Crash Bandicoot PSX

Rozmowy o innych grach wszelakiego rodzaju.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
Reality Master
Modder
Modder
Posty: 1094
Rejestracja: 07 lis 2007, 19:41
Kontakt:

26 mar 2008, 18:07

Obrazek
Developer: Naughty Dog (1, 2, 3, CTR), Eurocom (Bash)
Wydawca: Universal Studios/ Sony Computer Entertainment Europe
Gatunek: Platformowa 3D


Myślę, że każdy bardzo dobrze zna tą grę. Wg. mnie jest to jedna z lepszych
gier jaka kiedykolwiek powstała na PSX. Nie przedłużając dam krótkie
"recenzje" pierwszych trzech części tej wspaniałej gry. ;)


Crash Bandicoot

Mały australijski gryzoń z rodziny Jamraj podbił gwałtownie serca wszystkich graczy stając niemal oficjalną maskotką PlayStation. Jedna z najlepszych platformówek jakie wyszły na konsolę PlayStation. Ponad dwadzieścia kolorowych i urozmaiconych poziomów, szybka akcja wymagająca wielkiej zręczności oraz sprytu, niesamowicie dobra grafika (jak na tamte czasy) i wręcz niezwykła grywalność.

Crash Bandicoot 2: Cortex Strikes Back

Wg. mnie najlepsza część Crasha. :)

Druga część przygód Crash'a. Firma Naughty Dog po sukcesie pierwszej części Crash Bandicoot zdecydowała się na stworzenie drugiej części. W przypadku pierwszej części Crash Bandicoot 2: Cortex Strikes Back przeszedł wielu przeróbkom. Z mapy świata na której trzeba było przechodzić level za levelem bez prawa wyboru zrobiono Warp Room. Gracz mógł wybrać sobie jedną z pięciu rund. Zależnie od ilości bossów Warp Room dzielił się na poziomy, po pokonaniu każdego bossa przechodziło się do oddzielnej części Warp Roomu w której znajdowały się nowe levele. Dopracowano także sposób poruszania się Crash'a. Porusza się on bardziej pewnie niż w pierwszej części. W Crash Bandicoot 2: Cortex Strikes Back mamy doczynienia z levelami śnieżnymi, wodnymi, ruinami, ściekami, przestrzenią kosmiczną oraz z światem w którym jest pełno robotów. Sukces drugiej części był tak samo wielki jak sukces części pierwszej.

Crash Bandicoot 3: Warped

Część trzecia przygód Crash'a Bandicoot'a. Podobnie jak w Crash Bandicoot 2: Cortex Strikes Back levele poukładane są w Warp Room'ie. W tej części przed wejściem do levelu można zobaczyć przypuszczalnie jaka runda znajduje się na odpowiednim guziku. Nowością w Crash Bandicoot 3: Warped jest możliwość otrzymywania nowych zdolności. W grze wyróżniamy: Super Klapnięcie Na Brzuch, Podwójny Skok, Obrót Śmierci Tornado, Bazooka oraz Crash Dash. Nowe zdolności dla Crash'a otrzymujemy pojedynczo poprzez pokonanie każdego z bossów. W Crash Bandicoot 3: Warped odwiedzamy levele: prehistoryczne (spotykamy tam dinozaury), starożytne (spotykamy tam mumie), średniowieczne (spotykamy tam rycerstwo), nowożytne.

Crash Team Racing

Oto przed wami czwarta część przygód Crash'a. Tym razem Crash z swoją ekipą i Cortex ze swoją bandą zasiadaja za kierownice gokartów. Ich zadaniem jest powstrzymać złego Nitros'a Oxide który chce zrobić z ziemi gigantyczny między galaktyczny parking. Gra zawiera wiele barwnych i atrakcyjnych leveli. Gra jest także jedną z najlepszych gier MultiPlayerowych na konsole PlayStation. Znajdziemy tu także specjalny tryb Time Trial w którym możesz pobić rekordy leveli. Gra ma naprawde wiele do zaoferowania. Jest ona zarazem ostatnią częścią przygód Crash'a na konsole PlayStation wyprodukowaną przez firme Naughty Dog.

