Co było, a nie jest - czyli co nam wycięli z P2?

Rozmowy o P2: Share the Pain i podstawowym Postalu 2.
Obrazek

Moderatorzy: Moderatorzy, Admini

Awatar użytkownika
eddie
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1345
Rejestracja: 19 kwie 2007, 17:18
Lokalizacja: Breslau

19 lut 2012, 13:04

Podoba mi się stare osiedle (suburbs), stary RWS za to był kiepsko zrobiony, budynek nie pasował do podupadającej firmy, kojarzy mi się z Bullfish Interactive. Office complex to było dziwne miejsce, strasznie łatwo stracić tam orientację. Zastanawiam się czemu w finalnej wersji usunięto tyle wzorów ubrań, ludzie wyglądali naprawdę różnie. I szkoda mi tej walki na pięści, to odkopano dopiero w ED. Tak samo z placem zabaw, zastanawiam się czy Res. Studio ma dostęp do najstarszych plików


Awatar użytkownika
Kowalsky
Początkujący morderca
Posty: 53
Rejestracja: 26 mar 2010, 12:59
Lokalizacja: hmmm.

11 mar 2012, 18:55

Dla mnie to śmierdzi Fake'em made by Russia. Przecież odkąd pamiętam na YT jest filmik z 2002r. gdzie Postal wygląda zupełnie inaczej. Czyźby w tym samym roku aź takie zmiany? Dla mnie jest to jakiś mod . . .

BTW: jakim cudem ten filmik przeleźał prawie 10 lat nieznany ?


Pojawiam się i znikam z częstotliwością co pół roku . . . | MacUser
Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

11 mar 2012, 20:19

Ten filmik to nie fake. A przemawiają za tym następujące argumenty:
1. Po co na japońskiej stronie dot. gier, na której pierwotnie filmik został zamieszczony, mieliby kłamać? Sensu w tym nie widzę.
2. Za prawdziwością przemawia również ten trailer który przedstawiono choćby tutaj
BTW: jakim cudem ten filmik przeleźał prawie 10 lat nieznany ?
Ktoś go znalazł, ściągnął i wrzucił na YT. Link do nieyoutubowego oryginału jest tu. Trzeba kliknąć w link obok Movies (Przekopać się przez te wzorki to nie lada sztuka. Google Translate tylko pogarsza sprawę)
Ostatnio zmieniony 11 mar 2012, 20:20 przez Silver Dragon, łącznie zmieniany 1 raz.


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
Piroziom
ServerAdmin
ServerAdmin
Posty: 1680
Rejestracja: 23 mar 2012, 02:16
Lokalizacja: Pomorskie

02 kwie 2012, 11:28

A może po prostu z czasem powstawała każda nowa, "ulepszona wersja" postala?
Myślę że na podstawie np. komentarzy na forach, oceny użytkowników którzy grali, wielokrotnego testowania pierwszej wersji gry lub czegoś innego RWS cały czas ulepszał grę. A water volume? (ktoś już kiedyś o tym wspomniał) Uważam że jak jest physics volume to po co miałoby być water volume, skoro w physics volume można stworzyć podobny efekt modyfikując wartości gravity i volume fog (mgła) Wystarczy ustawić mgłę na niebieską i mamy efekt niemal identyczny co pływanie w wodzie. Możliwe że RWS w czasie testowania też coś zauważyło co nie odpowiada, za bardzo rzuca się w oczy, nie wtapia się w tło itp.


Piro is back ;>
Awatar użytkownika
Tiszer
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1144
Rejestracja: 30 lis 2008, 18:55

19 maja 2012, 14:24

Przeglądając ruską strone set-games.ru znalazłem takie coś:
Zły link
Ciekawie to wygląda
Edit:
Sorry podałem zły link wcześniej.
Tu jest dobry: https://www.set-games.ru/load/beta_postal_dude/1-1-0-108
Ostatnio zmieniony 19 maja 2012, 15:58 przez Tiszer, łącznie zmieniany 2 razy.


Awatar użytkownika
Mr Szychak
Początkujący morderca
Posty: 55
Rejestracja: 02 paź 2010, 13:27
Lokalizacja: Wrocław

21 maja 2012, 10:11

Silver Dragon pisze:Ten filmik to nie fake. A przemawiają za tym następujące argumenty:
1. Po co na japońskiej stronie dot. gier, na której pierwotnie filmik został zamieszczony, mieliby kłamać? Sensu w tym nie widzę.
2. Za prawdziwością przemawia również ten trailer który przedstawiono choćby tutaj
BTW: jakim cudem ten filmik przeleźał prawie 10 lat nieznany ?
Ktoś go znalazł, ściągnął i wrzucił na YT. Link do nieyoutubowego oryginału jest tu. Trzeba kliknąć w link obok Movies (Przekopać się przez te wzorki to nie lada sztuka. Google Translate tylko pogarsza sprawę)
Co do tego trailera - postal był inny ale według mnie głupszy. Nie było ragdolla, animacje strzelania zrąbane, ale gdyby poprawili to tzn dodali raga i animacje lepsze wyszła by niezła gra. Nieprawdasz?


