Contra-Wspomnienie z Pegasusa...

Rozmowy o innych grach wszelakiego rodzaju.

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
pajdus
Seryjny zabójca
Posty: 274
Rejestracja: 13 lut 2010, 19:20
Lokalizacja: Przemyśl

25 maja 2010, 20:01

Contra (jap. 魂斗羅, Kontora?, znana w Europie pod nazwą Gryzor) - to gra akcji wydana przez Konami w 1987 roku na automaty. W grze gracz wciela się w komandosa walczącego z terrorystami i kosmitami. Gra zdobyła dużą popularność na automatach, więc doczekała się wielu portów. Najpopularniejszy był wydany rok po oryginale port na NESa, który stał się jedną z najlepiej sprzedających się gier na tę konsolę. W Polsce gra zdobyła popularność dzięki Pegasusowi.

Mówiąc szczerze to ta gra na nesa jest bardzo wciągająca i trudna.Polecam tę grę tym,którzy lubią platformówki i tym,którzy lubią lub nawet kochają Pegasusa.


Awatar użytkownika
Mr Minio
Redaktor
Redaktor
Posty: 7035
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:24

25 maja 2010, 20:06

Heh, grałem w jakąś wersję tegoż na komórkę i chyba kiedyś, dawno temu miałem to na Pegazie. Wspomnienia? Trudna gra. Cóż więcej powiedzieć. ,,Maybe we look like crap but we still kick ass".


"Are the hills going to march off?
Will heaven fall upon us?
Will the Earth open under us?
We don't know. We don't know, for a total eclipse has come upon us..."
Awatar użytkownika
mobilek1995
Wstydliwy morderca
Posty: 1
Rejestracja: 31 maja 2010, 15:52
Lokalizacja: z burdelu

31 maja 2010, 16:01

:mgun2:

Wyjaśnisz mi, co to k***a jest? +1, rób tak dalej, bo chyba z radością Cię zbanuję
Ostatnio zmieniony 31 maja 2010, 16:16 przez mobilek1995, łącznie zmieniany 1 raz.


pizdus
Awatar użytkownika
Dr. Dundersztyc
Szalony Naukowiec
Szalony Naukowiec
Posty: 1299
Rejestracja: 05 gru 2007, 22:48
Lokalizacja: Druelselstein
Kontakt:

31 maja 2010, 22:13

Dobra gra. Wersja na dwóch plejerów trochę była uciążliwa, ale znośna. Wkurzało zwłaszcza, gdy trzeba było czekać na towarzysza i to opóźniało rozgrywkę. Najlepsza była perspektywa "3D" po wejściu do tych komór zaraz chyba po pokonaniu pierwszego bosa - tego nawet nie było w takim hicie jak Metal Slug!


Obrazek
Awatar użytkownika
Iquid
Założyciel PostalSite
Założyciel PostalSite
Posty: 667
Rejestracja: 14 paź 2006, 12:06
Lokalizacja: GRS
Kontakt:

01 cze 2010, 21:57

Piękne czasy, aż łza się w oku kręci! Zawsze grałem w to z przyjacielem z bloku który przychodził do mnie i zaczynał tak "Pogram był w contre" i odpalaliśmy! Przy okazji pozdrawiam tego wariata bo w Anglii teraz zapierdala ;)!

Obrazek

Obrazek


Awatar użytkownika
Ramesses
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 934
Rejestracja: 30 kwie 2008, 23:38
Lokalizacja: Parczew

02 cze 2010, 18:19

szczerze? na Pegasusie (czy tam Famicom - jak kto woli) lepiej się grało nie tylko w Contrę, ale też w inne gierki...niby jestem dość dobrze obeznany ze swoją klawiaturą ale mimo wszystko trace życia częściej niż grając na padzie...coś tu nie halo ale....

ok..nie będe się rozczulał nad samym sobą...Contra to gra niezmiernie trudna jak i na Pegazordzie tak i na kompie...bez większej ilości żyć praktycznie niemożliwa do przejscia...mimo to jednak wspomnienia wracają..do dziś mam swojego Pegasusa i jedyne co się w nim zepsuło to zasilacz..wciąż czeka gotowy do użytku, bo niestety nie mam telewizor w domu :P


Planet Earth is great to visit, but You wouldn't wanna live there...
Awatar użytkownika
Pangia
Koleś
Koleś
Posty: 3710
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:06

02 cze 2010, 19:14

Ramesses pisze:na Pegasusie (czy tam Famicom - jak kto woli)
https://forum.pegasus-gry.com/ <--- tu ci wyjaśnią, czemu to nie to samo ;)

Ja jakoś nigdy nie tłukłem w Contrę. Gra fajna, ale jakoś nie mogła mnie przyciągnąć.