Crash Bash

Piąta a zarazem pierwsza część przygód Crash'a wyprodukowana przez firmę Eurocom. Gra zawierająca masę Mini-Gier zaczynając od Crash Ball a kończąc na zabójczych poduszkowcach. Mamy okazje zagrać także nową postacią "Rilla Roo". W trybie Adventure ukazała się także opcja "2 Players" co umożliwia granie w dwóch. Gra jest także znakomita do zagrania z rodziną czy też przyjaciółmi gdyż przy takiej masie minigier z opcją MultiPlayer niemożna się nudzić. Gra ta nie odniosła jedna aż takich wielkich sukcesów jak gry Naughty Dog'a ale i tak jest dosyć fajna.

Oceny

CB1: 8/10
CB2: 10+/10
CB3: 9/10
CTR: nie oceniam bo narazie nie grałem
CBash: 7/10

Screenshots:

Crash Bandicoot
Crash Bandicoot 2: Cortex Strikes Back
Crash Bash
Crash Team Racing
Tak Crash wyglądał na PSX
A tak teraz

No, dalej... Komentujcie i oceniajcie tą grę (o ile ją znacie ;) )

PS. Chyba pobiłem jakiś rekord w ilości edytowania posta. xD
Ostatnio zmieniony 26 mar 2008, 19:31 przez Reality Master, łącznie zmieniany 25 razy.


Awatar użytkownika
Robseßed
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4986
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:33
Lokalizacja: Lodsch
Kontakt:

26 mar 2008, 18:10

Grałem we wszystkie części - sprzedając PSX, moja kolekcja Crash'ów poszła na allegro za 80 zł. :) W Team Racing grałem zawsze z kumplami, a w pozostałe części - niekiedy nawet z tatą. :D Jedna z najlepszych serii na konsole!


Obrazek
Awatar użytkownika
Mixer
Noob Killer
Noob Killer
Posty: 2203
Rejestracja: 11 gru 2006, 19:40

26 mar 2008, 18:18

a gdzie opisales CTR? :P seira crash jest swietna ostatnio zlapalem zajawke na gry z psx-a i wlasnie gram w crasha :P


Awatar użytkownika
Reality Master
Modder
Modder
Posty: 1094
Rejestracja: 07 lis 2007, 19:41
Kontakt:

26 mar 2008, 18:20

Mixer pisze:a gdzie opisales CTR? :P seira crash jest swietna ostatnio zlapalem zajawke na gry z psx-a i wlasnie gram w crasha :P
Niedługo opisze CTR i Crash Bash. ;) Cierpliwości :P


Awatar użytkownika
ALCRD
Agressive Vampire
Agressive Vampire
Posty: 1324
Rejestracja: 18 wrz 2007, 16:24
Lokalizacja: Coldharbour

26 mar 2008, 18:24

xD grałem tylko w CTR haha i to jeszcze nie dawno xD


Awatar użytkownika
ciuciu
Modder
Modder
Posty: 2007
Rejestracja: 06 mar 2007, 16:34
Lokalizacja: Azyl
Kontakt:

26 mar 2008, 18:49

Najlepsiejsza gra na PSX . No dobra może najlepsza platformówka ogólnie :P'
Grałem we wszystkie części jednak Warped najbardziej mi się spodobał :P Nie wiem czemu nie dwójka , tak po prostu :P A według mnie te ''wyścigi'' to już była , raczej tyrochę porażka. Bardziej mi się podobały platfromówki tej serii.


Awatar użytkownika
Alixo
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1653
Rejestracja: 05 kwie 2007, 08:49
Lokalizacja: localhost

28 mar 2008, 08:56

Powiem tak, stare dobre czasy :F
Ja w to tak masowo nie grałem, ale moja MAMA!!!!
Nocami siedziała nad PSX i grała w Bandicoot'a xD


Obrazek
Awatar użytkownika
Ramesses
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 934
Rejestracja: 30 kwie 2008, 23:38
Lokalizacja: Parczew

02 maja 2008, 00:13

spoko masz mamę :P

grałem w przygody Kurokrada u kumpla na PSX a on zawsze twierdził że to dziecinna gra...ja tak nie uważam...

może trochę zejdę z tenatu ale niestety dziś jestem w stanie pograć tylko i wyłacznie na GBA...ale te gry też są miłe...jednakże poszukuję już od dawna Crasha na PSX...