Obrazek
"Każdy ma gorszy dzień"
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

22 maja 2012, 02:19

Mr Szychak pisze:ale gdyby poprawili to tzn dodali raga i animacje lepsze wyszła by niezła gra. Nieprawdasz?
Nieprawdaż. :P Ona i tak jest niezła, jest najlepsza! Ale byłaby jeszcze lepsza. ;)
titek pisze:Przeglądając ruską strone set-games.ru znalazłem takie coś:
(...)
https://www.set-games.ru/load/beta_postal_dude/1-1-0-108
Ale morda! Gdzie go zmutowali? To ewidentny fake, w dodatku słabo zrobiony. Gęba wyedytowana z głowy Kolesia, dodany bolton fryzurki. Mapa w tle wcale nie z bety. I tyle wystarczy. ;)


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Slayer
Zabójca na sterydach
Zabójca na sterydach
Posty: 656
Rejestracja: 01 lip 2009, 19:02

22 maja 2012, 20:26

Tiquill pisze:Ale morda! Gdzie go zmutowali? To ewidentny fake, w dodatku słabo zrobiony. Gęba wyedytowana z głowy Kolesia, dodany bolton fryzurki.
Obrazek
Obrazek

Mam wrażenie że to jednak wczesny koleś, a nie fake. Swoją drogą nie wyglądał tak źle IMO.

Pomijając fakt że jego fryzura wyglądała jak headcrab. xD
Ostatnio zmieniony 22 maja 2012, 20:27 przez Slayer, łącznie zmieniany 1 raz.


Teachin bitches how to swim
Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

23 maja 2012, 21:00

Tiquill pisze:Gęba wyedytowana z głowy Kolesia, dodany bolton fryzurki
Gęba jest z ED, bez boltona, bez okularów. Wyedytowana jest jedynie teksturka (Jak podłożysz oryginalną teksturę gęby Kolesia z STP, nie widać oczu) i chyba brelki (Choć ja dodałem sobie w AWP innego boltona)
W paczce jest też BMP z teksturą ciuszków z P3
Ostatnio zmieniony 23 maja 2012, 21:18 przez Silver Dragon, łącznie zmieniany 1 raz.


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

25 maja 2012, 23:27

Slayer pisze:Mam wrażenie że to jednak wczesny koleś, a nie fake. Swoją drogą nie wyglądał tak źle IMO.
Chm, oceniałem to, co widziałem w linku tam i tylko tam. I jeśli już miałbym zmienić zdanie to na takie: To beta usilnie zrobiona na fake. xD Ale jeszcze zdania nie zmieniam.
Silver Dragon pisze:Gęba jest z ED, bez boltona, bez okularów
I teraz zasadnicze pytanie: Źródłem tej głowy jest praca ludzi z RS czy też źródłem są zasoby wczesnych wersji Postala 2, po które ludzie z RS tworząc ED sięgali. Jeśli to pierwsze, to... :evil:
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Tiquill, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Silver Dragon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7080
Rejestracja: 11 sie 2007, 23:28
Lokalizacja: East Mayberry
Otrzymał  piwo: 2 razy

26 maja 2012, 10:31

Z tego co mi się obiło o uszy/oczy kiedyś, jest to wersja łba Kolesia z bety. Pewności jednak nie mam
Ostatnio zmieniony 26 maja 2012, 12:48 przez Silver Dragon, łącznie zmieniany 1 raz.


Przybyłem, zobaczyłem... i polała się krew :evilbat:
Obrazek
Awatar użytkownika
Tiquill
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 14479
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:00
Lokalizacja: z naprzeciwka
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz
Kontakt:

27 maja 2012, 13:36

Jestem skłonny uznać samą głowę (bez boltona fryzury) za jedną z propozycji wyglądu Kolesia podczas prac nad Postal 2. I to tyle ode mnie w tej kwestii. ;)


Zawsze jest ryzyko, że wyczerpałeś już limit dobrych dni i czeka cię już tylko samo zło...
Obrazek
Awatar użytkownika
The Iceman
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1485
Rejestracja: 27 gru 2008, 12:06
Lokalizacja: بيروت

13 lis 2013, 13:32

Odkopuję, odkopuję... ale jedna rzecz mnie zaintrygowała. Po co twórcy postawili magazyn książek? Może pierwotnie zadanie wyglądało tak, że ździra zgubiła książkę i Koleś musiał ją zwinąć z magazynu, żeby nie zapłacić kary w bibliotece. I co do cholery robi w środku gliniarz?


Posiadam zasilacz z białej listy.
Awatar użytkownika
Pangia
Koleś
Koleś
Posty: 3710
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:06

13 lis 2013, 14:28

Jaki znowu magazyn książek?
A dobra, już pamiętam, to ten budynek naprzeciwko Lucky Ganesh. A bo ja wiem… Budynek jak każdy inny. Tylko sens jego istnienia trudny do wyjaśnienia. Może, gdy wzorowali się na jakiejś wsi w Arizonie (gdzieś to było omawiane, ale mam prawo nie pamiętać wniosków sprzed 3 lat), to coś takiego stało i Vince i spółka stwierdzili, że też sobie coś takiego walną w grze.


Awatar użytkownika
Zaver
Wytrenowany morderca
Wytrenowany morderca
Posty: 1743
Rejestracja: 14 lip 2012, 23:09

13 lis 2013, 21:07

The Iceman pisze:Odkopuję, odkopuję... ale jedna rzecz mnie zaintrygowała. Po co twórcy postawili magazyn książek? Może pierwotnie zadanie wyglądało tak, że ździra zgubiła książkę i Koleś musiał ją zwinąć z magazynu, żeby nie zapłacić kary w bibliotece.
podobno pierwotnie rzeczywiście misja miała być związana z tym magazynem, lecz po co się wysilać na coś innego skoro można pozostawić
The Iceman pisze:I co do cholery robi w środku gliniarz?
czyta

głowa kolesia? jest to model z bety postala 2 :D


ODPOWIEDZ