Czy chcesz subforum o oprogramowaniu i sprzęcie mobilnym?

Dyskusje dotyczące forum i strony, propozycje i sugestie.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Czy chcesz czytać i uczestniczyć w rozmowach o oprogramowaniu i sprzęcie mobilnym?

Tak, można pogadać, coś tam wiem, a i problemy też miewam.
5
50%
Nie mam zdania, mnie nie przeszkadza a może kiedy się przyda, choć nie mówię, że będę rozmawiał.
4
40%
Nie, wolę specjalistyczne fora.
1
10%
 
Liczba głosów: 10
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

25 wrz 2013, 14:18

Coś ostatnio dużo pytam... No ale dobra, kto pyta, nie błądzi. ;)

Byłoby pośród nas chętnych i zaawansowanych na tyle dużo, żeby rozmowa o smartfonach, Androidzie, apkach, grach, ROM-ie, walce z ograniczeniami naszych sprzętów i oprogramowania etc była owocna i żywa na tyle, by tworzyć nowe subforum? Problemów i pytań jest wiele, a często sam nie mogę znaleźć rozwiązania kłopotu na istniejących forach. Zamiast tam pytać, rozmawialibyśmy tu. Bo wygodniej, bo... coś tam. Idziecie na to?
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2013, 00:22 przez Tiquill, łącznie zmieniany 4 razy.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

25 wrz 2013, 14:24

Raczej na dzień dzisiejszy moja wiedza z tego tematu jest zerowa, a i pytań żadnych nie mam, ale kto wie, może w przyszłości się przyda. W ankiecie wybrałem drugą opcję.


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

25 wrz 2013, 18:59

Telefon służy do dzwonienia, a cała reszta mnie szczerze pierd...
Jeśli szukam jakiejś informacji, to jest tego przesyt.
Gdybym chciał rozmawiać o smartfonach to nie zakładał bym tu konta, tylko zapisał się do przedszkola.


8=======D
Awatar użytkownika
Ryuq
Administrator
Administrator
Posty: 1338
Rejestracja: 03 paź 2010, 18:20
Lokalizacja: Galicja
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 4 razy

25 wrz 2013, 20:35

Dla mnie to forum jest miejscem z miłą atmosferą, ludzie sie znają [może nie każdy każdego osobiście, prywatnie] a i znają się na różnych rzeczach, to i często z jakimś pytaniem wbijam, nie na specjalistyczne forum a na PSI. Bo po prostu najbardziej mi pasuje.
Gdybym chciał rozmawiać o smartfonach to nie zakładał bym tu konta, tylko zapisał się do przedszkola.
Ja gdybym chciał pisać o GameDev'ie to bym nie zakładał tutaj konta tylko poszedł na warsztat.gd albo inne "specjalistyczne" strony. Ale wolę tutaj. ;)

Ja jestem za tym całkowicie ZA! Jak osobny temat może być na, nie dostępne każdego [bo nie każdemu sie chce] kodowanie, to dlaczego nie dla dostępnych dla każdego Smarfonów?


Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

25 wrz 2013, 23:27

A mnie, szczerze, to to wisi i powiewa jak chorągiewka na wietrze
Jak się taki dział pojawi, będzie dobrze, jak go nie będzie, również wyjdzie na to samo

Druga opcja jest najbardziej adekwatna do tego co na ten temat myślę ;)
Ostatnio zmieniony 25 wrz 2013, 23:28 przez Silver Dragon, łącznie zmieniany 1 raz.


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

26 wrz 2013, 00:33

Rycho3D pisze:Telefon służy do dzwonienia
O, to dość już archaiczne stwierdzenie. :drapanie: Co prawda to nie temat o naszych preferencjach mobile, ale jednak odpowiem. Obawiam się, Rycho3D, że po telefonach, o jakich mówisz, nie ma już śladu, za wyjątkiem nazwy. Która niesłusznie została z przeszłości i pokutuje nadal, a nie powinna. Dla mnie dzwonienie to rzecz jeśli nie równorzędna, to może nawet drugorzędna wobec odtwarzania muzyki czy robienia zdjęć. Słucham muzy, kurna, nie przerywaj! ;) A zdjęcia robi i gra muzykę chyba każdy telefon na rynku, no, może poza ofertą dla seniorów. To norma, a w miarę używania - apetyt rośnie na więcej.

Na moim smartfonie mogłyby nawet ikony funkcji telefonicznych zniknąć z pierwszego planu, liczy się tam wiele innych rzeczy. Ulubiona muzyka, uchwycenie wydarzenia zdjęciem lub filmem, notatka głosowa, konsola gier, internet, komunikacja telefoniczna, filmy, książki audio, mapa nieba gwieździstego, program tv, prognoza pogody i wiele innych pomniejszych funkcji. To wszystko naraz masz w ręku, nosisz w kieszeni! Brzmi jak spełnienie marzeń. I jest spełnieniem marzeń. Sam obyć się potrafię, a i muszę, bo za duży, bo ryzyko zgubienia i utraty ważnych danych. Ale gdy go mam, to mam w ręku cacko, spełnienie chłopięcych marzeń, więcej nawet: coś co przerosło te marzenia. Można to trzniać, owszem, można lekceważyć. Ale czy warto?*

Jest dział Oprogramowanie i sprzęt, tam można pisać, powie ktoś. Ale nie każdy jest tym zainteresowany a i sam nie lubię mieszać obu dziedzin, komputera stacjonarnego i urządzeń przenośnych, dlatego przyszła też mi myśl, by jedno od drugiego odseparować. A jak ten dział nazwać? Macie jakieś propozycje? Przydałaby się jakaś oczywista, ale chwytliwa nazwa.

A przy okazji. Może by tak zmienić nazwę dla działu Oprogramowanie i sprzęt, na również coś krótszego a chwytliwego, bo ta jest, imho, niewygodna i przydługa...


*Kto w tym akapicie dostrzegł, że piszę też o tradycyjnej funkcji telefonu, dzwonieniu? Właśnie, jako jednej z wielu. :)


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

26 wrz 2013, 01:28

A ja powiem krótko - jestem na tak. 8-)


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

26 wrz 2013, 06:10

Tiquill Nie napisałem że nie mam telefonu, że nie chcę subforum, a że nie chcę o nich rozmawiać. :bolek:


8=======D
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

26 wrz 2013, 12:14

Rycho3D, wcale tego tak nie odebrałem, że nie masz. Zdziwiło mnie lekceważenie dla multimedialnych funkcji telefonu, to i na to tylko zareagowałem. :)


Jaka nazwa? Mobilnie? MobileZone? Nie dość już zone? To, co mam w kieszeni? :D ImMobilizer? Chyba po prostu to, co się narzuca: Mobile. Ale to takie trywialne.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Rycho3D
Modder
Modder
Posty: 11978
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:47
Lokalizacja: SinCity
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

26 wrz 2013, 12:21

Skoro zone jest popularne, to napisz po polsku "strefa mobilna"
Nasze połączenie z chmurą ;)


8=======D
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

27 wrz 2013, 01:47

Rycho3D, jesteś ojcem nazwy forum. ;) Na razie nasze maleństwo ma tylko 2 tematy, o tych pamiętałem, to je przeniosłem. Gdyby ktoś wskazał jeszcze jakieś, które się tu kwalifikują, będę rad. No i zachęcam do pisania nowych tematów! Wszystkich. Każdy ma jakąś komórę. ;)
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Tiquill, łącznie zmieniany 6 razy.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
ODPOWIEDZ