli się raz na rok albo rzadziej.

Zresztą, ponoć na Haiti mają zombie. ;) :P


I regret nothing
ODPOWIEDZ