Czy te "Gwoździe" są złe...

Zapowiedzi i spekulacje dotyczące trzeciej części gry.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Co ci się NIE podoba:

TPP
20
28%
Steam
17
24%
Copy protection
23
32%
W sumie jest OK, nie narzekam
12
17%
 
Liczba głosów: 72
Awatar użytkownika
postalowiec1
Miłośnik broni
Posty: 150
Rejestracja: 29 sie 2010, 14:28
Lokalizacja: Babice
Kontakt:

15 lis 2010, 18:22

Według mnie nie!Tutaj macie plusy P3
Steam:Mniej "Pirates",łatwy zakup przez PayPel,Łatwa identyfikacja przez SC.
TPP:Większ obeznanie graczy gier TPP
Copy protection:Gre trudno będzie kopiować,Mniej ''Pirates''
A więc jest aż 6 powodów jest dla dobroci P3
Ostatnio zmieniony 02 gru 2010, 13:58 przez postalowiec1, łącznie zmieniany 7 razy.


Give me a damn!
Obrazek
Naucz się tak
Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

15 lis 2010, 18:26

Prawda jest taka, że te wszystkie zabezpieczenia tylko napsują krwi graczom - posiadaczom oryginalnych kopii, zaś piraci i tak, prędzej czy później złamią zabezpieczenia.
Nie lubię gier wymagających Steamu, bo po prostu nie lubię, gdy wymagana jest instalacja 231234 śmieci po instalacji gry. Chcę zainstalować grę i od razu przejść do zabawy, bez instalacji dodatkowego oprogramowania. Widok TPP i FPP to kwestia przyzwyczajenia - gracze P2 przyzwyczaili się do FPP.


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Knurr

15 lis 2010, 18:28

Ja to widzę tak:

1) Steam - automatyczne patche, których czasami po prostu nie chcę.
2) TTP - Postal z TTP? To nie GTA! Od GTA mam inną ikonkę.
3) Copy protection - Chcesz zagrać? To musisz włożyć płytę, natomiast jak ci się zgubi, to masz problem...


Awatar użytkownika
postalowiec1
Miłośnik broni
Posty: 150
Rejestracja: 29 sie 2010, 14:28
Lokalizacja: Babice
Kontakt:

15 lis 2010, 18:36

Mnie w każdej chwili to się podoba...No może bez lagów na grach Steam ;> .


Give me a damn!
Obrazek
Naucz się tak
Yossarian
Grabarz
Grabarz
Posty: 6423
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:54
Postawił piwo: 6 razy
Otrzymał  piwo: 3 razy

15 lis 2010, 18:38

A co do Steama, jeśli ktoś nie ma internetu, niech zapomni o zabawie.


Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

15 lis 2010, 18:41

postalowiec1, napisz wstępny post po ludzku, edytuj go znaczy do postaci czytelnej, albo temat poleci do kosza, mimo, że nie taki zły.

Piszemy jak ludzie. Rozumiemy?


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Ramesses
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 934
Rejestracja: 30 kwie 2008, 23:38
Lokalizacja: Parczew

15 lis 2010, 19:22

nie było już przypadkiem podobnego tematu?


Planet Earth is great to visit, but You wouldn't wanna live there...
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

15 lis 2010, 19:30

Nie był zdaje się ankietą. To były nasze pierwsze niepokoje co do Trójki, a samą ideę gwoździ do trumny wprowadził prawdziwy 666, o, tu: https://forum.postalsite.info/zn ... .html#27217

Toteż ankieta jest na miejscu i w porządku. Tylko nie w takiej formie. Gościu ma dobry zamiar, ale niech nie spartoli go przez bylejakość pisania...


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
The Iceman
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1485
Rejestracja: 27 gru 2008, 12:06
Lokalizacja: بيروت

15 lis 2010, 19:59

Steam: bardzo często gram na komputerze, który nie ma dostępu do internetu. Z tego co wiem, żeby uruchomić jakąś grę, Steam wymaga połączenia z internetem. Jeśli się nie mylę, to daję minus.