Planet Earth is great to visit, but You wouldn't wanna live there...
Awatar użytkownika
MaxiS
Seryjny zabójca
Posty: 399
Rejestracja: 12 sie 2010, 11:56
Lokalizacja: mam to wiedzieć?

16 lis 2010, 22:02

Ulubiona gra ma. (na PSX)

Ja tam wole na Emulatorze w niego pomykać bo darmo (no cóż, bez dźwięku ale i tak gram)

Lecz bardziej wolę części na PS2 czyli:

Crash Bandicoot 4 The Wrath Of Cortex
Crash Tag Team Racing
Crash Twinsanity
Crash Of The Titans


Obrazek
Awatar użytkownika
Ramesses
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 934
Rejestracja: 30 kwie 2008, 23:38
Lokalizacja: Parczew

16 lis 2010, 22:25

MaxiS pisze:Ulubiona gra ma. (na PSX)

Ja tam wole na Emulatorze w niego pomykać bo darmo (no cóż, bez dźwięku ale i tak gram)

Lecz bardziej wolę części na PS2 czyli:

Crash Bandicoot 4 The Wrath Of Cortex
Crash Tag Team Racing
Crash Twinsanity
Crash Of The Titans
w Crash Of The Titans grałem również na GBA...ogólnie gry z PS2 pokazują już innego Crasha...inny wizerunek, inna "elastyczność"...jednakże PS2 nie zemulujesz na kompie....

btw. co to za emulator, że dźwięku nie ma?


Planet Earth is great to visit, but You wouldn't wanna live there...
Awatar użytkownika
MaxiS
Seryjny zabójca
Posty: 399
Rejestracja: 12 sie 2010, 11:56
Lokalizacja: mam to wiedzieć?

16 lis 2010, 23:41

Chodziło mi o to że JA gram bez dźwięku bo mi FPSy zwalnia.

A i COTT o ile wiem da się na kompie zemulować, no ale, trzeba 4GB RAM pamięci żeby wygodnie grać :bolek:


Obrazek
Awatar użytkownika
Ramesses
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 934
Rejestracja: 30 kwie 2008, 23:38
Lokalizacja: Parczew

17 lis 2010, 17:38

MaxiS pisze:Chodziło mi o to że JA gram bez dźwięku bo mi FPSy zwalnia.

A i COTT o ile wiem da się na kompie zemulować, no ale, trzeba 4GB RAM pamięci żeby wygodnie grać :bolek:
4GB, żeby zemulować PS2...no i pewnie dobra karta graficzna...czyli nie na mój laptok :P


Planet Earth is great to visit, but You wouldn't wanna live there...
Awatar użytkownika
Slayer
Zabójca na sterydach
Zabójca na sterydach
Posty: 656
Rejestracja: 01 lip 2009, 19:02

17 lis 2010, 18:01

Mam wszystkie części na PSX i 2 na PS2.Każdą przeszedłem na 100% (Czasem nawet da się więcej wycisnąć) po kilka razy.Gdy przychodzą do mnie kumple, to gramy w Crash Team Racing, lub jego odpowiednik na PS2 (Crash Tag Team Racing), jednak część na psx jest lepsza. :D

A co do nowych części to nie przypadły mi do gustu.To już nie Crash, jakiego pamiętam.Bardziej mi to przypomina "Jak'a" (Taka badziewna seria firmy Naughty Dog).


Teachin bitches how to swim
Awatar użytkownika
MaxiS
Seryjny zabójca
Posty: 399
Rejestracja: 12 sie 2010, 11:56
Lokalizacja: mam to wiedzieć?

24 lis 2010, 18:18

"Jak'' to bardziej podróba ''Ratchet & Clank'' niż CB.

COTT i CMOM tak, rzeczywiście nie ten sam Crash co kiedyś. Ehh :cry:


Obrazek
ODPOWIEDZ