Awatar użytkownika
Ramesses
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 934
Rejestracja: 30 kwie 2008, 23:38
Lokalizacja: Parczew

02 cze 2010, 20:52

Pangia pisze:
Ramesses pisze:na Pegasusie (czy tam Famicom - jak kto woli)
https://forum.pegasus-gry.com/ <--- tu ci wyjaśnią, czemu to nie to samo ;)
wiem, że Pegasus to klon Famicoma, który pojawił się w Europie...ale sam widzisz..klon czy nie, ale ile przyniósł radości dzieciakom! :lol:

end of offtop...

A Pegasus do podróbka Nesa bodajże :>
A NES to zmieniona nazwa Famicon-a (i obudowa xD) dla USA, bo oni nie lubią rodzinnej rozrywki 8-)
Ostatnio zmieniony 03 cze 2010, 01:13 przez Ramesses, łącznie zmieniany 2 razy.


Planet Earth is great to visit, but You wouldn't wanna live there...
Awatar użytkownika
Dr. Dundersztyc
Szalony Naukowiec
Szalony Naukowiec
Posty: 1299
Rejestracja: 05 gru 2007, 22:48
Lokalizacja: Druelselstein
Kontakt:

18 cze 2010, 21:09

Zawsze się zastanawiałem co to za dwaj komandosi na ekranie statywom byli. A tu wychodzi na to, że:

Obrazek

Pierwszy plan Szwarceneger (komandos w filmie "Predator") - drugi plan Stallone (komandos w filmie "Rambo - pierwsza krew").

https://contrathemovie.com/

Nigdy bmym ich nie powiązał z tą grą...
Ostatnio zmieniony 18 cze 2010, 21:11 przez Dr. Dundersztyc, łącznie zmieniany 2 razy.


Obrazek
Awatar użytkownika
Mike
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1805
Rejestracja: 14 wrz 2013, 12:33

23 wrz 2013, 19:52

Kiedyś grałem w Contrę z bratem. Nie pamiętam, która to była część ale pamiętam, że najbardziej podobała mi się misja, chodziło się po samolotach, które leciały. Fajnie przeskakiwało się z jednego do drugiego.


Awatar użytkownika
Lothar
Pierwsi PSI
Pierwsi PSI
Posty: 2570
Rejestracja: 30 kwie 2007, 15:10
Lokalizacja: Lublin

23 wrz 2013, 22:29

Tak, jakby kogoś zainteresowało:
https://play.google.com/store/apps/deta ... ntraevo.gp
Contra na Android-a. Ogólnie powiem tak - sterowanie kiepskie, czy na małym ekranie (smart) czy na dużym (tablet) jest niezbyt dokładne, nawet przy ustawieniu krzyżak + A B. Grafika wygląd jak zlepek darmówek dodawanych do wszelakich The Games Factory i podobnego szajsu - plastikowa, miejscami jakby wyrwana z kontekstu. Stara się trzymać klimat, ale często jej to nie wychodzi. Muzyka jest całkiem spoko, zabił mnie za to system mikropłatności w grze, którą trzeba najpierw kupić. Fakt, za grosze, ale i tak chamstwo.
Sama gra jest całkiem przyjemna, w porównaniu do wersji na Pegazusa (NES) przechodzi się praktycznie sama (pomijając momenty, gdy sterowanie zawiedzie). Wszelkie growe waluty, kryształy, support z bazy i inne pierdoły skutecznie rozwalają zabawę.
Jak na moje - nieco naciągane 6/10. 8-)


Nobody Expects The Spanish Inquisition! :biskup:
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

25 wrz 2013, 13:45

Lothar pisze:Wszelkie growe waluty, kryształy, support z bazy i inne pierdoły skutecznie rozwalają zabawę.
Znak naszych czasów, taka dziś jest interakcja gry z graczem. :/
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
ODPOWIEDZ