TPP: w tej grze przydałyby się dwa widoki. TPP i FPP, tak samo jak w Falloucie 3 i New Vegas. TPP do biegania i rozglądania się po świecie, FPP do strzelanin z w miarę rozsądnym HUD-em. Jakoś to ma wyglądać w końcu. Nie może być tak, że kamera FPP będzie tylko skaszanionym dodatkiem. O ile w ogóle taka kamera będzie w P3.

Copy protection: na ten temat nie wypowiem się.
Ostatnio zmieniony 15 lis 2010, 20:00 przez The Iceman, łącznie zmieniany 1 raz.


Posiadam zasilacz z białej listy.
Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

15 lis 2010, 20:46

Chyba już gdzieś coś podobnego pisałem, ale co tam

Największym minusem jest Steam. Jak kupuję jakąś grę czy program wymagam prostoty użytkowania. Instalacja, ewentualna aktywacja przez internet i to wszystko. Po owych operacjach dana aplikacja jest gotowa do pracy, bez konieczności wkładania CD/DVD do napędu. Tu natomiast nie dość, że trzeba uruchamiać za każdym razem jakieś ścierwo zamulające kompa, które non stop coś ściąga (automatyczne aktualizacje, których nie da się wyłączyć), to jeszcze copy protection, który znając życie, będzie wymagał płytki w napędzie. Danke schön za takie coś

TPP jestem w stanie przeboleć
Ostatnio zmieniony 15 lis 2010, 20:46 przez Silver Dragon, łącznie zmieniany 1 raz.


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
Pangia
Koleś
Koleś
Posty: 3710
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:06

15 lis 2010, 21:51

Jak dla mnie to jeśli TPP zostanie takie, jakie jest teraz, to ujdzie, bo w sumie to podobnie się kamera ustawia przy celowaniu w GTA:SA, tylko tam jest dużo bliżej i nie wydaje się być źle (choć na pewno zaboli to fanów dwójki - wg mnie da się to przeżyć). Copy Protection tylko obrzydzi uruchamianie ("Proszę włożyć płytę...")... Taaa, już raz miałem zdupczoną płytę i się porysowała po paru godzinach grania, a syfów typu Daemon Tools instalować nie będę. Zresztą, i tak pewnie po tygodniu powstanie jakiś NO-DVD Crack. Ale Steam to już przegięcie. Jakbym chciał Steama, to bym pewnie nie ściągał CS'a (w którego i tak nie gram na necie - wystarczy mi wyzywania od noobów w Soldacie) i nie prosił kolegi o załatwienie Half-Life'a. Poza tym mnie wkurza, jak się Avast aktualizuje, a co dopiero 1 GB danych "potrzebnych" Steamowi...


Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

15 lis 2010, 23:08

A teraz poważnie - czy ktokolwiek z Was kiedykolwiek widział na oczy grę na STEAM, która dodatkowo wymagałaby płytki w napędzie? Polecam zapoznać się z polityką STEAM, a później wypisywać te hardkorowe "fakty" 8-)
Co do aktualizacji - ponownie widać, że wiedza poniektórych poważnie kuleje. Wystarczy prawy klik na grę->właściwości->aktualizacja i wybieramy opcję "Nie aktualizuj automatycznie", która chyba mówi sama za siebie 8-)
Fakt, gra będzie się wtedy aktualizować przy uruchamianiu, ale to chyba nic złego? Przynajmniej nie będzie kwiczenia "ej, nie działa mi, mam wersję 1.0, a serwer 1.5, czemu nie działa nie mogę podłączyć pomocy?!?!?!?!?!?!?!". Robić ludziom ułatwienie i pozwolić zapomnieć o samodzielnym wygrywaniu łatek, a i tak będą narzekać... co za naród. Poza tym, dlaczego tacy z niektórych przeciwnicy patch-y? Bo crack z pirata/aimbot/wallhack/trainer/bug_pozwalający_zownić_każdego_na_hita_w_multi nie działa? :-P
Zgubiona/zniszczona płytka - i tutaj objawia się hipokryzja, bo grając przez STEAM nie potrzeba płytki, ale STEAM to zło, więc płytka dobra, ale i tak zła xD Mniejsza jednak o to. Wydawca a.k.a. dystrybutor ma obowiązek udostępnić Ci nieodpłatnie nowy nośnik z grą, jeśli stary uległ uszkodzeniu. Łaski nie robi, w końcu licencja na produkt została wykupiona 8-)


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
ciuciu
Modder
Modder
Posty: 2007
Rejestracja: 06 mar 2007, 16:34
Lokalizacja: Azyl
Kontakt:

15 lis 2010, 23:38

TPP - Postal 1 był w Rzucie izometrycznym, Postal 2 w FPP nic więc nie stoi na przeszkodzie ,aby trójka była w TPP. Bynajmniej mi to nie przeszkadza.

Steam - dla mnie to jeszcze lepsza sprawa, mogę grać i na bieżąco być ze znajomymi w kontakcie czy w łatwy sposób grać w multiplayer ( o ile będzie ) . Dla tych co używają steama tylko do grania to będzie gwóźdź ,ale nie dla mnie )

Copy protection - Nie mogę w to uwierzyć ,że będzie. Przez steam przecież kupuję się przecież gry w wersji elektronicznej , więc bez płyty. Jak zatem gra będzie miała wymagać płyty kiedy nie będzie ona w sprzedaży :P ? Chyba ,że gra kupiona w sklepie steam nie będzie potrzebowała płyty , a wersja sklepowa tak. W sumie byłaby to pierwsza taka gra na steam .


Awatar użytkownika
Dzastin
Seryjny zabójca
Posty: 336
Rejestracja: 20 lip 2009, 21:03
Lokalizacja: Zgierz

16 lis 2010, 07:40

Lothar pisze:A teraz poważnie - czy ktokolwiek z Was kiedykolwiek widział na oczy grę na STEAM, która dodatkowo wymagałaby płytki w napędzie? Polecam zapoznać się z polityką STEAM, a później wypisywać te hardkorowe "fakty" 8-)
Racja. Mam Steam i jeszcze nigdy nie widziałam komunikatu proszę włożyć płytę gdy odpalałam grę. Ostatnio kupiłam w Empiku Left4Dead i płytka była potrzebna tylko do instalacji. Tak więc, wydaje mi się, że jeżeli będzie Steam to nie może być tego Copy protection, no bo jak to tak? :bolek: Powinien być tylko CD-KEY którego oryginalność sprawdzi Steam podczas instalacji.
Ostatnio zmieniony 16 lis 2010, 07:41 przez Dzastin, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

16 lis 2010, 11:01

Lothar pisze:A teraz poważnie - czy ktokolwiek z Was kiedykolwiek widział na oczy grę na STEAM, która dodatkowo wymagałaby płytki w napędzie? Polecam zapoznać się z polityką STEAM, a później wypisywać te hardkorowe "fakty" 8-)
Jeżeli tak, to po jakiego grzyba copy protection? To nic innego jak wywalanie pieniędzy w błoto i utrudnianie życia legalnym graczom. Niektórym producentom/wydawcom pieniądze pomieszały całkowicie w dyńkach.
Lothar pisze:Co do aktualizacji - ponownie widać, że wiedza poniektórych poważnie kuleje. Wystarczy prawy klik na grę->właściwości->aktualizacja i wybieramy opcję "Nie aktualizuj automatycznie", która chyba mówi sama za siebie 8-)
Fakt, gra będzie się wtedy aktualizować przy uruchamianiu, ale to chyba nic złego? Przynajmniej nie będzie kwiczenia "ej, nie działa mi, mam wersję 1.0, a serwer 1.5, czemu nie działa nie mogę podłączyć pomocy?!?!?!?!?!?!?!". Robić ludziom ułatwienie i pozwolić zapomnieć o samodzielnym wygrywaniu łatek, a i tak będą narzekać... co za naród. Poza tym, dlaczego tacy z niektórych przeciwnicy patch-y? Bo crack z pirata/aimbot/wallhack/trainer/bug_pozwalający_zownić_każdego_na_hita_w_multi nie działa? :-P
Dziękuję za informację, o tym nie wiedziałem. Przyda się na przyszłość, choć po wpadce z grą Sin: Ep.1 raczej trudno mi będzie się do Steama z powrotem przekonać ;)


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Zablokowany